Bartın Plajları – Bartın’da Denize Girilecek En Güzel 17 Yer

Bartın Plajları, Bartın Karadeniz Bölgesinde bulunan deniz kenarında bulunan plajların olduğu illerden biridir. Bartın, Batı Karadeniz bölgesinin yeşil ve mavinin bir arada olduğu, temiz havanın hakim olduğu, plajlarının bulunduğu şehirlerdendir. Özellikle yaz aylarında daha çok tercih edilen Bartın da birçok plaj bulunmaktadır. Doğanın içinde mavinin ve yeşilin uyumuna şahit olacağınız Bartın plajlarında keyifli deniz tatili geçirebilirsiniz. Yorucu iş hayatından sıkılan, temiz, ferah, serinletici bir hava isteyenler için tercih edilmektedir.

Yerli-yabancı birçok ziyaretçinin sevdiği, ilgi gösterdiği, popüler olan gezilecek noktaların olduğu Bartın ilinde ücretli-ücretsiz olarak giriş yapılabilen alanlar vardır. Sessiz, sakin, rahat ve keyifli bir tatil imkanı sunulmaktadır. Bartın’a ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Yaz ayları oldukça hareketli bir sezon başlangıcı olur. Yeşilin ve mavinin en güzel uyumu Bartın plajlarında sunulmaktadır. Ücretsiz ve ücretli olarak Bartın’da gidebileceğiniz plajlar sizler sizin için bu yazımızda listelendi.

Bartın Plajları, Bartın Sahilleri, Bartın’da denize girilebilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

Bartın Ücretsiz Plaj Yerleri

1. İnkumu Plajı

İnkumu Plajı

Bartın şehir merkezine 15 km uzaklıkta bulunan İnkumu Plajı, bölgenin en bilindik popüler plajlarından biridir. Ücretsiz bir şekilde giriş yapabildiğiniz plaj alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralama, büfe, kafeterya, restoran, market gibi birçok olanak bulunmaktadır. Her ihtiyacınızı kolayca giderebilirsiniz. Özel araçlarınızla ve şehir merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Çok sayıda konaklama yeri de çevrede bulunmaktadır. Sahil yaklaşık 2,5 km uzunluğundadır. Uzun ve geniş bir alana sahiptir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, market, restoran, kafeterya, otel, pansiyon, fırın, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 4.404 Yorum)= 4,3

Adres: 74000 Bartın Merkez/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan İnkumu Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Çakraz Plajı, Bartın Plajları

 Çakraz Plajı

Bartın’ın Amasra ilçesinde bulunan Çakraz Plajı, Bartın şehir merkezine 26 km, Amasra ilçe merkezine 10 km uzaklıkta bulunan ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz plajlardan biridir. Masmavi denizin, yemyeşil doğanın ve sarı kumsalı ile ziyaretçilerin beğenisini almaktadır. Plaj alanına giriş ücretsiz ancak olanaklar ücretli bir şekilde sağlanmaktadır. İster günübirlik deniz tatili isterseniz çevresinde bulunan konaklama yerlerinde kalabilirsiniz. Çakraz Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya, restoran gibi olanaklar bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, market, restoran, konaklama alanları, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 1.793 Yorum)= 4,0

Adres: 74100 Çakrazşeyhler/Amasra/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Çakraz Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Güzelcehisar Plajı

Güzelcehisar Plajı

Bartın şehir merkezine yakın bir konumda bulunan Güzelcehisar Plajı, özellikle son yıllarda büyük bir değişime uğrayan, ziyaretçilerin beğenisini alan ve kalabalık, popüler plaj yerlerinden biridir. Güzelcehisar Plajında yürüyüşler yapabileceğiniz uzun bir tahta platform bulunmaktadır. Tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır. Çevresinde özel Beach alanları da bulunmaktadır. Yeşilin boylu boyunca uzandığı tepeleri, masmavi denizi muhteşem bir doğa alanı sunmaktadır. Görselliği, tertemiz denizi, ince kumlu kumsalı beğenilmektedir. Yerli-yabancı birçok ziyaretçiyi çekmektedir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, çevresinde Beach alanları gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 1.571 Yorum)= 4,4

