Hatay Yemek Yerleri, Hatay Restoranları- Hatay’da Bulunan En İyi 22 Yemek Yeri

Hatay Yemek Yerleri, Hatay Restoranları, Hatay, Akdeniz bölgesinde yer alan ülkemizin sevilen görkemli illerinden biridir. Hakkâri’ye kentin her farklı bölgesinden erişim sağlamak mümkündür. Hatay’da yerli yabancı birçok kişinin sevdiği ve deneyimleyebileceği meşhur yöresel yemeklerin sunulduğu beğenilen mekânlar bulunmaktadır. Yöresel Hatay yemekleri arasında humus, tepsi kebabı, soslu döneri, künefesi gibi enfes ürünler yer almaktadır ve UNESCO gastronomi alanında “Yaratıcı Şehirler” arasında yer almaktadır. Bu yöresel yemekleri Hatay’da deneyimleyebileceğiniz ve beğenilen birçok restoran ve lokanta bulunuyor. Hatay’da farklı birçok yemek mekânı bulunmaktadır. Bu yazımızda sizin için Hatay’da bulunan birçok en iyi yemek mekânını derledik. Hatay’da ne yenir?

Hatay’da Bulunan En İyi 22 Yemek Yeri

1. Unesco Hatay Gastronomi Evi

Unesco Hatay Gastronomi Evi

Hatay-Antakya da bulunan Hatay yemek yerleri listesinde ilk sıra olunması gereken mekanlardan biri olan Unesco Hatay Gastronomi Evi, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın 2017 yılında UNESCO tarafından 600 yemek çeşidi ile Hatay’a gastronomi unvanı kazandırmasının ardından başkan ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş’ın büyük emekleri ile kurulmuş olan işletmelerden biridir. Tarihi bir konakta dışarıdan gelen tüm ziyaretçileri ağırlayan Hatay’ın yöresel çeşit çeşit lezzetini tanıdan mekan beğenilen ve ilgi gören bir mekandır. Tadı damaklarınızda kalacak yöresel ürünler kadar mekanın ambiyansı, dekoru, temiz, nezih ve ferah ortamı da tercih edilmesini sağlamaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Zenginler, Prof. Dr. Ataman Sokak NO:30/1, 31070 Antakya/Hatay

Telefon: 0552 331 31 12

Sosyal Medya Sayfası: facebook

2. Hatay Sultan Softası

Hatay Sultan Softası

Hatay yöresel yemeklerinin en iyi adreslerinden biri olan Sultan Sofrası restoranı lokanta tarzında temiz, nezih, ferah rahat edebileceğiniz ailelerinizle tercih edebileceğiniz mekanlardan biridir. Hataya özgü ev yemekleri usta ellerde damak zevkine uygun bir şekilde en iyi şekilde sunulmaktadır. Doyurucu, lezzetli ve şık sunumlarla ziyaretçilerine ilgili çalışanlarla ile memnun kalabileceği bir yemek deneyimi sunacaktır.

İletişim Bilgileri

Adres: Meydan, İstiklal Cd. 20/A, 31135 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 213 87 59

Sosyal Medya Sayfası: instagram

3. Konak Restaurant, Hatay Yemek Yerleri

Konak Restaurant

Hatay-Antakya’da hem Hatay yöresel yemeklerinin hem de tarihi evlerinin atmosferinde gözlerinizin ve karnınızın doyacağı beğenilen bir mekandır. Burada sadece Hatay mutfağından değil Halep ve Beyrut mutfağından da birçok lezzet sentezlenerek sunulmaktadır. Hem yemekleri hem de mezeleri zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Mekanın bulunduğu tarihi ortam ve dekorasyon da temiz, nezih, ferah rahat edebileceğiniz ziyaretçilerini memnun eden bir şekildedir. Hatay’a geldiğiniz de yöresel lezzetleri tarihi bir mekan da deneyimlemek isterseniz tercih edebileceğiniz yemek mekanları arasında yer alabilir.

