Trabzon Plajları – Trabzon’da Denize Girilecek En Güzel 17 Yer

Trabzon Plajları, Trabzon Karadeniz Bölgesinde bulunan deniz kenarında bulunan plajların olduğu illerden biridir. Trabzon, Karadeniz bölgesinin yeşil ve mavinin bir arada olduğu, temiz havanın hakim olduğu, plajlarının bulunduğu şehirlerdendir. Karadeniz’in en çok tercih edilen popüler şehirlerinden biridir. Özellikle yaz aylarında daha çok tercih edilen Trabzon da birçok plaj bulunmaktadır. Doğanın içinde mavinin ve yeşilin uyumuna şahit olacağınız Trabzon plajlarında keyifli deniz tatili geçirebilirsiniz. Yorucu iş hayatından sıkılan, temiz, ferah, serinletici bir hava isteyenler için tercih edilmektedir.

Yerli-yabancı birçok ziyaretçinin sevdiği, ilgi gösterdiği, popüler olan gezilecek noktaların olduğu Trabzon ilinde ücretli-ücretsiz olarak giriş yapılabilen alanlar vardır. Sessiz, sakin, rahat ve keyifli bir tatil imkanı sunulmaktadır. Trabzon’a ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Yaz ayları oldukça hareketli bir sezon başlangıcı olur. Yeşilin ve mavinin en güzel uyumu Trabzon plajlarında sunulmaktadır. Ücretsiz ve ücretli olarak Trabzon’da gidebileceğiniz plajlar sizler sizin için bu yazımızda listelendi.

Trabzon Plajları, Trabzon Sahilleri, Trabzon’da denize girilebilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

Trabzon Ücretsiz Plaj Yerleri

1. Yalıncak Belediyesi Aile Plajı

Yalıncak Belediyesi Aile Plajı

Trabzon’un Yalıncak beldesinde bulunan Yalıncak Belediyesi Aile Plajı, mavi bayraklar listesinde yer alan, sığ bir denizi olan plajlardan biridir. Ücretsiz bir şekilde giriş yapılan halk plajlarından biri olan Yalıncak Belediyesi Aile Plajının sahili yaklaşık 1500 metre uzunluğunda ve 20-25 metre genişliğine sahiptir. Plaj alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, çevresinde restoran, kafeterya, Beach yerleri bulunmaktadır. Ulaşımında kolay bir şekilde sağlandığı plajda rahat, konforlu bir deniz tatili geçirebilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, restoran, kafeterya, beach alanlar, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 466 Yorum)= 3,8

Adres: Yalıncak, 61000 Trabzon Merkez/Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Yalıncak Belediyesi Aile Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Kaşüstü Belediye Aile Plajı

 Kaşüstü Belediye Aile Plajı

Trabzon şehir merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunan Kaşüstü Belediye Aile Plajı, ailelerin, arkadaş gruplarının tercih ettiği, ücretsiz halk plajı yerlerinden biridir. Plajın sahili 400 metre uzunluğa ve 40 metre genişliğe sahiptir. Kaşüstü Belediye Aile Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, büfe, kano, deniz bisikleti, engelli erişimi gibi olanaklar bulunmaktadır. otopark alanı yoktur, bu yüzden de uygun park yerlerine araçlarınızı bırakabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, kano, deniz bisikleti, engelli erişimi gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 123 Yorum)= 3,5

Adres: 61250 Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Kaşüstü Belediye Aile Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Albatros Plajı, Trabzon Plajları

Albatros Plajı

Trabzon şehir merkezine yaklaşık 31 km, Akçaabat ilçesine ise 9 km uzaklıkta bulunan Albatros Plajı, merdivenlerden inerek ulaşabildiğiniz kumlu sahili ile ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz plajlardan biridir. Plajın sahili 500 metre uzunluğa ve 25 metre genişliğe sahiptir. Kumsalı siyah ince kum taneleri ile kaplıdır. Albatros Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, büfe, otopark alanı bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 191 Yorum)= 3,9

Adres: Akçakale, 61300 Akçaabat/Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Albatros Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Kalecik Plajı, Trabzon Plajları

Kalecik Plajı

Trabzon şehir merkezine yaklaşık 42 km, Araklı ilçe merkezine ise 4 km uzaklıkta bulunan Kalecik Plajı, Karadeniz’in yeşil doğası ve Masmavi denizinin bir arada olduğu ücretsiz plaj alanlarından biridir. Plajın sahili çakıl ve taşlıdır. Bu nedenle de deniz ayakkabısı giymelisiniz. Kalecik Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi olanaklar vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 50 Yorum)= 4,1

Adres: Merkez, 61700 Araklı/Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Kalecik Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Konak Önü Plajı, Trabzon Plajları

