Amasya Yemek Yerleri, Amasya Restoranları

Amasya Yemek Yerleri, Amasya Restoranları, Amasya, Karadeniz bölgesinde yer alan bir ildir. Amasya’ya kentin her farklı bölgesinden erişim sağlamak mümkündür. Binlerce yıldır birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Amasya, lezzetleri, yöresel ürünleri ile adını ve lezzetini duyurmuş, farklı birçok çeşit lezzetin sunulduğu ülkemiz şehirlerinden biridir. Amasya’ya gittiğinizde yöresel lezzetleri deneyimleyebileceğiniz ziyaretçiler tarafından olumlu birçok değerlendirme alan yemek yerlerini sizler için derledik. Amasya’da farklı birçok yemek mekânı bulunmaktadır. Farklı yemek yerleri ve restoranlar listelenmiştir. Amasya’da ne yenir?

Amasya’da Bulunan En İyi 16 Farklı Yemek Yeri

1. Küçükağa Restaurant

Küçükağa Restaurant

Amasya şehir merkezinde bölgeye özgü birçok yemeğin ve farklı lezzetlerinde sunulduğu Küçükağa Restaurant, temiz, nezih bir mekândır. Sıcacık ekmekleri ve pideleri, enfes lezzete sahip yemekleri tadı damaklarda kalan ziyaretçilerin beğenisi alan bir işletme olarak ön plana çıkmasını sağlamıştır. Çalışanlar ilgili, ortam temiz, şık ve nezihtir.

İletişim

Adres: Şamlar, Zübeyde Hanım Cd. No:25, 05200 Amasya Merkez/Amasya

Telefon: (0358) 212 91 90

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Küçükağa Restaurant’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Amasya Anadolu Mantı Evi

Amasya Anadolu Mantı Evi

Mantı neredeyse herkesin bayılacağı en lezzeti hamur işi yemeklerinden biridir. Amasya’da mantının lezzeti, farklı şekillerde sunulduğu bir işletme olan Amasya Anadolu Mantı Evi, mantının olduğundan daha iyi bir konuma kavuşmasını sağlayan bir mekândır. Mantının farklı sunumları ve tadı deneyenlerin memnun kalacağı yöresel lezzetlerin en güzel şekilde yapıldığı bir işletmedir. İşletmenin mekânı da sade, hoş, temiz, ilgili bir yerdir. Çoğu yerde mantıyı deneyimlemişsiniz. Mantının bu lezzetini bir de Amasya Anadolu Mantı Evinde deneyebilirsiniz.

İletişim

Adres: Hatuniye, Hazeranlar Sk. No:57, 05100 Amasya Merkez/Amasya

Telefon: (0358) 212 30 30

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Amasya Anadolu Mantı Evi’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Başkent Aspava Restoran

Başkent Aspava Restoran

Amasya şehir merkezinde adından, lezzetinden, hizmetinden söz ettiren bir işletme olan Başkent Aspava Restoran, zengin bir menüye sahip nezih bir mekândır. Restoran oldukça ilgili, kalabalık olmaktadır. Bu da aslında ne kadar beğenildiğini açıklıyor. Çalışanlar kalabalığa rağmen oldukça ilgili, hızlı, titiz, mekân temiz, herkes güler yüzlü. Yemeklerin yanında gelen ikramlıklar fazla, lezzetli ve oldukça da doyurucu nitelikte. Başkent Aspava Restoran deneyimleyebileceğiniz sevilen yerlerden biridir.

İletişim

Adres: Hızırpaşa, Necip Fazıl Cd. No:7, 05100 Merkez/Amasya Merkez/Amasya

Telefon: (0358) 213 06 08

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Başkent Aspava Restoran’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Amaseia Mutfağı, Amasya Yemek Yerleri

Amaseia Mutfağı

Amasya şehir merkezinde bulunan Amaseia Mutfağı, burada yöreye ait olan kendi bölgesinin kültürünü yansıtan yemeklerin sunulduğu işletmelerden biridir. Keşkek, yağlama, bakla dolması, mantısı, çorbası birçok çeşidin sunulduğu zengin menüde her damak zevkine uygun yöresel lezzetler yapılmaktadır. İşletme oldukça ferah, temiz, çalışanlar ilgilidir. Irmak yanında bulunan otantik, balkonunda güzel bir manzarası olan bir yemek yeridir.

