Bursa Plajları – Bursa’da Denize Girilecek En Güzel 29 Yer

Bursa Plajları, Bursa Marmara Bölgesinde bulunan birçok plaja sahip illerden biridir. Bursa, Marmara bölgesinin popüler, ilgi gören ve kalabalık şehirlerinden biri olmaktadır. Her mevsim yerli yabancı birçok ziyaretçilerin akın ettiği Bursa’da gezilecek tarihi ve güzel dokuların yanı sıra plajlarını da bulunmaktadır. Bölgede birbirinden güzel plajlar vardır. Doğanın içinde mavinin ve yeşilin uyumuna şahit olacağınız Bursa plajlarında keyifli deniz tatili geçirebilirsiniz. Sıcak, kavurucu ve bunaltıcı sıcaklarda Bursa’da denize girip serinleyebilecek, tatil yapabileceğiniz birçok plaj bulunmaktadır.

Bursa ülkemizde hem kültürel, turistik yerleri hem de Osmanlı dönemine ait tarihi izleri ile yerli yabancı birçok turistin ilgisini çeken, yaz aylarında Marmara denizinin muhteşem sularında serinlemek isteyenlerin ilgini çeken illerden biridir. Ülkemizin sanayi kuruluşlarında da öncü bir şehir olan Bursa, Türkiye’nin kalabalık olan dördüncü şehridir. Tarihi ve doğal güzellikleri, yaz aylarında Marmara denizinin serinletici etkisi, kış aylarında ise Uludağ Kayak Merkezi olarak her mevsim hareketli bir şehirdir. İznik, Mudanya, Gemlik ve Karacabey ilçeleri deniz turizminde ön planda yer alan ilçelerden olmuştur.

Bursa’ya ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Yaz ayları oldukça hareketli bir sezon başlangıcı olur. Yeşilin ve mavinin en güzel uyumu Bursa plajlarında sunulmaktadır. Ücretsiz ve ücretli olarak Bursa’da gidebileceğiniz plajlar sizler sizin bu yazımızda listelendi.

Bursa Plajları, Bursa Sahilleri, Bursa’da denize girilebilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

Bursa Ücretsiz Plaj Yerleri

1) Burgaz Altınkum Halk Plajı

Burgaz Altınkum Halk Plajı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Burgaz Altınkum Halk Plajı, Bursa şehir merkezine 35 km uzaklıkta ücretsiz bir şekilde giriş yapılan plajlarında biridir. Plaj alanına özel araçlarla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Tertemiz, masmavi, sığ denizi, sahili ve deniz tabanı ince kumla kaplıdır. Denizinin sığ olmasından dolayı da çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Burgaz Altınkum Halk Plajında şemsiye, şezlong, soyunma kabini, duş, tuvalet, çevresinde yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz büfe, market gibi işletmeler bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong, soyunma kabini, duş, tuvalet, büfe ve market gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 1.352 Yorum)= 3,5

Adres: Altıntaş, 16960 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Burgaz Altınkum Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2) Güzelyalı Burgaz Halk Plajı

Güzelyalı Burgaz Halk Plajı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde Bursa’ya 26 km uzaklıkta bulunan Güzelyalı Burgaz Halk Plajı, ücretsiz bir şekilde giriş yapılan halk plajlarından biridir. Plajın sahili kumlu bir yapıda, denizi sakin, berrak ve tertemizdir. Plajda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya, restoran gibi olanaklar bulunmaktadır. Rahat keyifli bir deniz tatili için tercih edilebilecek plajlardan biridir. İstanbul Deniz Otobüsü seferleri bu noktadan yapılmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong, soyunma kabini, duş, tuvalet, kafeterya, restoran, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 1.294 Yorum)= 4,2

Adres: Güzelyalı Sahili, Güzelyalı Yalı, 16950 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Güzelyalı Burgaz Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3) Kumyaka Halk Plajı

