Malatya Kamp Alanları

Malatya Kamp Alanları. Malatya ilinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 9 alan bulunmaktadır.

Malatya ülkemizde Doğu Anadolu Bölgesinde Fırat havzasının kuzeyinde bulunmaktadır. Malatya 7000 yıllık bir tarihi geçmişe sahiptir. Anadolu ve Mezopotamya dönemlerine ait tarihi kalıntıların bulunduğu bölgede kamp yapılabilecek, gezilip görülebilecek yeşilin hâkim olduğu doğa harikası birçok alan vardır. Hem sahip olduğu iklim özellikleri hem de coğrafi özellikleri ve doğası ile eşsiz zamanlar geçirebileceğiniz kamp alanları bulundurmaktadır. Bu kamp yerlerinin de sahip olduğu birçok avantaj ve dezavantajları vardır. Ücretli ya da ücretsiz kamp alanları, çadır, karavan gibi farklı şekillerde konaklayabileceğiniz alanlar ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Malatya Ücretsiz Kamp Alanları

1. Kozluk Çayı Kamp Alanı

1. Kozluk Çayı Kamp Alanı

Malatya-Erzincan sınırları arasında bulunan Kozluk Çayı Kamp Alanı, şehir merkezine 125 km uzaklıkta, Keban Barajına dökülen çay suları ile görülmesi gereken doğa harikası alanlardan biridir. Malatya oldukça sıcak bir iklime sahip yaz aylarında bunaltıcı havanın hâkim olduğu bölgelerden biridir. Bu bunaltıcı sıcak havadan uzaklaşıp serin, sakin doğanın içerisinde bir alanda vakit geçirmek isteyenler Kozluk Çayı Kamp Alanını tercih edebilirler. Çadır kampçılığı için uygun olan kamp alanı birçok ağaç, sarp dik kayalıklarla doludur. Kozluk Çayı Kamp Alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanı içinde buz gibi akan pınar suyu, tertemiz, yemyeşil doğası sakin, sessiz ve serin bir havası bulunmaktadır. Bölgede yürüyüşler, piknik, olta balıkçılığı gibi birçok aktivite gerçekleştirebilirsiniz. Kozluk Çayı Kamp Alanında ziyaretçiler için tuvalet, çeşme, elektrik, yeme-içme yerleri ya da herhangi bir tesis yoktur. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Kozluk Çayı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kozluk Çayı, Malatya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kozluk Çayı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Günpınar Şelalesi Kamp Alanı

2. Günpınar Şelalesi Kamp Alanı

Malatya-Darende kamp alanlarından biri olan Günpınar Şelalesi Kamp Alanı, uzun bir kaya yarığı arasından şiddetle akan buz gibi suyu ile muhteşem bir doğa alanıdır. Darende ilçe merkezine 8 km uzaklıkta bulunan şelaleye özel araçlarınızla ve Malatya otogardan kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şelale çevresi ve kamp alanı içinde düzlük olan kampçılık için uygun ola birçok alan bulunmaktadır. Kamp alanı içinde piknik yapabileceğiniz masalar, yürüyüş alanları, fotoğraf çekebilme gibi birçok olanak da bulunmaktadır. Doğanın içinde sakin, huzurlu, tertemiz bol oksijenli vakit geçirebileceğiniz olanaklar bulunmaktadır. Kamp alanı içerisindeki şelalenin bulunduğu bölgede belediyenin işlettiği tesisler bulunmaktadır. Yeme-içme alanları, tesisler, tuvalet, çeşme, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı bu tesislerden karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Günpınar Şelalesi Kamp Alanında bulunan belediye tesislerinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Tesislerde tuvalet, çeşme, elektrik, yeme-içme olanakları bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Günpınar, 44700 Darende/Malatya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Günpınar Şelalesi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Tohma Kanyonu Kamp Alanı

3. Tohma Kanyonu Kamp Alanı

Malatya-Darende kamp alanlarından bir diğeri de Tohma Kanyonu Kamp Alanı’dır. Doğa harikası, bölgeye gelip de görmeden gitmemeniz gereken alanlardan bir olan kanyon özellikle sonbaharda kartpostallık bir görüntü sunmaktadır. Yerli yabancı birçok turistin ilgisine çeken Tohma Kanyonu, gürül gürül akan suyunun sesi, muhteşem görüntüsü ve doğası ile dikkat çeken alanlardandır. Kanyon içerisinde kamp kurabileceğiniz uygun alanlar, yürüyüş rotaları, piknik alanları, fotoğrafçılık,  rafting gibi aktiviteler vardır. Doğa tutkunları için cazip bir alan olan kanyona özel araçlarınızla ya da toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Malatya’ya havayoluyla gelecek olan ziyaretçiler için uçak iniş saatlerine göre hareket eden servis araçları bulunmaktadır.

