Üzümlü Nerede? Erzincan Üzümlü’ye Nasıl Gidilir?

Üzümlü nerede

Üzümlü Nerede? Erzincan Üzümlü ilçesi Türkiye’nin doğusunda bulunan Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Üzümlü ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak 11 bindir. Üzümlü ilçesine komşu ilçeler, Erzincan’ın ilçelerinden doğusunda Tercan, kuzeydoğusunda Çayırlı ve batısında da Merkez ilçeleriyle birlikte güneyinde de Tunceli’nin Pülümür ilçeleridir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 591 kilometrekaredir. Erzincan’ın merkez ilçesine olan uzaklığı 22 kilometredir. Üzümlü İlçesi harita konumu olarak 39° 42′ 37.0692” Kuzey ve 39° 42′ 4.6980” Doğu gps koordinatları arasında yer almaktadır. Üzümlü’nün ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 1437 metredir. Üzümlü ilçesinde toplamda 11 mahalle vardır.

Üzümlü Nerede? Üzümlü Haritası

Üzümlü nerede

Üzümlü’ye Nasıl Gidilir?

Üzümlü’ye ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs yer almaktadır. Üzümlü merkeze kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Üzümlü merkeze ayrıca, özel araç kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Pek çok farklı noktada halk otobüsleri ve minibüs hatları da kullanılabilmektedir.

Üzümlü Nerede, Üzümlü Yol Tarifi, Üzümlü’ye rota oluşturmak için tıklayınız…

Üzümlü Nerede? Karayolu ile Üzümlü’ye Ulaşım

Erzincan merkez ilçesinden Amasya- Erzurum Yolu/D100/E80 Yolu üzerinden yaklaşık 23 dakikada Üzümlü ilçesine ulaşılabilmektedir. Aynı şekilde Refahiye ilçesinden Amasya- Erzurum Yolu/Sivas Erzincan Yolu/D100/E80 ve D100/E80 Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 10 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. İliç ilçesinden Kemah Kuruçay Yolu ve Erzincan Kemah Yolu kullanılarak yaklaşık 2 saat 1 dakikada Üzümlü ilçesine erişim sağlanabilir. Çayırlı İlçesinden Amasya- Erzurum Yolu/Erzurum Erzincan Yolu/D100/E80 Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 11 dakikada Üzümlü’ye ulaşım sağlanmaktadır. Tercan ilçesinden de Amasya- Erzurum Yolu/Erzurum Erzincan Yolu/D100/E80 Yolunu kullanarak yaklaşık 1 saat 1 dakikada Üzümlü’ye ulaşım sağlanmaktadır.

Toplu Taşıma ile Üzümlü’ye Ulaşım

Üzümlü ilçesine şehir içi ulaşımlarda genellikle halk otobüsleri ve minibüsler kullanılmaktadır. Üzümlü’de yaşayanlar genellikle otobüs hatlarını daha aktif kullanmaktadır. Kentte bulunan taksilerde şehir içi ulaşımda bir diğer alternatif olarak tercih edilebilir.

Üzümlü ilçesinde gün boyu halk otobüsleri hizmet etmektedir. Günün her saati belirli aralıklarla halk otobüsleri kullanılabilir. Üzümlü Merkez’den otobüsler gün boyu farklı ilçe ve mahallere hareket etmektedir. Üzümlü Merkez’den çevre ilçelerine halk otobüsleri ve minibüsler kullanarak farklı aktarma araçları ile rahatlıkla ulaşılabilir.

Çayırlı ilçesinden halk otobüsleri kullanılarak gün içinde rahatlıkla ve kısa sürede Üzümlü’ye ulaşılabilir. Kentin farklı noktalarından Üzümlü’ye kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Üzümlü ilçe merkezinden Erzincan merkez ilçesine de hem özel araç hem de halk otobüsleri ile rahatça ulaşabilirsiniz.

Üzümlü İlçesinden Havalimanı’na Ulaşım

Erzincan Üzümlü ilçesine ulaşım için hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzincan ili Merkez ilçesinde yer alan Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’ndan özel araçla veya toplu taşıma araçlarıyla Üzümlü ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aracınız ile Amasya – Erzurum Yolu/Erzurum Erzincan Yolu/D100/E80 Yolu Üzerinden yaklaşık olarak 19 dakikada Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Üzümlü Nereye Bağlı? Üzümlü Hangi Bölgemizdedir?

Üzümlü İlçesi Doğu Bölgesinde Erzincan kentinde yer almaktadır. Üzümlü farklı kültürel ve geleneksel ögeleri yansıtan bir yerdir. Üzümlü İlçesinin tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır.

Yüzey şekilleri ovalık ve dağlık yapıdadır. Erzincan’ın güneydoğu bölümünde yer almaktadır. İklim çeşitliliği yönünden oldukça yoğun bir iklim yapısı görülmektedir. İlçede karasal iklim hakimdir. Yazlar, genellikle çok sıcak ve kurak geçer. Kış ayları ise soğuk ve yağışlı geçmektedir.

Üzümlü nerede

Erzincan Nerede? Erzincan Hangi Bölgemizdedir?

Türkiye’nin doğusunda Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan kenti, Kuzeyinde Bingöl ve Elazığ, doğusunda Muş ve Batman illeri, güneyinde Mardin ve batısında ise Şanlıurfa ve Adıyaman iliyle komşudur. Topografik yapısı eğimlidir ve genellikle ormanlık ve dağlık alanlarla kaplıdır. Erzincan İstanbul arası 1.337 kilometre, Erzincan Ankara arası 1.012 kilometre, Erzincan Adana arası 552 kilometre ve Erzincan Erzurum arası 317 kilometredir.

 Gezilecek yerler yazılarımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*