Adres: 74110 Arıönü/Bartın Merkez/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Güzelcehisar Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Bozköy Plajı, Bartın Plajları

Bozköy Plajı

Bartın şehir merkezine 25 km, Amasra ilçesine ise 10 km uzaklıkta bulunan Bozköy Plajı, tertemiz, sakin denizi, ferah, yeşilin ve mavinin bir arada olduğu ortamı ile ziyaretçilerini ağırlayan ücretsiz plajlardan biridir. Diğer plaj alanlarına göre daha sakin bir plaj yeridir. Denizi sığ, çocuklu aileler ve arkadaş grupları ile içinde uygundur. Bozköy Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 651 Yorum)= 4,1

Adres: 74310 Karakaçak/Amasra/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Bozköy Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Büyük Liman Plajı

Büyük Liman Plajı

Bartın şehir merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Büyük Liman Plajı, Amasra plajlarından biridir. Bölgenin en büyük plajlarından biridir. Büyük Liman Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya, restoran gibi olanaklar vardır. yerli-yabancı birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Tertemiz berrak bir denize kumlu bir sahile sahiptir. Girişler ücretsiz plaj olanakları ücretli bir şekilde sağlanmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, restoran gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 95 Yorum)= 3,7

Adres: Kum, 74300 Amasra/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Büyük Liman Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Tarlaağzı Plajı

Tarlaağzı Plajı

Bartın şehir merkezine yaklaşık 18 km, Amasra ilçesine ise 15 km uzaklıkta bulunan Tarlaağzı Plajı, kumluk sahilin, yeşilin ve mavinin bir aradaki uyumunun, kayalık alanların bir arada olduğu, ziyaretçilerin beğenisini alan ücretsiz plaj yerlerinden biridir. Tarlaağzı Plajında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, market, restoran, kafeterya gibi olanaklar bulunmaktadır. Denizi sakin, dalgasız, berraktır. Yaz aylarında hafta sonları yoğun olmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, market, restoran gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 132 Yorum)= 4,2

Adres: 74310 Tarlaağzı/Amasra/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Tarlaağzı Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Mugada Plajı, Bartın Plajları

Mugada Plajı

Bartın şehir merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunan Mugada Plajı, hem deniz tatili, hem piknik hem de kampçılık için uygun olan ziyaretçilerin ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceği plajlardan biridir. Mugada Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, restoran, kafeterya, çevresinde konaklama yerleri bulunmaktadır. Özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, market, restoran gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 1.441 Yorum)= 4,1

Adres: 74110 Hatipler/Bartın Merkez/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Mugada Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Kızılkum Plajı, Bartın Plajları

Kızılkum Plajı

Bartın şehir merkezine yaklaşık 27 km uzaklıkta bulunan Kızılkum Plajı, Karadeniz’in tertemiz havasının, yeşilin ve mavinin bir aradaki uyumunun ziyaretçilerin beğenisini aldığı plajlardan biridir. Plaj 3 km uzunluğunda sahili ile bölgenin uzun plajlarından biridir. Bakir kalmış doğa ile içe içe olan plaj alanında herhangi bir olanak yoktur. Bu nedenle de plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz. Rahat edebileceğiniz, sakin, sessiz, huzur dolu bir deniz tatili için idealdir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi herhangi bir olanak yoktur. 

Google Yorumları 2022 ( 164 Yorum)= 4,1

Adres: Kızılkum Plajı Yolu, 74110 Hatipler/Bartın Merkez/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Kızılkum Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Karaman Köyü Plajı

Karaman Köyü Plajı

Bartın’ın Kurucaşile bölgesinde bulunan Karaman Köyü Plajı, bölgenin sakin, sessiz, bakir kalmış plajlarından biridir. Plaj alanına özel araçlarınızla ve teknelerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Karaman Köyü Plajında herhangi bir tesis ya da işletme yoktur. Bu nedenle de plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz. Tertemiz havanın doğanın bir arada olduğu plajda ziyaretçiler sakin, rahat bir deniz tatili geçirebilirler.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi herhangi bir olanak yoktur. 