Kumyaka Halk Plajı

Bursa’ya 36 km, Mudanya ilçesine ise 7 km uzaklıkta bulunan Kumyaka Halk Plajı, 50 metre uzunluğa, 4 metre genişliğe sahip olan ücretsiz bir şekilde yararlanılabilen halk plajlarından biridir. Doğal bir plaj alanı olan Kumyaka Halk Plajının etrafı yeşil ağaçlar ile çevrili, denizi tertemiz ve masmavi bir görüntüye sahip olan sakin, rahat güzel bir deniz tatili sunmaktadır. Sahili kumlu ve taşlık olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Kumlu kısmı daha kalabalık olurken taşlık kısmı daha sakindir. Taşlık olan sahilinde yürürken deniz ayakkabısı ya da terliği giymeniz yararlı olacaktır. Denizi hızla derinleşen bir yapıdadır. Bu nedenle de yüzme bilmeyenlerin ve çocukların dikkat etmesi gerekiyor, uygun olmayabilir. Doğal bir plaj alanı olduğu için herhangi bir işletme ya da olanak yoktur. Bu yüzden plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong, soyunma kabini, duş, tuvalet, yeme-içme ihtiyaçları için herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Bu nedenle de plaja hazırlıklı olarak gelmelisiniz. 

Google Yorumları 2022 ( 241 Yorum)= 3,7

Adres: Kumyaka Halk Plajı, Halitpaşa, 16960 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Kumyaka Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4) Eğerce Plajı, Bursa Plajları

Eğerce Plajı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Eğerce Plajı, Bursa merkezine 60 km, Mudanya ilçesine ise 30 km uzaklıkta bulunan doğanın muhteşem güzelliklerini ve uyumunu sunan ücretsiz plajlardan biridir. Plaj belediye tarafından düzenli olarak bakım yapılan, temizlenen geniş bir alana sahip yerlerden biridir. Son zamanlarda daha çok tercih edilmeye başlanılan Eğerce Plajında tuvalet, soyunma kabini, duş, şemsiye, şezlong bulunmaktadır. Çevresinde de bulunan işletmelerden yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sığ denizi zaman zaman dalgalı bir yapıda olmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong, soyunma kabini, duş, tuvalet, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 715 Yorum)= 3,7

Adres: Egerce Plajı, Eğerce, 16960 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Eğerce Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5) Coşkunöz Halk Plajı

Coşkunöz Halk Plajı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Coşkunöz Halk Plajı, Bursa merkeze 31 km, Mudanya ilçesine ise 1 km uzaklıkta olan ücretsiz plajlardan biridir. Sakin, rahat, sessiz bir deniz tatili için tercih edebileceğiniz Coşkunöz Halk Plajının sol tarafında dalgakıran bulunmaktadır. Burada hem yüzme hem de balık tutma imkanı vardır. Sahili kumlu bir yapıda ancak deniz tabanı taşlıktır. Bu nedenle deniz ayakkabısı giymeniz yararlı olacaktır. Tertemiz denizinin, sahilin, güneşin keyfini çıkarabileceğiniz bir yerdir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong, soyunma kabini, duş, tuvalet, yeme-içme ihtiyaçları için çevrede işletmeler bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 122 Yorum)= 3,6

Adres: Halitpaşa, 16950 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Coşkunöz Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6) Mesudiye Halk Plajı

Mesudiye Halk Plajı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde sakin, sessiz, doğal bir plaj alanı olan Mesudiye Halk Plajı, Bursa merkezine 65 km, Mudanya ilçesine ise 35 km uzaklıkta bulunan geniş bir alana sahip ücretsiz plajlardan biridir. Plaj alanı ve deniz tabanının kumlu olduğu Mesudiye Halk Plajında deniz belirli bir noktadan sonra derinleşebilmektedir. Bu nedenle yüzme bilmeyenlerin dikkat etmesi gerekiyor. Plaj doğal bir oluşumdur ve herhangi bir tesis, olanak bulunmamaktadır. Bu nedenle hazırlıklı bir şekilde plaja gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Tuvalet, cankurtaran olanakları bulunmaktadır. Ancak duş, soyunma kabini, yeme-içme ihtiyacı için herhangi bir olanak yoktur. Bu nedenle plaj alanına hazırlıklı olarak gelmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 276 Yorum)= 4,0