İletişim Bilgileri

Adres: Zenginler, Kastal Sk. No:1, 31070 Antakya/Hatay

Telefon: 0326) 214 32 14

Sosyal Medya Sayfası: instagram

4. Necmi Usta Döner Salonu

Necmi Usta Döner Salonu

Ülkemiz de döner adını ve lezzetini sınırları dışına taşımış olan Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Sadece ülkemizde değil ülke dışında da döner sevilen pratik doyurucu bir yemek olarak kendini kanıtlamıştır. Hatay ilinde de yöresel lezzetimiz döneri kendisine has sunumları ile damaklar da lezzeti kalacak şekilde hazırlayıp sunan işletmelerden biri Necmi Usta Döner Salonu mekanıdır. Hatay dönerinin lezzeti sosu ve ekmeğinden gelmektedir. Birçok ilde Hatay’ın meşhur dönerini deneyimleyebilirsiniz ama bu lezzeti asıl yerinde deneyimlemek başka bir lezzettir. Lezzetli ve doyurucu sunumları ile temiz bir işletmedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Haraparası, 105. Sk. No:9, 31060 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 225 13 31

Sosyal Medya Sayfası: instagram

5. Sveyka Restaurant

Sveyka Restaurant

Hatay da bulunan Sveyka Restaurant, yöresel Antakya yemeklerinin yapıldığı akşamları canlı müzik eşliğinde keyifli bir şekilde yemeklerinizi yiyebileceğiniz nezih ve temiz bir mekandır. Tarihi dekorasyonu ve ambiyansı ile zengin menüsü oldukça beğenilmektedir. Antakya ve Halep mutfağının yöresel lezzetlerinin harmanlandığı bir mekan alkol servisi de bulunmaktadır. Humus, maklube, etli aş zengin menüsündeki deneyimlenmesi gereken başlıca lezzetlerdendir.

İletişim Bilgileri

Adres: Gazi Paşa, Kurtuluş Cd. No:58, 31070 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 213 39 47

Sosyal Medya Sayfası: instagram

6. Humusçu İbrahim Usta

Humusçu İbrahim Usta

Humus Hatay’ın en bilindik meşhur yöresel lezzetlerinden biridir. Ana maddesi nohut olan hem bir öğün hem de bir meze olarak sevilerek tüketilen ve sofraların vazgeçilmezi bir lezzettir. Özellikle Hatay yöresin de özenle hazırlanan bu lezzet ülkemizde birçok restoran ve evde sevilerek hazırlanıp tüketilmektedir. Salaş tarzda küçük samimi ve sıcak bir işletme olan Humusçu İbrahim Usta hataya geldiğinizde humusu deneyimleyebileceğiniz mekanlardan biridir. Ayrıca Humusçu İbrahim Usta uzun yıllardır lezzetini ve kalitesini koruyarak hizmete devam etmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Güllübahçe Mahallesi Saray Caddesi Sakarya İşhanı No:13, 31070 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 213 55 06

Sosyal Medya Sayfası: instagram

7. Humusçu Nedim Usta

Humusçu Nedim Usta

Hatay-Antakya da humusu ile ünlü gerçek bir humus lezzetini deneyimlemek için tercih edebileceğiniz en iyi mekanlardan biri olan Humusçu Nedim Usta birçok farklı meze ve yemek ile ziyaretçilerinin beğenisini almaktadır. Özellikle humusu ile ünlü olan bu mekan tadımlık tabakları ile sizlere birçok ürünü deneyimleme imkanı sunmaktadır. İştah açan sunumları doyurucu lezzetleri temiz, ferah ortamı samimi ve sıcak havası oldukça beğenilmektedir. Hataya geldiğinizde tarihi havayı ve dokuyu hissedebileceğiniz samimi bir ortam arıyorsanız uygun bir tercih olacaktır.

İletişim Bilgileri

Adres: Zenginler, Gazipaşa Cd. No:5, 31070 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 215 35 11

Sosyal Medya Sayfası: instagram

8. Antikhan Konuk Kültür Evi

Antikhan Konuk Kültür Evi

Hatay-Antakya da tarihi bir ambiyansa sahip olan ziyaretçilerine hem kültürel değerleri hem de yöresel lezzetleri bir arada sunan temiz, nezih, ferah bir işletmedir. Mekanın tarihi dokusu gündüzleri ve akşamları ayrı bir görsel şölen sunmaktadır. Zengin menüsünde Hatay yöresel lezzetleri usta kişilerce özenle pişirilip doyurucu ve güzel bir şekilde sunulmaktadır. Antikhan Konuk Kültür Evi, bölge halkının sık sık geldiği ve dışarıdan gelen ziyaretçilerin de tercih edebileceği tarihi dokuların hakim olduğu nezih bir işletmedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Zenginler, Hürriyet Cd. No:19/1, 31070 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 215 85 38

