Konyaaltı Yemek Yerleri, Konyaaltı Restoranları

Konyaaltı Yemek Yerleri, Konyaaltı Restoranları, Konyaaltı, Akdeniz bölgesinde bulunan Antalya ilinin bir ilçesidir. Konyaaltı’ya kentin her farklı bölgesinden erişim sağlamak mümkündür. Ülkemizin en yoğun ilgi gören tatil yerlerinden hem de kalabalık şehirlerinden biridir. Bunun yanı sıra tarihi ve kültürel birçok zenginliğinde odağında yer almaktadır. Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde meşhur yöresel yemeklerin ve dünya mutfağından birçok lezzetin sunulduğu beğenilen mekânlar vardır. Konyaaltı’da farklı birçok yemek mekânı bulunmaktadır. Bu yazımızda sizin için en iyi yemek mekânlarını derledik. Farklı restoranlar listelenmiştir. Konyaaltı’da ne yenir?

Konyaaltı’da Bulunan En İyi 11 Yemek Yeri

1.Vahap Usta Et Restaurant

Vahap Usta Et Restaurant

Antalya-Konyaaltı’da bulunan Vahap Usta Et Restaurant, ziyaretçilerinden hem ortamı, sunumu, ilgisi hem de lezzetli yemekleri ile beğeni almaktadır. Etin ne lezzetli, en güzel şekilde sunulduğu restorandanlar biri olarak doyurucu zengin bir menü ile ziyaretçilerine keyifli bir yemek sunmaktadır.  Nezih, ferah bir ortamı bulunan restoranda aileniz ya da arkadaş gruplarınızla enfes yemekler deneyimleyebilirsiniz. Ana yemeklerin yanında masaya gelen ikramlık meze ve salatalar taze ve doğal ürünlerden yapılmakta ve doyurucu şekildedir. Samimi,  içten, güler yüzlü çalışanları ile her ihtiyacınızla ilgileniyor. Verilen hizmet ve sunulan yemeklerin lezzeti ziyaretçilerinden beğeni almaktadır.

İletişim

Adres: Gürsu, Atatürk Blv. No:160, 07070 Konyaaltı/Antalya

Telefon: (0242) 229 51 51

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Vahap Usta Et Restaurant‘a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Sedir Restaurant, Konyaaltı Yemek Yerleri

Sedir Restaurant

Sedir Restaurant, Antalya-Konyaaltı bölgesinde hizmet veren kaliteli, lezzetli yemekleri ve hizmeti ile beğeni alan mekânlardan biridir. Mekân özellikle hafta sonları çok daha kalabalık olmaktadır. Yine de yoğunluk olsa da servisi hızlı, çalışanlar ilgili, yemekleri oldukça lezzetli ve şık sunuma sahiptir. Yöresel ve farklı birçok menü içeriği sunulmaktadır.

İletişim

Adres: Öğretmenevleri, Atatürk Blv. 66/A, 07070 Konyaaltı/Antalya

Telefon: (0242) 212 11 11

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Sedir Restaurant‘a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Tiritcizade Restoran – Konya Mutfağı

Tiritcizade Restoran - Konya Mutfağı

Antalya bölgesinde Konya mutfağının en güzel lezzetlerinin usta ellerde yapılıp sunulduğu işletmelerden olan Tiritcizade Restoran, tüm hijyen ve temizlik kurallarının uygulandığı, ilgili, hızlı, güler yüzlü çalışanları ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Farklı birçok lezzet burada usta kişiler tarafından yapılarak doğurucu menüler halinde sunulmaktadır. Zengin menüsünde Bamya ve Arapaşı Çorbası, Tirit, Söndürme Kebabı, Düğün Pilavı, Mevlana, Bıçakarası, Etliekmek gibi çeşitler sunulmaktadır.

İletişim

Adres: Altınkum Mahallesi, Atatürk Bulvarı Nadir Apt. D:151/A1, 07070 Konyaaltı/Antalya

Telefon: (0242) 229 29 00

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Tiritcizade Restoran – Konya Mutfağı‘na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Food in Box, Konyaaltı Yemek Yerleri

Food in Box

Antalya-Konyaaltı mevkiinde hizmet veren şık, nezih, hijyen kurallarının sağlandığı, lezzetli dünya mutfağından yemeklerin sunulduğu bir işletme olan Food in Box, müzik eşliğinde keyifli bir ortam sunmaktadır. Antalya’nın ne güzel mekânlarından biri olarak ziyaretçilerine keyifli bir ortam sunan Food in Box ziyaretçilerini bekliyor.