Adres: Mesudiye Halk Plajı, Mesudiye, Mesudiye Köyü İç Yolu, 16970 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Mesudiye Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7) Zeytinbağı Halk Plajı

Zeytinbağı Halk Plajı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde Tirilye Limanı yakının da bulunan Zeytinbağı Halk Plajı, Bursa’ya 40 km, Mudanya ilçesine ise 12 km uzaklıkta olan ücretsiz plaj yerlerinden biridir. Mudanya ilçesinin doğal plajlarından biri olan Zeytinbağı Halk Plajı, etrafı yemyeşil tepeler ile çevrili, plaj alanı ve deniz tabanı çakıl taşları ile kaplı olan plajlardan biridir. Plaj çevresinde herhangi bir işletme, şemsiye, şezlong, soyunma kabini gibi herhangi bir olanak bulunmamaktadır. Bu nedenle plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz. Denizi birkaç metreden sonra derinleşebilmektedir. Bu nedenle de yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler dikkatli olmalıdır, uygun olmayabilir. Hafta sonları kalabalık olmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye, şezlong, tuvalet, duş, soyunma kabini, yeme-içme ihtiyacı için herhangi bir olanak yoktur. Bu nedenle plaj alanına hazırlıklı olarak gelmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 180 Yorum)= 3,8

Adres: Zeytinbağı Halk Plajı, Tirilye, 16960 Zeytinbağı/Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Zeytinbağı Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8) Eşkel (Esence) Halk Plajı

Eşkel (Esence) Halk Plajı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde Esence Mahallesinde bulunan Eşkel (Esence) Halk Plajı, Bursa’ya 60 km, Mudanya ilçesinde ise 26 km uzaklıkta bulunan ücretsiz plajlardan biridir. Bulunduğu mahalleden adını alan Eşkel (Esence) Halk Plajı, yaklaşık 20 metre genişliğine ince kumlarla kaplı plajında denizin, güneşin ve kumsalın tadını çıkarabileceğiniz yerlerdendir. Sığ ve sakin bir denize sahip olması yüzme bileyenler ve çocuklu aileler için uygundur. Eşkel (Esence) Halk Plajı etrafından ve plajda tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, yeme-içme ihtiyaçları için çevresinde market, büfe, etrafında konaklama için de pansiyonlar bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. (2 şezlong + 1 şemsiye 35 TL).

Şemsiye, şezlong, tuvalet, duş, soyunma kabini, yeme-içme ihtiyacı için market, büfe, konaklama için pansiyon bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 1.781 Yorum)= 3,6

Adres: Esence, Esence 32 Sk, 16000 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Eşkel (Esence) Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9) Kızılay Mudanya Gençlik ve Sağlık Kampı

Kızılay Mudanya Gençlik ve Sağlık Kampı

Bursa’ya 28 km, Mudanya ilçesine ise 8 km uzaklıkta bulunan Kızılay Mudanya Gençlik ve Sağlık Kampı, yeşil bir doğa içerisinde kumla karışık çakıllı bir sahile sahip olan ücretsiz plaj yerlerinden biridir. Plaj etrafında bulunan kampta bulunan olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Kamp olanaklarından yararlanabilir, çadır kampı kurabilirsiniz.

Google Yorumları 2022 ( 111 Yorum)= 3,7

Adres: Altıntaş, 16940 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Kızılay Mudanya Gençlik ve Sağlık Kampı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10) Büyükkumla Halk Plajı

Büyükkumla Halk Plajı

Bursa’ya 36 km, Gemlik ilçesine 6 km uzaklıkta bulunan Büyükkumla Halk Plajı, belediye tarafından çevre düzenlemesi, bakımı, temizliği yapılan ücretsiz plajlardan biridir. Oldukça temiz ortamı ve denizi, kumlu sahili, ailece deniz tatili yapmak isteyenler için oldukça uygundur. Doğal bir ortamı bulunan plajda şemsiye, şezlong, soyunma kabini gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle de hazırlıklı olarak gelmelisiniz. Plaj çevresinde büfe, market gibi işletmeler bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, soyunma kabini gibi olanaklar yoktur. Ancak çevresinde market, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 585 Yorum)= 3,7

