Burdur Kamp Alanları – Burdur Ücretli ve Ücretsiz 20 Kamp Yeri

Burdur Kamp Alanları. Burdur ilinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 20 alan bulunmaktadır.

Burdur ülkemizde kamp yapılabilecek alanlara sahiptir. Hem sahip olduğu iklim özellikleri hem de coğrafi özellikleri ve doğası ile eşsiz zamanlar geçirebileceğiniz kamp alanları bulundurmaktadır. Bu kamp yerlerinin de sahip olduğu birçok avantaj ve dezavantajları vardır. Ücretli ya da ücretsiz kamp alanları, çadır, karavan gibi farklı şekillerde konaklayabileceğiniz alanlar ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Göller yöresi olarak bilinen Burdur, hem büyüklü küçüklü gölleri hem yemyeşil ormanları ve doğası ile yerli yabancı birçok turistin akın ettiği yerlerden birisidir. Akdeniz bölgesinde bulunan Burdur’da hakim olan karasal iklim etkisi ile kampçılık ve geziler için kış ayına kadar en uygun zaman yaz başlangıcıdır.

Burdur Ücretsiz Kamp Alanları

1. Burdur Kent Ormanı Kamp Alanı

Burdur Kent Ormanı Kamp Alanı

Burdur Kent Ormanı, Burdur şehir merkezine 11 km uzaklıkta yer alan ulaşımı oldukça kolay olan kamp alanlarından birisidir. Kamp alanına ister özel araçlarınızla ister şehir içi toplu taşıma araçları ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Burdur Kent Ormanı Kamp Alanı, çadır ve karavan kampçılığı için uygun, özellikle de şehrin bunaltıcı havasından uzaklaşmak isteyenlerin hafta sonu piknik ve geziler için sık sık tercih ettiği alanlardan biridir. Kamp alanında doğa yürüyüşleri yapabilir, piknik alanlarını kullanabilir ya da fotoğraflar çekebilirsiniz. Yeni evlenen çiftler için de muhteşem fotoğrafların çekildiği bir alandır. Doğanın temiz havasında vakit geçirebileceğiniz Kent Ormanı’nda yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız içinde birçok tesis bulunmaktadır. Ayrıca kamp alanında tuvalet, çeşme, gibi imkanlarda bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Burdur Kent Ormanı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, yürüyüş alanları, piknik alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Atatürk, 15000 Burdur Merkez/Burdur

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Burdur Kent Ormanı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Salda Gölü Kamp Alanı

Salda Gölü Kamp Alanı

Burdur şehir merkezine 75 km uzaklıkta bulunan Salda Gölü, Türkiye’nin Maldivler’i olarak anılmaktadır. Salda Gölü kenarında yer alan kamp alanı da bu nedenle çok rağbet görmektedir. Bölge hem görüntüsü hem doğal güzelliği hem de masmavi suyu ile görenleri büyüleyen bir doğa harikasıdır. Salda Gölü’ne özel araçlarınızla ya toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Sene boyunca yerli yabancı birçok turisti çeken Salda Gölü’nün Maldivler’e benzetilmesinin en büyük nedeni etrafının bembeyaz kumlarla çevrili olmasıdır. Özellikle hafta sonları ve yaz mevsiminde daha kalabalık olan Salda Gölünün doğasının korunması için yüzmek yasaktır. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz büfeler, tuvalet, çeşme, banyo olanakları da bulunmaktadır. Yasak olmayan belirli alanlarda kamp kurabilirsiniz. Ayrıca göl çevresinde şebeke bulunmadığı için telefonlarınız çekmeyebilir.

Kamp olanakları: Salda Gölü Kamp Alanında bulunan büfelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alnına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kayadibi, 15500 Yeşilova/Burdur

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Salda Gölü Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Karacaören Barajı Kamp Alanı