Sosyal Medya Sayfası: instagram

9. Mısırlı Döner, Hatay Yemek Yerleri

Mısırlı Döner

Abdo dönerin kurucusu Abdo Mısırlı tarafından kurulan bir işletmedir. Hatay da bir döner ve kebap restoranı olarak hizmet veren nezih, temiz, ferah küçük ama bir hayli tercih edilen Mısırlı Döner restoranı yemek mekanları arasında yer almaktadır. Et döner, tavuk döner, İskender gibi damaklar da tadı kalacak tam oranında pişirilmiş lezzetler favori ürünleridir. Kullanılan malzemeler ve yeterli sunumları ile lezzetli doyurucu bir yemek deneyimi yaşayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kışla Saray, Hüseyin Karşıt Cd. No:1, 31070 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 214 84 82

Sosyal Medya Sayfası: instagram

10. Müzeyyen Antakya

Hatay-Antakya da bir Türk restoranı ve meyhane olarak hizmet veren Müzeyyen Antakya Hatay yöresine ait mezelerin enfes yemeklerin yapıldığı sigara içilen ve içilmeyen gibi ayrı bölümlerin sunulduğu rahat edebileceğiniz mekanlardan biridir. Zengin menüsünde meze çeşitleri, balık ve deniz ürünleri, et ve ızgara çeşitleri, atıştırmalıklar keyifli ve lezzetli bir akşam yemeği deneyimi sunmaktadır. Şık, nezih, ambiyansı ve dekorasyonu ile ilgili ve güler yüzlü çalışanları, şık ve doyurucu sunumları ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Zenginler, Günlü Sk. 26/1, 31070 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 216 70 70

Sosyal Medya Sayfası: instagram

11. Avlu Restaurant

Avlu Restaurant

Hatay’da akşam yemeklerinin lezzetli bir şekilde yenebileceği, beğenilen, temiz, nezih, şık mekanlardan biri olan Avlu Restaurant, hem mezeleri hem de yemekleri ile beğenilen işletmelerden biridir. Burada Hatay’ın meşhur humusu, zahter salatası, zeytin salatası gibi meze ve salataları, yöresel yemekleri, Hatay usulü çiğ köftesi gibi zengin bir içeriğe sahip menüsü vardır. Damaklarda tadı kalacak, lezzetli doyurucu, enfes yemekler, şık ve güzel bir şekilde ilgili çalışanlar ile servis edilmektedir. Akşam yemeğinin ardından son olarak meşhur Antakya’ya özgü peynirli irmik helvasını da deneyimleyerek damaklarda kalan lezzeti ikiye katlayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Zenginler, Kahraman Sk. No:39, 31070 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 216 13 12

Sosyal Medya Sayfası: facebook

12. Pöç Kasap ve Restaurant

Pöç Kasap ve Restaurant

Hatay-Antakya ilinde yer alan Pöç Kasap ve Restaurant, şehrin sevilen ve beğenilen, yoğun ilgi gören işletmelerinden biri olarak hem bir kasap hem de bir restoran olarak hizmet veren mekanlardan biridir. Buraya geldiğiniz giriş kısmı sizi şaşırtıyor. Etlerin asılı olduğu bir kasap girişi salaş bir mekan olarak görünse de içeriye girdiğinizde geniş, 3 katlı büyük bir alan sizleri karşılamaktadır. Etler gözünüzün önünde istediğiniz gram ve ölçüde kesilip usta kişilerce hazırlanıp pişirilerek sunulmaktadır. Tadı ve lezzeti damaklarda kalan, doyurucu, keyifli bir yemek deneyimi geçirebilirsiniz. Özellikle buraya gelip de kağıt kebabı, tepsi kebabı deneyimlemeniz gereken lezzetlerin başında yer almaktadır. Kebabın yanında gelen sıcacık taze pideler de tadını arttırmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Yeni Camii, Uzun Çarşı Cd. No: 154, 31060 Antakya/Hatay

