Yalova Plajları – Yalova’da Denize Girilecek En Güzel 17 Yer

Yalova Plajları, Yalova Marmara Bölgesinde bulunan deniz kenarında plajların olduğu illerden biridir. Yalova, bölgenin yeşil ve mavinin bir arada olduğu, temiz havanın hakim olduğu, plajlarının bulunduğu şehirlerdendir. Özellikle yaz aylarında daha çok tercih edilen Yalova plajları İstanbul, Bursa gibi illerden de ilgi görmektedir. Doğanın içinde mavinin ve yeşilin uyumuna şahit olacağınız Yalova plajlarında keyifli deniz tatili geçirebilirsiniz. Yorucu iş hayatından sıkılan, temiz, ferah, serinletici bir hava isteyenler için tercih edilmektedir.

Yerli-yabancı birçok ziyaretçinin sevdiği, ilgi gösterdiği, popüler olan gezilecek noktaların olduğu Yalova ilinde ücretli-ücretsiz olarak giriş yapılabilen alanlar vardır. Sessiz, sakin, rahat ve keyifli bir tatil imkanı sunulmaktadır. Yalova’ya ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Yaz ayları oldukça hareketli bir sezon başlangıcı olur. Ücretsiz ve ücretli olarak Yalova’da gidebileceğiniz plajlar sizler sizin için bu yazımızda listelendi.

Yalova Plajları, Yalova Sahilleri, Yalova’da denize girilebilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

Yalova Ücretsiz Plaj Yerleri

1. Armutlu Plajı

Armutlu Plajı

Yalova’nın Armutlu ilçesinde bulunan Armutlu Plajı, şehir merkezine yaklaşık 54 km uzaklıkta bulunan halk plajlarından biridir. Plajın sahili ve deniz tabanı ince kumlarla kaplıdır. Hemen derinleşmeyen sığ bir denizi de olduğu için çocuklar içinde uygundur. Şemsiye ve şezlong kiralama olanağı bulunan plaj alanında yeme-içime ihtiyaçları için işletmeler yoktur. Bu nedenle de plaja gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 617 Yorum)= 4,0

Adres: Bayır, Fuatdoğupaşa Sk., 77500 Armutlu/Yalova

Bulunduğunuz Konumdan Armutlu Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Çınarcık Plajı, Yalova Plajları

Çınarcık Plajı

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde şehir merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta bulunan Çınarcık Plajı, bölgenin tercih edilen popüler plajlarından biridir. Hemen derinleşmeyen, 5-10 metre sonra derinleşmeye başlayan denizi çocuklar için de uygundur. Plajın sahili kum ve çakıl karışımlı bir yapıdadır. Deniz tabanı kumla kaplı, tertemiz, berraktır. Çınarcık Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, çevresinde yürüme mesafesinde cafe, büfe gibi işletmeler de vardır. Plaj alanı hem sığ denizi hem tertemiz berrak, sığ yapısı hem de olanakların rahat karşılanması ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, yürüme mesafesinde çevrede kafeterya, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 440 Yorum)= 3,8

Adres: Karpuzdere, Vali Akı Cd. No:247, 77300 Çınarcık/Yalova

Bulunduğunuz Konumdan Çınarcık Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Altınova Hersek Plajı

Altınova Hersek Plajı

Yalova’nın Altınova ilçesinde şehir merkezine yaklaşık 26 km uzaklıkta bulunan Altınova Hersek Plajı, özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz halk plajlarından biridir. Plajın sahili ve deniz tabanı kumlu bir yapıdadır. Denizi de oldukça sığ bir yapıdadır. Bu yüzden de çocuklar ve yüzme bilmeyenler için uygundur. Altınova Hersek Plajı’nda ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralama, kafeterya, büfe gibi olanaklar vardır. Denizin, güneşin, plajın keyfini çıkarıp rahat bir deniz tatili yapabileceğiniz bir plaj yeridir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, kafeterya, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 589 Yorum)= 3,9

Adres: Hersek, Unnamed Road, 77700 Altınova/Yalova

Telefon: 02264612940

Bulunduğunuz Konumdan Altınova Hersek Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Özgür Bayanlar Plajı

