Rize Plajları – Rize’de Denize Girilecek En Güzel 15 Yer

Rize Plajları, Rize Karadeniz Bölgesinde bulunan birçok plaja sahip illerden biridir. Rize, Karadeniz bölgesinin yeşil ve mavinin bir arada olduğu, temiz havanın hakım olduğu plajlarının bulunduğu şehirlerdendir. Özellikle yaz aylarında hareketli bir sezon yaşayan Rize de birçok plaj bulunmaktadır. Doğanın içinde mavinin ve yeşilin uyumuna şahit olacağınız Rize plajlarında keyifli deniz tatili geçirebilirsiniz. Rize, Karadeniz’in yaz ve kış her mevsim ziyaretçi ağırladığı şehirlerindendir. Karadeniz ülkemizin yemyeşil bir görüntüye sahip olduğu, görkemli manzaraların ve tertemiz doğa havasının hakim olduğu en önemli bölgelerindendir. Burada doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Yorucu iş hayatından sıkılan, temiz, ferah, serinletici bir hava isteyenler için tercih edilmektedir.

Yerli-yabancı birçok ziyaretçinin sevdiği, ilgi gösterdiği, popüler olan gezilecek noktaların olduğu Rize ilinde ücretli ücretsiz olarak giriş yapılabilen alanlar vardır. Sessiz, sakin, rahat ve keyifli bir tatil imkanı sunulmaktadır. Rize’ye ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Yaz ayları oldukça hareketli bir sezon başlangıcı olur. Yeşilin ve mavinin en güzel uyumu Rize plajlarında sunulmaktadır. Ücretsiz ve ücretli olarak Rize’de gidebileceğiniz plajlar sizler sizin için bu yazımızda listelendi.

Rize Plajları, Rize Sahilleri, Rize’de denize girilebilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

Rize Ücretsiz Plaj Yerleri

1. Kıyıcık Plajı, Rize Plajları

Kıyıcık Plajı

Rize’nin Fındıklı ilçesinde şehir merkezine yaklaşık 74 km uzaklıkta bulunan Kıyıcık Plajı, sahili taşlık olan, tertemiz, masmavi Karadeniz denizine sahip olan plajlardan biridir. Kıyıcık Plajı 500 metre uzunluğa sahip olan şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet gibi olanakların bulunduğu ücretsiz plajlardan biridir. Yeşilin ve mavi denizin bir arada olduğu plaj alanında sahilde yürürken taşlara dikkat etmeniz deniz ayakkabısı giymeniz faydalı olur.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, gibi olanak bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 44 Yorum)= 4,2

Adres: 53740 Kıyıcık/Fındıklı/Rize

Bulunduğunuz Konumdan Kıyıcık Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Yeniköy Plajı, Rize Plajları

Yeniköy Plajı

Rize’nin Fındıklı ilçesinde bulunan Yeniköy Plajı, şehir merkezine yaklaşık 62 km, ilçe merkezine ise 20 dakika kadar uzaklıkta bulunan ücretsiz plaj yerlerinden biridir. Plajın sahili kumluk, denizi sığ bir yapıdadır. Çocuklu aileler için de uygundur. Hafta sonları yoğun ilgi görmektedir. Yeniköy Plajında tuvalet, duş, şemsiye, şezlong olanakları bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanak bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 44 Yorum)= 4,2

Adres: Fındıklı/Rize

Bulunduğunuz Konumdan Yeniköy Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Karaoğlu Plajı

Karaoğlu Plajı

Rize’nin Pazar ilçesinde bulunan Karaoğlu Plajı, Fırtına Deresinin denize döküldüğü yerde bulunan kayalık ve kumsal alanlarının olduğu ücretsiz halk plajlarından biridir. Rize şehir merkezine yaklaşık 41 km, Pazar ilçesine ise 2 km uzaklıkta bulunmaktadır. Denizde dikkatli olmalısınız, çünkü denizi aniden derinleşebilmektedir. Karaoğlu Plajında şemsiye, şezlong, duş, tuvalet, kafeterya gibi olanaklar vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, kafeterya gibi olanak bulunmaktadır.