Karacaören Barajı Kamp Alanı

1989 yılında yapımı tamamlanan Karacaören Barajı, Aksu Çayı üzerine kuruludur. Burdur şehir merkezine 85 km uzaklıkta bulunmaktadır. Sulama ve enerji ihtiyacı için kullanılan baraj yemyeşil bir doğa harikası alana sahiptir. Barajın etrafı kızılçam ormanları ile çevrilidir. Masmaviyi suyun yemyeşil ormanlar arasındaki muhteşem görüntüsü, bol oksijeni yerli yabancı birçok turistin dikkatini çekmekte ve ilgi görmektedir. Doğanın içinde çadır ve karavan kampçılığı yapabilir, bölge de bulunan restoranlardan ve tesislerden yiyecek içecek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Karacaören Barajı Kamp Alanında bulunan restoranlardan ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alnına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, yürüyüş alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Karacaören/Bucak/Burdur

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Karacaören Barajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. İnsuyu Mağara Çevresi Kamp Alanı

İnsuyu Mağara Çevresi Kamp Alanı

İnsuyu Mağarası Burdur’un, göz alıcı şekillere bürünmüş sarkıtlar, dikitler ve sütunların oluşturduğu, yüzlerce yıllık kireçtaşı mağarasıdır. Burdur şehir merkezine 12 km uzaklıkta bulunan İnsuyu Mağara Çevresi Kamp Alanı, bölgenin önemli turistlik yerlerinden biridir. Mağara 597 metre uzunluğundadır. Turizme ilk kazandırılan mağaralarındandır. Burdur- Antalya güzergahında yer alan kamp alanına özel araçlarınızla ya da şehir merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Mağara dibinde maden suyu yatağı bulunmaktadır ve mağara çeşitli düzenleme ve ışıklandırmalar ile rahatlıkla gezilebilir hale getirilmiştir.

Yıl boyunca yerli yabancı birçok turistin geldiği İnsuyu Mağarası etrafında çadır ve karavan kampçılığı yapabilir, günübirlik geziler ve piknikler de yapabilirsiniz. Burada mağaranın içerisine girişte ücret alınmaktadır. İndirimli 3 TL, tam 5 TL olarak ücretlendirilmektedir. İnsuyu Mağarası etrafında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok tesis, kafeterya, büfe tarzı işletmeler bulunmaktadır. İhtiyaçlarınızı buralardan karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: İnsuyu Mağara Çevresi Kamp Alanında bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alnına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, yürüyüş alanları, mağara gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 15000 Çine/Burdur Merkez/Burdur

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan İnsuyu Mağara Çevresi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Karataş Gölü Kamp Alanı

Karataş Gölü Kamp Alanı

Büyüklü küçüklü birçok gölün bulunduğu Burdur’da bulunan diğer bir yerde Burdur şehir merkezine 50 km uzaklıkta bulunan Karataş Gölü’dür. Diğer göller kadar bilinmese de doğal, el değmemiş bir güzelliğe sahip adeta saklı kalmış cennet göllerden biridir. Çok bilinmemesinden dolayı sakin, huzurlu, sessiz bir kamp deneyimi yaşamak isteyenler için mükemmel bir fırsat sunan Karataş Gölü Kamp Alanı, çadır ve karavan kampçılığı için de uygundur.

Karataş Gölü Kamp Alanı, Burdur’un ilçesi Karamanlı’da ilçe merkezine 16 km uzaklıkta yer almaktadır. Karataş gölü etrafı sazlıklar ile çevrilidir. Tertemiz bol oksijenli havasında, birçok farklı tür kuşların arasında gün batımının keyfini çıkarabilir, göl üzerinde sandal turu da yapabilirsiniz. Özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz Karataş Gölü etrafında herhangi bir tesis bulunmuyor.  Bu nedenle kamp alanına gelirken hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Karataş Gölü Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Karamanlı/Burdur

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Karataş Gölü Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Karanlıkdere Kanyonu Kamp Alanı

Karanlıkdere Kanyonu Kamp Alanı

Burdur’un Altınyayla ilçesinde yer alan Karanlıkdere Kanyonu, şehir merkezine 150 uzaklıkta bulunmaktadır ve bu kanyon milli park olarak ilan edilip koruma altına alınmıştır. Tırmanış, dağcılık, trekking vb. sporların yapılabildiği Karanlıkdere Kanyonu Kamp Alanı, hem doğa severlerin hem de spor meraklılarının uğrak yerlerinden birisidir.