Adres: Büyükkumla Plajı, Büyükkumla, 16600 Gemlik/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Büyükkumla Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11) Küçükkumla Halk Plajı

Küçükkumla Halk Plajı

Bursa’nın Gemlik ilçesinde Büyükkumla plajının yanında bulunan Küçükkumla Halk Plajı, kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilen, yerli-yabancı tüm ziyaretçilerin akınına uğrayan, tertemiz, düzenli ve bakımlı olan ücretsiz halk plajıdır. Plajda ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabielceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, otopark, kafeterya gibi olanaklar bulunmaktadır. Denizi sığ, sakin, tertemiz, sahili yumuşak kumlu bir yapıdadır. Ayrıca Küçükkumla Halk Plajı, güneşin batışının muhteşem bir manzarasına sahiptir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, soyunma kabini, tuvalet, duş, kafeterya, büfe, otopark, güvenlik şeridi, cankurtaran gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 2.472 Yorum)= 4,0

Adres: Küçük Kumla Sahili, Kumla Cd., Gemlik/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Küçükkumla Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12) Kumsaz Plajı, Bursa Plajları

Kumsaz Plajı

Bursa’nın Gemlik ilçesinde popüler olan plajlardan Kumsaz Plajı, Bursa merkezine 40 km, Gemlik ilçesine ise 12 km uzaklıkta bulunan 300 metre uzunluğa, 50 metre genişliğe sahip halkın ücretsiz bir şekilde yararlanabildiği yerlerden biridir. Plajı ince kumla kaplı, denizi sığ, sakin yüzme bilmeyneler ve çocuklar için oldukça uygundur. Hem özel araçlarınızla hem de şehir merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Kumsaz Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, şemsiye, şezlong, soyunma kabini, voleybol sahası, etkinlik alanları, büfe, kafeterya, otopark alanı gibi olanaklar bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, soyunma kabini, tuvalet, duş, kafeterya, büfe, voleybol sahası, etkinlik alanları, otopark, güvenlik şeridi gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 1.711 Yorum)= 3,4

Adres: Kumsaz Plajı, Gençali, 16620 Gemlik/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Kumsaz Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

13) Gemsaz Halk Plajı, Bursa Plajları

Gemsaz Halk Plajı

Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan Gemsaz Halk Plajı, Bursa’ya 32 km, Gemlik ilçesine ise 8,5 km uzaklıkta olan 60 metre uzunluğa, 15 metre genişliğe sahip ücretsiz şekilde giriş yapılan plajlardan biridir. Doğal bir plaj alanı olan Gemsaz Halk Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi herhangi bir olanak yoktur. Bu nedenle de plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz. Plaj alanı kumlu ancak denize giriş kısımlarından itibaren taşlıktır. Denizi sığ ve sakindir. Plaj çevresinde yeme-içme ihtiyacı için büfe, market gibi olanaklar bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, soyunma kabini, tuvalet, duş, kafeterya, büfe, voleybol sahası, etkinlik alanları, otopark, güvenlik şeridi gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 658 Yorum)= 3,9

Adres: Gemsaz Plajı, Ata, 1. Cd. No:18, 16600 Gemlik/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Gemsaz Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14) Narlı Halk Plajı, Bursa Plajları

 Narlı Halk Plajı

Bursa’nın Gemlik ilçesinde Narlı Mahallesinde bulunan Narlı Halk Plajı, denizin tabanı ve sahili kumluk olan doğa ile iç içe bulunan plaj alanlarından biridir. Ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz plaj alanında şemsiye, şezlong, soyunma kabini gibi herhangi bir olanak yoktur. Bu nedenle plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, soyunma kabini, tuvalet, duş gibi herhangi bir olanak yoktur. 

