Kahramanmaraş Kamp Alanları

Kahramanmaraş Kamp Alanları. Kahramanmaraş ilinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 18 alan bulunmaktadır.

Kahramanmaraş ülkemizin iç kesimlerinde Akdeniz Bölgesinde bulunan kamp yapılabilecek, gezilip görülebilecek, tarihi, yöresel, yeşilin tonlarının bir arada olduğu doğa harikası birçok alana sahiptir. Hem sahip olduğu iklim özellikleri hem de coğrafi özellikleri ve doğası ile eşsiz zamanlar geçirebileceğiniz kamp alanları bulundurmaktadır. Kahramanmaraş’ta şehri ziyaret ederken gezip görebileceğiniz Kahramanmaraş Kalesi, tarihi Maraş Konakları, Ali Kayası, Kahramanmaraş kurtuluş Müzesi, Yeşilgöz Obruğu, Başkonuş Yaylası ve Toprakhisar Kanyonu gibi yerler bulunmaktadır. Bu kamp yerlerinin de sahip olduğu birçok avantaj ve dezavantajları vardır. Ücretli ya da ücretsiz kamp alanları, çadır, karavan gibi farklı şekillerde konaklayabileceğiniz alanlar ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Kahramanmaraş Ücretsiz Kamp Alanları

1. Döngel Mağarası Kamp Alanı

Kahramanmaraş Kamp Alanları.

Kahramanmaraş’a 50 km uzaklıkta bulunan Döngel Mağarası Kamp Alanında küçük şelaleler bulunmaktadır. Döngel Mağarası Kamp Alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanında piknik, günübirlik geziler, yürüyüşler, tırmanışlar yapabilirsiniz. Doğanın içinde keyifli tertemiz bol oksijenli kampçılık imkanı bulabilirsiniz. Bölge eski zamanlarda bir yerleşim yeri olarak kullanılmakta olup hem doğa hem de tarihi güzellikleri ile yerli yabancı birçok turist ağırlamaktadır. Mağara içerisinde de küçük gölcükler vardır. Döngel Mağarası Kamp Alanında herhangi bir tesis, tuvalet, çeşme, market gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız. Kamp alanı yanında bulunan köyden de ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Kamp olanakları: Döngel Mağarası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Merkez, Döngel, Döngel Köyü Yolu, 46000 Onikişubat/Kahramanmaraş

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Döngel Mağarası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Menzelet Baraj Gölü Kamp Alanı

2. Menzelet Baraj Gölü Kamp Alanı

Kahramanmaraş şehir merkezine 80 km uzaklıkta Ceyhan nehri üzerinde bulunan Menzelet Baraj Gölü Kamp Alanı, hem kampçılık hem de mesire alanı olarak kullanılan kamp alanlarından biridir. Kamp alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Piknik alanı ve günübirlik geziler yapabileceğiniz alan yoğun ilgi görmektedir. Baraj etrafı çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan balıkçılık yapabileceğiniz, sakin huzurlu bir kamp alanıdır. Ayrıca şehrin bunaltıcı havasından uzaklaşıp kamp alanında yelken, su kaynağı, dalış, kano gibi birçok aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz.

Menzelet Baraj Gölü Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçları için tuvalet, çeşme, mescit, kamelyalar, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır. Ayrıca kamp alanında bisiklet sürebilir, su sporları ile ilgilenebilirsiniz.

Kamp olanakları: Menzelet Baraj Gölü Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, mescit, çocuk oyun alanları, kamelyalar, olta balıkçılığı, bisiklet sürmek için alan, gölet, otopark gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Menzelet Barajı, Kahramanmaraş

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Menzelet Baraj Gölü Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Ali Kayası Kamp Alanı

3. Ali Kayası Kamp Alanı

Kahramanmaraş-Onikişubat ilçesinde bulunan Ali Kayası Kamp Alanı, şehir merkezine 35 km uzaklıkta özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz ve kayaların olduğu alandan sonra da yürüyerek devam etmeniz gereken kamp alanı, yöre halkının ve ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Bölgenin popülerliğinin nedenlerinden biri Ali Kayasında Hz. Ali’nin ayak izinin olduğu rivayetidir. Çadır kampçılığı için daha uygun olan kamp alanında karavan kampçılığı içinde düzlük alanlar bulunmaktadır. Oldukça dik bir kayalık bölge olduğu için tırmanışlar severlerinde ilgisini çekiyor. Tırmanışının ardından zirvenin manzarasında Menzelet Barajı ve doğanın muhteşem görüntüsü karşılamaktadır. Ali Kayası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Ulaşım da oldukça zorlu olduğu için kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Ali Kayası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Bulutoğlu, 46000 Onikişubat/Kahramanmaraş