Karanlıkdere Kanyonu Kamp Alanına özel araçlarınızla kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca zengin bitki örtüsü, kayıkların heybetli görüntüsü, temiz havası ile Burdur çevresinde tercih edilen tercih edilen yerlerden biridir. Kanyon etrafında herhangi bir tesis bulunmamaktadır, bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Karanlıkdere Kanyonu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Altınyayla/Burdur

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Karanlıkdere Kanyonu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Serançay Kanyonu Kamp Alanı

Serançay Kanyonu Kamp Alanı

Serançay Kanyonu, hem tarihi bir birikime hem de karstik yer şekillerine sahip ilgi çeken önemli alanlarındandır. Serançay Kanyonu, Burdur şehir merkezine 11 km uzaklıkta Antalya mesafesinde yer almaktadır. Ulaşım özel araçlar ile sağlanmaktadır.

Serançay Kanyonu, Teke Sarayı olarak da bilinmektedir. Serançay Kanyona ulaştıktan sonra kanyon içinde bir süre yürüyüş yaptıktan sonra Teke Sarayı arkeolojik kazı alanına ulaşabilirsiniz. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun alanda yapacağınız doğa yürüyüşlerinde yol boyunca Teke Sarayı, tarihi oyma mezarlar ve Askeriye göleti yer almaktadır. Serançay Kanyonu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için bölgeye hazırlıklı olarak gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Serançay Kanyonu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Günalan/Burdur Merkez/Burdur

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Serançay Kanyonu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Susuz Köy Ormanı Kamp Alanı

Susuz Köy Ormanı Kamp Alanı

Susuz Köy Ormanı Kamp Alanı, Burdur şehir merkezine 55 km uzaklıkta etrafı geniş ve gür ormanlarla çevrili bir alandır. Susuz Köyüne şehir merkezinden haftanın belirli günlerinde kalkan minibüslerle ya da özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Köy çevresinde Selçuklulardan kalma tarihi eserleri görebilir, ormanlık alanda piknik ve kamp yapabilirsiniz. Tertemiz bol oksijenli alanda çadır ve karavan kampçılığı için uygun alan bulunur. Susuz Köy Ormanı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmuyor ancak köy halkı yöresel lezzetlerini bölgeye gelen ziyaretçilere ikram ediyor ve yardımcı oluyor.

Kamp olanakları: Susuz Köy Ormanı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: D650, 15300 Susuz/Bucak/Burdur

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Susuz Köy Ormanı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Yapraklı Barajı Kamp Alanı

Yapraklı Barajı Kamp Alanı

Yapraklı Barajı Kamp Alanı, Burdur’un Denizli sınırına yakın konumda şehir merkezine 125 km uzaklıkta yer almaktadır. Yapraklı Barajı, Dalaman çayı üzerine konumlanmıştır. Baraj yemyeşil bitki örtüsü içinde masmavi denizi ile misafirlerini büyülüyor. Baraja ulaşım özel araçlar ile sağlanmaktadır.

Yapraklı Barajında balık üreticiliği ve tarımsal sulama faaliyetleri yapılmaktadır. Burada olta balıkçılığı yapan kişiler, avladıkları bu balıkları satarak gelir elde ediyorlar. Ayrıca baraj etrafında doğa yürüyüşü ve fotoğrafçılık için de oldukça uygun bir alandır. Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle kamp alanına gelirken hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Yapraklı Barajı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 15400 İbecik/Gölhisar/Burdur

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yapraklı Barajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Ali Rıza Bey Ormanı Kamp Alanı

Ali Rıza Bey Ormanı Kamp Alanı

Burdur’un Bucak ilçesinde, Burdur şehir merkezine 50 km uzaklıkta yer alan Ali Rıza Bey Ormanı bol oksijenin olduğu kamp alanlarından biridir. Kamp yerine Bucak ilçesine giden minibüsler ile ve özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ali Rıza Bey Ormanı Kamp Alanı, havaların ısınması ile birlikte kış mevsimi bitişinde birçok doğa severin akınına uğramaktadır. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun alanları bulunan Ali Rıza Bey Ormanında seyir tepelerinde gün doğumunu ve gün batımını seyredebilirsiniz. Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı ilçe merkezinden karşılamalısınız.

