Ataşehir Gezilecek Yerler

Ataşehir Gezilecek Yerler yazımızda, Ataşehir ilçesinde gezilebilecek yerleri ve gezi rotası detaylarını açıklayacağız. Yazımıza başlamadan önce Ataşehir ilçesi ile ilgili bazı genel bilgileri sizlere aktaralım.

İstanbul iline bağlı Ataşehir ilçesi Anadolu yakasında yer almakta olup modern görünümlü, genelde yüksek katlı yapıların yer aldığı ve sosyal aktivite imkanlarının geniş olduğu bir ilçedir. Gelişmiş ilçelerden biri olan Ataşehir site tarzı yapılanması, alışveriş merkezleri, dinlenme alanları, spor alanları, cafe-restoran alanları ile donatılmış bir yaşam alanına sahiptir. Ataşehir de gezilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

1. Ataşehir Gezilecek Yerlerde İlk Rotamız; Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Ataşehir Gezilecek Yerler yazımızın ilk sırasında Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi yer almaktadır. Söz konusu botanik bahçesi önceden Nezahat Gökyiğit anısına park olarak yapılmış 2002 yılında ise botanik bahçeye dönüştürülmüştür. Bu alan bahçe ve yeşil alan olması dışında araştırma, eğitim-öğretim merkezi olarak da kullanılmaktadır. Dünyada ve ülkemizde yer alan bitki çeşitlerinin korunduğu bu botanik bahçe renk cümbüşü ile harika bir görünüme sahiptir.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi; birkaç bölümden oluşmakta olup ailecek hafta içi ya da hafta sonu etkinlikleri ile hoş bir vakit geçirmenizi sağlamaktadır. Çocuklar bir yandan eğlenirken bir yandan da bitkiler hakkında bilgi sahibi olacaktır.

Ücretsiz giriş imkanına sahip olan botanik bahçesinde, yetişkinler için, bahçıvanlık kursu, bitki ressamlığı gibi eğitimler de verilmektedir. Ayrıca botanik bahçende kütüphane ve herbaryum da bulunmaktadır. Botanik Bahçe içerisinde bulunan tepe noktasında keyifle seyredeceğiniz ve fotoğraflar çekinebileceğiniz muhteşem bir botanik manzarası bulunuyor.

Ataşehir gezilecek yerler Ataşehir Nezahat Gökyiğit Bahçesi

Çekmeköy gezilecek yerler ile alakalı yazımızı okumak için tıklayınız.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi yol tarifi için tıklayınız.

2.Ataşehir Mimar Sinan Camii

Ataşehir Gezilecek Yerler yazımızın ikinci durağı Mimar Sinan Camii’dir. Cami, özel teknoloji ile tasarlanmış olup 2012 yılında ibadete açılmıştır. Ataşehir ilçesinde bulunuyorken mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yerdir.

Ataşehir gezilecek yerler Ataşehir Mimar Sinan Camii

Ataşehir Mimar Sinan Cami yol tarifi için tıklayınız.

3.Ülker Sports Arena

15 bin kişilik kapasiteye sahip olan ülker sports arena Fenerbahçe basketbol takımına ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin modern ve ilk çok amaçlı salonu olması nedeniyle sadece basketbol maçlarına değil, dünyaca ünlü yıldızların konserlerine ve sahne şovlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Ülker sports arena sporsever ve müzikseverlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken kapalı spor ve etkinlik alanıdır.

Ataşehir gezilecek yerler Ataşehir Ülker Sports Arena

Ülker Sports Arena yol tarifi için tıklayınız.

4.Kayışdağı Ormanı

Bol oksijeni ile nefes aldıran ve yeşil alan anlamında önemli yere sahip olan Kayışdağı Ormanı ister yürüyüş ister koşu isterseniz de sevdiklerinizle piknik yaparak güzel vakit geçirebileceğiniz şehrin kalabalığından ve stresinden uzak doğal güzelliğe sahip bir alandır.

Kayışdağı Ormanı yol tarifi için tıklayınız.

5.Ataşehir Cumhuriyet Parkı

Ataşehir Cumhuriyet Parkı geniş alan üzerine kurulmuş, etrafı ağaçlandırılmış yürüyüş ve dinlenme alanlarına sahip şehrin ortasında nefes almak isteyenlerin uğrak mekanlarındandır.

Ataşehir Cumhuriyet Parkı

Ataşehir Cumhuriyet Parkı yol tarifi için tıklayınız.

6. Ataşehir Gezilecek Yerlerde Son Rotamız;Watergarden

Watergarden diğer alışveriş merkezlerine göre sıra dışı konseptiyle günün her saati her yaşa hitap etmektedir. Gündüzleri çocuklar macera parkı ve oyun alanlarında keyifli vakit geçirirken, akşamları da ailecek farklı etkinliklere katılma imkanı sağlamaktadır.

İstanbul’un en gelişmiş su, ışık, lazer, ateş, alev ve müzik gösterileriyle de İlgiyi üstüne çeken Watergarden nostalji sokağıyla da bir ilk yaratmıştır. Sokak lezzeti olarak bilinen nostalji sokağı her damağa hitap ederken, sinema, tiyatro, konser, spor alanlarıyla, yeme-içme, eğlence, sanat ve sporseverlere yeni bir kapı aralamıştır.

Ataşehir Watergarden

Watergarden AVM internet sitesi için tıklayınız.

Watergarden AVM yol tarifi için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*