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Ali Kayası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Tekir Yaylası Kamp Alanı, Kahramanmaraş Kamp Alanları

3. Ali Kayası Kamp Alanı

Kahramanmaraş-Onikişubat bölesinde Tekir mevkiinde bulunan Tekir Yaylası Kamp Alanı, şehir merkezine 55 km uzaklıkta yemyeşil gür ormanlık alanlar ile çevrilidir. Tekir Yaylası Kamp Alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan kamp alanı şehrin bunaltıcı sıcağından havasında bunalıp serinlemek isteyenlerin tercih ettiği alanlardan biridir. Kampçılığın yanı sıra piknik, günübirlik geziler, trekking, yürüyüşler de gerçekleştirebilirsiniz.

Tekir Yaylası Kamp Alanında birçok tesis bulunmaktadır. Bu bölgede alabalık tesisler, restoran, çay evleri, yeme-içme yerleri bulunmaktadır. İhtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz, diğer ihtiyaçlarınız içinde hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Tekir Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır. Ancak kamp alanı yolunda restoran, alabalık tesisleri, çay bahçeleri, tuvalet, çeşme gibi imkanlar vardır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Tekir, Tekir yayla piknik alanı, 46100 Onikişubat/Kahramanmaraş

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Tekir Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Mavigöl Şelalesi Ve Göğ Bünet Kamp Alanı

5. Mavigöl Şelalesi Ve Göğ Bünet Kamp Alanı

Kahramanmaraş şehir merkezine 50 km uzaklıkta bulunan Mavigöl Şelalesi Çokran köyünde bulunan oldukça ilgi gören kamp alanlarından biridir. Yerli yabancı birçok turistin tercih ettiği alanlardan olan Mavigöl Şelalesi Ve Göğ Bünet Kamp Alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanında Göğ bünet olarak adlandırılan alana aracınızı park ettikten sonra 2 km yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Çadır kampçılığı için uygun olan alanda karavan kampçılığı için uygun değildir. Mavigöl şelale suları 8 metre yükseklikten aşağı dökülmektedir. Şelale etrafında kampçılık yapabilir serin, huzurlu bir kampçılık yapabilirsiniz. Mavigöl Şelalesi Ve Göğ Bünet Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçları için herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Mavigöl Şelalesi Ve Göğ Bünet Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Çokran, 46000 Onikişubat/Kahramanmaraş

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Mavigöl Şelalesi Ve Göğ Bünet Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Yeşilgöz Obruğu Kamp Alanı, Kahramanmaraş Kamp Alanları

6. Yeşilgöz Obruğu Kamp Alanı

Kahramanmaraş şehir merkezine 55 km uzaklıkta bulunan Yeşilgöz Obruğu Kamp Alanı, doğa harikası alanlardan biridir. Yöre halkı tarafından mesire alanı olarak da tercih edilen kamp alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Obruk bölgedeki birçok mağaranın çökmesi ile zamanla oluşan yer şeklidir. Daha sonra oluşan yer şeklinin içerisi su ile dolmuştur ve eşsiz, göz alıcı bir doğa harikası manzara ortaya çıkmıştır. Yeşilgöz obruğunun derinliği 40 metreye yaklaşan dalış sporlarının da düzenlendiği, etrafında çadır ve karavan kampçılığı yapabileceğiniz bölgelerden biridir. Yeşilgöz Obruğu Kamp Alanı etrafında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği tesisler ve yaz aylarında hizmet veren restoranlar bulunmaktadır. Diğer ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp olanakları: Yeşilgöz Obruğu Kamp Alanı etrafından bulunan tesislerden yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanı etrafındaki tesislerden tuvalet, çeşme, elektrik gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Onikişubat, Kahramanmaraş,

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yeşilgöz Obruğu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Toprakhisar Kanyonu (Galgamaç Şelalesi) Kamp Alanı

7. Toprakhisar Kanyonu (Galgamaç Şelalesi) Kamp Alanı

Kahramanmaraş-Onikişubat kamp alanlarından bir diğeri de Toprakhisar Kanyonu (Galgamaç Şelalesi) Kamp Alanıdır. Kahramanmaraş şehir merkezine 180 km uzaklıkta özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanı doğa severlerin ilgisini çeken yeşilin ve mavinin bir arada olduğu alanlardan biridir. Şelale suyunu coşkulu şekilde 20 metre yüksekten döktüğü yerde bir gölet oluşturmuştur. Kanyon ve şelaleye yakın düzlüklerde çadır kampçılığı yapabilir, yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz. Yaz aylarında sıcaklardan bunalan doğa severler serin, ferah bir tatil imkanı bulabilirler. Toprakhisar Kanyonu (Galgamaç Şelalesi) Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Toprakhisar Kanyonu (Galgamaç Şelalesi) Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Topçalı, 46145 Onikişubat/Kahramanmaraş