Adres: Narlı, 16600 Gemlik/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Narlı Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

15) Kurşunlu Kadınlar Plajı

Kurşunlu Kadınlar Plajı

Bursa’ya 40 km, Gemlik ilçesine ise 17 km uzaklıkta bulunan Kurşunlu Kadınlar Plajı, keyifli bir şekilde deniz tatili yapabileceğiniz ücretsiz giriş yapılan plaj yerlerinden biridir. Hem bölge halkı hem de yabancı ziyaretçilerin ilgisini çeken plajda şemsiye ve şezlong kiralayabilir, soyunma kabini, tuvalet, duş olanaklarında yararlanabilirsiniz. Plaj sadece kadınlar için hizmet veren 9 yaşından büyük olan erkek çocuklarının girmesinin yasak olduğu bir plajdır. 200 metre uzunluğa sahip olan plaja özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaj alanı ve deniz tabanı kumla çakıl karşımı taşlık bir yapıdadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, soyunma kabini, tuvalet, duş, çevresinde büfe, kafeterya gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 241Yorum)= 3,5

Adres: Kurşunlu, Gemlik Mudanya Yolu No:4, 16600, 16600 Gemlik/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Kurşunlu Kadınlar Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

16) Karacaali Gençlik Kampı Plajı

Karacaali Gençlik Kampı Plajı

Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan ve 2018 yılında hizmete açılan Karacaali Gençlik Kampı Plajı, Bursa’ya 50 km, Gemlik ilçesine ise 14 km uzaklıkta yer almaktadır. Bu tesisin asıl kurulma amacı, sınava hazırlanan öğrencilere katkı sağlamaktır. Tesiste 43 oda ve 2 adet bungalov ev bulunmaktadır. Kendine ait plaj alanı da bulunan tesiste, voleybol, futbol, masa tenisi alanları, kano gibi aktiviteler bulunmaktadır. Ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz plajda olanaklardan belirli ücretler karşılığında yararlanabilirsiniz. Sığ ve sakin bir denize sahip olan plaj alanında sahil ve deniz tabanı ince kumla kaplıdır. Karacaali Gençlik Kampı Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, tesis içinde yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, soyunma kabini, tuvalet, duş, tesis içinde yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler, voleybol, futbol, masa tenisi alanları, kano gibi aktiviteler gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 44 Yorum)= 4,4

Adres: Karacaali, 16600 Gemlik/Bursa

Telefon: 02245370020

Bulunduğunuz Konumdan Karacaali Gençlik Kampı Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

17) Malkara Plajı, Bursa Plajları

Malkara Plajı

Bursa’ya 86 km, Karacabey ilçesine ise 33 km uzaklıkta bulunan Malkara Plajı, doğa içerisinde çevresi ve olanakları gelişmemiş, el değmemiş bir ortama sahip etrafı longoz ormanları ile çevrili ücretsiz giriş yapılan plaj yerlerinden biridir. Yeşilin ve mavinin bir arada olduğu muhteşem bir doğa manzarası sunan plaj belediye tarafından düzenlenip temizlenmektedir. Buda rahat, temiz, ferah bir ortam sunmaktadır. Doğası bozulmamış olan plaj alanında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini ya da herhangi bir olanak bulunmamaktadır. Bu nedenle plaj alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Denizi sığ ve sakindir, sahili kumlu, ağaçlar altında gölgeliklerde de dinlenebilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş gibi olanaklar yoktur, soyunma kabini, tuvalet olanakları vardır.

Google Yorumları 2022 ( 999 Yorum)= 4,1

Adres: Malkara Plajı, Bayramdere, 16710 Karacabey/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Malkara Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

18) Yeniköy Halk Plajı, Bursa Plajları

Yeniköy Halk Plajı

Bursa’ya 83 km, Karacabey’e 31 km uzaklıkta bulunan Yeniköy Halk Plajı, oldukça kalabalık bir ortama sahip olan denizin, kumsalın ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz ücretsiz plaj yerlerinden biridir. Etrafı ağaçlarla çevrili, eşsiz bir doğa manzarasının sunulduğu plajda, denize girebilir, piknik yapabilir, ağaçların altında serinleyebilirsiniz gölgesinde. Yeniköy Halk Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, yeme-içme ihtiyaçları için herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme için herhangi bir işletme gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 180 Yorum)= 4,1

