Beykoz Kamp Alanları – Beykoz Ücretli ve Ücretsiz Kamp Yeri

Beykoz Kamp Alanları. Beykoz ilçesinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 5 kamp alanı bulunmaktadır.

Beykoz, doğa ile iç içe olan sahilleri, denizleri, yemyeşil alanları ile İstanbul’un ilçesidir. Her yıl yerli yabancı birçok turist Beykoz’da bulunan yemyeşil doğasıyla muhteşem manzaraya sahip alanları gezip görülmek için tercih ediyor. Beykoz ilçesinde her bütçeye uygun ücretli ya da ücretsiz olarak birçok kamp ve piknik alanı bulunmaktadır. Buralarda hem sakin, huzurlu vakit geçirebilir hem de doğa ile baş başa manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Bu yazımızda Beykoz’da bulunan ücretsiz ve ücretli, deniz kenarı ya da yemyeşil doğa içeresinde bulunan farklı birçok kamp alanına göz atalım.

Beykoz Ücretsiz Kamp Alanı

1. Polonezköy Kamp Alanı

Polonezköy Kamp Alanı

İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan Polonezköy Kamp Alanı, yemyeşil doğa içerisinde sakin, temiz, huzurlu bir vakit geçirip şehrin kalabalığından uzakta vakit geçirebileceğiniz bir kamp yeridir. Özellikle hafta sonları birçok ziyaretçiyi ağırlayan kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tuvalet, çeşme, elektrik gibi işletmeler bulunmamaktadır. İhtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce ilçelerden ve ormanlık alanın girişte bulunan işletmelerden karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Polonezköy Kamp Alanında ormanlık alana girişte bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında çeşme, banyo, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Polonez, 34986 Beykoz/İstanbul

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Polonezköy Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Bozhane Köyü Kamp Alanı, Beykoz Kamp Alanları

Bozhane Köyü Kamp Alanı

İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan Bozhane Köyü Kamp Alanı, İstanbul şehir merkezine 50 km, Beykoz ilçesine ise 28 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bozhone Köyü içerisinde yer alan göl kenarında geniş ve gür ormanlık alan içerisinde kamp kurarak, keyifli bir kampçılık yapabilirsiniz. Bozhane Köyü Kamp Alanında çadır ve karavan kampçılığının yanı sıra piknik, günübirlik geziler, olta balıkçılığı, yürüyüşlerde yapabilirsiniz. Kamp alanın bulunduğu köydeki market, bakkallar gibi yerlerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Kamp olanakları: Bozhane Köyü Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanın bulunduğu köyden çeşme, banyo, elektrik, market gibi ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.  

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Bozhane Köyü Muhtarlığı, Bozhane, Çarşı Cd. 6a, 34829 Beykoz/İstanbul

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Bozhane Köyü Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Kaptanın Mezarı Kamp Alanı, Beykoz Kamp Alanları

Kaptanın Mezarı Kamp Alanı

İstanbul’un Beykoz ilçesinde Riva’da bulunan doğa harikası yerlerden biri olan Kaptanın Mezarı Kamp Alanı, Karadeniz’e kıyısı olan, İstanbul şehir merkezine 40 km uzaklıkta bulunan tatil yeridir. Kaptanın Mezarı Kamp Alanında bulunan düzlüklere çadırınızı kurup el değmemiş doğa içerisinde keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Kaptanın Mezarı Kamp Alanında elektrik, çeşme, tuvalet, banyo, market gibi olanaklar bulunmuyor. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalı ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kampçılık yaparken denizin keyfini çıkartıp serinleyebilirsiniz.

Kamp olanakları: Kaptanın Mezarı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanın çeşme, banyo, elektrik, market gibi imkanlar bulunmamaktadır.  

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Riva, Beykoz/İstanbul

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kaptanın Mezarı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Beykoz Ücretli Kamp Alanı

4. Riva Elmas Burnu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Riva Elmas Burnu Tabiat Parkı Kamp Alanı

İstanbul Beykoz’da Riva mevkiinde bulunan Riva Elmas Burnu Tabiat Parkı Kamp Alanı, denizin, kumsalın keyfini çıkarabileceğiniz bir tatil yeridir. Özellikle İstanbul halkının hafta sonları yoğun ilgisini gören kamp alanı rahat bir şekilde vakit geçirip yürüyüşler yapabileceğiniz özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz alandır. Burada market, kafeler, tuvalet, çeşme, plaj alanı gibi birçok imkan bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Riva Elmas Burnu Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, internet, restoran, market, büfe, mescit, kamp alanları, denize girilebilir alan, şemsiye, şezlong, soyunma kabini, çocuk oyun alanları, piknik alanları, çöp konteynerleri, otopark alanı gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 16 TL, öğrenci 8 TL, bisiklet 10 TL, motosiklet ve ATV 25 TL, otomobil 35 TL, minibüs 80 TL, midibüs 150 TL ve otobüs 300 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Riva, Orkide Sk. No:28, 34829 Beykoz/İstanbul

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Riva Elmas Burnu Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Fava Kamp Alanı, Beykoz Kamp Alanları

Fava Kamp Alanı

İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunan Fava Kamp Alanı, Alemdağ ormanları arasında yer alan bol oksijenli doğa alanıdır. Özellikle hafta sonları yoğun ilgi gören kamp alanında çadır ve karavan kampçılığı için uygun alanlar bulunmaktadır. Kiralama da yapabileceğiniz kamp alanında tuvalet, çeşme, ortak mutfak alanı gibi olanakları bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Fava Kamp Alanında bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, çadır ve karavan konaklama alanları, ortak alanında mutfak, piknik alanları, yürüyüş alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Kendi karavanı veya çadırıyla gelenler 150 TL. Karavan kiralama 300 TL. fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Çiğdem, Ovayolu Sokak No:3/2, 34829 Beykoz/İstanbul

Telefon: 0533 402 17 60

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Fava Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Kilyos Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*