Mersin Kahvaltı Mekânları- Mersin’de Bulunan En İyi 22 Kahvaltı Mekânı

Mersin Kahvaltı Mekânları, Mersin Kahvaltı, Mersin, Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Mersin’e kentin her farklı bölgesinden erişim sağlamak mümkündür. Mersin ilinde kahvaltı yapabileceğiniz mekanlar bulunmaktadır. Mersin ili yemekleri ve tantuni gibi lezzetleri ile ünlü olsa da kahvaltılıkları ile de beğenilen mekanlardan biridir. Bölgede doğa ile içe içe, temiz, nezih çeşitli köy kahvaltıları, serpme kahvaltı çeşitleri sunulmaktadır. Mersin’e geldiğinizde kahvaltı yapmak istiyor iseniz listemizde sizler için beğenilen mekanlar yer almaktadır. Mersin’de farklı birçok kahvaltı mekânı bulunmaktadır. Bu yazımızda sizin için en iyi kahvaltı mekânlarını derledik. Farklı kahvaltı mekânları aşağıda listelenmiştir.

Mersin’de Bulunan En İyi 22 Kahvaltı Mekânı

1. Rima Kahvaltı Bostanı

Rima Kahvaltı Bostanı

Mersin kahvaltı mekanları arasında listede yer alabilecek beğenilen ve çokça tercih edilen Rima Kahvaltı Bostanı, doğal, taze ve lezzetli ürünleri ile köy kahvaltısının en iyi şekilde sunulduğu mekanlardan biridir. Serpme kahvaltısı, köy kahvaltısı, klasik kahvaltı seçenekleri ziyaretçilerine zengin bir içerik ile sunulmaktadır. Samimi ve sıcak ortam ve çalışanları ile rahat edebileceğiniz, temiz, otantik bir işletmedir. Ürünler tamamen yöresel ve doğal şekilde sunulmaktadır. Serpme kahvaltısı hem doyuruculuğu hem de sınırsız çay servisi ile ziyaretçilerini memnun etmektedir. Belirtmeliyiz ki bu ürünler tamamen Antakya yöresel ürünleridir. Mekanın adı Antakya’nın yöresel, doğal kahvaltılıkları ile öne çıkar.

İletişim Bilgileri

Adres: Güvenevler, 33140 Yenişehir/Mersin

Telefon: (0324) 328 00 31

Sosyal Medya Sayfası: facebook

2. Çağlar Köy Konağı

Çağlar Köy Konağı

Mersin’de yer alan popüler kahvaltı mekanlarından biri olan Çağlar Köy Konağı, açık ve kapalı alanları ile hizmet veren, doyurucu ve lezzetli kahvaltılıkları tercih edebileceğiniz mekanlar arasında yer alabilir. İster kış aylarında şömine başında serpme kahvaltısını isterseniz açık hava da doyurucu kahvaltı menülerini deneyimleyebilirsiniz. Ürün çeşitliliği, tazeliği ve lezzeti ile beğeneceğiniz bir kahvaltı sunumu vardır. Köy kahvaltısını aratmayan lezzetleri ve içten, samimi çalışanları, ortamı ile Çağlar Köy Konağı kahvaltı tercihleriniz de ilk sıralarda yer alabilir.

İletişim Bilgileri

Adres: Çiftlikköy, Şakir Son Cd., 33110 Yenişehir/Mersin

Telefon: 0530 236 13 53

Sosyal Medya Sayfası: instagram

3. Van Kahvaltı Salonu

Van Kahvaltı Salonu

Mersin’de doğunun eşsiz lezzeti olan ve meşhur olan Van kahvaltısının deneyimlenebileceği Van Kahvaltı Salonu, beğenilen ve sık sık tercih edilen kahvaltı mekanlarından biridir. Burada taze, doğal, yöresel ürünlerle kendinizi asıl şehrinde gibi hissedeceğiniz kahvaltı sofraları sunulmaya çalışılmaktadır. Otantik, temiz bir işletmedir. Lezzetli ve doyurucu bir yöresel kahvaltı için tercih edebileceğiniz yerler arasında değerlendirebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Cami Şerif, İstiklal Cd. 17A, 33060 Akdeniz/Mersin

Telefon:  (0324) 238 68 13

Sosyal Medya Sayfası: instagram

4. Fulyali Garden, Mersin Kahvaltı Mekânları

 Fulyali Garden

Mersin’de hem bir kahvaltı mekanı hem de bir restoran olarak hizmet veren, rahat, doğal ortam ve ferah bir mekanda hizmet sunan Fulyali Garden, daha çok çocuklu aileler tarafından yoğun ilgi gören işletmeler biridir. Yeşil bir doğa içerisinde, şehrin bilindik taş yığınlarından uzakta göz alıcı ve şirin dekorasyonu, ortamı ile beğeneceğiniz bir mekan imkanı sunmaktadır. Mekan çocuklar için oyun alanları, hayvanat bahçesi, temiz doğa ortamı, eğlenceli imkanlar sunmaktadır. Serpme kahvaltısı ve açık büfe kahvaltı sunumu da doyum olmayacak bir deneyim sunmaktadır. Hizmet ilgili, düzgün, güler yüzlü çalışanlar ile sağlanmaktadır. Kalabalık kahvaltılar, gruplar için de uygun olan geniş, büyük bir mekandır.