İletişim

Adres: Hatuniye, Hazeranlar Sk. No:3, 05100 Amasya Merkez/Amasya

Telefon: (0358) 218 22 23

Bulunduğunuz Konumdan Amaseia Mutfağı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Ali Kaya Restaurant

Ali Kaya Restaurant

Amasya’nın muhteşem bir manzaraya sahip olan yemek yerlerinden biri olan Ali Kaya Restaurant, ilgisi, temizliği, ortamı, ferahlığı ile ziyaretçilerin ilgilisini çeken işletmelerden biridir. Şehrin uğrak yerlerinden biri olan ve ilgi gören işletmede yemekler, ikramlar oldukça lezzetlidir. Mekânın manzarası, şehrin yukardan bakışını ayaklarınız altına seriyor ve bu da daha keyifli bir yemek olanağı sağlıyor. Mekânın en çok tercih edilen yemeklerinden tokat kebabı, et ızgara ve kebap çeşitleri, saç kavurma gibi lezzetler ve menü de yer alan birçok yöresel yemek de sunulmaktadır.

İletişim

Adres: Çakallar Mevki, Çakallar Cad., 05100 Merkez/Amasya Merkez/Amasya

Telefon: (0358) 218 06 01

Bulunduğunuz Konumdan Ali Kaya Restaurant’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Yamaç Bistro, Amasya Yemek Yerleri

Yamaç Bistro

Amasya’da hem bölgenin yöresel yemeklerinin hem de tüm Türk ve dünya mutfağındaki lezzetlerin yapılıp sunulduğu Yamaç Bistro, oldukça yenilikçi, ilgili ve temiz ortama sahip olan bir işletmedir. Mekân sadece yemek değil sabah kahvaltısı içinde hizmet vermektedir. Oldukça ferah, otantik, nezih bir işletmedir. Farklı lezzetleri deneyimlemek, keyifli bir yemek yemek için işletmeyi tercih edebilirsiniz.

İletişim

Adres: Merkez, Çakallar, Çakallar Cd. No:131, 05100 Amasya Merkez/Amasya

Telefon: (0358) 212 23 23

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Yamaç Bistro’ya Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Esmahall Amasya

 Esmahall Amasya

Amasya’da hem kahvaltı hem de akşam yemekleri için tercih edebileceğiniz işletmelerden birisi olan Esmahall Amasya, lezzetli yemeklerin yapıldığı ziyaretçilerin çoğunlukla memnun kaldığı bir mekândır. Çalışanları ilgili, ikramları güzel, ortamı da ferahtır. Fiyat olarak ortalamadır. Doyurucu ve lezzetli bir yemek için Esmahall Amasya yemek yerini deneyimleyebilirsiniz.

İletişim

Adres: Hacılar Meydanı, Mahallesi, Necip Fazıl Cd. No:33/A, 05100 Amasya Merkez/Amasya

Telefon: (0358) 218 25 45

Sosyal Medya Sayfası: instagram

Bulunduğunuz Konumdan Esmahall Amasya’ya Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Tadım Döner, Amasya Yemek Yerleri

Tadım Döner

Ülkemizde döner yöreselleşmiş, herkesin bilip sevdiği bir lezzet olmuştur. Amasya’da da lezzetli dönerin, İskenderin yapıldığı bir mekân olan Tadım Döner, sevilen işletmelerden biridir. Yemeklerinin lezzetli oluşu, ortamının güzel oluşu, temiz olması beğenilmektedir.

İletişim

Adres: Yüzevler, Serhat Sinan Sağıroğlu Sok No:5, 05100 Amasya Merkez/Amasya

Telefon: (0358) 218 31 61

Bulunduğunuz Konumdan Tadım Döner’e Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Galip Amasya Çörekçisi

Galip Amasya Çörekçisi

Amasya’nın en meşhur lezzetlerinden olan 1925 yılından günümüze kadar lezzetini ve adını korumayı başaran Galip Amasya Çörekçisi, hem yöre halkının hem de bölgeye gelen misafirlerin deneyimlemesi gereken mekânlardan biridir. Damaklarda lezzeti kalan, yiyenlerin vazgeçemeyeceği bir lezzet olan Amasya Çöreği, yörenin en çok kullanılan ürünü haşhaş ile yapılmaktadır. Bu yöresel lezzeti deneyimleyebilirsiniz.

İletişim

Adres: Prinçci Mah, Habibi Sk. 10/A, 05200 Amasya Merkez/Amasya

Telefon: (0358) 218 27 16

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Galip Amasya Çörekçisi’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Emin Efendi Konakları

Emin Efendi Konakları

Amasya’da hem bir konaklama yeri hem de yemek yeri olan Emin Efendi Konakları, restore edilmiş Yalıboyu evlerinin otantik, modern bir hale getirildiği işletmedir. Şehrin yöresel yemeklerinin yapılıp sunulduğu et ızgarası, kebap çeşitlerinin sunulduğu Emin Efendi Konaklarını tercih edip, yemeklerini deneyimleyebilirsiniz.

