Arsuz Kamp Alanları – Arsuz Ücretli ve Ücretsiz 6 Kamp Yeri

Arsuz Kamp Alanları. Arsuz ilçesinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 6 kamp alanı bulunmaktadır.

Arsuz, Hatay bölgesinde bulunan ülkemizin en çok tercih edilen doğa ile iç içe, denizin ve sahillerin bulunduğu muhteşem yerlerin bulunduğu bölgelerden biridir. Her yıl yerli yabancı birçok turist Arsuz’da bulunan denizleri, kumsalları ve yemyeşil doğasıyla muhteşem manzaraya sahip alanları gezip görülmek için tercih ediyor. Arsuz ilçesinde her bütçeye uygun ücretli ya da ücretsiz olarak birçok kamp ve piknik alanı bulunmaktadır. Buralarda hem sakin, huzurlu vakit geçirebilir hem de doğa ile baş başa manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Bu yazımızda Arsuz’da bulunan ücretsiz ve ücretli, deniz kenarı ya da yem yeşil doğa içeresinde bulunan farklı birçok kamp alanına göz atalım.

Arsuz Ücretsiz Kamp Alanları

1. Arsuz Sahili Kamp Alanı

Arsuz Sahili Kamp Alanı

Arsuz Sahili, İskenderun’a yakın bir konumda bulunan, kolay bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanlarından biridir. Burada ücretli ücretsiz birçok kamp alanı bulunmaktadır. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun alan sahilde konaklamak için pansiyon gibi tesislerde bulunmaktadır. Sıcak havalardan bunalan kişilerin denize girip serinlemek için sahilde güneşlenmek için tercih edebileceği yerlerden biridir. Arsuz Sahili çevresinde bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz işletmeler bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Arsuz Sahili Kamp Alanında bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Sahilde yer alan işletmelerden tuvalet, duş, soyunma kabini, şezlong, elektrik, internet, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Arsuz Hatay Plajı, Uluçınar, 31285 Arsuz/Hatay

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Arsuz Sahili Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Gözcüler Plajı Kamp Alanı

Gözcüler Plajı Kamp Alanı

Gözcüler Plajı, Arsuz’da yer alan denizin ve doğanın buluştuğu yerlerden biridir. Gözcüler Plajı Kamp Alanı, şehir merkesine 1,5 saatlik uzaklıkta bulunan, özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz popüler yerlerden biridir. Plaj hem çevresinden hem de diğer illerden de yoğun şekilde ziyaretçi ağırlamaktadır. Ağaçlık alan, kumsal ve denizin bir arada olduğu Gözcüler Plajı, yaz ayların düzenlenen müzik festivalleri ile gençlere muhteşem bir tatil sunmaktadır. Plaj alanında tuvalet, çeşme, duş gibi olanaklarda bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Gözcüler Plajı Kamp Alanında bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Sahilde yer alan işletmelerden tuvalet, duş, soyunma kabini, şezlong, elektrik, internet, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Gözcüler Plajı, Uluçınar, 31285 Arsuz/Hatay

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Gözcüler Plajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Hüyük Kamp Alanı, Arsuz Kamp Alanları

Hüyük Kamp Alanı

Arsuz bölgesinde yer alan Hüyük Kamp Alanı, çadır kurup denizin ve doğanın keyfini çıkarabileceğiniz yerlerden biridir. Şehir merkezine 1,5 saatlik mesafede yer almaktadır. Hüyük Kamp Alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanı etrafında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tuvalet, çeşme, banyo ve yeme-içme tesisleri bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Hüyük Kamp Alanında bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Arsuz/Hatay

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Hüyük Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Cerebli (Bahret) Kamp Alanı

Cerebli (Bahret) Kamp Alanı

Hatay’ın Arsuz ilçesinde yer alan Cerebli (Bahret), buz gibi akan suyu ile Cerebli Nehri’nin etrafına kurulu bir alandır. Çam ağaçları ile çevri olan alanda çadırınızı kurup kamp yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Cerebli (Bahret) Kamp Alanı, serin bir havaya sahiptir. bu nedenle yanınızda kalın giysiler olmalıdır. Sadece kampçılık için değil, piknik, trekking, yürüyüş gibi aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Cerebli (Bahret) Kamp Alanında herhangi bir işletme bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Karagöz, 31290 Arsuz/Hatay

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Cerebli (Bahret) Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Arsuz Ücretli Kamp Alanı

5. TCDD Arsuz Eğitim Ve Dinlenme Tesisi Kamp Alanı

TCDD Arsuz Eğitim Ve Dinlenme Tesisi Kamp Alanı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Uluçınar mevkiinde yer alan TCDD Arsuz Eğitim Ve Dinlenme Tesisinde kampçılık yapabilirsiniz. Burada yapacağınız aktiviteler arasında voleybol, futbol, tenis ve birçok su sporları bulunmaktadır. Tesiste sadece çadır da değil odada konaklama imkanı sunulmaktadır. Bu odalarda tuvalet, klima, TV, buzdolabı gibi olanaklar bulunmaktadır. 3 öğün yemek yiyebilme olanağı olan yemekhanesi de bulunmaktadır.

Kamp olanakları: TCDD Arsuz Eğitim Ve Dinlenme Tesisi Kamp Alanında bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında bulunan işletmelerden tuvalet, çeşme, duş, restoran, elektrik, internet, futbol, basketbol, voleybol, tenis sporları, denize girilebilir alan, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, çadır ve oda konaklama, yürüyüş alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.  

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretlendirmeler için kamp alanını arayarak bilgi alabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Uluçınar, Cumhuriyet Cd., 31285 Arsuz Bld./İskenderun/Hatay

Telefon: (0326) 643 20 09

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan TCDD Arsuz Eğitim Ve Dinlenme Tesisi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Orient Kamping, Arsuz Kamp Alanları

Orient Kamping

Hatay’ın Arsuz  ilçesinde bulunan Orient Kamping, Arsuz’a 9 km uzaklıkta yer almaktadır. Burası hem kampçılık için hem de denize girebilmek için uygun olan Karaçay Deresi’ne yakın bir konumda yer almaktadır. Orient Kamping alanında kafe, çeşme, banyo, tuvalet, çadır ve bungalov evler bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Orient Kamping Alanında bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında bulunan işletmelerden tuvalet, çeşme, duş, restoran, elektrik, internet, havuz, ortak mutfak alanı ve buzdolabı, sıcak su, çadır ve bungalov konaklama, yürüyüş alanları, otopark gibi imkanlar bulunmaktadır.  

Kamp ücreti şu şekildedir: Kendi çadırıyla gelenler kişi başı 40 TL (6-12 yaş 20 TL), bungalov konaklama 200 TL (iki kişilik kahvaltı dâhil). Otomobil park ücreti 15 TL/günlük, buzdolabı hizmeti 10 TL/günlük. Çadır konaklaması yapanların havuz kullanım ücreti 10 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Konacık, kareaçay sokak no 64, 31225 Arsuz/Hatay

Telefon: 0531 598 01 00

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Orient Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Hatay Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*