Özgür Bayanlar Plajı

Yalova’nın Armutlu ilçesinde şehir merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunan Özgür Bayanlar Plajı, bölgenin mavi bayrak sahibi olan kadınlara özel olarak hizmet veren plajlarından biridir. Tesettürlü ve rahat bir şekilde denize girmek isteyenler bayanlarımız bu plajda denizin, güneşin keyfini çıkarabilirler. Plajın sahili kumlu, deniz tabanı ise çakıl taşları ile karışıktır. Deniz tabanı taşlık bir yapıda olduğundan deniz ayakkabısı giymenizde fayda vardır. Özgür Bayanlar Plajı’nda ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, soyunma kabini, duş, şemsiye ve şezlong, yeme-içme ihtiyaçları içim büfe, kafeterya gibi işletmeler bulunmaktadır. Kadınlara özel olarak hizmet veren plaj alanına 8 yaş ve üzeri erkek girmesi yasaktır.

Bilgiler

Giriş: Giriş 10 TL.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, kafeterya, büfe, cankurtaran gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 88 Yorum)= 3,7

Adres: 50. Yıl, Yalova Armutlu Yolu, 77500 Armutlu/Yalova

Bulunduğunuz Konumdan Özgür Bayanlar Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Armutlu Tatil Köyü Yanı Halk Plajı

Armutlu Tatil Köyü Yanı Halk Plajı

Yalova’nın Armutlu ilçesinde şehir merkezine yaklaşık 55 km uzaklıkta bulunan Armutlu Tatil Köyü Yanı Halk Plajı, yeşilin ve mavinin bir arada olduğu halk plajlarından biridir. Plaj alanının sahili kum ve çakıl taşları ile karışık yerlere sahiptir. Sakin, berrak, tertemiz, dalgasız bir denizi vardır. Özellikle hafta sonları plaj alanı oldukça kalabalık olmaktadır. Plaj içesinde tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong olanakları vardır. Ancak yeme-içme ihtiyaçlarınız için herhangi bir işletme yoktur. Bu nedenle hazırlıklı bir şekilde plaja gelmelisiniz. Plajın sahiline ulaşmak için merdivenlerden aşağı inmek gereklidir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 334 Yorum)= 3,9

Adres: Karşıyaka, 77500 Armutlu/Yalova

Bulunduğunuz Konumdan Armutlu Tatil Köyü Yanı Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Kaytazdere Saralkent Halk Plajı

Kaytazdere Saralkent Halk Plajı

Yalova’nın Altınova ilçesinde şehir merkezine yaklaşık 22 km uzaklıkta bulunan Kaytazdere Saralkent Halk Plajı, kumla kaplı bir sahili bulunan ücretsiz halk plajlarından biridir. Plaj deniz mavi bayrak sahibidir. Kaytazdere Saralkent Halk Plajı, 200 metre uzunluğa sahip olan yerli-yabancı birçok ziyaretçinin ilgisini çeken plajlardandır. Plaj içerisinde ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralama olanağı bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, yeme-içme ihtiyaçları için işletme, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 297 Yorum)= 3,6

Adres: Kaytazdere, Merkez, Altınova/Yalova

Bulunduğunuz Konumdan Kaytazdere Saralkent Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Akasya Plajı, Yalova Plajları

Akasya Plajı

Yalova şehir merkezinde yer alan halk plajlarından biri olan Akasya Plajı, bölgenin sevilen plajlarından biridir. Plaj alanında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong gibi olanaklar vardır. Şehir merkezinde de olduğundan plaj çevresinde birçok işletme yeme-içme ihtiyaçlarınız için bulunmaktadır. Burada eğlenebileceğiniz aktiviteler, sahil alanı gibi olanaklar vardır. Ücretli bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.  Aquapark ve eğlence kısımları ücretli.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, çevresinde yeme-içme ihtiyaçları için işletme, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 95 Yorum)= 3,7

Adres: Bahçelievler, 77200 Samanlı/Yalova Merkez/Yalova

Bulunduğunuz Konumdan Akasya Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Elmakent Plajı

Elmakent Plajı

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde bulunan Elmakent Plajı, ziyaretçilerine kumlu bir sahil ile rahat bir deniz tatili yapmaları için olanak sağlayan bölge plajlarından biridir. Plaj alanında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, yeşil alan gibi olanakları bulunmaktadır. Denizi yer yer yosunlu olabilmektedir. Genel olarak ziyaretçilerin beğenisini almaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, çevresinde yeme-içme ihtiyaçları için işletme, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 113 Yorum)= 4,3

