Zonguldak Plajları – Zonguldak’ta Denize Girilecek En Güzel 17 Yer

Zonguldak Plajları, Zonguldak Karadeniz Bölgesinde deniz kenarında bulunan plajların olduğu illerden biridir. Zonguldak, Batı Karadeniz bölgesinin yeşil ve mavinin bir arada olduğu, temiz havanın hakim olduğu, plajlarının bulunduğu şehirlerdendir. Özellikle yaz aylarında daha çok tercih edilen Zonguldak da birçok plaj bulunmaktadır. Doğanın içinde mavinin ve yeşilin uyumuna şahit olacağınız Zonguldak plajlarında keyifli deniz tatili geçirebilirsiniz. Yorucu iş hayatından sıkılan, temiz, ferah, serinletici bir hava isteyenler için tercih edilmektedir.

Yerli-yabancı birçok ziyaretçinin sevdiği, ilgi gösterdiği, popüler olan gezilecek noktaların olduğu Zonguldak ilinde ücretli-ücretsiz olarak giriş yapılabilen alanlar vardır. Sessiz, sakin, rahat ve keyifli bir tatil imkanı sunulmaktadır. Zonguldak’a ulaşım kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Yaz ayları oldukça hareketli bir sezon başlangıcı olur. Yeşilin ve mavinin en güzel uyumu Zonguldak plajlarında sunulmaktadır. Ücretsiz ve ücretli olarak Zonguldak’ta gidebileceğiniz plajlar sizler sizin için bu yazımızda listelendi.

Zonguldak Plajları, Zonguldak Sahilleri, Zonguldak’ta denize girilebilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

Zonguldak Ücretsiz Plaj Yerleri

1. Filyos Plajı

Filyos Plajı

Zonguldak şehir merkezine yaklaşık 30 km, Çaycuma ilçesine ise 22 km uzaklıkta bulunan Filyos Plajı, özel araçlarınızla ve ilçeden kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz ücretsiz halk plajlarından biridir. Plaj alanı bölgenin meşhur tarihi yapılarından Filyos Antik Kenti’nin olduğu bölgededir. Adını buradan almıştır. Sahil ince ve altın rengi kumla kaplıdır. Filyos Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, büfe, market gibi olanaklar bulunmaktadır. Çevresinde piknik ve kampçılık gibi aktivitelerde gerçekleştirebilirsiniz. Plaj yaklaşık 3 km uzunluğa ve 30-60 metre arasında bir genişliğe sahiptir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, market, piknik ve kampçılık alanları, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 1.376 Yorum)= 4,2

Adres: 67660 Filyos/Çaycuma/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Filyos Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Kozlu Sahili, Zonguldak Plajları

Kozlu Sahili

Zonguldak şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunan Kozlu Sahili, özel araçlarınızla, toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz plajlardan biridir. Bakir kalmış bir plaj alanında herhangi bir olanak yoktur. Bu nedenle de plaj alanına gelmeden önce hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz. Deniz kenarında yürüyüş yapabileceğiniz yürüyüş yolları bulunmaktadır. Ücretsiz bir şekilde giriş yapılan plaj alanında sakin, ferah, rahat bir deniz tatili geçirebilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle de plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 151 Yorum)= 4,3

Adres: Güney, Hürriyet Cd. No:191 D:177, 67600 Zonguldak Merkez/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Kozlu Sahili’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Erdemir Plajı

Erdemir Plajı

Zonguldak şehir merkezine 55 km, Ereğli ilçesine 10 km uzaklıkta bulunan Erdemir Plajı, özel araçlarınızla ve Ereğli ilçe minibüsleri ile ulaşım sağlayabileceğiniz plajlardan biridir. Ücretsiz şekilde giriş yapabileceğiniz plaj alanı gençler, çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle hafta sonları kalabalık olan plaj alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, yeme-içme ihtiyaçları için belediye tarafından hizmet veren işletmeler bulunmaktadır. Çevresinde piknik alanları da bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 731 Yorum)= 4,1

Adres: Göktepe, 67300 Ereğli/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Erdemir Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Değirmenağzı Plajı