Adres: Soğuksu, 53300 Pazar/Rize

Bulunduğunuz Konumdan Karaoğlu Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Ardeşen Barış Bayan Plajı

Ardeşen Barış Bayan Plajı

Rize’nin Ardeşen ilçesinde bulunan Ardeşen Barış Bayan Plajı, bölgenin sadece kadınlara hizmet veren, tertemiz, berrak denizinin ve doğasının olduğu plajlardan biridir. Plajın sahili kayalık ve kumluk alanlarla çevrilidir. Plajda şemsiye, şezlong, tuvalet olanakları da bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, kafeterya gibi olanak bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 263 Yorum)= 4,3

Adres: Eski Rize Hopa Yolu, 53480 Işıklı/Ardeşen/Rize

Bulunduğunuz Konumdan Ardeşen Barış Bayan Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Hamidiye Plajı, Rize Plajları

Hamidiye Plajı

Rize’nin şehir merkezine yaklaşık 41 km, Pazar ilçesine ise 2 km uzaklıkta bulunan Hamidiye Plajı, bölgenin en büyük plajlarında biridir. Hem ücretli hem de ücretsiz plajlarının olduğu plajda ziyaretçiler tertemiz havada serinletici bir deniz tatili geçirebilirler. Hamidiye Plajı bölgenin meşhur deresi olan Fırtına Deresinin denize döküldüğü yere yakın bir konumdadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi herhangi bir olanak yoktur.

Google Yorumları 2022 ( 16 Yorum)= 3,6

Adres: Karadeniz Sahil Yolu, 53340 Sahilköy/Pazar/Rize

Bulunduğunuz Konumdan Hamidiye Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Çayeli Halk Plajı

Çayeli Halk Plajı

Rize’nin Çayeli ilçesinde bulunan Çayeli Halk Plajı, 800 metre uzunluğundaki sahili ile ziyaretçilerine ücretsiz bir şekilde hizmet sunan halk plajlarından biridir. Plajın içinde ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi olanaklar bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi bir olanak bulunmaktadır. 

Google Yorumları 2022 ( 5 Yorum)= 4,6

Adres: 53260 Kemerköy/Çayeli/Rize

Bulunduğunuz Konumdan Çayeli Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Limanköy Aile Plajı

Limanköy Aile Plajı

Rize’nin Çayeli ilçesinde ziyaretçilerin ücretsiz bir şekilde yararlandığı plajlardan biri olan Limanköy Aile Plajı, şehir merkezine şehir merkezine yaklaşık 12 km, ilçe merkezine ise 4 km uzaklıkta bulunmaktadır. Plaj alanı geniş bir ziyaretçi kapasitesine sahiptir. Limanköy Aile Plajında şemsiye ve şezlong kiralayabilirsiniz, tuvalet, duş, soyunma kabini, jet ski, su kayağı, su sporları, restoran gibi olanaklar vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, restoran, su sporları, dalış okulları gibi bir olanak bulunmaktadır. 

Google Yorumları 2022 ( 101 Yorum)= 3,9

Adres: Yenicami, Limanköy plaj, 53200 Çayeli/Rize

Bulunduğunuz Konumdan Limanköy Aile Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Saklıbahçe Aile Plajı

Saklıbahçe Aile Plajı

Rize’nin Çayeli ilçesinde bulunan Saklıbahçe Aile Plajı, yeşil doğanın ve masmavi denizin bir arada tertemiz bir ortam sunduğu plajlardan biridir. Plaj sahili taşlık bir yapıdadır. Deniz ayakkabısı giymenizde fayda vardır. Denizin suyu dalgalıdır. Ailelerin ve arkadaş gruplarının rahatça tercih edebileceği, serinletici, sakin plajlardan biridir. Plaj alanında şemsiye, şezlong, oturmak ve dinlenmek için masalar bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, masalar, kafeterya gibi bir olanak bulunmaktadır. 

Google Yorumları 2022 ( 137 Yorum)= 3,8

Adres: Yenicami, 53200 Çayeli/Rize

Bulunduğunuz Konumdan Saklıbahçe Aile Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Alipaşa Plajı, Rize Plajları

Alipaşa Plajı

Rize’nin şehir merkezine yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan yoğun ilgi gören plajlardan biri olan Alipaşa Plajı, ücretsiz bir şekilde giriş yapılan halk plajlarından biridir. Plaj alanı belediye tarafından işletilmektedir. Plajda şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet, piknik alanı, çardak gibi olanaklar bulunmaktadır. Hafta sonları kalabalık olan plaj alanı hafta içi zamanlarda daha sakin olmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, masalar, piknik alanı, çardaklar, kafeterya gibi bir olanak bulunmaktadır. 

Google Yorumları 2022 ( 405 Yorum)= 3,8

Adres: Alipaşa, Rize Merkez/ Rİze

Bulunduğunuz Konumdan Alipaşa Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Çayeli Kemerköy Plajı

Çayeli Kemerköy Plajı

Rize’nin Çayeli ilçesinde bulunan uzun bir sahil boyuna sahip olan Çayeli Kemerköy Plajı, şehir merkezine yaklaşık 20 km uzaklıkta olan ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz plajlardan biridir. Plajın sahili ince taşlarla kaplıdır. Suyu tertemiz ve berraktır. Plaj alanında şemsiye, şezlong, tuvalet, kafeterya gibi olanaklar bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, kafeterya gibi bir olanak bulunmaktadır. 