Telefon: 0538 209 12 40

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Toprakhisar Kanyonu (Galgamaç Şelalesi) Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Elbistan Pınarbaşı Mevkii Kamp Alanı

8. Elbistan Pınarbaşı Mevkii Kamp Alanı

Kahramanmaraş-Elbistan mevkiinde bulunan Elbistan Pınarbaşı Mevkii Kamp Alanı, şehir merkezine 150 km uzaklıkta Ceyhan nehrinin doğduğu nokta bulunmaktadır. Cehyan nehrinin suları ile beslenen doğanın muhteşem görüntüsünün hakim olduğu bölgeye özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Nehrin başladığı doğduğu nokta ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan alanda piknik, günübirlik geziler, yürüyüşler de yapılmaktadır. Ayrıca gölet üzerinde deniz bisikletine de binilmektedir. Elbistan Pınarbaşı Mevkii Kamp Alanına yürüme mesafesinde tesisler vardır. Bu tesislerden kamp alanına gelirken ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu tesislerde restoran, tuvalet, çeşme, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Elbistan Pınarbaşı Mevkii Kamp Alanına yürüme mesafesinde bulunan tesislerden yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanı yakınındaki tesislerde tuvalet, çeşme, elektrik, restoran, büfe, market gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Yeşilyurt, 46376 Elbistan/Kahramanmaraş

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Elbistan Pınarbaşı Mevkii Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Kapıçam Tabiat Parkı Kamp Alanı

9. Kapıçam Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kahramanmaraş-Gaziantep yolu üzerinde Güzelyurt mevkiinde bulunan kamp alanlarından Kapıçam Tabiat Parkı Kamp Alanı, şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunuyor. Kapıçam Tabiat Parkı Kamp Alanına özel araçlarınızla ve Güzelyurt mevkiinde giden toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kampçılığın yanı sıra mesire alanı olarak da kullanılan bölgede piknik, günübirlik geziler, yürüyüşler de yapılmaktadır. Tabiat parkı çadır ve karavan kampçılığı yapılan alan göllerin ve yemyeşil bitki örtüsünün muhteşem manzarası ile ilgi çekmektedir. Ayrıca tabiat parkında ATV, zipline, safari, trekking, fayton alanı, dağ bisikleti de yapılmaktadır. Kapıçam Tabiat Parkı Kamp Alanına yakın olan tesislerde tuvalet, çeşme, büfe, gibi alanlar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Kapıçam Tabiat Parkı Kamp Alanı yakınında bulunan tesislerden yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanı yakınındaki tesislerde tuvalet, çeşme, büfe, yürüyüş alanları, kamelyalar, gölet alan, piknik masaları ve alanları, ATV, zipline, safari, bisiklet parkurları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Güzelyurt, Gaziantep Kahramanmaraş Yolu, 46090 Güzelyurt Köyü/Kahramanmaraş Merkez/Kahramanmaraş

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kapıçam Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Savruk Mağarası Ve Şelalesi Kamp Alanı

10. Savruk Mağarası Ve Şelalesi Kamp Alanı

Kahramanmaraş, Hacınınoğlu mevkiinde bulunan Savruk Mağarası Ve Şelalesi Kamp Alanı, şehir merkezine 80 km uzaklıkta olan özellikle yöre halkı tarafından hafta sonları piknik ve günübirlik geziler için yoğun şekilde tercih ettiği alanlardan biridir. Bölgede bulunan Savruk mağarası yanında bulunan şelaleye bölgeye ayrı bir güzellik kazandırmaktadır. Şelale yakınında uygun düzlüklerde kamp kurabilir, sessiz, sakin, serin bir kampçılık deneyimleyebilirsiniz. Savruk Mağarası Ve Şelalesi Kamp Alanında ziyaretçiler için tuvalet, çeşme, konaklama imkanı bulunmaktadır. Bölgede herhangi bir yeme-içme tesisi bulunmadığı için hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Savruk Mağarası Ve Şelalesi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında sadece tuvalet, çeşme, konaklama ve yürüyüş yerleri bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Hacınınoğlu, 46140 Kahramanmaraş Merkez/Kahramanmaraş

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Savruk Mağarası Ve Şelalesi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Kınıkkoz Köyü Berit Dağı Kamp Alanı