Adres: Bayramdere, 16700 Karacabey/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Yeniköy Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

19) Kurşunlu Halk Plajı

Kurşunlu Halk Plajı

Bursa’da Karacabey ilçesine 40 km uzaklıkta bulunan Kurşunlu Halk Plajı, tertemiz denizi ve kumsalı ile ücretsiz bir şekilde giriş yapılan plajlardan biridir. Mavinin ve yeşilin bir arada bulunduğu Kurşunlu Halk Plajında yararlanabileceğiniz olanaklar kısıtlıdır. Şemsiye, şezlong, gıda ihtiyaçları için herhangi bir olanak, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi imkanlar yoktur. Sakin ve sığ denizi ile çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Doğası bozulmamış, bakir kalmış, sakin bir deniz tatili olanağı bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme için herhangi bir işletme gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 483 Yorum)= 3,6

Adres: Gençali, 16600 Gemlik/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Kurşunlu Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

20) Gün Batımı Plajı, Bursa Plajları

Gün Batımı Plajı

Bursa’ya 75 km uzaklıkta İznik ilçesinde bulunan Gün Batımı Plajı, adını muhteşem bir manzara ile batan güneşinden alan ücretsiz giriş yapılabilen plajlardan biridir. Plaj 200 metre uzunluğa ve 20 metre genişliğe sahip, kum ve çakıl karışımlı sahili, yavaş yavaş derinleşen sakin denizi ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Denizi yavaş derinleştiği içinde çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Sahili taşlık olduğu için de deniz ayakkabısı giymenizde fayda vardır. Ayrıca plaj çevresi ağaçlık, doğa alanı ile kaplı piknik, kampçılık, yürüyüşler için de uygundur. Gün Batımı Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, yeme-içme ihtiyaçları için kafeterya bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme için kafeterya, piknik, kampçılık, yürüyüş için alanlar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 43 Yorum)= 4,4

Adres: Dırazali, 16860 İznik/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Gün Batımı Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

21) İznik Halk Plajı, Bursa Plajları

İznik Halk Plajı

Bursa’nın en popüler, en bilindik yerlerinden biri olan İznik Gölü’nün denize girebilmek için tercih ettiği İznik Halk Plajı, oldukça kalabalık, çok tercih edilen ücretsiz plajlarından biridir. Hem doğal güzelliği hem manzarası hem tertemiz berrak denizi ile yaz ve kış sezonlarında hareketli bir şekilde geçmektedir. Denizi sığ, sakin, sahili kum ve çakıl karışımlıdır. İznik Halk Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, çevresinde kafeterya, büfe gibi olanaklar vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme için kafeterya, büfe, piknik alanları, yürüyüş, otopark için alanlar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 309 Yorum)= 4,3

Adres: Dırazali, 16860 İznik/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan İznik Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

22) Gölyaka Halk Plajı

Gölyaka Halk Plajı

Bursa iline 50 km uzaklıkta Orhangazi ilçesinde yer alan Gölyaka Halk Plajı, etrafı yeşil, çam ve zeytin ağaçları ile çevrili, doğa içerisinde tertemiz ortamı ve havası ile ziyaretçilerin beğenisini çeken ücretsiz plajlarda biridir. Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzakta rahat, doğa ile iç içe bir tatil geçirmek için Gölyaka Halk Plajını tercih edebilirsiniz. Plajın sahili kum ve çakıl karışımlı, denizi sığ ve sakindir. Sığ olmasından dolayı da çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Gölyaka Halk Plajında yararlanabileceğiniz tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme için herhangi bir işletme yoktur. Bu nedenle plaja hazırlıklı olarak gelmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 134 Yorum)= 4,1

Adres: Gölyaka, 16825 Orhangazi/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Gölyaka Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

