Sakarya Plajları – Sakarya’da Denize Girilecek En Güzel 8 Yer

Sakarya Plajları, Sakarya Karadeniz Bölgesinde bulunan deniz kenarında bulunan plajların olduğu illerden biridir. Sakarya, Karadeniz bölgesinin yeşil ve mavinin bir arada olduğu, temiz havanın hakım olduğu plajlarının bulunduğu şehirlerdendir. Özellikle yaz aylarında daha çok tercih edilen Sakarya da birçok plaj bulunmaktadır. Doğanın içinde mavinin ve yeşilin uyumuna şahit olacağınız Sakarya plajlarında keyifli deniz tatili geçirebilirsiniz. Karadeniz ülkemizin yemyeşil bir görüntüye sahip olduğu, görkemli manzaraların ve tertemiz doğa havasının hakim olduğu en önemli bölgelerindendir. Burada doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Yorucu iş hayatından sıkılan, temiz, ferah, serinletici bir hava isteyenler için tercih edilmektedir.

Yerli-yabancı birçok ziyaretçinin sevdiği, ilgi gösterdiği, popüler olan gezilecek noktaların olduğu Sakarya ilinde ücretli-ücretsiz olarak giriş yapılabilen alanlar vardır. Sessiz, sakin, rahat ve keyifli bir tatil imkanı sunulmaktadır. Sakarya’ya ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Yaz ayları oldukça hareketli bir sezon başlangıcı olur. Yeşilin ve mavinin en güzel uyumu Sakarya plajlarında sunulmaktadır. Ücretsiz ve ücretli olarak Sakarya’da gidebileceğiniz plajlar sizler sizin için bu yazımızda listelendi.

Sakarya Plajları, Sakarya Sahilleri, Sakarya’da denize girilebilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

Sakarya Ücretsiz Plaj Yerleri

1. Karasu Plajı

Karasu Plajı

Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan Karasu Plajı, özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz ücretsiz halk plajlarından biridir. Karasu Plajı, Türkiye’nin en uzun ikinci sahili olarak bilinen mavi bayrak sahibi plajlardandır. Plaj alanı Sakarya şehir merkezine 55 km, Karasu ilçe merkezine ise 2,5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Plajın denizi sığ, sakin, güvenli, tertemiz bir yapıdadır. Çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler içinde oldukça uygun olan, bölgenin en çok ilgi gören plajlarından biridir. Sahil yaklaşık 20 km uzunlukta ve kumlarının bazı romatizma hastalıklarının iyileşmesine iyi geldiği söylenmektedir. Karasu Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, çevresinde kafeterya gibi işletmeler bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, kafeterya gibi işletmeler, cankurtaran, otopark gibi olanak bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 5.203 Yorum)= 3,9

Adres: Yalı, Yalı Mahallesi 187/1 Doğu Karadeniz Kümeevleri, 54500 Karasu/Sakarya

Telefon: 02647181200

Bulunduğunuz Konumdan Karasu Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Karasu Halk Plajı

Karasu Halk Plajı

Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan Karasu Halk Plajı, şehir merkezine yaklaşık 60 km uzaklıkta özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz plajlardan biridir. Sakin, sığ bir denize, kum ve çakıl karışımlı bir kumsala sahiptir. Plaj alanı sadece deniz tatili için değil kamp ve piknik aktiviteleri için de uygundur. Ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi olanaklar da vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanak bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 205 Yorum)= 3,9

Adres: Yalı, 54500 Karasu/Sakarya

Bulunduğunuz Konumdan Karasu Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Sakin Plaj, Sakarya Plajları

Sakin Plaj

Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan Sakin Plajı, denizi çoğunlukla dalgalı ve kumu tertemiz olan ücretsiz plaj yerlerinden biridir. Hafta içi ve hafta sonu sakin, rahat, nezih bir yerdir. Plaj alanı diğer plaj yerlerine göre daha sakin ve dinlenmek için daha uygundur. Herhangi bir olanak bulunmayan plaj alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi herhangi bir olanak yoktur.  