11. Kınıkkoz Köyü Berit Dağı Kamp Alanı

Kahramanmaraş-Göksun ilçesi yakınında bulunan Berit Dağı şehir merkezine 110 km uzaklıkta özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanlarından biridir. Toros dağlarının bir uzantısı olarak anılan Berit Dağı kampçılık, dağcılık, yürüyüş için uygun mekanlardandır. Bol oksijenin ve temiz havanın olduğu alan özellikle kış mevsiminde kış tırmanışı yapmak isteyen dağcılar için tercih edilen alanlardan biridir. Dağın eteklerinin serinliği de yaz aylarında sıcaktan bunalan ziyaretçiler için kamp kuracak noktalardan biridir. Kınıkkoz Köyü Berit Dağı Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını için herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Kınıkkoz Köyü Berit Dağı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi olanaklar bulunmamaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Berit Dağı, Ericek, 46670 Göksun/Kahramanmaraş

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kınıkkoz Köyü Berit Dağı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. Düldül Dağı Kamp Alanı, Kahramanmaraş Kamp Alanları

12. Düldül Dağı Kamp Alanı

Düldül Dağı, Osmaniye sınırında bulunan bölgenin en yüksek dağlarından biri olan Kahramanmaraş şehir merkezine 110 km uzaklıkta bulunan özel araçlarınızla ve minibüsler ile ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanıdır. 2 bin metre rakımı olan dağ turizm potansiyeli yüksek eşsiz bir doğa manzarasına sahip kamp alanıdır. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan alanda dağcılık sporları yapılmaktadır bölge yerli yabancı birçok turisti ağırlamaktadır. Düldül Dağı Kamp Alanında şuan herhangi bir tesis bulunmuyor ancak tesisleşme için çalışmalar yapılmaya başladı. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalı, tüm ihtiyaçlarınızı önceden temin etmelisiniz.

Kamp olanakları: Düldül Dağı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi olanaklar bulunmamaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Osmaniye-Kahramanmaraş sınırında

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Düldül Dağı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

13. Körsülü Vadisi Kamp Alanı

13. Körsülü Vadisi Kamp Alanı

Kahramanmaraş-Dermek bölgesinde Andırın yolu üzerinde bulunan Körsülü Vadisi Kamp Alanı şehir merkezine 34 km uzaklıkta özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanıdır. Kamp alanı aileler içinde oldukça uygun doğa ile iç içe, sakin, stresten uzak bir mekandır. Burada çadır ve karavan kampçılığı, piknik, günübirlik geziler, trekking, yürüyüşler, fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Ayrıca doğaseverlerin akın ettiği bölgede zeytinyağı üretim tesisi de bulunmaktadır.

Körsülü Vadisi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmuyor. Tamamen doğal bir alan sahip olan bölgeye gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Körsülü Vadisi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi olanaklar bulunmamaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Demrek, Kahramanmaraş Andırın Yolu, 46145 Kahramanmaraş Merkez/Kahramanmaraş

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Körsülü Vadisi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14. Ahir Dağı Kamp Alanı, Kahramanmaraş Kamp Alanları

14. Ahir Dağı Kamp Alanı

Kahramanmaraş’ın bilenen tarihi ilçelerinden biri olan Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Ahir Dağı Kamp Alanı, şehir merkezine 25 km uzaklıkta hem bir doğa alanı hem de bir tarihi alandır. Zengin bir bitki örtüsü, doğanın el değmemiş muhteşemliği ile birçok ziyaretçinin tercih ettiği Ahir dağında karstik oluşumlar sonucunda meydana gelen iki adet göl bulunmaktadır. Özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanında şehrin bunaltıcı havası ve gürültüsünden uzakta tertemiz bir doğa havası soluyabilirsiniz. Ahir Dağı Kamp Alanında ziyaretçilerin yararlanabileceği herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Ahir Dağı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi olanaklar bulunmamaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Ahir Dağı, Dereli, 46090 Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Ahir Dağı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