Değirmenağzı Plajı

Zonguldak şehir merkezine 10 km, Kozlu ilçesine ise 16 km uzaklıkta bulunan Değirmenağzı Plajı, özel araçlarınızla ve ilçeden kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz ücretsiz plajlardan biridir. Doğanın uyumunda yeşilin ve mavinin bir arada olduğu plaj alanın sahili de taşlıktır. Deniz sığ, dalgasız ve tertemizdir. Plajda tuvalet, duş, soyunma kabini olanağı var ancak şemsiye ve şezlong bulunmamaktadır. Bu nedenle şemsiyenizi yanınızda getirmeniz gereklidir. Yaya olarak girişler ücretsiz araçlarınızla yapılan giriş ücretlidir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 494 Yorum)= 4,1

Adres: Kozlu/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Değirmenağzı Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Türkali Plajı

 Türkali Plajı

Zonguldak şehir merkezine 25 km, Kilimli ilçesine ise 18 km uzaklıkta bulunan Türkali Plajı, özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz ücretsiz plajlardan biridir. Plaj alanında ziyaretçiler için şemsiye, şezlong ya da herhangi bir olanak yoktur. Bu nedenle de plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz. Deniz genellikle dalgalı, çevresi sakin ve sessizdir. Piknik ve kampçılık için de tercih edilebilmektedir.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong, tuvalet, soyunma kabini, duş gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle de plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 225 Yorum)= 4,1

Adres: 67000 Türkali/Kilimli/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Türkali Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Ilıksu Plajı, Zonguldak Plajları

 Ilıksu Plajı

Zonguldak şehir merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunan Ilıksu Plajı, ulaşım kolay bir şekilde özel araçlarla ve toplu taşıma araçları ile sağlanabileceği ücretsiz plaj alanlarından biridir. Plaj alanı çocuklu aileler ve arkadaş grupları ile uygundur. Ilık, sakin, sığ, rahat, tertemiz bir denize sahiptir. Denizde ilerledikçe derinlik yavaş yavaş oluşmaktadır. Sahili kumla karışık taşlıktır. Ilıksu Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, büfe, restoran gibi olanaklar vardır. Geniş bir otopark alanı da bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, restoran, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 758 Yorum)= 3,8

Adres: Esenköy, 67600 Zonguldak Merkez/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Ilıksu Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Göbü Plajı, Zonguldak Plajları

Göbü Plajı
default

Zonguldak şehir merkezine yaklaşık 22 km, Kilimli ilçe merkezine ise 13 km uzaklıkta bulunan Göbü Plajı, özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz ücretsiz halk plajlarından biridir. Plaj sahili kum ve çakıl karışımlı bir yapıdadır. Çadır ve karavan kampçılığı konaklama imkanı bulunmaktadır. Tuvalet, duş, soyunma kabini, büfe, restoran, otopark olanağı bulunur, ancak şemsiye ve şezlong yoktur. Şemsiyenizi yanınızda getirmeniz faydalı olanaktır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong yoktur, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, restoran, çadır ve karavan kampçılığı, oda konaklaması, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 187 Yorum)= 4,0

Adres: 67155 Göbü/Kilimli/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Göbü Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Uzunkum plaj, Zonguldak Plajları

Uzunkum plaj

Zonguldak şehir merkezine yakın konumda bulunan Uzunkum plajı, taş ve kum ile karışık bir yapıda olan küçük plajı ile ziyaretçilerini ağırlayan ücretsiz plajlardan biridir. Plaj alanı bakir bir yer olduğundan ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz ya da yararlanabileceğiniz herhangi bir olanak yoktur. Bu nedenle de plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong, tuvalet, soyunma kabini, duş ya da herhangi bir işletme gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 159 Yorum)= 4,0

Adres: Yeşil, 67030 Zonguldak Merkez/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Uzunkum Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Zonguldak Kızlar Plajı