23) Darka Tatil Köyü Plajı

Darka Tatil Köyü Plajı

Bursa ilinde İznik ilçesine 3 km uzaklıkta bulunan Darka Tatil Köyü Plajı, İznik Gölü’nün bakımlı plajlarından biridir. Ücretsiz bir şekilde giriş yapılan halk plajlarından birisi olan Darka Tatil Köyü Plajı, kumlu ve çakıl karışımlı kumsalı ile sığ bir denize sahiptir. Yeşilin ve mavinin bir arda olduğu plajda doğa ile iç içe muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz. Darka Tatil Köyü Plajında kano, yelken, sörf ve deniz bisikleti gibi su sporlarını yapabilirsiniz. Tatil köyünün önünde bulunan plajda tatil köyünün olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme ihtiyaçlarınızı tatil köyünden karşılayabilirsiniz.  

Google Yorumları 2022 ( 211 Yorum)= 4,6

Adres: Selçuk Mahallesi, Rauf Denktaş Caddesi Darka Tatil Köyü, 16860 İznik/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Darka Tatil Köyü Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

24) Ayazma Plajı, Bursa Plajları

Ayazma Plajı

Bursa’ya 65 km, Mudanya ilçesine 35 km uzaklıkta bulunan Ayazma Plajı, burada bulunan Mesudiye Plajının devamıdır. Sahil 6 km uzunluğunda ve 50 metre genişliğindedir. Denizin, güneşin, kumsalın keyfini çıkarabileceğiniz plaj alanında piknik, kampçılık, günübirlik geziler için de tercih edebilirsiniz. Doğa içerisinde yer alan plaj ortamı bozulmamış, sakin, ferah bir ortama sahiptir. Ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz plajda duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle de hazırlıklı olarak gelmelisiniz. Tuvalet bulunmaktadır. Denizi dalgalı, birkaç metre sonra derinleşmeye başlıyor, plaj ve deniz tabanı da ince kumlu bir yapıdadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme ihtiyaçlarınız için herhangi bir işletme bulunmamaktadır.  

Google Yorumları 2022 ( 114 Yorum)= 4,2

Adres: Mesudiye, 16970 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Ayazma Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

25) Söğütpınar Sahili, Bursa Plajları

Söğütpınar Sahili

Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Söğütpınar Sahili, Bursa’ya 60 km uzaklıkta genel olarak, sakin rahat bir deniz tatili imkanı sunulan ücretsiz plaj alanlarından biridir. Sadece yüzmek için değil piknik yapmak, kamp yapmak ve yürüyüş yapmak içinde tercih edilmektedir. Söğütpınar Sahili kumlu deniz çizgisinden itibaren taşlık olmaya başlıyor ancak rahatsız etmeyecek derecededir. Denizin derinliği yüzme bilmeyenler ve çocuklar için uygundur. Plaj alanının doğası bozulmamış, herhangi bir tesis, duş, soyunma kabini gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle plaj alanına hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme ihtiyaçlarınız için herhangi bir işletme bulunmamaktadır.  

Google Yorumları 2022 ( 161 Yorum)= 3,8

Adres: Eğerce, Unnamed Road, 16960 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Söğütpınar Sahili’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

26) Korsan Liman Koyu

Korsan Liman Koyu

Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Korsan Liman Koyu, Antik kent ve Liman kalıntıları olan bir alan içerisinde yer almaktadır. Tarihi bir öneme sahip olan liman ilgi çekmektedir. Bursa’ya 45 km, Mudanya ilçesine ise 21 km uzaklıkta yer alan Korsan Liman Koyu, doğası, tarihi yapısı, ortamı, manzarası ile muhteşem bir deniz keyfi sunmaktadır. Koyun etrafı yüksek yeşil tepeler ile çevrili, dalganın olması, sakin, sessiz, berrak bir denize sahiptir. Koy doğası ve ortamı bozulmamış, herhangi bir tesisin bulunmadığı, bakir kalmış bir doğa harikasıdır. Dar ve küçük bir oya sahip olan sahil kumlu ve çakıl karışımlı bir yapıya sahiptir. Denizi de sığ, sakin ve dalgasızdır. Yüzme bilmeyenler ve çocuklar için uygundur. Ücretsiz bir şekilde giriş yapabildiğiniz plaj alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, işletme bulunmamaktadır. Bu nedenle de hazırlıklı bir şekilde ihtiyaçlarınızı temin ederek gelmelisiniz. Muhteşem bir manzaraya sahip olan koy çevresindeki tepelerde yürüyüşler yapabilir, kamp kurabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme ihtiyaçlarınız için herhangi bir işletme bulunmamaktadır.  

