Sultanbeyli Gezilecek Yerler

Sultanbeyli Gezilecek Yerler yazımızda, Sultanbeyli ilçesinde gezilebilecek yerleri ve gezi rotası detaylarını açıklayacağız. Yazımıza başlamadan önce Sultanbeyli ilçesi ile ilgili bazı genel bilgileri sizlere aktaracağız.

İstanbul iline bağlı Sultanbeyli ilçesi Anadolu yakasında yer almakta olup nüfusu kalabalık ilçelerden bir tanesidir. Çarpık kentleşmenin olduğu ilçede kentsel dönüşüm projeleri başlamış olup birkaç mahallede faaliyete geçmiştir.

1.Sultanbeyli Gezilecek Yerlerde İlk Rotamız;Gölet Sosyal Tesisleri

Sultanbeyli Gezilecek Yerler yazımızın ilk sırasında Gölet Sosyal Tesisleri yer almaktadır. Tesis 750 metrekare açık, 200 metrekare kapalı cefe-restoran hizmeti vermektedir.

Gölet Sosyal Tesisleri cafe-restoran hizmetlerinin dışında çocuk parkları, spor alanları, su gösteri alanları, piknik alanları, yürüyüş yolları ve seyir teraslarlarıyla ailecek keyifli vakit geçirmenize olanak sağlamaktadır.

Göle karşı seyir tepelerinde seyredebileceğiniz su ve ışık gösterileri keyifli dakikalara ve manzaralara eşlik etmektedir.

Geniş bir parkının bulunması çocukların harika vakit geçirmesine olanak sağlarken çevresinde masaların olması isterseniz piknik, isterseniz de keyifle vakit geçirebileceğiniz bir alan üzerine inşa edilmiştir.

Yazın çocuklar için su parkının bulunması eğlenceli görüntülere ve sevinçlere eşlik etmektedir.

Etrafı ağaçlandırılan Gölet Sosyal Tesisleri spor ve yürüyüş alanları ile sporseverlerinde uğrak mekanı haline gelmiştir.

Sultanbeyli gezilecek yerler Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisleri

Gölet Sosyal Tesisleri sitesi için tıklayınız.

Sancaktepe gezilecek yerler ile alakalı yazımızı okumak için tıklayınız.

Gölet Sosyal Tesisleri yol tarifi için tıklayınız.

2.Aydos Sosyal Tesisleri

Sultanbeyli Gezilecek Yerler yazımızın ikinci durağı Aydos sosyal Tesislerdir. Söz konusu tesis adını çevresinde bulunan Aydos ormanından almıştır.

Aydos ormanının içinde yer alan tesis şehir gürültüsünden uzak doğayla iç içe keyifli ve huzurlu bir ortam sunmaktadır.

Aydos Sosyal Tesislerinde restoran, semaver ve mesire alanları yer almaktadır. Aileler dinlenirken çocukların keyifle vakit geçirebileceği parkı bulunması çocuklu ailelerin gözde mekânı haline gelmiştir.

Temmuz 2018 yılında açılan Aydos Sosyal Tesisleri 231 dönüm alana kurulmuş olup sadece 20 bin metrekaresi kullanıma açılmıştır.

Diğer açılacak alanda; seyir terası, gölet, açık sergi alanı, spor alanları, çocuk oyun alanları, etkinlik üniteleri, lokanta, manav, piknik ünitesi, kır kahvesi, okuma salonu, bisiklet ve yürüyüş alanları olacaktır.

Sultanbeyli gezilecek yerler Sultanbeyli Aydos Sosyal Tesisleri

Aydos Sosyal Tesisleri yol tarifi için tıklayınız.

3. Sultanbeyli Gezilecek Yerlerde Son Rotamız; Sultanbeyli Merkez

Sultanbeyli Merkez, cafe-restoran ve alışveriş yapabileceğiniz dükkanların bulunduğu cadde ve meydandan oluşmaktadır. Merkezde iki tane alışveriş merkezinin bulunması meydanın nüfusunu yoğun duruma getirmiştir.

Ploto Alışveriş Merkezi ve Atlas Alışveriş Merkezi olmak üzere iki tane AVM bulunmaktadır.

Atlas Alışveriş Merkezi geniş alana sahip olup, konserlere ve çocuklar için etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Sultanbeyli Merkez yol tarifi için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*