Kamp olanakları: Ali Rıza Bey Ormanı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Barboros, Mustafa Konu Cd. Yanyolu No:116, 15300 Bucak/Burdur

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Ali Rıza Bey Ormanı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Karamanlı Barajı Kamp Alanı

Karamanlı Barajı Kamp Alanı

Karamanlı Barajı Kamp Alanı, Burdur’un Karamanlı ilçesinde, şehir merkezine 62 km uzaklıkta yer almaktadır. Bu Karamanlı Barajı, bölgedeki tarım arazilerini sulama amaçlı yapılmış bunun yanı sıra da balık yetiştiriciliğinde de büyük bir öneme sahiptir. El değmemiş görkemli doğası ile bölge çadır ve karavan kampçılığı için uygun alana sahiptir.

Karamanlı Barajı Kamp Alanına Karamanlı ilçe merkezinden gelen toplu taşıma araçları ile ya da özel araçlarınız ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Yöre halkından ve çevre illerden birçok misafiri ağırlayan baraj özelikle yazın bunaltıcı havasından uzaklaşıp temiz hava almak isteyenler için oldukça keyifli bir ortamdır. Karamanlı Barajı etrafında herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz.

Kamp olanakları: Karamanlı Barajı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Hürriyet, 15700 Karamanlı/Burdur

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Karamanlı Barajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. Yazır Gölü Kamp Alanı

Yazır Gölü Kamp Alanı

Burdur’un Çavdır ilçesi yakınlarında şehir merkezine 113 km uzaklıkta yer almaktadır. Yazır Gölü, bölge haklı tarafından günübirlik geziler, piknikler için sık sık tercih edilmektedir. Kamp alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Özellikle bahar yaz aylarında yemyeşil bir görüntüye kavuşan kamp alanı farklı bitki örtüleriyle bölgeye gelenlere doğa içinde muhteşem bir ortam sunmaktadır. Burada hem çadır hem de karavan kampçılığı için uygun alanlar bulunmaktadır.

Kamp alanı yürüyüş rotaları, fotoğrafçılık, bitki ve kuş gözlemciliği gibi birçok imkan da bulunmaktadır. Eşsiz, el değmemiş doğasında sakin bir kamp deneyimi yaşayabileceğiniz Yazır Gölü Kamp Alanı yakının da herhangi bir tesis bulunmuyor. Kamp alanına gelirken hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Yazır Gölü Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 15902 Yazır/Çavdır/Burdur

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yazır Gölü Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

13. Yarışlı Gölü Kamp Alanı

Yarışlı Gölü Kamp Alanı

Gölleri ile ünlü olan Burdur’un Yeşilova ilçe sınırları içerisinde bulunan Yarışlı Gölü Kamp Alanı, Burdur şehir merkezine 40 km uzaklıkta yer almaktadır. 14 kilometrekarelik bir alanı kaplayan Yarışlı gölüne ulaşımı özel araçlarla sağlanabiliyorsunuz. Doğası mevsimden mevsime değişkenlik gösteren Yarış gölü, sıcak yaz aylarında kuruma tehlikesi geçirmektedir. Gölün ortasında yer alan küçük kum adası da bölgeye gelenlerin ilgisini çekiyor. Ayrıca Yarışlı Gölü, Dikkuyruk türü kuşlarının yaşam alanını oluşturmaktadır. Bölgede hem bu muhteşem kuşları, hem gölü hem de doğayı seyredebilir, fotoğraflarını çekebilir, çadır ve karavan kampı kurabilirsiniz.

Çevresinde birçok Antik kent bulunan Yarışlı Gölünün acı ve tuzlu olmasından dolayı balık türü çeşitliliği görülememektedir. Doğa ile baş başa olacağız Yarışlı Gölü Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle de kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Yarışlı Gölü Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Yeşilova/ Burdur

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yarışlı Gölü Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14. Eren Çayı Kamp Alanı, Karaçal

Eren Çayı Kamp Alanı

Bozçay olarak da bilenen Eren Çayı, Burdur şehir merkezine 37 km uzaklıkta bulunan bölgenin önemli akarsularından birisidir. Burdur Gölünü sulayan en önemli çaylardan biri olan Eren Çayına özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Eren Çayı havzası boyunca çadır ve karavan kampçılığı yapabileceğiniz uygun alanlar bulunmaktadır. Çayın bazı noktalarında balık avlayabilir bazı noktalarında da çaya girip serinleyebilirsiniz.