İletişim Bilgileri

Adres: Seymenli, 45129. Sokak no: 40, 33200 Mezitli/Mersin

Telefon: 0544 528 28 11

Sosyal Medya Sayfası: instagram

5. Loba Cafe, Mersin Kahvaltı Mekânları

Loba Cafe

Loba Cafe, Mersin ilinin nezih, ferah, kaliteli işletmelerinden biri olarak hizmet veren, deniz kenarında, Akdeniz’in manzarasında kahvaltı ve gün boyu yemek yiyebileceğiniz popüler mekanlardan biridir. Hem mekanın ferah, nezih ortamı, dekorasyonu hem lezzetli, taze ürünleri hem de ilgili çalışanları ile ziyaretçilerine güzel bir deneyim sunmaktadır. Serpme kahvaltısı, çeşitleri ve lezzetleri ile sıcak kızartma, yumurta, ekmek gibi ürünleri ile doyurucu ve memnun kalacağınız bir sunumla servis edilmektedir. Kahvaltının ardın kahvenizi içerken nezih ortamında ve manzarasında hoş sohbetler yapabilirsiniz. Gün boyu zengin menüsü ile yemekler, fast food, tatlı gibi seçenekler için de tercih edebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Dumlupınar, Adnan Menderes Blv. No:88, 33130 Yenişehir/Mersin

Telefon: (0324) 331 05 05- 0(532) 497 33 16

Sosyal Medya Sayfası: instagram

6. Yasemin Lychee

Yasemin Lychee

Mersin kahvaltı mekanları arasında yer alan Yasemin Lychee, açık ve kapalı alanı, yeşilin, doğanın yansıtıldığı, ziyaretçilerine keyifli, eğlenceli bir ortam ile güzel, lezzetli, doyurucu kahvaltıların sunulduğu işletmelerden biridir. Burada isterseniz arkadaşlarınızla ve ailenizle kalabalık kahvaltılar, davetler yapabilirsiniz. Kutlamalar, davetler, partiler için tercih edilen bir mekandır. Açık büfe kahvaltı günleri, serpme kahvaltıları, yemekleri hepsi ziyaretçilerin beğenisini almaktadır. Çocuklu aileler ve misafirleri için çocuk oyun alanı da bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: 50. Yıl, 2701. Sk. No:4, 33150 Yenişehir/Mersin

Telefon: (0324) 327 13 24

Sosyal Medya Sayfası: instagram

7. Han Kahvaltı ve Mangal

Han Kahvaltı ve Mangal

Mersin’in Mezitli ilçesinde yer alan Han Kahvaltı ve Mangal, hem bir kahvaltı restoranı hem de mangal yapılan, enfes etlerin hazırlandığı işletmelerden biridir. Doğanın içerisinde yeşil ile bulaşacağınız, açık havada kahvaltının ve mangalın keyfine varabileceğiniz mekan da doyum olamayacak, iştahınızı açacak lezzetler sunulmaktadır. Şehrin bunaltıcı ve sıkıcı ortamından uzakta temiz havada, doğa içerisinde ağaçların gölgesinde güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Böyle ortamlar her zaman aranılan ilk adreslerden biri olmuştur. Bu fırsatı yakalamak için tercih edebileceğiniz doğa içerisinde yer alan Han Kahvaltı ve Mangal kahvaltı yerleri arasında tercihiniz olabilir. Ürünleri lezzetli, taze, doğal, sunumlar yeterli ve doyurucudur. Geniş alanı ile kabalık gruplar ve çocuklu aileler için de rahat bir ortam sunulmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Tece, Mersin Silifke Yolu No:10, 33335 Mezitli/Mersin

Telefon: 0530 013 90 02

8. Gül Kafe Restoran

Gül Kafe Restoran

Bir kafeterya ve restoran olarak hizmet veren Gül Kafe Restoran, Mersin’in Mezitli ilçesinde yer alan, enfes kahvaltılıkların ve yemeklerin hazırlanıp sunulduğu işletmelerden biridir. Serpme kahvaltısı, klasik kahvaltı tabakları, açık büfe kahvaltısı, börekleri, gözlemeleri hepsi birbirinden lezzetli olan doğan ve taze ürünlerle ile doyurucu bir kahvaltı deneyimi sunmaktadır. Sabah 08:30 da hizmete başlayan mekan gece geç saatlere kadar hizmet vermektedir. Nezih, ferah, şık ve güzel bir ortama sahiptir. Çalışanlar ilgili ve güler yüzlü, servisler ve sunumlar iyidir. Açık ve kapalı oturma alanları ile ziyaretçilerine ferah, rahat ve geniş bir alan sunmaktadır. Kahvaltılıkları ve yemekleri lezzetleri ve sunumları ile ziyaretçilerin beğenisini almaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Fatih Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı Yavuz Tower altı, D:No:210/B, 33200 Mezitli/Mersin

