Gaziantep Kamp Alanları – Gaziantep Ücretli ve Ücretsiz 13 Kamp Yeri

Gaziantep Kamp Alanları. Gaziantep ilinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 13 alan bulunmaktadır.

Gaziantep ülkemizde kamp yapılabilecek, gezilip görülebilecek doğa harikası birçok alana sahiptir. Bir gastronomi şehri olan Gaziantep hem lezzetli yemekleri hem de tarihi kültürel yerleri ile önemli bir yere sahiptir. Hem sahip olduğu iklim özellikleri hem de coğrafi özellikleri ve doğası ile eşsiz zamanlar geçirebileceğiniz kamp alanları bulundurmaktadır. Bu kamp yerlerinin de sahip olduğu birçok avantaj ve dezavantajları vardır. Ücretli ya da ücretsiz kamp alanları, çadır, karavan gibi farklı şekillerde konaklayabileceğiniz alanlar ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Gaziantep Ücretsiz Kamp Alanları

1. Karpuzatan (Oğuzeli) Mesire Ve Kamp Alanı

Karpuzatan (Oğuzeli) Mesire Ve Kamp Alanı

Gaziantep’te bulunan Karpuzatan (Oğuzeli) Mesire Ve Kamp Alanı, özellikle hafta sonları tercih edilen yürüyüş ve günübirlik geziler içinde tercih edilmektedir. Özel araçlarınızla ve Oğuzeli ilçesinden kalkan otobüsleri ile kamp alanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca kamp alanında ihtiyaçlarınız için restoran da bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Karpuzatan (Oğuzeli) Mesire Ve Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, restoran, bulaşık yıkama alana, çadır konaklama, çocuk oyun alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Turlu, 27700 Nizip/Gaziantep

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Karpuzatan (Oğuzeli) Mesire Ve Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Hızır (Huzur) Yaylası Kamp Alanı

Hızır (Huzur) Yaylası Kamp Alanı

Gaziantep şehir merkezine 130 km uzaklıkta bulunan Hızır (Huzur) Yaylası Kamp Alanı, Gaziantep-Adana yolu üzerinde yer almaktadır. Kamp alanına özel araçlarınızla ve ilçe minibüsleri ile Altınözüm’e buradan da taksiye binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Amanos Dağlarının tepesinde yer alan yayla, yemyeşil doğası, bol oksijenli havası ile kamp yapmak isteyenlere muhteşem bir ortam sunmaktadır. Hızır (Huzur) Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Hızır (Huzur) Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Letnik Khyzyr, 27800 Yarpuz/Osmaniye Merkez/Gaziantep,

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Hızır (Huzur) Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Kavaklık Mesire Ve Kamp Alanı

Kavaklık Mesire Ve Kamp Alanı

Şehir merkezi içerisinde yer alan Kavaklık Mesire alanı, yöre halkı ve çevre illerden ilgi gören, sabah sporları, yürüyüşler, piknik, kampçılık gibi birçok aktivite için tercih edilen yerlerden birisi olmuştur. Şehir merkezinde yer aldığı içinde kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz mesire ve kamp alanına yürüyerek ya da şehir içi çalışan otobüsler ile varabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde çadır kampçılığı da yapabileceğiniz alan şehir merkezine de yakın bir konumda olduğu için yeme-içme ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde market ve büfelerden karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Kavaklık Mesire Ve Kamp Alanı şehir merkezinde yer aldığı için yakınlardaki market ve büfelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kamp alanında bulunan işletmelerden tuvalet, çeşme, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca alanda kafe, çay bahçeleri, çocuk oyun alanları, piknik masaları, yeme içme tesisleri, bisiklet yoları, piknik alanları, yürüyüş yerleri imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kavaklık, Gaziantep merkez

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kavaklık Mesire Ve Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Sofdağı Yaylası Kamp Alanı

Sofdağı Yaylası Kamp Alanı

Gaziantep-Osmaniye karayolu üzerinde yer alan Sofdağı Yaylası Kamp Alanı, şehir merkezine 32 km uzaklıkta, özel araçlarınızla ve ilçe otobüsleri ile ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanıdır. Yemyeşil doğası, seyirlik manzarası, kuş sesleri ile doğa ile iç içe bol oksijenli bir kamp için tercih edebileceğiniz yerlerden biridir. Ayrıca burada bulunan kaynak suyu yöre halkı tarafından şifalı, cilt hastalıklarına iyi geliyor şeklinde söylenmektedir. Sofdağı Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Sofdağı Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, gibi imkanlar bulunmamaktadır. Alanda bulunan doğal su kaynaklarından su ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Sofalıcı, Şehitkamil/Gaziantep

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Sofdağı Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Burç Göleti Kamp Alanı

Burç Göleti Kamp Alanı

Gaziantep şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Burç Göleti, doğa yürüyüşleri kampçılık, piknik gibi aktiviteler gerçekleştirebileceğiniz doğa alanlarından biridir. Türkiye’nin ilk biyolojik göleti bulunmaktadır. Ücretsiz şekilde giriş yapabileceğiniz alanda balık tutabilir, kontrollü şekilde ateş yakabilirsiniz. Kamp alanına özel araçlarınız ile ilk önce Burç Köyü’ne buradan da göle giden yola saparak ulaşım sağlayabilirsiniz. Burç Göleti Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır.