Google Yorumları 2022 ( 345 Yorum)= 4,1

Adres: Yalıçiftlik, 16970 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Korsan Liman Koyu’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Bursa Ücretli Plaj Yerleri

27) Paşa Beach, Bursa Plajları

Paşa Beach

Bursa’nın Mudanya ilçesinde yer alan Paşa Beach, ücretli bir şekilde giriş yapıp, olanaklardan yararlanabileceğiniz plaj yerlerinden biridir. Denizin, kumsalın, güneşin keyfini çıkarabileceğiniz Paşa Beach alanında soyunma kabini, duş, tuvalet, şemsiye, şezlong, büfe, bar, canlı müzik, DJ, otopark alanı gibi bir çok imkan ziyaretçilerine sunulmaktadır. Bu da ziyaretçilerin daha rahat, konforlu bir deniz tatili geçirmesini sağlamaktadır. Sığ, berrak, sakin denizi çocuklar ve yüzme bilmeyenler için oldukça uygundur.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. Şezlong + şemsiye, kişi başı 25 TL.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme kafeterya, büfe, canlı müzik, güvenlik şeridi, cankurtaran, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 401 Yorum)= 3,7

Adres: Ömerbey, Bahar Sk. 1 A, 16940 Mudanya/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Paşa Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

28) Sürücü Beach, Bursa Plajları

Sürücü Beach

Bursa’ya 60 km, Mudanya ilçesine ise 25 km uzaklıkta bulunan Sürücü Beach, bölgenin ücretli plaj yerlerinden bir diğeridir. Ücretli bir şekilde giriş yapılan plajda denizin, güneşin ve kumsalın keyfini çıkarabilir, diğer plajlara göre daha sakin bir ortam sunduğunda dinlenip, rahat bir tatil geçirebilirsiniz. Denizi sığ ve sakin, sahili ise ince kumlu bir yapıdadır. Denizinin sığ olması çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Ayrıca plajda çocuklar için ayrı bir çocuk oyun parkı da bulunmaktadır. Sürücü Beach alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya gibi olanaklar da bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. 2 şezlong + 1 şemsiye ile birlikte 50 TL.

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme kafeterya, büfe, çocuk oyun parkı, güvenlik şeridi, cankurtaran, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 5 Yorum)= 4,6

Adres: sahil büfe, Esence mahallesi Esence 32. Sokak no 8/17, 16320 Bursa

Telefon: 0507 253 66 12

Bulunduğunuz Konumdan Sürücü Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

29) Kumla Vice Beach, Bursa Plajları

Kumla Vice Beach

Bursa’nın Gemlik ilçesinde popüler yerlerden birisi olan Kumla Vice Beach, Gemlik ilçesine 8 km uzaklıkta, hem özel araçlarla hem de toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlana bilen ücretli plaj yerlerinden biridir. Sığ, berrak, dalgasız denizi,           kumlu sahili ziyaretçilerine güneş-kum-deniz üçlüsünün en güzel anlarını yaşatmaktadır. Arkadaş gruplarının, ailelerin, yerli yabancı birçok ziyaretçinin beğenisini alan Kumla Vice Beach plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya gibi olanaklar sunulmaktadır. Kafeterya da çeşit çeşit soğuk içecek ve yemek bulunmaktadır. Kumla Vice Beach özellikle hafta sonları daha yoğun geçmektedir.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. (2 şezlong + 1 şemsiye 40 TL).

Plaj alanında şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme kafeterya, büfe, güvenlik şeridi, cankurtaran, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 1.538 Yorum)= 4,0

Adres: Büyükkumla, 16650 Gemlik/Bursa

Bulunduğunuz Konumdan Kumla Vice Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Burhaniye Plajları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*