İletişim

Adres: Hatuniye, Hazeranlar Sk. No:66, 05100 Amasya Merkez/Amasya

Telefon: (0358) 213 00 33

Bulunduğunuz Konumdan Emin Efendi Konakları’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Rumi Usta’nın Yeri

Rumi Usta’nın Yeri

Amasya’nın bilindik yemek yerlerinden biri olan Rumi Usta’nın Yeri, şehrin yöresel yemeklerinin yapılıp sunulduğu, otantik bir mekândır. Mekânın en bilinen lezzetli yemeklerinden keşkek, Amasya çöreği, çorbası, ızgarası birçok yöresel lezzeti Rumi Usta’nın Yerinde deneyimleyebilirsiniz.

İletişim

Adres: Gazimahbup, Ekin Pazarı Sk., 05300 Merzifon/Amasya

Telefon: (0358) 513 20 83

Bulunduğunuz Konumdan Rumi Usta’nın Yeri’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. Papyon Cafe & Mutfak

Papyon Cafe & Mutfak

Amasya şehir merkezinde bulunan Papyon Cafe & Mutfak, hem yöresel Amasya yemeklerini hem de Türk mutfağına ait birçok lezzeti ziyaretçilerine sunan modern, nezih bir mekândır. Sabah kahvaltısında akşam yemeğine yöresel yemeklerden diğer lezzetlere kadar birçok seçenek sunulmaktadır. İşletme oldukça ilgili, temiz, kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

İletişim

Adres: Yeni mahalle, Papyon Cafe, Taştan Sönmez Cd. no: 110, 05300 Merzifon/Amasya

Telefon: (0358) 513 92 92

Bulunduğunuz Konumdan Papyon Cafe & Mutfak’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

13. Vadi Park Panorama Cafe Ve Restaurant

Vadi Park Panorama Cafe Ve Restaurant

Amasya şehrinin en güzel manzarasına sahip yerlerden birisi olan Vadi Park Panorama Cafe Ve Restaurant, sabah kahvaltısından akşam yemeğine, çay keyfine kadar tüm imkânların sunulduğu muhteşem bir mekândır. Restaurantın manzarası eşliğinde yemeğinizi yiyip içeceklerinizi yudumlarken oldukça keyifli bir zaman geçirebileceksiniz.

İletişim

Adres: Çakallar, Çakallar Cd. No:125, 05100 Amasya Merkez/Amasya

Telefon: (0358) 201 00 01

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Vadi Park Panorama Cafe Ve Restaurant’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14. Yeni Özlem Pide

Yeni Özlem Pide

Amasya’nın en lezzetli pidelerinin yapıldığı Yeni Özlem Pide, sıcacık sunulan pide çeşitleri ile ziyaretçilerin beğenisi almaktadır. Bol malzemeli sıcak çıtır pideleri, salatası, her damak zevkine hitap edebilmektedir.

İletişim

Adres: Hacı İlyas, Mustafa Kemal Paşa Cd. No:154, 05100 Amasya Merkez/Amasya

Telefon: (0358) 218 29 39

Bulunduğunuz Konumdan Yeni Özlem Pide’ye Ulaşmak İçin Tıklayınız.

15. Merzifon Sofrası, Amasya Yemek Yerleri

Merzifon Sofrası

Amasya- Merzifon bölgesinde bulunan Merzifon Sofrası, Karadeniz’in en lezzeti pidelerinin sıcacık, çıtır şekilde sunulduğu, etin ve keşkeğin en lezzetli şekilde yapıldığı yerlerden biridir. Ayrıca taze doğal sebzelerden yapılan salatası ve yayık ayranı yemeğe ayrı bir lezzet katmaktadır. İşletmenin en çok tercih edilen yemeklerinden kıymalı Merzifon pidesi, kaşarlı, karışık, yumurtalı pideler ye almaktadır.

İletişim

Adres: Yunus Emre, Özsaraç Cd., 05300 Merzifon/Amasya

Bulunduğunuz Konumdan Merzifon Sofrası’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

16. Bedesten Osmanlı Mutfağı

Bedesten Osmanlı Mutfağı

Amasya-Merzifon’da bulunan Bedesten Osmanlı Mutfağı, geçmişten bugüne lezzetini ve adını getirmeyi başarmış yöresel lezzetlerin bulunduğu bir işletmedir. İşletmenin havası, ambiyansı oldukça güzel, temiz, çalışanlar ilgilidir. Osmanlı yemeklerinin lezzetli bir şekilde sunulduğu işletmenin menüsünde topuz kebabı, Arnavut ciğeri, keşkek gibi çeşitler sunulmaktadır.

İletişim

Adres: Gazi Mahbup Mah., Taşhan Sok. Bedesten Binası, 05300 Merzifon/Amasya

Telefon: (0358) 505 01 05

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Bedesten Osmanlı Mutfağı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Afyon Yemek Yerleri yazımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*