 Zonguldak Kızlar Plajı

Zonguldak’ın şehir merkezine yakın bir konumda bulunan Zonguldak Kızlar Plajı, sahili taşlık ve kumla karışık olan ücretsiz halk plajlarından biridir. Doğanın uyumunun, tertemiz havasının hakim olduğu plajda sakin, rahat, sessiz bir deniz tatili geçirebilirsiniz. Plaj alanında herhangi bir olanak ya işletme bulunmamaktadır. Bu nedenle de plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong, tuvalet, soyunma kabini, duş ya da herhangi bir işletme gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 7 Yorum)= 4,7

Adres: İncivez, Demirpark AVM Otopark No:130, 67100 Kozlu Belediyesi/Zonguldak Merkez/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Zonguldak Kızlar Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Çavuzağzı Plajı, Zonguldak Plajları

Çavuzağzı Plajı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bulunan Çavuzağzı Plajı, sahili taşlık ve çevresi kayalık alanlarla çevrili olan, ziyaretçilerin tertemiz doğa havasında rahatça dinlenebileceği plajlardan biridir. Plaj alanı şehrin bunaltıcı ve yorucu havasında uzakta yeşilin ve mavinin bir arada olduğu plajlardandır. Deniz tertemiz, serinleticidir. Plajda herhangi bir olanak yoktur. Bu nedenle de plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz. 

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong, tuvalet, soyunma kabini, duş ya da herhangi bir işletme gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle plaja hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 107 Yorum)= 3,9

Adres: Unnamed Road, 67300 Ballıca/Ereğli/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Çavuzağzı Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Köseağzı Plajı

Köseağzı Plajı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kıyı şeridinde bulunan Köseağzı Plajı, yeşilin ve mavinin bir arada olduğu doğa harikası plaj yerlerinden biridir. Plaj alanı çevresinde ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye ve şezlong kiralama imkanı bulunmaktadır. Kısıtlı da olsa ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Köseağzı Plajında rahat, ferah, keyifli, dinlenip denizin ve güneşin rahatlığını hissedebileceğiniz bir tatil geçirebilirsiniz. Sunduğu  görsellik ziyaretçilerin beğenisini almaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz. 

Şemsiye ve şezlong, tuvalet, soyunma kabini, duş, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 624 Yorum)= 4,0

Adres: Balı, 67300 Ereğli/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Köseağzı Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. Cığlik Plajı, Zonguldak Plajları

Cığlik Plajı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bulunan sahili taşlık olan tertemiz plaj alanlarından biri olan Cığlik Plajı, ziyaretçilerin ilgisini çeken plajlardan biridir. Plaj alanına ulaşım zorlu bir yoldan sağlanmaktadır. Ancak tertemiz, sakin, bakir almış, doğa ile içe içe olan plaj yerinde dinlendirici bir tatil geçirebilirsiniz. Muhteşem bir manzaraya, tertemiz havaya sahip olan plajda herhangi bir olanak yoktur. Bu nedenle de hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretsiz.

Şemsiye, şezlong, tuvalet, soyunma kabini, duş, otopark gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle de hazırlıklı bir şekilde gelmelisiniz.

Google Yorumları 2022 ( 88 Yorum)= 4,1

Adres: Kırmacı, 67300 Ereğli/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Cığlik Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Zonguldak Ücretli Plaj Yerleri

13. Gücceağzı Plajı, Zonguldak Plajları

Gücceağzı Plajı

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde Türkali beldesinde bulunan Gücceağzı Plajı, hem günübirlik deniz tatilleri hem de kampçılık için tercih edebileceğiniz plajlardan biridir. Plaj alanında piknik, kampçılık aktivitelerini gerçekleştirebilir, dinlendirici bir tatil geçirebilirsiniz. Ücretli bir şekilde giriş yapılan plaj alanında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, piknik ve mangal alanı, kamp alanı, otopark gibi olanaklar vardır. Buralardan ihtiyaçlarınızı karşılayabilir yeme ihtiyaçlarınızı da yanınızda getirebilirsiniz.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. Giriş 15 TL. 