Kamp olanakları: Burç Göleti Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, gibi imkanlar bulunmamaktadır. Kamp alanın yakınındaki Burç köyünde bulunan market ve bakkallardan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Şahinbey/Gaziantep

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Burç Göleti Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Nafak Mesire Ve Kamp Alanı

Nafak Mesire Ve Kamp Alanı

Gaziantep şehir merkezine 20 km uzaklıkta bulunan Nafak Mesire Ve Kamp Alanı, Gaziantep Havalimanı yolu üzerinde bulunmaktadır. Alan yemyeşil doğası ve meyve bahçeleri ile çevrili olan muhteşem aromatik meyve kokusunun hakim olduğu sakin, doğa harikası bir yerdir. Kamp alanı çevresinde yakın yerlerde bulunan büfe ve marketlerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Aynı zamanda mesire alanı içerisinde de yeme-içme tesisleri de bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Nafak Mesire Ve Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Havaalanı yolu üzeri, Gaziantep

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Nafak Mesire Ve Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Köklüce Kanyonu Kamp Alanı

Köklüce Kanyonu Kamp Alanı
?

Gaziantep’in Araban ilçesinde Köklüce Köyünde yer alan köy ile aynı ismi taşıyan Köklüce Kanyonu, şehir merkezine 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Kanyonda hem kampçılık hem doğa yürüyüşleri ve gezileri yapabilirsiniz. Kanyona özel araçlarınızla gelip köy yerinde aracınızı bırakıp geri kalan yolu da yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Köklüce Kanyonu Kamp Alanında ihtiyaçlarınız için herhangi bir tuvalet, çeşme ya da yeme-içme için tesis bulunmuyor. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Köklüce Kanyonu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, gibi imkanlar bulunmamaktadır. Kamp alanın yakınındaki Burç köyünde bulunan market ve bakkallardan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Köklüce, 27650 Araban/Gaziantep

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Köklüce Kanyonu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Yamaçtepe Tabiat Parkı Kamp Alanı

Yamaçtepe Tabiat Parkı Kamp Alanı

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde bulunan Yamaçtepe Tabiat Parkı, şehir merkezine 15 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan toplu taşıma araçları ile de kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz yerlerdendir. Tabiat parkı içerisinde piknik alanı, yürüyüş rotaları, spor alanları, çadır kampçılığı için alanlar bulunmaktadır. Şehir merkezinde yer alan kamp alanında restoran ve çamaşırhane de bulunmaktadır. Çocuklu aileler içinde oldukça uygun bir alan olan tabiat parkında ücretsiz bir şekilde kamp kurabilirsiniz. Çocuklar için ıyun parkları da bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Yamaçtepe Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, restoran, çamaşırhane, bisiklet ve yürüyüş alanları, çocuk oyun parkları, çadır konaklama yerleri, spor alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Şahinbey, Gaziantep

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yamaçtepe Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Gaziantep Ücretli Kamp Alanları

9. Dülükbaba Tabiat Parkı Kamp Alanı

Dülükbaba Tabiat Parkı Kamp Alanı

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yer alan Dülükbaba Tabiat Parkı Kamp Alanı, şehir merkezinde bulunduğu için yoğun ilgi gören, piknik, yürüyüş, çadır ve karavan kampçılığı için tercih edilen yerlerden birisidir. Park alanı içerisinde güvenli bir şekilde kamp kurabilirsiniz. Hafta sonları yoğun bir şekilde ilgi gören Dülükbaba Tabiat Parkı Kamp Alanını sakinlik istiyor iseniz hafta içi zamanlarda tercih edebilirsiniz. Gaziantep şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunan tabiat parkına özel araçlarınız ile ya da toplu taşıma araçları ile de kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanı şehir merkezinde yer aldığı için ihtiyaçlarınızı da kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Dülükbaba Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, mescit, kır lokantası, restoran, gölet, havuz, doğa müzesi, izci kampı, olta balıkçılığı, bisiklet ve yürüyüş alanları, çocuk oyun parkları, çadır konaklama yerleri, spor alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 3 TL, öğrenci 1,5 TL, bisiklet 3 TL, motosiklet 4,5 TL, otomobil 10 TL, minibüs 27 TL, midibüs 45 TL ve otobüs 81 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Yukarıbeylerbeyi, Gaziantep Kahramanmaraş Yolu, 27600 Şehitkamil/Gaziantep

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Dülükbaba Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.        