Konak Önü Plajı

Trabzon’un Araklı ilçesinde bulunan Konak Önü Plajı, Kalecik plajına yakında bulunan sakin, sessiz, rahat plaj alanlarından biridir. Ücretsiz bir şekilde giriş yapılan halk plajının sahili taşlıktır. Tertemiz, sakin bir denizi vardır. Sahilde herhangi bir olanak yoktur. Bu nedenle hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz. Karadeniz’in temiz havasında dinlendirici bir tatil yapabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmamaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 69 Yorum)= 4,4

Adres: Merkez, 61700 Araklı/Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Konak Önü Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Yoroz Limanı Plajı

Yoroz Limanı Plajı

Trabzon şehir merkezine yaklaşık 40 km, Çarşıbaşı ilçesine ise 5 km uzaklıkta bulunan Yoroz Limanı Plajı, ince kumlu denize ve kumluk bir sahile sahiptir. Yoroz Limanı Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, yeme-içme ihtiyaçlarınız için tesisler bulunmaktadır. Plaja giriş ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, yeme-içme ihtiyaçlarınız için işletmeler gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 150 Yorum)= 3,9

Adres: Gülbahçe, 61420 Çarşıbaşı/Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Yoroz Limanı Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Sürmene Voha Plajı

Sürmene Voha Plajı

Trabzon’un Sürmene ilçesinde bulunan Sürmene Voha Plajı, suyu sığ, sakin, tertemiz plaj alanlarından biridir. Plaj alanında herhangi bir olanak bulunmuyor. Bakir kalmış plaj alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı karşılamalısınız. Plaj alanı bölge halkı tarafından yoğun ilgi görmektedir. Bilindik popüler halk plajları arasındadır. Ayrıca kadınlara özel olarak plaj alanı da vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmamaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 301 Yorum)= 3,8

Adres: Yemişli, 61600 Sürmene/Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Sürmene Voha Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Mersin Belediyesi Plajı

Mersin Belediyesi Plajı

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde bulunan Mersin Belediyesi Plajı, siyah kumlu sahili, sakin, tertemiz denizi ile ziyaretçilerin tercih ettiği plajlardan biridir. Plaj bölgenin popüler yerlerinden biridir. Ziyaretçilerinin ücretsiz bir şekilde giriş yapabildiği plajda duş, soyunma kabini, tuvalet, şemsiye, şezlong gibi olanaklar bulunmaktadır. Karadeniz’in serinletici, ferah esintisi ile rahat keyifli, dinlendirici bir tatil yapabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 360 Yorum)= 3,9

Adres: Akçakale, 61300 Akçaabat/Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Mersin Belediyesi Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Kıyıcık Aile Plajı

Kıyıcık Aile Plajı

Trabzon’un Of ilçesine yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunan Kıyıcık Aile Plajı, özel araçlarınızla ve ilçeden yürüyerek ulaşabileceğiniz ücretsiz halk plajlarından biridir. Plajın sahili 900 metre uzunluğa ve 30 metre genişliğe sahiptir. Plajın güneşin batışında ve doğumunda ziyaretçilerine sunduğu görsellik fotoğraf tutkunlarının da ilgisini çekmektedir. Kıyıcık Aile Plajında şemsiye, şezlong, duş, tuvalet, soyunma kabini olanakları vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 76 Yorum)= 4,2

Adres: Kıyıcık, Trabzon Rize Yolu 68a, 61850 Of/Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Kıyıcık Aile Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Sürmene kadınlar plajı

Sürmene kadınlar plajı

Trabzon’un Sürmene ilçesinde bulunan Sürmene kadınlar plajı, bölgenin kadınlara ait olan halk plajlarından biridir. Burada ziyaretçilerin mahremiyet içerisinde, rahat, keyifli bir deniz tatili geçirebilirler. Çalışan görevlilerin de kadın olması oldukça rahatlatıcı, güzeldir. Sahili ve denizi temiz bakımlıdır. Sürmene kadınlar plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralaması, büfe gibi olanaklar vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, cankurtaran gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 44 Yorum)= 3,3

Adres: Yemişli, Sürmene Araklı Yolu, 61600 Sürmene/Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Sürmene kadınlar plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Vakfıkebir Plajı

Vakfıkebir Plajı

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde bulunan Vakfıkebir Plajı, ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz, halka açık plajlardan biridir. Plajın girişi, kumsalı, denizi temiz, ilgi gören plajlardan biridir. Uzun bir yürüyüş yolu da yapılmıştır. Denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Vakfıkebir Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini vardır. Yanınızda şemsiye getirebilirsiniz. Kumlu bir sahile de sahiptir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 64 Yorum)= 3,6

Adres: Körez, D010, 61400 Vakfıkebir/Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Vakfıkebir Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. Beşikdüzü Halk Plajı