Telefon: 0532 563 77 66

Sosyal Medya Sayfası: facebook

13. Maho’nun Yeri, Hatay Yemek Yerleri

Maho'nun Yeri

Bir et lokantası olarak hizmet veren Maho’nun Yeri mekanı, Hatay-Antakya’da enfes et çeşitlerinin hazırlandığı, mezelerin yapıldığı işletmelerden biridir. Maho’nun Yeri mekanında ciğer, kağıt kebabı, tepsi kebabı, kuşbaşı gibi birçok çeşit et ve humus, muhammara, kekik salatası gibi meze ve salatalar zengin bir menü olarak sunulmaktadır. Sunumları doyurucu ve lezzetli, açık ve kapalı alanı bulunan, ferah bir işletme olarak ziyaretçilerini beklemektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Kuzeytepe, Atatürk Cd No:31, 31030 Antakya/Hatay

Telefon: 0536 529 37 25

Sosyal Medya Sayfası: instagram

14. Zeytin Konağı, Hatay Yemek Yerleri

Zeytin Konağı

Hatay’ın daha çok bar tarzında kafeterya olarak hizmet veren mekanlarından biri olan Zeytin Konağı, içki ve fast food yemeklerinin, Türk mutfağından birçok lezzetin bulunabildiği mekanlardan biridir. Doğa ile iç içe olabileceğiniz ferah, rahat bir mekandır. Keyifli sohbetler, atıştırmalıklar yemekler için özellikle de gençler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Asagiokcular Mah, Gazipaşa Caddesi 16/1, 31080 Defne/Hatay

Telefon: (0326) 231 38 38

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/zeytinkonagi/

15. Aydın Kasabı ve Kebap Salonu

Aydın Kasabı ve Kebap Salonu

Hatay’ın Antakya ilçesinde yer alan Aydın Kasabı ve Kebap Salonu, hem bir kasap hem de bir kebapçı olarak hizmet veren, taze bir şekilde gözler önünde kesilip hazırlanan etlerin ustalarca pişirilip sunulduğu mekanlardan biridir. Köftesinden sucuğuna, tepsi ve kağıt kebabından lahmacunlarına sıcacık pidelerine kadar doyurucu lezzetli bir deneyim sunulur. Salaş lokanta tarzında uzun yıllardır hizmet veren bilindik bir işletmedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Yeni Camii, Uzun Çarşı Cd. No:145, 31060 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 216 00 24

16. Luwi Antakya Restaurant

Luwi Antakya Restaurant

Hatay’ın şık ve nezih bir mekanı olarak kaliteli bir hizmetin sunulduğu, özel davetlerin ve yemeklerin adresi olan, akşam yemeklerinin en güzel şekilde sunulduğu işletmelerinden biri olan Luwi Antakya Restaurant, bölgenin beğenilen yerlerinden biridir. Burada nezihi, temiz, şık, ferah bir ambiyans, ortam ve dekorasyon vardır. Müşteri memnuniyeti ve konforu önemsenmektedir. Sunumları hem Hatay yöresel meze ve salataları ile zengin hem de lezzetli yemekleri ile güzel doyurucu bir şekildedir. Hizmet, servisler, çalışanlar ilgi ve güler yüzle sağlanmaktadır. Güzel özel bir akşam yemeği için tercih edilebilecek bir mekandır.

İletişim Bilgileri

Adres: Güllü Bahçe, Döner Sk. No:3, 31070 Antakya/Hatay

Telefon: 0552 559 60 04

Sosyal Medya Sayfası: instagram

17. Muhtar’ın Yeri Aile Kebap Salonu Restaurant

Muhtar'ın Yeri Aile Kebap Salonu Restaurant

Antakya da hizmet veren bir kebap salonu olarak çeşit çeşit yöresel lezzetlerin, meze ve salataların enfes bir şekilde hazırlanıp sunulduğu Muhtar’ın Yeri Aile Kebap Salonu Restaurant, ailelerin, arkadaş gruplarının rahatlıkla tercih edeceği mekanlardan biridir. Hatay mutfak kültüründe önemli bir yeri olan meze ve salatalar bile başlı başına gözünüzü ve karnınızı doyuracak niteliktedir. Et ürünleri, kebapları da enfes bir şekilde pişirilip sunulmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Kuzeytepe, Çevre Yolu No:47, 31027 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 241 50 12