15. Emirler Köyü Kanlıböğet Kamp Alanı

15. Emirler Köyü Kanlıböğet Kamp Alanı

Kahramanmaraş şehir merkezine 70 uzaklıkta kamp ve mesire alanı olarak kullanılan Emirler Köyü Kanlıböğet Kamp Alanı, özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz bir mekandır. Bölgede bulunan akarsu alanları ile doğaseverlerin dikkatini çekiyor. Kanyona benzeyen yer şekillerinde olduğu bölgede akan akarsu o kadar temizdir ki suyun dibini görebilirsiniz. Kanyonun olduğu noktaya yürüyerek ulaşım sağlamanız gerekiyor. Kampçılığın yanı sıra piknik, günübirlik geziler, yürüyüşler de yapabilirsiniz alanda. Yöre halkı tarafından yoğun ilgi gören kamp alanının turizme kazandırılması için çalışmalara başlanmıştır. Emirler Köyü Kanlıböğet Kamp Alanında tuvalet haricinde herhangi bir olanak ve tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Emirler Köyü Kanlıböğet Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında sadece tuvalet, gölet alan ve yürüyüş alanı bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Emirler, 46400 Andırın/Kahramanmaraş

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Emirler Köyü Kanlıböğet Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

16. Nurhak Dağı Kamp Alanı, Kahramanmaraş Kamp Alanları

16. Nurhak Dağı Kamp Alanı

Kahramanmaraş-Elbistan bölgesinde şehir merkezine 150 km uzaklıkta bulunan Nurhak Dağı Kamp Alanı, hem tarihi hem de doğası ile ilgi çeken alanlardan biridir. Nurhak ve çevresi tarihin en eski yerleşim yerlerinden biri olan tarihi olguları görmek isteyenleri tercih ettiği mekanlardan biridir. Ayrıca bölge tarihi ipek yolu üzerinde bulunmaktadır. Dağcılık sporları severlerin uğrak yerlerinden olan Nurhak Dağı Kamp Alanı, yürüyüşler, çadır kampçılığı, tırmanışlar için uygun bir alandır. Kamp alanına ulaşım özel araçlar ile sağlanmaktadır. Nurhak Dağı Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Nurhak Dağı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi olanaklar bulunmamaktadır. Hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Nurhak Dağları, Tapkırankale, 46380 Elbistan/Kahramanmaraş

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Nurhak Dağı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Kahramanmaraş Ücretli Kamp Alanları

17. Başkonuş Yaylası Kamp Alanı, Kahramanmaraş Kamp Alanları

17. Başkonuş Yaylası Kamp Alanı
baskonus yaylasi

Kahramanmaraş-Onikişubat bölgesinde bulunan Başkonuş Yaylası Kamp Alanı, şehir merkezine 50 km uzaklıkta bulunan gür ormanlık alanlarda kamplı olan bir alandır. Kamp alanı özel araçlarınızla ve ilçe merkezinden kalkan toplu taşıma araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında yöre halkı tarafından günübirlik geziler, piknik, yürüyüşler ve kampçılık için tercih edilen alana ücretli şekilde giriş yapabilirsiniz. Alanda ister kendi çadırınızla ister kiralama yaparak konaklayabilirsiniz. Yaz aylarının bunaltıcı havasında serinlemek için yaylayı tercih edebilirsiniz. Alanda bungalov evlerde bulunmaktadır. Ücretli kamp alanlarından biri olan Başkonuş Yaylası Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği restoran, büfe, tuvalet, banyo, elektrik gibi olanaklar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Başkonuş Yaylası Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, restoran, büfe, çadır ve bungalov ev konaklama imkanı, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Kendi çadırıyla gelenler için konaklama 100 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Avgasır Mahallesi, Araplı sokak No:100/A, 46400 Onikişubat/Kahramanmaraş

Telefon: 0532 111 93 99

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Başkonuş Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

18. Yavşan Yaylası Tabiat Parkı Kamp Alanı

18. Yavşan Yaylası Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kahramanmaraş ücretli kamp alanlarında bir diğeri de Onikişubat ilçesinde bulunan Yavşan Yaylası Tabiat Parkı Kamp Alanıdır. Kahramanmaraş şehir merkezine 37 km uzaklıkta bulunan Yavşan Yaylası 2007 yılında tabiat parkı olarak ilan edilmiştir. Yavşan Yaylası Tabiat Parkı Kamp Alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanında sedir ağaçları, birçok farklı ağaç türü ve bitki çeşitleri bulunmaktadır. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan alanda parka girişlerde kişi başı 3 TL, otomobil 9 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Yavşan Yaylası Tabiat Parkı Kamp Alanında tuvalet, piknik alanı ve yürüyüş alanları bulunmaktadır. Yeme-içme gibi ihtiyaçları için herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Yavşan Yaylası Tabiat Parkı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çadır ve konaklama imkanı, piknik alanları, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 5 TL, bisiklet 5 TL, motosiklet 10 TL, otomobil 15 TL, minibüs 45 TL, midibüs 75 TL ve otobüs 150 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Büyüksır, 46000 Onikişubat/Kahramanmaraş

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yavşan Yaylası Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Kayseri Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*