Han Nerede? Eskişehir Han’a Nasıl Gidilir?

Han nerede

Han Nerede? Han Türkiye’nin batısında bulunan İç Anadolu Bölgesinde Eskişehir kentinde yer almaktadır. Han ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak 2 bindir. Han ilçesine komşu ilçeler Eskişehir’in ilçelerinden kuzeydoğusunda Çifteler, kuzeybatısında Seyitgazi ilçeleriyle birlikte güneyinde de Afyonkarahisar’ın İscehisar ve Bayat ilçeleridir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 378 kilometrekaredir. İlçenin il merkezine olan uzaklığı 105 kilometredir. Han İlçesi harita konumu olarak 39° 9′ 38,1564” Kuzey ve 30° 51′ 42,1200” Doğu gps koordinatları arasında yer almaktadır. Han’ın ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 1223 metredir. Han ilçesinde toplamda 1 mahalle vardır.

Han Nerede? Han Haritası

Han nerede

Han’a Nasıl Gidilir?

Han’a ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs yer almaktadır. Han merkeze kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Han merkeze ayrıca, özel araç kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Pek çok farklı noktada halk otobüsleri ve minibüs hatları da kullanılabilmektedir.

Han Nerede, Han Yol Tarifi, Han’a rota oluşturmak için tıklayınız…

Han Nerede? Karayolu ile Han’a Ulaşım

Eskişehir merkez ilçesinden D665 Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 13 dakikada Han ilçesine ulaşılabilmektedir. Aynı şekilde Odunpazarı ilçesinden D665 Yolu kullanılarak yaklaşık 1 saat 16 dakikada Han ilçesine erişim sağlanabilir. Seyitgazi ilçesinden ise Çarşıiçi Caddesi üzerinden yaklaşık 37 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Tepebaşı İlçesinden D665 Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 21 dakikada Han’a ulaşım sağlanmaktadır. Sivrihisar ilçesinden de Ankara Eskişehir Yolu/Dumlupınar Blv./D200/E90 ve Çifteler – Han Yolunu kullanarak yaklaşık 1 saat 11 dakikada Han’a ulaşım sağlanmaktadır.

Toplu Taşıma ile Han’a Ulaşım

Han ilçesine şehir içi ulaşımlarda genellikle halk otobüsleri ve minibüsler kullanılmaktadır. Han’da yaşayanlar genellikle otobüs hatlarını daha aktif kullanmaktadır. Kentte bulunan taksilerde şehir içi ulaşımda bir diğer alternatif olarak tercih edilebilir.

Han ilçesinde gün boyu halk otobüsleri hizmet etmektedir. Günün her saati belirli aralıklarla halk otobüsleri kullanılabilir. Han Merkez’den otobüsler gün boyu farklı ilçe ve mahallere hareket etmektedir. Han Merkez’den çevre ilçelerine halk otobüsleri ve minibüsler kullanarak farklı aktarma araçları ile rahatlıkla ulaşılabilir.

Seyitgazi ilçesinden halk otobüsleri kullanılarak gün içinde rahatlıkla ve kısa sürede Han’a ulaşılabilir. Kentin farklı noktalarından Han’a kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Han ilçe merkezinden Bursa merkez ilçesine de hem özel araç hem de halk otobüsleri ile rahatça ulaşabilirsiniz.

Han İlçesinden Havalimanı’na Ulaşım

Eskişehir Han ilçesine ulaşım için hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tepebaşı ilçe Merkezinde yer alan Hasan Polatkan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hasan Polatkan Havalimanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Han ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aracınız ile Dumlupınar Bulvarı/D200/E90 Yolu Üzerinden yaklaşık olarak 1 saat 20 dakikada Hasan Polatkan Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Han Nereye Bağlı? Han Hangi Bölgemizdedir?

Han İlçesi İç Anadolu Bölgesinde Eskişehir kentinde yer almaktadır. Han farklı kültürel ve geleneksel ögeleri yansıtan bir yerdir. Han İlçesinin tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. İlçenin Kanuni Sultan Süleyman döneminde Han-ı Barçın Kazası olarak geçmekte olduğu bilinmektedir. Barçın’ın kelime anlamı İpek Böceği yetiştiricisi dir. O dönemlerde ilçede ipek böceği yetiştiriciliği ile uğraştığı bilinmektedir.

Yüzey şekilleri ovalık ve dağlık yapıdadır. Eskişehir’in doğu bölümünde yer almaktadır. İklim çeşitliliği yönünden oldukça yoğun bir iklim yapısı görülmektedir. İlçede karasal iklim hâkim olup, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk geçmektedir.

Han nerede

Eskişehir Nerede? Eskişehir Hangi Bölgemizdedir?

Türkiye’nin kuzey batısına doğru İç Anadolu Bölgesinde yer alan Eskişehir kenti, Kuzeyinde Bolu, kuzeybatısında Bilecik, doğusunda Ankara, batısında Kütahya ve güneyinde Afyonkarahisar ve güney doğusunda Konya illeriyle komşudur. Topoğrafik yapısı dağlık ve ovalık alanlardan oluşmakta olup şehrin içinden geçen 2 önemli akarsu olan Porsuk Çayı ve Sakarya Nehri bulunmaktadır. Eskişehir İstanbul arası 282 kilometre, Eskişehir Ankara arası 235 kilometre, Eskişehir İzmir arası 152 kilometre ve Eskişehir Konya arası 329 kilometredir.

 Gezilecek yerler yazılarımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*