Eren Çayı Kamp Alanı, sakin, serin, bol oksijenli havası ile hem yöre halkı hem de çevre illerden çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. Çay etrafında ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek nitelikte tesisler bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Eren Çayı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Eren Çayı, Burdur

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Eren Çayı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Burdur Ücretli Kamp Alanları

15. Salda Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Salda Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Burdur’un ücretli kamp alanları listesinde ilk sırada yer alan Salda Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı, Burdur’un en bilinen yerlerinden biridir. Burdur’un Yeşilova ilçesinde şehir merkezine 75 km uzaklıkta yer alan Salda Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanına özel araçlarınızla ya da minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Salda Gölü, tabiat parkına büyük bir güzellik ve değer katıyor. Tabiat parkında çadır ve karavan kampçılığı yapabileceğiniz düzlük alanlar, bisiklet sürmek ve yürüyüş için parkurlar, olta balıkçılığı imkanı, piknik alanları gibi birçok imkan bulunmaktadır.

Yerli yabancı birçok turistin akın ettiği Salda Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanına girişler ücretli şekilde yapılmaktadır. Şahıs 3,5 TL, otomobil ise 10 TL olarak ücretlendirilmektedir. Salda Gölünde bölgeye gelenlerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği birçok tesis bulunmaktadır. Ayrıca kamp alanında çeşme, banyo, tuvalet, kır lokantası, kafe gibi birçok işletme bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Salda Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanın bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, kafe, lokanta, bisiklet sürme ve yürüyüş parkurları, gölet alan, çocuk bakım evi, bulaşık yıkama yeri, kapalı piknik masaları, plaj, soyunma kabini, kuş gözlemciliği ve manzara seyir alanları, otopark alanı gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 3,5 TL, öğrenci 1,5 TL, bisiklet 3,5 TL, motosiklet ve ATV 5 TL, otomobil ve kamyonet 10 TL, minibüs 31 TL, midibüs 52 TL ve otobüs 94 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Salda Gölü Tabiat Parkı, 15500 Salda/Yeşilova/Burdur

Sosyal Medya Sayfası: Facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Salda Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

16. Kargı Köyu Sığla Ormanı Kamp Alanı

Kargı Köyu Sığla Ormanı Kamp Alanı

Burdur şehir merkezine 70 km uzaklıkta bulunan Kargı Köyu Sığla Ormanı Kamp Alanı, geniş bir ormanlık alana sahiptir. Kamp alanına ulaşım özel araçlar ile sağlanmaktadır. Sığla ormanları bölgede bulunan Karacaören barajının çevresini kaplayan sık ormanlık alan olarak anılmaktadır. Yeşilin ve mavinin bir arada bulunduğu Kargı Köyu Sığla Ormanı Kamp Alanında çadır ve karavan kampçılığı için uygun alanlar bulunmaktadır. Kargı Köyu Sığla Ormanı Kamp Alanı, doğa koruma alanı olarak ilan edilmiştir.

Tertemiz bol oksijenli havasıyla kamp alanı özellikle yaz aylarında yoğun bir ilgi görmektedir. Burada kampçılık, fotoğrafçılık, olta balıkçılığı, trekking, günübirlik geziler ve piknik yapabilirsiniz. Ücretli bir şekilde giriş yapılan kamp alanında herhangi bir tesis bulunmuyor ancak, Karacaören barajı etrafında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bölgeye giriş, şahıs 9 TL otomobil ise 27 TL olarak ücretlendiriliyor.

Kamp olanakları: Kargı Köyu Sığla Ormanı Kamp Alanın bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, yürüyüş parkurları, baraj, piknik alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 9 TL, otomobil 27 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: 15300 Karacaören/Bucak/Burdur

Telefon: (0312) 207 50 00

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kargı Köyu Sığla Ormanı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