10. Alleben Tabiat Parkı Kamp Alanı

Alleben Tabiat Parkı Kamp Alanı

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde şehir merkezine 6 km uzaklıkta bulunan Alleben Tabiat Parkı, piknik yapmak, kampçılık yapmak, yürüyüşler yapmak için tercih edilen doğa alanlarından biridir. Tabiat parkı araba ile 15 dakika kadar sürmektedir. Alleben Tabiat Parkı Kamp Alanında göl alanı, kameriyeler, bisiklet ve yürüyüş alanları bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Alleben Tabiat Parkı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında fotoğrafçılık, piknik alanları, bisiklet ve yürüyüş alanları, , çadır ve karavan konaklama yerleri, spor alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 4 TL, öğrenci 2 TL, bisiklet 4 TL, motosiklet 8 TL, otomobil 12 TL, minibüs 36 TL, midibüs 60 TL ve otobüs 120 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Yamaçtepe, 27410 Şahinbey/Gaziantep

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Alleben Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.              

11. Erikçe Macera Parkı

Erikçe Macera Parkı

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yer alan Erikçe Macera Parkı, Gaziantep Büyük Şehir Belediyesi tarafından hayata geçirilmiştir. Her yıl burada gerçekleştirilen aktivitelere hem yöre halkı hem de diğer şehirlerden büyük ilgi olmaktadır. Gerçekleştirilen aktiviteler arasında okçuluk, temel seviye kampçılık, ip parkuru, oryantiring, oyun atölyeleri, bisiklet sürüşü gibi 40’a yakın etkinlik yapılmaktadır. Özel araçlarınız ile gelebileceğiniz gibi şehir içi çalışan toplu taşıma araçları ile de ulaşabilirsiniz. Erikçe Macera Parkında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Erikçe Macera Parkı Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, ,internet, sıcak su, banyo, çamaşırhane, ortak mutfak kullanım alanı, çeşitli atölye çalışmaları, bisiklet ve yürüyüş alanları, , çadır konaklama yerleri, spor alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama + 3 öğün yemek 120 TL, çadır kiralama (3 kişilik) 30 TL, uyku tulumu ve mat kiralama 20 TL. Fiyatlar güncel değildir, detaylı bilgi için numarayı arayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Öğümsöğüt, 27000 Sammezreası/Şehitkamil/Gaziantep

Telefon: 0342 211 12 00 – 13 05

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Erikçe Macera Parkı Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.            

12. Gizem Doğan Yaşam Kampı

Gizem Doğan Yaşam Kampı

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde yer alan Gizem Doğan Yaşam Kampı, misafirleri için birçok olanak ve aktivite sunan keyifle vakit geçirebileceğiniz bir kamp alanıdır. Şehir içi otobüsler ile yaklaşık 10 dakika da alan ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Çadır kampçılığınızın yanı sıra burada konaklayabileceğiniz bungalov evlerde bulunmaktadır. Misafirleri için Gizem Doğan Yaşam Kampı içerisinde piknik ve kamp alanı, hayvanat bahçesi, restoranlar, zooloji müzesi ve park alanları ile imkanlar bulunmaktadır. Ayrıca ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok tesis de bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Gizem Doğan Yaşam Kampı Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, restoran, büfe, sıcak su, banyo, kapalı yüzme havuzu, oyun ve el becerileri atölye çalışmaları, hayvanat bahçeleri, bisiklet ve yürüyüş alanları, , çadır ve bungalov ev konaklama yerleri, çocuk oyun alanları, spor alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Konaklama ücretleri için Gaziantep belediyesi ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Yamaçtepe, Unnamed Road,, 27410 Şahinbey/Gaziantep

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Gizem Doğan Yaşam Kampı Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.             

13. Burç Tabiat Parkı Kamp Alanı

Burç Tabiat Parkı Kamp Alanı

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde yer alan son kamp yeri de 350 hektarlık bir çam ormanı ile kaplı olan Burç Tabiat Parkı Kamp Alanı, Gaziantep şehir merkezine 2 km uzaklıkta bulunan, özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz bir kamp yeridir. Burası sadece kampçılık için değil piknik, spor aktiviteleri, dinlenme, günübirlik geziler gibi aktiviteler için de tercih edilmektedir. Gaziantep Hayvanat Bahçesine de ev sahipli yapan Burç Ormanlık alanı keyifle vakit geçirebileceğiniz, hayvanat bahçesinde gezebileceğiniz bir yerdir. Alanda yeme-içme ihtiyacınız için lokanta da bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Burç Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, kır evi ve kır lokantası, restoran, hayvanat bahçesi, yürüyüş alanları, piknik alanı, orman köşkü, fotoğrafçılık, çocuk oyun alanları, spor alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 3 TL, öğrenci 1,5 TL, bisiklet 3 TL, motosiklet 4,5 TL, otomobil 9 TL, minibüs 27 TL, midibüs 45 TL ve otobüs 81 TL. fiyatlar sezonluk olarak değişiklik götermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Yamaçtepe, 27410 Şahinbey/Gaziantep

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Burç Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.     

Eskişehir Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*