Adres: Taşköprü Yeni, Elmakent Sitesi, 77600 Taşköprü/Çiftlikköy/Yalova

Bulunduğunuz Konumdan Elmakent Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Yalova Ücretli Plaj Yerleri

9. Fıstıklı Plajı, Yalova Plajları

Fıstıklı Plajı

Yalova’nın Armutlu ilçesinde bulunan Fıstıklı Plajı, Yalova şehir merkezine yaklaşık 59 km uzaklıkta özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz halk plajlarından biridir. Tertemiz bir denize ve sahile sahip olan plaj birçok ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Plajın sahili ve deniz tabanı ince kumla kaplıdır. Denizde dikkat edilmesi gereken bir husus vardır, denizanası bulunmasından dolayı dikkatli olunmalıdır. Fıstıklı Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralama, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler bulunmaktadır. Tüm olanaklardan ücretli bir şekilde yararlanabilirsiniz. Plaja girişlerde de ücret alınmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Giriş 15 TL.  Şemsiye ve şezlong kiralanabilir.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 1.123 Yorum)= 3,9

Adres: Yalı, 77500 Fıstıklı/Armutlu/Yalova

Bulunduğunuz Konumdan Fıstıklı Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Çamlık Plajı, Yalova Plajları

Çamlık Plajı

Yalova’nın Armutlu ilçesinde şehir merkezine yaklaşık 61 km uzaklıkta bulunan Çamlık Plajı, özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz Yalova plajlarından biridir. Plajın sahili ve deniz tabanı çakıl taşları ile kaplıdır. Bu yüzden de deniz ayakkabısı giymenizde fayda vardır. Plaj sadece denize girmek isteyenler değil piknik yapmak isteyenler için de tercih edilen popüler yerlerden biridir. Çamlık Plajı’nda ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, yeme-içme ihtiyaçları için işletme bulunmaktadır. Araçlarınız ücretli bir şekilde otoparka da park edebilirsiniz. Piknik için de masa ve sandalye kiralama da yapabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Giriş 20 TL. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, yeme-içme ihtiyaçları için işletme, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 297 Yorum)= 3,6

Adres: Köy Merkezi, 77500, Armutlu/Yalova

Bulunduğunuz Konumdan Çamlık Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Reis Aile Plajı

Reis Aile Plajı

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde şehir merkezine yaklaşık 39 km uzaklıkta bulunan Reis Aile Plajı, özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz, sahili sonrada taşınarak getirilen sentetik kumlarla kaplı olan halk plajlarından biridir. Plajın bazı yerleri çakıl taşları ile kaplıdır. Bu nedenle de plajda deniz ayakkabısı giymenizde fayda var. Denizi tertemiz, berrak, sakin bir yapıdadır. Reis Aile Plajı’nda ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler bulunmaktadır. Yararlanılan hizmetler ücretlidir.

Bilgiler

Giriş: Giriş 25 TL. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 266 Yorum)= 3,5

Adres: Aliye Hanım, 77500 Armutlu/Çınarcık/Yalova

Telefon: 05336866142

Bulunduğunuz Konumdan Reis Aile Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. TAKA BEACH, Yalova Plajları

TAKA BEACH

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde bulunan ücretli plaj alanlarından biri olan TAKA BEACH, halk plajlarından farklı olarak hem ücretli bir şekilde giriş yapabileceğiniz hem de birçok olanağın sunulduğu Beach alanlarından biridir. Burada ziyaretçiler için tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, büfe gibi olanaklar vardır. Deniz tertemiz berrak, güvenlik şeridi bulunan bir şekildedir. Eğlence, deniz, kumsal, güneş, müzik vardır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, çevresinde yeme-içme ihtiyaçları için işletme, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 30 Yorum)= 3,8

Adres: Aliye Hanım, Marmara Caddesi, 77300 Esenköy/Çınarcık/Yalova

Telefon: 05322141253

Bulunduğunuz Konumdan TAKA BEACH’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