Google Yorumları 2022 ( 4 Yorum)= 3,8

Adres: Yalı, 54800 Kocaali/Sakarya

Bulunduğunuz Konumdan Sakin Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Ömrüm Beach Muhtarın Yeri

Ömrüm Beach Muhtarın Yeri

Sakarya şehir merkezine yaklaşık 60 km uzaklıkta bulunan Ömrüm Beach Muhtarın Yeri, Sakarya’nın ücretli plaj yerlerinden biridir. Plaja özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Geniş bir alana, uzun bir yürüyüş alanına sahip olan plaj yerinde ailelerinizle ve arkadaş gruplarınızla keyifli bir deniz tatili geçirebilirsiniz. Plaja giriş ücretsiz ancak olanaklardan ücretli bir şekilde yararlanabilirsiniz. Plajda şemsiye, şezlong, soyunma kabini, duş, soyunma kabini, tuvalet, yeme-içme ihtiyaçları için kafeterya gibi işletmeler bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, kafeterya gibi olanaklar bulunmaktadır.  

Google Yorumları 2022 ( 30 Yorum)= 4,5

Adres: Aziziye, 54500 Karasu/Sakarya

Telefon: 05422134537

Bulunduğunuz Konumdan Ömrüm Beach Muhtarın Yeri’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Sakarya Ücretli Plaj Yerleri

5. Başka Beach

Başka Beach

Sakarya’nın Karasu ilçesinde bulunan Başka Beach, bölgede bulunan Karasu Plajı çevresindeki özel ücretli işletmelerinden biridir. Plaj alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya gibi işletmeler bulunmaktadır. Plaja özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretli.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, kafeterya gibi olanaklar bulunmaktadır.  

Google Yorumları 2022 ( 17 Yorum)= 3,9

Adres: Yalı, Doğu Karadeniz Cd. No:86, 54500 Karasu/Sakarya

Bulunduğunuz Konumdan Başka Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Wood Beach Karasu

Wood Beach Karasu

Sakarya şehir merkezine yaklaşık 60 km uzaklıkta Karasu ilçesinde bulunan Wood Beach, özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz ücretli işletmelerden biridir. Karasu plajı çevresinde uzun sahil boyunca uzanan ücretli Beach alanlarından biri de Wood Beach Karasu yeridir. Beach içinde ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya, bar, plaj sporları gibi olanaklar vardır. Plajın içerisindeki olanaklardan ücretli bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. Plaj olanaklarından ücretli bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, kafeterya, bar, plaj sporları gibi olanaklar bulunmaktadır.  

Google Yorumları 2022 ( 6 Yorum)= 4,3

Adres: Aziziye, 337. Sk. No 1, 54500 Karasu/Sakarya

Telefon: 05067918805

Bulunduğunuz Konumdan Wood Beach Karasu’ya Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Longbeach, Sakarya Plajları

Longbeach

Sakarya şehir merkezine yaklaşık 55 km uzaklıkta bulunan Karasu Halk plajı çevresindeki ücretli bir işletme olan Longbeach, denize girip serinleyebileceğiniz, dinlenebileceğiniz, rahat, keyifli bir deniz tatili geçirebileceğiniz yerlerden biridir. Beach alanına girişlerde kişi başı 40 TL ücret özenmektedir. Longbeach içerisinde tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong kiralama, kafeterya gibi olanaklar bulunmaktadır. Sakin, rahat bir yerdir ve denizi bazen dalgalı olmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. Giriş kişi başı 40 TL.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, kafeterya gibi olanaklar bulunmaktadır.  

Google Yorumları 2022 ( 89 Yorum)= 4,1

Adres: Yalı, 54500 Karasu/Sakarya

Telefon: 05468166333

Bulunduğunuz Konumdan Longbeach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Kocaali Kadınlar Plajı

Kocaali Kadınlar Plajı

Sakarya ilinde kadınlara özel olarak hizmete açılan hem deniz hem de havuz imkanı bulunan Kocaali Kadınlar Plajı, ücretli bir şekilde giriş yaparak rahat bir tatil yapabileceğiniz yerlerden biridir. Denizde sakin, rahat, kadınların rahatsız olmadan mahremiyet içerisinde deniz tatili yapabileceği bir yer olan Kocaali Kadınlar Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, büfe, kafeterya, havuz, kumsal, deniz gibi olanaklar vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, kafeterya, büfe, havuz, deniz gibi olanaklar bulunmaktadır.  

Google Yorumları 2022 ( 89 Yorum)= 4,1

Adres:

Telefon:

Bulunduğunuz Konumdan Kocaali Kadınlar Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Rize Plajları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*