17. Haşmet’in Çadır Bahçesi Kamp Alanı

Haşmet’in Çadır Bahçesi Kamp Alanı

Burdur’un Yeşilova ilçesinde yer alan Haşmet’in Çadır Bahçesi Kamp Alanı, şehir merkezine 65 km uzaklıkta Salda gölü yakınlarında bulunmaktadır. Bölgeye özel araçlarınızla ya da toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Gölün sahip olduğu muhteşem turkuaz rengi ve yemyeşil doğasına karşı çadır ve karavan kampçılığı yapabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında sakin, rahat bir tatil yapmak isteyenlerin uğrak yerlerinden biridir. Hem kendi çadırlarınızla hem de bölgede hazır bulunan kurulu çadırlarda konaklayabilirsiniz. Haşmet’in Çadır Bahçesi Kamp Alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca tuvalet, banyo, elektrik gibi imkanlarda bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Haşmet’in Çadır Bahçesi Kamp Alanın bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, yürüyüş parkurları, piknik alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Kendi çadırıyla gelenler 40 TL, çadır kiralama 55 TL, karavan konaklama 90 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Kayadibi, D330, 15500 Yeşilova/Burdur

Telefon: 0536 243 41 97

Sosyal Medya Sayfası: İnstagram

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Haşmet’in Çadır Bahçesi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

18. KumSalda Kamping

KumSalda Kamping

Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan KumSalda Kamping, şehir merkezine 75 km uzaklıkta Salda gölü yakınındaki Salda Köyünde yer almaktadır. Doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz alan çadır karavan kampçılığı için uygun alan sunan KumSalda Kamping Alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçlarınızla ulaşabilirsiniz. Salda gölüne yakın olmasından dolayı ve göl etrafında yer bulunmadığı zamanlarda da yoğun ilgi görüp tercih edilen alanlardan birisi oluyor. KumSalda Kamping alanında tuvalet, banyo, çeşme, elektrik, market, restoran gibi imkanlarda bulunmaktadır.

Kamp olanakları: KumSalda Kamping Alanın bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, yürüyüş parkurları, piknik alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 40 TL, karavan konaklama 90 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Yeşilova /Burdur

Sosyal Medya Sayfası: İnstagram

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan KumSalda Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

19. Bulgaroğlu Kamping

Bulgaroğlu Kamping

Bulgaroğlu Kamping, Salda Gölü etrafında bulunan, Burdur şehir merkezine 65 km uzaklıkta bulunan kamp alanlarından birisidir. Kamp alanı özel araçlarınızla ya da şehir merkezinden Salda Gölüne kalkan otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Mavinin ve yeşilin bir araya geldiği doğa harikası bir yer olan Bulgaroğlu Kamping, çadır ve karavan kampçılığı uygun alana sahiptir. Salda gölü etrafında gezip, yürüyüşler yapabilir, doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bahar ve yaz aylarında yoğun ilgi gören kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, market gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Bulgaroğlu Kamping Alanın bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, yürüyüş parkurları, piknik alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 35 TL, karavan konaklama 60 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Kayadibi, Denizli Burdur Yolu, 15500 Yeşilova/Burdur

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Bulgaroğlu Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

20. Ayyıldız Çadır Kamping

Ayyıldız Çadır Kamping

Burdur’un Salda gölü etrafında bulunan diğer bir kamp alanı da Ayyıldız Çadır Kamping alanıdır. Şehir merkezine 68 km uzaklıkta bulunan Ayyıldız Çadır Kamping alanına özel araçlarınızla ya da şehir merkezinden kalkan Salda minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle Salda gölünün etrafında kamp kurmak yasaklandığı için ücretli kamp alanları daha çok tercih edilmekte ve yoğun ilgilen dolayı yer bulmak zorlaşmaktadır. Ayyıldız Çadır Kamping alanı da yoğunluğun yaşandığı kamp alanlarından biri olarak çadır ve karavan kampçılığı için uygun alanlar sunmaktadır.

Ayyıldız Çadır Kamping, keşfedilecek birçok doğa güzellikleri içinde keyifle vakit geçirip tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, restoran gibi imkanlarla da ihtiyaçlarınıza cevap vermeye çalışmaktadır.

Kamp olanakları: Ayyıldız Çadır Kamping Alanın bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, ortak kullanım mutfak alanı, bulaşık yıkma alanı, büfe, restoran, yürüyüş parkurları, piknik alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Kendi çadırıyla gelenler ücretsiz, çadır kiralama 75 TL, karavan konaklama 100 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Salda Gölü Kenarı, 15500 Yeşilova/Burdur

Telefon: 0544 334 39 15

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Ayyıldız Çadır Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Abant Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*