İletişim

Adres: Gürsu, Akdeniz Blv. No:182, 07070 Konyaaltı/Antalya

Telefon: 0532 696 21 62

Bulunduğunuz Konumdan Food in Box‘a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Şişçi İbo Konyaaltı Şubesi

Şişçi İbo Konyaaltı Şubesi

Antalya-Konyaaltı bölgesinde hizmet veren Şişçi İbo Konyaaltı Şubesi, 1974 yılından bu yana lezzetini devam ettiren işletmelerden biridir. Şiş köftenin en meşhur lezzetinin sunulduğu Şişçi İbo mekânının diğer şubesi de Korkuteli’nde bulunmaktadır. Mekan hijyenik, temiz, nezih, çalışanlar ilgili, güler yüzlü, servis hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

İletişim

Adres: Arapsuyu Mah, 600. Sk. No:47, 07070 Konyaaltı/Antalya

Telefon: (0242) 241 02 02

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Şişçi İbo Konyaaltı Şubesi‘ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Urfa Sofrası, Konyaaltı Yemek Yerleri

Urfa Sofrası

Antalya-Konyaaltı bölgesinde hizmet veren bir işletme olan Urfa Sofrası, Antalya’da enfes yöresel Urfa yemeklerini yiyebileceğiniz, damaklarda tadı kalan ürünlerin sunulduğu bir işletme olarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Et yemeklerinden kebaplara, etli pidelere, içli köftelere kadar çeşit çeşit menüsü doyurucu sunumları ve ikramları ile deneyimleyebileceğiniz iyi restoranlardan biri olmuştur.

İletişim

Adres: Uncalı, Çamlık Cd Centek Sitesi 103/A D:C Blok No: 2, 07070 Konyaaltı/Antalya

Telefon: (0242) 229 63 63

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Urfa Sofrası‘na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Dönerci Hamdi Usta

Dönerci Hamdi Usta

Antalya’da en lezzetli İskenderlerin, dönerlerin, çeşit çeşit et yemeklerinin ve enfes tatların ardından meşhur cevizli tahinli kabak tatlısını yiyebileceğiniz bir işletme olan Dönerci Hamdi Usta, nezih, temiz ortamı, ilgili çalışanları ile de dikkat çekmektedir. Konum olarak da uğrak bir mekânda olduğu için yoğun olmaktadır.

İletişim

Adres: Toros, Atatürk Blv. No:44, 07070 Konyaaltı/Antalya

Telefon: (0242) 228 11 13

Bulunduğunuz Konumdan Dönerci Hamdi Usta‘ya Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. The Grill House

 The Grill House

Antalya-Konyaaltı bölgesinde hizmet veren The Grill House, oldukça şık, nezih, temiz, sunumları ve atmosferi oldukça güzel bir mekândır. İşletmede gurme, enfes farklı lezzetler sunulmaktadır. Menüsü çok zengindir. Çalışanları ilgili, servis hızlı, mekan temiz ve hijyenik, ferah bir ortamdır. Farklı lezzetleri deneyimlemek isteyenlerin tercih edebileceği yemek yerlerinden biridir.

İletişim

Adres: Kuşkavağı, Akdeniz Blv. No:116, 07070 Konyaaltı/Antalya

Telefon: (0242) 229 86 86

Sosyal Medya Sayfası: facebook   

Bulunduğunuz Konumdan The Grill House‘a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Nasreddin Et ve Tandır

Nasreddin Et ve Tandır

Antalya-Konyaaltı bölgesinde hizmet veren Nasreddin Et ve Tandır, akşam yemekleri için gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gereken şık, enfes sunumların yapıldığı işletmelerden biridir. Etin en lezzetli en güzel şekilde pişirilip sunulduğu restoranda nezih, sakin, doyurucu bir yemek yiyebilirsiniz. İşletmenin geçmişi çok eskidir. 1967 yılında küçük bir işletme olarak başlayan Nasreddin Et ve Tandır daha sonra büyüyerek kendini geliştirmiş ve büyük bir işletme olarak daha fazla müşteriye hizmet veremeye başlamıştır. Taze, doğal ürünler ile lezzetli yemekler yapılıp yıllardır sunulmaktadır.

İletişim

Adres: Altınkum, Atatürk Blv. No 220, 07070 Konyaaltı/Antalya

Telefon: (0242) 229 06 06

Sosyal Medya Sayfası: facebook 

Bulunduğunuz Konumdan Nasreddin Et ve Tandır‘a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Zilli Öküz Homemade Burger Konyaaltı

Zilli Öküz Homemade Burger Konyaaltı

Antalya-Konyaaltı bölgesinde bulunan Zilli Öküz Homemade Burger, enfes hamburgerlerin yapıldığı nezih, temiz bir ortama sahip olan mekânlardan biridir. Menüleri doyurucu, lezzetli, ürünleri taze ve doğaldır.

İletişim

Adres: Altınkum Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Yaman Apt. No:28/A, 07070 Konyaaltı/Antalya

Telefon: (0242) 222 00 99

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Zilli Öküz Homemade Burger Konyaaltı‘na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Paçacı Şemsi Konyaaltı

Paçacı Şemsi Konyaaltı

Antalya-Konyaaltı bölgesinde hizmet veren Paçacı Şemsi Konyaaltı, enfes paça çorbası ve farklı çorba çeşitleri ile birbirinden lezzetli tandır eti ile ziyaretçilerin damaklarda tadı kalacak yemek yerlerinden biridir. Çorba ve yemeğin yanında sunulan ikramlarda enfes bir lezzete sahiptir. Porsiyonlar oldukça doyurucu ürünler taze, doğal, sıcacık servis edilmektedir. Mekan oldukça temiz, hijyenik, otantik, çalışanlar ilgili, güler yüzlü ve samimidir.

İletişim

Adres: Atatürk Bulvarı Öğretmen Evleri Mah. No:3 Utku Apartmanı 92/B, 07070 Konyaaltı/Antalya

Telefon: (0242) 228 00 44

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Paçacı Şemsi Konyaaltı‘ya Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Antalya Yemek Yerleri yazımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*