13. Dejavu Beach

Dejavu Beach

Yalova’nın denize girilebilecek ücretli Beach yerlerinden biri olan Dejavu Beach, Çiftlikköy ilçesinde yer almaktadır. Burada denizin, güneşin, kumsalın keyfini çıkarabilir, olanaklardan yararlanabilirsiniz. Sahilin çevresinde yol üzerinde birçok restoran, büfe gibi işletmeler de bulunmaktadır. Buralardan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, çevresinde yeme-içme ihtiyaçları için işletme gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 80 Yorum)= 3,9

Adres: Sahil, 77600 Çiftlikköy/Yalova

Bulunduğunuz Konumdan Dejavu Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14. Akraba Beach, Yalova Plajları

Akraba Beach

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde bulunan Akraba Beach, Yalova şehir merkezine yaklaşık 9 km, Çınarcık ilçesine ise 7 km uzaklıkta bulunan ücretli plajlardan biridir. Bu plajın denizi sığ, tabanı çakıl ve kumla karışık bir yapıdadır. Akraba Beach alanında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler, şemsiye, şezlong gibi olanaklar bulunmaktadır. Burada kolay, rahat, keyifli ve eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretli.  2 şezlong 1 şemsiye 50 TL.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, çevresinde yeme-içme ihtiyaçları için işletme gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 198 Yorum)= 4,0

Adres: Hürriyet, 77340 Koru/Çınarcık/Yalova

Bulunduğunuz Konumdan Akraba Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

15. Mawish Beach

Mawish Beach

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde, şehir merkezine yaklaşık 22 km uzaklıkta bulunan Mawish Beach, bölgenin popüler olan yoğun ilgi gören ücretli plajlarından biridir. Müzik, eğlence, kum deniz, güneş ziyaretçiler için en güzel şekilde burada sunulmaktadır. Beach alanında ince kumlu plaj alanında şemsiye ve minderler, hamaklar bulunmaktadır. Eğlenceli bir deniz tatili geçirebileceğiniz plaj alanında köpük partisi, yağmur partisi gibi çeşitli eğlenceler düzenlenmektedir. Alkollü içeceklerden, çeşitli yemeklere kadar servis bulunmaktadır. tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, yeme-içme için işletmeler bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, çevresinde yeme-içme ihtiyaçları için işletme, eğlence aktiviteleri, bar gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 1.233 Yorum)= 4,0

Adres: Karşıyaka, 77330 Teşvikiye/Çınarcık/Yalova

Bulunduğunuz Konumdan Mawish Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

16. Deniz Yıldızı Beach

Deniz Yıldızı Beach

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde şehir merkezine yaklaşık 23 km uzaklıkta bulunan özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz ve keyifli bir deniz tatili yapabileceğiniz ücretsiz plajlardan biridir. Plajın sahili ve deniz tabanı ince kumla kaplıdır. Denizi çocuklar içinde uygundur. Çocuk oyun parkı da vardır. Deniz Yıldızı Beach alanında canlı müzik, su sporları, deniz bisikleti, jet ski gibi, tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, yeme-içme ihtiyaçları için işletmeler bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, çevresinde yeme-içme ihtiyaçları için işletme, eğlence aktiviteleri, su sporları, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 154 Yorum)= 3,9

Adres: Liman, 77310 Esenköy Belediyesi/Çınarcık/Çınarcık/Yalova

Bulunduğunuz Konumdan Deniz Yıldızı Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

17. Serander Camlibel Kadınlar Plajı

Serander Camlibel Kadınlar Plajı

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde bulunan kadınlara özel olarak hizmet veren, rahat bir şekilde denize girebileceğiniz plajlardan biridir. plajın içerisinde ve çevresinde ziyaretçilerin rahat edebileceği birçok olanak bulunmaktadır. ücretli bir şekilde giriş yapılan plaj alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralama, restoran, büfe gibi birçok olanak bulunmaktadır. cankurtaran çalışanı da kadınların rahat edebilmesi için kadındır. rahat, keyifli bir denize tatili için tercih edilen mekanlardan biridir.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. Fiyatlar sezonluk olarak değişmektedir.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 429 Yorum)= 3,8

Adres:

Bulunduğunuz Konumdan Serander Camlibel Kadınlar Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Bartın Plajları  hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*