Keçiören Nerede? Ankara Keçiören’e Nasıl Gidilir?

Keçiören nerede

Keçiören Nerede? Keçiören Türkiye’nin merkezinde bulunan İç Anadolu Bölgesinde Ankara kentinde yer almaktadır. Keçiören ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak 872 bindir. Keçiören ilçesine komşu ilçeler; Ankara’nın ilçelerinden kuzeyinde Kahramankazan ve Pursaklar, doğusunda Altındağ, güneydoğusunda Çankaya, güneyinde Yenimahalle ve Etimesgut, batısında da Sincan ilçeleridir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 159 kilometrekaredir. İlçenin il merkezine olan uzaklığı 6 kilometredir. Keçiören İlçesi harita konumu olarak 40° 1′ 15.8196” Kuzey ve 32° 49′ 51.6612” Doğu gps koordinatları arasında yer almaktadır. Keçiören’in ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 1026 metredir. Keçiören ilçesinde toplamda 44 mahalle vardır.

Keçiören Nerede? Keçiören Haritası

Keçiören nerede

Keçiören’e Nasıl Gidilir?

Keçiören’e ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs yer almaktadır. Keçiören merkeze kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Keçiören merkeze ayrıca, özel araç kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Pek çok farklı noktada halk otobüsleri ve minibüs hatları da kullanılabilmektedir.

Keçiören Nerede, Keçiören Yol Tarifi, Keçiören’e rota oluşturmak için tıklayınız…

Keçiören Nerede? Karayolu ile Keçiören’e Ulaşım

Ankara merkez ilçesinden Fatih Caddesi üzerinden yaklaşık 11 dakikada Keçiören ilçesine ulaşılabilmektedir. Aynı şekilde Etimesgut ilçesinden Ankara Blv. kullanılarak yaklaşık 24 dakikada Keçiören ilçesine erişim sağlanabilir. Çubuk ilçesinden ise Ankara-Çubuk Yolu ve Özal Bulvarı üzerinden yaklaşık 37 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Gölbaşı İlçesinden Mevlana Bulvarı üzerinden yaklaşık 28 dakikada Keçiören’e ulaşım sağlanmaktadır. Polatlı ilçesinden de Dumlupınar Blv./D200 Yolunu kullanarak yaklaşık 1 saat 1 dakikada Keçiören’e ulaşım sağlanmaktadır.

Toplu Taşıma ile Keçiören’e Ulaşım

Keçiören ilçesine şehir içi ulaşımlarda genellikle halk otobüsleri ve minibüsler kullanılmaktadır. Ankara’da metro ve tramvay hatları da mevcuttur. Aktif Keçiören-Çayyolu(M1-M2-M3) metro hattı Sincan’dan başlayarak Koru-Çayyolu durağına kadar devam etmektedir. Keçiören-AKM arası (M4) metro hattı ise Keçiören’de yaşayan halkın kullandığı en yaygın metro hattır. Keçiören’da yaşayanlar genellikle otobüs hatlarını ve metro ile entegre ederek daha aktif kullanmaktadır. Kentte bulunan taksilerde şehir içi ulaşımda bir diğer alternatif olarak tercih edilebilir.

Keçiören ilçesinde gün boyu halk otobüsleri hizmet etmektedir. Günün her saati belirli aralıklarla halk otobüsleri kullanılabilir. Keçiören Merkez’den otobüsler gün boyu farklı ilçe ve mahallere hareket etmektedir. Keçiören Merkez’den çevre ilçelerine halk otobüsleri ve minibüsler kullanarak farklı aktarma araçları ile rahatlıkla ulaşılabilir.

Altındağ ilçesinden halk otobüsleri ve metro hattı kullanılarak gün içinde rahatlıkla ve kısa sürede Keçiören’e ulaşılabilir. Kentin farklı noktalarından Keçiören’e kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Keçiören ilçe merkezinden Ankara merkez ilçesine de hem özel araç hem de halk otobüsleri ile rahatça ulaşabilirsiniz.

Keçiören İlçesinden Havalimanı’na Ulaşım

Ankara Keçiören ilçesine ulaşım için hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Çubuk ilçe merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan özel araçla veya toplu taşıma araçlarıyla Keçiören ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aracınız ile Özal Bulvarı Yolu üzerinden yaklaşık olarak 25 dakikada Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Keçiören Nereye Bağlı? Keçiören Hangi Bölgemizdedir?

Keçiören İlçesi İç Anadolu Bölgesinde Ankara kentinde yer almaktadır. Keçiören farklı kültürel ve geleneksel ögeleri yansıtan bir yerdir. Keçiören İlçesinin tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır.

Yüzey şekilleri ovalık ve dağlık yapıdadır. Ankara’nın içinde merkez bölümünün kuzeydoğusunda yer almaktadır. İklim çeşitliliği yönünden oldukça yoğun bir iklim yapısı görülmektedir. İlçede karasal iklim hâkim olup, yazları sıcak ve kurak, kışları dondurucu karlı ve parçalı bulutludur.

Keçiören nerede

Ankara Nerede? Ankara Hangi Bölgemizdedir?

Türkiye’nin merkezinde İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara kenti, Kuzeyinde Bolu ve Çankırı, doğusunda Kırıkkale ve Kırşehir, güneyinde Konya ve Aksaray, batısında ise Eskişehir illeriyle komşudur. Topoğrafik yapısı dağlık ve ovalık alanlardan oluşmaktadır. Ankara İstanbul arası 444 kilometre, Ankara Bursa arası 387 kilometre, Ankara İzmir arası 589 kilometre ve Ankara Konya arası 271 kilometredir.

 Gezilecek yerler yazılarımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*