18. La Mistik, Hatay Yemek Yerleri

La Mistik

Hatay’ın tarihi bir mekana sahip olan işletmelerinden biri olan La Mistik restoran açık ferah oturma alanı bulunan, ziyaretçilerinin menün kaldığı mekanlardan biridir. Otantik, nezih, şık ve ferah ortamı, kaliteli ve güzel sunumları, lezzetli yemekleri ve mezeleri ile ziyaretçilerine hem Hatay kültürünü hem de keyifli bir yemek deneyimi geçireme imkanı sunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Zenginler, 1, 3. Sk., 31070 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 215 45 50

Sosyal Medya Sayfası: facebook

19. Abdo Restaurant

Abdo Restaurant

Hatay’ın özel soslu Hatay usulü lezzetine doyulmaz dönerlerinin yapıldığı mekanlardan biri olan Abdo Döner ve Restorant salonu tercih edilen yemek mekanlarından biridir. Burada adını ve lezzetini sınırları dışına taşıyan birbirinden lezzetli dönerler hazırlanmaktadır. Yoğun ve kalabalık olan bu mekan da servisler hızlı bir şekilde sağlanmaya çalışılmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Zenginler, Hürriyet Cd. 19/A 19/A, 31070 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 212 75 46

Sosyal Medya Sayfası: instagram

20. Kule Restaurant

Kule Restaurant

Hatay’ın popüler restoranlarından biri olan Kule Restaurant, yoğun ilgi gören yöresel birçok Hatay yemeklerinin yapıldığı mekanlardan biridir. Mekanın menüsünde yer alan fırında tereyağlı çökelek, humus, saç oruğu, Ali Nazik, kaz başı, Arap kebabı ve çıtır çıtır künefesi gibi ürünler favori lezzetlerin arasında ilk sırada gelmektedir. Kaliteli ve lezzetli yemekleri ve sunumları ile hem ailelerin, arkadaş grupların ve kalabalık davetler için uygun bir mekandır. Mekanın manzarasında ferah ve keyifli bir akşam yemeği deneyimi geçirmek için gelmeden önce rezervasyon yaptırabilirsiniz. Müşteri memnuniyetinin önemsendiği mekan da çalışanlar ilgili, güler yüzlü, servisler hızlı bir şekilde sağlanmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Harbiye, 4445. Sok No: 1, 31100 Defne/Hatay

Telefon: (0326) 231 64 64

Sosyal Medya Sayfası: instagram

21. Umut Et Restaurant

Umut Et Restaurant

Ülkemizde et mutfak kültürünün en önemli ürünleri arasında yer almaktadır. Her yörenin kendisine has birbirinde lezzetli yemekleri bulunmaktadır. Hatay-Antakya’da da yöreye ait olan birçok geleneksel lezzet hazırlanmaktadır. Et kültürünün de geliştiği Antakya mutfağında kebap çeşitlerden dönerine mezelerine kadar zengin bir menü Umut Et Restaurant mekanın da ziyaretçilerine sunulmaktadır. Geniş, otantik ve temiz mekanı lezzetli ve doyurucu sunumları ile ziyaretçilerin beğenisini almaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Kuzeytepe, Kuzeytepe Peugeot Kavşağı, Çevre Yolu, 31027 Antakya/Hatay

Telefon: 0326) 221 20 27

22. NECMİ USTA DÖNER SALONU

NECMİ USTA DÖNER SALONU

Meşhur Hatay dönerinin en iyi şekilde hazırlandığı mekanlardan biri olan Necmi Usta Döner Salonu, Hatay’ın beğenilen dönercilerinden biridir. Özel sosu ve lavaşı ile tadı damaklarda kalacak enfes lezzetlerine sahip en iyi dönerlerden birine sahiptir. Döner özellikle pratikliği ve doyuruculuğu ile tüm öğünlerin en çok tercih edilen lezzetleri arasındadır. İster tabakta ister dürüm olarak tercih edebilirsiniz. Hataya yolunuz düştüğünde yöresel lezzetini deneyimlemek için Necmi Usta Döner Salonu ilk tercihleriniz arasında yer alabilir.

İletişim Bilgileri

Adres: Haraparası, 105. Sk. No:9, 31060 Antakya/Hatay

Telefon: (0326) 225 13 31

Sosyal Medya Sayfası: instagram

Hakkari Yemek Yerleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*