Google Yorumları 2022 ( 5 Yorum)= 4,6

Adres: 53260 Kemerköy/Çayeli/Rize

Bulunduğunuz Konumdan Çayeli Kemerköy Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Tünel Plajı, Rize Plajları

Tünel Plajı

Rize’nin Pazar ilçesinde bulunan Tünel Plajı, ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz, herhangi bir olanağın olmadığı, sakin, bakir kalmış doğa alanlarından biridir. Plaj alanında hem deniz tatili hem de kampçılık yapabilirsiniz. Denizi aniden derinleşebilmektedir. Bu nedenle de dikkatli olmalısınız, mavinin ve yeşilin bir arada olduğu doğa harikası bir plajdır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, duş, soyunma kabini gibi herhangi bir olanak yoktur.  

Google Yorumları 2022 ( 32 Yorum)= 3,9

Adres: 53340 Balıkçı/Pazar/Rize

Bulunduğunuz Konumdan Tünel Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. BUKET AİLE Plajı

BUKET AİLE Plajı

Rize’nin fındıklı ilçesinde bulunan BUKET AİLE Plajı, sahili taşlık olan, tertemiz bir denize ve doğa ortamına sahip olan ailelerin ve arkadaş gruplarının tercih edebileceği yerlerden biridir. Plaj alanında tuvalet, duş, şemsiye, şezlong, kafeterya tarzı bir işletme bulunmaktadır. İhtiyaçlarınızı kafeteryadan karşılayabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, duş, yeme-içme ihtiyaçlarınız için kafeterya gibi bir olanaklar bulunmaktadır.   

Google Yorumları 2022 ( 7 Yorum)= 4,3

Adres: Merkez, 53700 Fındıklı/Rize

Bulunduğunuz Konumdan BUKET AİLE Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Rize Ücretli Plaj Yerleri

13. Saraköy Plajı, Rize Plajları

Saraköy Plajı

Rize’nin İyidere ilçesinde bulunan Saraköy Plajı, şehir merkezine yaklaşık 14 km uzaklıkta girişlerde ziyaretçilerden 40 TL ücret talep edilen plajlardan biridir. Plaj sahili taşlık ve çakıl taşları ile kaplıdır. Bu nedenle de deniz ayakkabısı giymenizde fayda vardır. Saraköy Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, su sporları imkanları bulunmaktadır. Plaj alanında denizin, serinletici havanın ardından akşamları gün batımını izleyebilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. Giriş 40 TL.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, masalar, su sporları gibi bir olanak bulunmaktadır. 

Google Yorumları 2022 ( 216 Yorum)= 4,0

Adres: Sarayköy, 53620 İyidere/Rize

Bulunduğunuz Konumdan Saraköy Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14. Yalıköy Kalkavan Aile Plajı

Yalıköy Kalkavan Aile Plajı

Rize’nin İyidere ilçesinde bulunan Yalıköy Kalkavan Aile Plajı, ücretli bir şekilde giriş yapabileceğiniz ailelerin ve arkadaş gruplarının tercih edebileceği yerlerden biridir. Plaj alanında deniz kenarında oturabileceğiniz masalar, dinlenebileceğiniz şemsiye, şezlong, tuvalet, duş gibi olanaklar vardır. Plaj alanı yeşilin ve mavinin bir arada olduğu, taşlık bir plaja sahip yerlerden biridir.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. Giriş 50 TL.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, masalar gibi bir olanak bulunmaktadır. 

Google Yorumları 2022 ( 7 Yorum)= 3,6

Adres: Fethiye, 53600 İyidere/Rize

Bulunduğunuz Konumdan Yalıköy Kalkavan Aile Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

15. Mekiskir Beach

Mekiskir Beach

Rize’nin Fındıklı ilçesinde bulunan ücretli bir şekilde giriş yapıp yararlanabileceğiniz Mekiskir Beach, yeşilin ve mavinin bir arada olduğu doğa harikası Karadeniz plajlarından biridir. Plajın sahili taşlarla kaplıdır. Deniz berrak, tertemiz, havası serinletici ve dinlendiricidir. Mekiskir Beach alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi olanaklar vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanak bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 4 Yorum)= 3,8

Adres: Rize, 53700 Yeniköy/Fındıklı/Rize

Telefon: 05538715106

Bulunduğunuz Konumdan Mekiskir Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Ordu Plajları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*