Tohma Kanyonu Kamp Alanında tesisler, yeme-içme alanları, çeşme, tuvalet, banyo, elektrik gibi olanaklar bulunmaktadır. Kanyona girmek ücretsizidir ancak imkânlardan belirli ücretlerle yararlanabilirsiniz. Oldukça uygun bir kamp alanı olan kanyonda doğanın içinde keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Kamp olanakları: Tohma Kanyonu Kamp Alanında bulunan tesislerinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Tesislerde tuvalet, çeşme, elektrik, yeme-içme olanakları bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Zaviye, 44700 Darende/Malatya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Tohma Kanyonu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Kaya Arası Kanyonu Kamp Alanı

4. Kaya Arası Kanyonu Kamp Alanı

Malatya-Arapgir kamp alanlarından biri olan Kaya Arası Kanyonu Kamp Alanı, doğal güzelliğe sahip olan yerli yabancı birçok ziyaretçinin ilgisini çeken kamp alanıdır. Kaya Arası Kanyonu, Kozluk Çayı’nın taşıdığı suların geçit hattı olan ve çay boyunca yemyeşil bir doğal güzelliğin olduğu, temiz havasının ve bol oksijenin bulunduğu, kampçılığın yanı sıra yürüyüşler, piknik, yapabileceğiniz kamp alanıdır. Hafta sonları yoğun ilgi gören kanyonda sakin, sessiz bir vakit geçirmek istiyorsanız hafta içi zamanları tercih edebilirsiniz. Serin bir alana sahip olan kamp alanında kavurucu sıcakların etkisinden kurtulup keyifli bir kamp imkânı bulabilirsiniz. Kaya Arası Kanyonu Kamp Alanında doğa sporları, olta balıkçılığı, dağcılık, zepline yapma fırsatı bulabilirsiniz. Arapgir ilçe merkezine 5 km uzaklıkta bulunan kamp alanına özel araçlarınızla ya da minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kaya Arası Kanyonu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalı bölgeye yakın olan ilçe merkezinden de alışveriş yapabilirsiniz.

Kamp olanakları: Kaya Arası Kanyonu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Arapgir, Malatya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kaya Arası Kanyonu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Levent Vadisi Kamp Alanı, Malatya Kamp Alanları

5. Levent Vadisi Kamp Alanı, Malatya Kamp Alanları

Malatya-Akçadağ kamp alanlarından Levent Vadisi Kamp Alanı, şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunmaktadır. Levent Vadisi oldukça popüler, ününü bölge dışına taşımış olan yerli yabancı birçok misafiri ağırlayan kamp alanıdır. Bölgede dikkat çeken kaya oluşumları, birçok dağ bulunmaktadır. Ayrıca bölgede her sene doğa sporları festivalleri düzenlenmektedir. Bölgede vadiyi izleyebileceğiniz seyir terası da bulunmaktadır.

Levent Vadisi Kamp Alanına özel araçlarınızla ya da Malatya merkezden kalkan toplu taşıma araçları ile ilçeye buradan da minibüslerle kamp alanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Vadi ABD’de bulunan büyük kanyona benzetilmektedir. Levent Vadisi Kamp Alanında belediye tarafından işletilen tesisler bulunmaktadır. Bu tesislerde tuvalet, çeşme, elektrik, yeme-içme ihtiyaçları için alanlar bulunmaktadır. Ayrıca araçlarınızı park edeceğiniz otopark alanı da bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Levent Vadisi Kamp Alanında bulunan tesislerinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Tesislerde tuvalet, çeşme, elektrik, yeme-içme olanakları bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Kişi başı 5 TL. Vadi çevresinde ücretsiz çadır kampı atabileceğiniz yerler bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Doğu Mah. Ören Cad. No:1, 44600 Akçadağ/Malatya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Levent Vadisi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Sarıçiçek Yaylası Kamp Alanı

6. Sarıçiçek Yaylası Kamp Alanı

Malatya-Akçadağ bölgesinde bulunan Sarıçiçek Yaylası Kamp Alanı, özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz, etrafında yöre halkının evleri bulunan, doğal, serin, sakin bir kamp alanıdır. Çadır ve karavan kampçılığı yapabileceğiniz kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız. Alanda yakındaki yerleşim yeri olan köydeki bakkallardan da yararlanabilirsiniz. Rakımı yüksek bir yayla alanı olduğu için oldukça serin geçmektedir. Bu nedenle de kamp alanına gelirken kalın giysiler getirmelisiniz.