Beşikdüzü Halk Plajı

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde bulunan Beşikdüzü Halk Plajı, ince kumlu sahili ve sığ ve dalgasız denizi ile ziyaretçilerini ağırlayan ücretsiz halk plajlarından biridir. Doğal oluşumlu bir limana sahip olan Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde olan Beşikdüzü Halk Plajı yaz aylarında ziyaretçilerin ilgisini çeken plajlardandır. Plaj içerisinde tuvalet, duş, soyunma kabini ücretsiz iken, şemsiye ve şezlonglar kiralanmaktadır.  Ayrıca yeme-içme ihtiyaçlarınız için kafeterya, restoran gibi işletmeler de bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, kafeterya, restoran, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 32 Yorum)= 4,1

Adres: Adacık, 61800 Beşikdüzü/Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Beşikdüzü Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

13. Laila Plajı, Trabzon Plajları

Laila Plajı

Trabzon şehir merkezine yaklaşık 45 km, Çarşıbaşı ilçesine 2 km uzaklıkta bulunan Laila Plajı, sahili çakıl taşları ve siyah kumla kaplı plajlardandır. Hem restoran hem de plaj alanı olarak hizmet sunmaktadır. Denize girmek, güneşlenmek, restoranda yemek yemek, davetler düzenlemek için tercih edebileceğiniz plajlardandır. Plajda otopark alanı bulunmaktadır. Şemsiye ve şezlong, tuvalet, duş, soyunma kabini, restoran olanakları vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, restoran, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 36 Yorum)= 3,9

Adres: burunbaşı mahallesi zeytinlik cad. no 1, 61420 carşıbaşı/Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Laila Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Trabzon Ücretli Plaj Yerleri

14. Absolut Beach, Trabzon Plajları

Absolut Beach

Trabzon’un Ortahisar ilçesine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunan Absolut Beach, özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz, bölgenin ücretli plajlarından biridir. Plaj alanında birçok çeşit alkollü içeceklerden yemeklere kadar servis yapılmaktadır. Yıl boyunca hizmet veren Absolut Beach alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi olanaklar bulunmaktadır. Müzik, eğlence, spor, deniz tatili ihtiyaçlarınızı karşılar.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, müzik, eğlence, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 24 Yorum)= 4,3

Adres: Yalıncak, 61220 Ortahisar/Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Absolut Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

15. Kaşüstü Zulu Beach

Kaşüstü Zulu Beach

Trabzon ilinin Yorma ilçesine 2 km uzaklıkta bulunan Kaşüstü Zulu Beach, gençlerin daha çok tercih ettiği eğlence mekânlarından biridir. Beach alanında alkollü içeceklerden yemeklere, atıştırmalıklara birçok seçenek bulunmaktadır. Popüler mekânlardan birisi olan Kaşüstü Zulu Beach eğlence, müzik, plaj voleybolu, futbol, su sporları gerçekleştirilmektedir. Kaşüstü Zulu Beach tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralama, müzik, eğlence, restoran, büfe olanakları vardır. Denizi sığ, çocuklar ve aileler içinde uygundur.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. Giriş kişi başı 20 TL.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, müzik, eğlence, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 61 Yorum)= 3,5

Adres: Kaşüstü, 61290 Yomra/Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Kaşüstü Zulu Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

16. Kervan Otel Beach

Kervan Otel Beach

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde bulunan Kervan Otel Beach, otelin önünde bulunan hem dışarıdan gelen ziyaretçilerin hem de otel müşterilerinin yararlanabildiği plajlardan biridir. Plaj alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong, büfe, otopark, çevresinde konaklama yeri bulunan plajlardan biridir. Plaj alanında ihtiyaçlarınızı karşılayarak keyifli, dinlendirici, ferah bir deniz tatili geçirebilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretli.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 7 Yorum)= 4,4

Adres: Akçakale, Sahil mevkii, 61300 Akçaabat/Trabzon

Bulunduğunuz Konumdan Kervan Otel Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

17. Marbella Beach, Trabzon Plajları

Marbella Beach

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde bulunan Marbella Beach, tatil köyü olarak ziyaretçilerine konaklama imkanı ve birçok olanak sunan ücretli tatil yerlerinden biridir. Marbella Beach alanında oda konaklaması, tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, bar, bahçe, restoran gibi olanaklar vardır. Şehir merkezine de 9 km uzaklıkta bulunan plaj alanında rahat, konforlu, keyifle vakit geçirebileceğiniz, lüks bir tatil imkanı sunulmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, restoran, oda konaklama, internet, kahvaltı, bar, bahçe alanı, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 518 Yorum)= 4,0

Adres: Akçakale, 61300 Akçaabat/Trabzon

Telefon: 04622290061

Bulunduğunuz Konumdan Marbella Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Tekirdağ Plajları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*