Google Yorumları 2022 ( 59 Yorum)= 4,1

Adres: Karaman Köyü Yolu, 74510 Karaman/Kurucaşile/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Karaman Köyü Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Akkonak Köyü Plajı

Akkonak Köyü Plajı

Bartın şehir merkezine yaklaşık 35 km, Amasra ilçesine ise 45 dakika uzaklıkta bulunan Akkonak Köyü Plajı, sakin, berrak, tertemiz bir denize ve ortama sahip olan ücretsiz giriş yapabileceğiniz plajlardan biridir. Plajın bir kısmı kayalık alandan oluşmaktadır. Bakir kalmış plaj alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği herhangi bir olanak ya da işletme bulunmamaktadır. Bu nedenle de plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz. Sadece deniz tatili için kampçılık için de tercih edilmektedir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi herhangi bir olanak yoktur. 

Google Yorumları 2022 ( 58 Yorum)= 4,0

Adres: Akkonak Köyü Yolu, 74310 Akkonak/Amasra/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Akkonak Köyü Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Hatipler Plajı, Bartın Plajları

Hatipler Plajı

Bartın’ın sakin sessiz, doğa ile iç içe olan plajlarında biri olan Hatipler Plajı, ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz halk plajlarından biridir. Yeşilin ve mavinin bir arada olduğu plaj alanında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş olanağı ayrıca kamp yapılabilecek alanlar bulunmaktadır. Kumluk plajı, tertemiz doğası ve ortamı ile ziyaretçilerin beğenisini almaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Tuvalet, duş, kamp alanı gibi olanaklar vardır.

Google Yorumları 2022 ( 368 Yorum)= 4,1

Adres: 74110 Hatipler/Bartın Merkez/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Hatipler Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. Amasra Plajı

Amasra Plajı

Bartın’ın meşhur ilçelerinden biri olan Amasra ilçesinde bulunan Amasra Plajı, adını ilçeden alan bölgenin en sevilen plajlarından biridir. Çevresinde özel Beach alanlarının da buluğu plaj ziyaretçilerine her türlü imkanı sunmaktadır. Amasra Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, balık restoranları, büfe, market, kafeterya, otel, pansiyon gibi birçok olanak sunmaktadır. Yerli-yabancı birçok ziyaretçinin, tur gezilerinin uğrak yerlerinden biri olan Amasra Plajı, özellikle yaz aylarında ve hafta sonları kalabalık olabilmektedir. Çoğu kişi genç yaşta hayatını kaybeden şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu’nun Memleketi olarak bilip keşfetmeye gelmektedir. Ulaşım özel araçlarınızla ve şehir merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ile kolayca sağlanabilmektedir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, restoran, büfe, market, kafeterya, pansiyon, otel, eğlence, bar gibi birçok olanak bulunmaktadır. 

Google Yorumları 2022 ( 360 Yorum)= 3,9

Adres: Kum, 74300 Amasra/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Amasra Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

13. Göçkündemirci Köyü Plajı

Göçkündemirci Köyü Plajı

Bartın’ın Amasra ilçesinde yer alan sakin, doğa ile iç içe plajlardan biri de Göçkündemirci Köyü Plajıdır. Plaj yeşilin ve mavinin bir arada olduğu, kumluk bir sahile, sakin, rahat bir alan sahip ücretsiz plajlarındandır. Denize girip serinlemek, kampçılık yapmak için tercih edilmektedir. Göçkündemirci Köyü Plajına gelmeden önce hazırlıklı olmalı ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi herhangi bir olanak yoktur. 

Google Yorumları 2022 ( 174 Yorum)= 4,3

Adres: 74310 Göçkündemirci/Amasra/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Göçkündemirci Köyü Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14. Kapısuyu Köyü Plajı

Kapısuyu Köyü Plajı

Bartın’ın Kurucaşile ilçesine 3 km, Amasra ilçesine ise 45 km uzaklıkta bulunan Kapısuyu Köyü Plajı, yaklaşık 1 km uzunluğunda yeşilin ve mavinin bir arada olduğu ücretsiz plaj alanlarından biridir. Doğanın yeşil görüntüsünün ve tertemiz havasının bir arada olduğu plaj alanında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralama, restoran, market gibi olanaklar vardır. Plajın sahili ince kumla kaplı denizi sığdır. Dalgalı bir denize sahiptir ancak sığ yapısından dolayı da yüzmek için uygundur. Doğal güzelliğini ve ortamın korumaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, market, restoran, kamp alanı, otopark gibi olanaklar vardır.   