Kamp olanakları: Sarıçiçek Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Akçadağ/Malatya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Sarıçiçek Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Malatya Ücretli Kamp Alanları

7. Horata Kamp Alanı, Malatya Kamp Alanları

7. Horata Kamp Alanı, Malatya Kamp Alanları

Malatya şehir merkezine 9 km uzaklıkta bulunan Horata Kamp Alanı, yöre halkı tarafından mesire alanı olarak da kullanılmakta olan hafta sonları yoğun ilgi gören kamp alanlarından biridir. Bölgede dağlardan gelen serin, soğuk sular vardır. Burada serin suların yanında piknik, kampçılık, yürüyüşler yapabilirsiniz. Ağaçlık alanlar ile çevrili olan kamp alanında çocuklar için oyun olanları, yürüyüş parkurları, mangal yakmak için alanlar bulunmaktadır. Ücretli kamp alanlarından olan Horata Kamp Alanında güvenlik sağlanmaktadır. Doğanın içerisinde doğanın muhteşemliğinde çadırınızı kurup, kamp alanı olanaklarından yararlanarak rahat bir kampçılık yapabilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, büfe, market gibi olanaklar bulunmaktadır. Horata Kamp Alanına özel araçlarınızla ya da toplu taşıma araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Horata Kamp Alanında bulunan tesislerinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Tesislerde tuvalet, çeşme, elektrik, yeme-içme, piknik alanı, mangal alanı, çocuk oyun alanları, çay bahçesi, otopark gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Girişlerde 30 TL alınır. Ayrıca WC ve masalar da ücretlidir.

İletişim Bilgileri

Adres: Su, 44230 Malatya Merkez/Malatya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Horata Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Beydağı Tabiat Parkı Kamp Alanı

8. Beydağı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Malatya ücretli kamp alanlarında bir diğeri de Beydağı Tabiat Parkı Kamp Alanıdır. Doğa ile baş başa çadır ve karavan kampçılığı yapabileceğiniz kamp alanında sakin, huzurlu, bol oksijenli tatil geçirebilirsiniz. Ayrıca alanda konaklayabileceğiniz oda konaklaması ve ahşap bungalov tipi evlerde bulunmaktadır. Beydağı Tabiat Parkı Kamp Alanı şehir merkezine 2,5 km uzaklıkta, özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel araçları ile gelecekler için otopark alanı da bulunmaktadır.

Beydağı Tabiat Parkı Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği tuvalet, çeşme, büfe, lokanta, mescit, kır lokantası, çay evi gibi olanaklar bulunmaktadır. Buralardan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Beydağı Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan tesislerinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Tesislerde tuvalet, çeşme, elektrik, yeme-içme, büfe, restoran, mescit, kır lokantası, piknik alanı, mangal alanı, çocuk oyun alanları, çay evi, oda konaklama, otopark gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 13 TL, öğrenci 6 TL, bisiklet 4 TL, motosiklet 6 TL, otomobil, kamyonet ve pikap 21 TL, minibüs 36 TL, midibüs 60 TL, otobüs 108 TL. Tek kişilik oda konaklama 80 TL, çift kişilik oda konaklama 60 TL, görevli kamu personeli 55 TL ve kamu personeli 45 TL. fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Karagöz, Mehmetçik Cd., 44320 Malatya Merkez/Malatya

Telefon: (0312) 207 50 00

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Beydağı Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Orduzu Pınarbaşı Kamp Alanı, Malatya Kamp Alanları

9. Orduzu Pınarbaşı Kamp Alanı, Malatya Kamp Alanları

Doğa ile iç içe kamp alanlarından biri olan Orduzu Pınarbaşı Kamp Alanı, mesire alanı olarak da kullanılan yöre halkının hafta sonları yoğun olarak tercih ettiği alanlardan biridir. Malatya şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunan kamp alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel araçları ile gelecek olanlar için otopark alanı da bulunmaktadır.

Orduzu Pınarbaşı Kamp Alanındaki doğanın, ağaçları muhteşem görüntüsü suya yansıması harika bir doğa fotoğrafı çıkartmaktadır. Kamp alanında tuvalet, çeşme, belediyelerce işletilen tesisler, market, elektrik imkânı bulunmaktadır. Göl kenarında kamp alanı olanakları ile keyifli bir kampçılık yapabilirsiniz.

Kamp olanakları: Orduzu Pınarbaşı Kamp Alanında bulunan tesislerinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Tesislerde tuvalet, çeşme, elektrik, yeme-içme, büfe, gölet, piknik alanı, mangal alanı, çocuk oyun alanları, otopark gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 4 TL, öğrenci 2 TL, bisiklet 4 TL, motosiklet 6 TL, otomobil 15 TL, kamyonet ve pikap 12 TL, minibüs 36 TL, midibüs 60 TL ve otobüs 108 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Orduzu, Malatya Merkez/Malatya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Orduzu Pınarbaşı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Kütahya Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*