Tuvalet, soyunma kabini, duş, piknik ve kamp alanı, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 6 Yorum)= 4,3

Adres: 67000 Türkali/Kilimli/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Gücceağzı Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14. Kapuz Plajı, Zonguldak Plajları

Kapuz Plajı

Zonguldak şehir merkezine yakın konumda bulunan Kapuz Plajı, yürüyerek ulaşım sağlayabileceğiniz, şehrin popüler plajlarından biridir. Kalabalık bir plaj alanı olması hem şehir merkezine yakın olmasından hem de temiz olmasından dolayıdır. Mavi bayrak sahibi olan Kapuz Plajının denizi sığ, tertemiz, bakımlıdır. Plaj alanı sadece Salı ve Perşembe günleri kadınlara özel olarak hizmet vermektedir. Uzun, geniş, rahat edebileceğiniz bir sahili bulunmaktadır. Kapuz Plajında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, büfe, restoran, otopark gibi olanaklar vardır. Plaj alanına girişlerde 5 TL ücret alınmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli. Giriş ücreti kişi başı 5 TL.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, restoran, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 1.076 Yorum)= 4,0

Adres: Yeşil, No:, Adatepe Küme Sk. No:14, 67030 Zonguldak Merkez/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Kapuz Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

15. Ereğli Belediyesi Plaj Tesisleri

Ereğli Belediyesi Plaj Tesisleri

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bulunan Ereğli Belediyesi Plaj Tesisleri, çocuklu ailelerin, arkadaş gruplarının tercih ettiği, tertemiz ve bakımlı bir ortama sahip olan plajlardan biridir. Plajın içerisinde tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, büfe gibi olanaklar bulunmaktadır. Plajın denizi sığ, sakin, serinletici, dalgasız rahat bir denizdir. Tesislerde ayrıca aquapark alanı da bulunmaktadır. Ücretli bir şekilde burada keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Kumsalı, yürüyüş alanı, denize karşı yemeğinizi yiyip içeceklerinizi içebileceğiniz işletmeler bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, restoran, kafeterya, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 661 Yorum)= 3,9

Adres: Kıyıcak, 67300 Ereğli/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Ereğli Belediyesi Plaj Tesisleri’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

16. Alaplı Belediyesi Plaj Tesisleri

Alaplı Belediyesi Plaj Tesisleri

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde bulunan Alaplı Belediyesi Plaj Tesisleri, bölgenin yüzme için hizmet veren tesislerinden biridir. Ziyaretçilerine denize girip serinleyebileceği güzel, temiz, bakımlı bir sahil sunmaktadır. Alaplı Belediyesi Plaj Tesislerinde tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, büfe gibi olanaklar vardır. Denizi hemen derinleşmeyen, sakin bir denizdir. Aileler ve arkadaş grupları için de uygundur. Taşlık bir sahili vardır ve deniz ayakkabısı giymeniz faydalı olacaktır. Tesis içerisinde piknik yapacağınız alanlarda bulunmaktadır.

Bilgiler

Giriş: Ücretli.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, büfe, restoran, kafeterya, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 162 Yorum)= 3,7

Adres: 67850 Kasımlı/Alaplı/Zonguldak

Bulunduğunuz Konumdan Alaplı Belediyesi Plaj Tesisleri’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

17. Filyos Şanlı Beach Resort

Filyos Şanlı Beach Resort

Zonguldak’ta ücretli bir şekilde giriş yapabileceğiniz, konforlu bir deniz tatili için tercih edebileceğiniz plajlardan biri olan Filyos Şanlı Beach Resort, hem bir restoran hem bir deniz mekanı hem de bar olarak hizmet veren Beach alanlarından biridir. Ayrıca konaklayabileceğiniz oteli de bulunmaktadır. Tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, restoran olanakları da bulunmaktadır. Ziyaretçiler rahat, konforlu, kaliteli bir tatil geçirirler.

Bilgiler

Giriş: Ücretli.

Şemsiye ve şezlong kiralama, tuvalet, soyunma kabini, duş, restoran, otel konaklama, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır.

Google Yorumları 2022 ( 391 Yorum)= 4,1

Adres: Sehitkidemli Usttegmen Necati Gurkaya, 67660 Çaycuma/Zonguldak

Telefon: 03726200000

Bulunduğunuz Konumdan Filyos Şanlı Beach Resort’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Trabzon Plajları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*