Google Yorumları 2022 ( 415 Yorum)= 4,3

Adres: Kapısuyu Köyü Yolu, 37600 Kapısuyu/Kurucaşile/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Kapısuyu Köyü Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

15. Yardibi Plajı, Bartın Plajları

 Yardibi Plajı

Bartın’ın Kurucaşile ilçesinde bulunan Yardibi Plajı, Kurucaşile’ye 2 km, Amasra’ya ise 40 km uzaklıkta küçük doğal bir plaj alanına sahip olan plajlardan biridir. Plajın sahili çakıl taşlarından oluşmaktadır. Denizin tabanı da kayalıktır. Dalgalı ve birkaç metre sonra derinleşen bir denizi vardır. Bakir kalmış plaj alanında herhangi bir olanak ya da tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle de plaja hazırlıklı bir şekilde gitmelisiniz. Plaj alanı çevresi çadır kampçılığı ve piknik yapmak içinde uygundur.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, tesis, otopark gibi herhangi bir olanak yoktur.  

Google Yorumları 2022 ( 64 Yorum)= 4,4

Adres: 74510 Şeyhler/Kurucaşile/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Yardibi Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Bartın Ücretli Plaj Yerleri

16. Amasra Beach, Bartın Plajları

Amasra Beach

Bartın şehir merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta Amasra ilçesinde bulunan Amasra Beach, tertemiz denizi ve sahili ile ziyaretçilerini ağırlayan ücretli plajlardan biridir. Ücretsiz olarak giriş yapabileceğiniz Amasra plajı yanında bulunmaktadır. Burada eğlence, müzik, şemsiye ve şezlong, market, restoran gibi birçok olanak bulunmaktadır. Sahili ince kumla kaplıdır. Amasra ilçesi küçük ve her şeye kolayca ulaşabileceğiniz bir mesafededir.

Bilgiler

Giriş: Ücretli.  Şemsiye + şezlong 2 tane 120 TL.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, market, restoran, büfe, lokanta, konaklama için otel pansiyon, evler bulunmakta, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 122 Yorum)= 4,1

Adres: Kum, 74300 Amasra/Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Amasra Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

17. Doğa Kamping

Doğa Kamping

Bartın’da Güzelcehisar plajı içerisinde yer alan Doğa Kamping, hem çadır kampçılığı yapabileceğiniz hem de denize girip güneşlenip, serinleyebileceğiniz plajlardan biridir. Plaj alanında ziyaretçiler çadır kiralaması yapabilir, tuvalet, duş olanaklarından yararlanabilirler. Otopark alanı da bulunmaktadır. Tertemiz, berrak, dalgasız denizinde yüzebilir, yürüyüş yollarında yürüyebilirsiniz. İsterseniz kendi çadırınızı da getirip kurabilirsiniz. Kamp alanı içerisinde büfe, tuvalet, elektrik, internet, restoran, ortak kullanım mutfak, buzdolabı, beach, voleybol sahası, piknik alanları, masa ve sandalyeler, sıcak su gibi olanaklar bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli.  Günübirlik kullanım kişi başı 30 TL, çadır konaklama 100 TL, çadır kiralama 150 TL, pansiyon oda konaklama 300 TL/gecelik.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, elektrik, internet, restoran, ortak kullanım mutfak, buzdolabı, beach, voleybol sahası, piknik alanları, masa ve sandalyeler, sıcak su, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 164 Yorum)= 3,8

Adres: hisar mahallesi, Güzelcehisar köyü, küme evleri no: 3, 74100 Bartın

Bulunduğunuz Konumdan Doğa Kamping’e Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Zonguldak Plajları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*