Telefon: (0324) 325 59 39

Sosyal Medya Sayfası: instagram

9. Yasemin Marin, Mersin Kahvaltı Mekânları

Yasemin Marin

Mersin-Yenişehir ilçesinde yer alan Yasemin Marin, hem açık hem de kapalı oturma alanları hem de çocuklar için oyun alanı bulunan, temiz, ferah, rahat bir işletme olarak hizmet veren, kahvaltıların, kahve ve çay sohbetlerinin, lezzetli yemeklerin adresidir. Zengin menüsü ile sabah ve akşam her öğün de lezzetli ürünler sunulmaktadır. 7/24 açık olarak hizmet veren işletme kahvaltıları ile de ön plana çıkmaktadır. Serpme kahvaltısı, açık büfe kahvaltı günleri ile tadı damaklarda kalacak doyurucu ve lezzetli kahvaltı yapabilirsiniz. Çocuklu aileler için de oldukça uygun rahat bir yerdir. Sunumlar ve servisler şık, temiz, düzenli ve hızlı bir şekilde ilgili çalışanlar ile sağlanmaktadır. Mersin kahvaltı mekanları arasında önerilebilecek yerler biri de Yasemin Marin mekanıdır.

İletişim Bilgileri

Adres: Eğriçam, Şahin Tower Sitesi, 2216. Sk. No:2 D:No:2, 33160 Yenişehir/Mersin

Telefon: (0324) 502 25 42

Sosyal Medya Sayfası: instagram

10. Demircanlar Gurme

Demircanlar Gurme

Mersin-Yenişehir ilçesinde bir kahvaltı restoranı olarak hizmet veren Demircanlar Gurme, hem kahvaltı yapabileceğiniz hem de ürünlerini satın alabileceğiniz her şeyin bulunduğu bir mekandır. Serpme kahvaltısında istediğiniz ya da istemediğiniz ürünleri seçip belirleyebilir, doyurucu lezzetli, tadı damaklarda kalacak bir kahvaltı deneyimi yaşayabilirsiniz. Zengin bir içeriğe sahip olan menüsü, her damak zevkine hitap eden, kalitenin ve lezzetin adresi olarak sunulmaktadır. Şarküteri tezgahı ile ürünlerini ziyaretçilerine sunmaktadır. Mekan temiz, ferah, hem göze hem de midenize hitap eden cinstendir. Ailelerin, arkadaş gruplarının her kesimden kişinin tercihine uygun olarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: 50. Yıl, İstemihan Talay Cd. NO:42, 33150 Yenişehir/Mersin

Telefon: 444 1 325

Sosyal Medya Sayfası: instagram

11. Happy Moon’s Mersin Marina

Happy Moon's Mersin Marina

Mersin-Yenişehir ilçesinde yer alan Happy Moon’s Mersin Marina, modern tarzda döşenmiş olan, hem kahvaltı hem de dünya mutfağı lezzetlerinin en iyi şekilde sunulduğu, kaliteli, nezih mekanlardan biridir. Lezzetli, doyurucu, taze ürünlerle hazırlanan serpme kahvaltısı, klasik kahvaltısı beğenilmektedir. Liman yanında marina da yer alan mekan manzarası ve havası ile de dikkat çekmektedir. Menüsü İtalyan, Meksika ve Teksas mutfağı lezzetleri ile zengin bir içerik sunmaktadır. Temiz, bakımlı, düzenli, nezih bir ortamı ve ilgili çalışanları ile ziyaretçilerini beklemektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Eğriçam, Adnan Menderes Blv. No:33/D-A, 33160 Yenişehir/Mersin

Telefon: (0324) 326 41 42

Sosyal Medya Sayfası: instagram

12. RAQOON, Mersin Kahvaltı Mekânları

RAQOON

Mersin’de hem modern, şık dekorasyonu hem de birbirinden lezzetli zengin bir menü ile sabah kahvaltısından akşam yemeklerine enfes ürünlerin hazırlandığı RAQOON, bir Avrupa restoranı olarak hizmet vermektedir. Temiz, nezih, ferah ve kaliteli ortama sahiptir. Çalışanları ilgili, güler yüzlü, servisleri de güzel bir şekilde sağlamaktadır. Doyurucu ve lezzetli ürünleri ile klasik kahvaltı tabağından serpme kahvaltıya, kızartma, yumurta, taze ekmek ile tadı damaklarda kalacak bir kahvaltı deneyimi geçirebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Çiftlikköy Mah. İstemihan Talay Cad Çiftlikköy Rigel Apt. Sit No:264/A, 33110 Yenişehir/Mersin

Telefon: 0534 575 51 36

Sosyal Medya Sayfası: instagram

13. BigChefs Mersin, Mersin Kahvaltı Mekânları

BigChefs Mersin

Bilindik bir işletme olan BigChefs, ülkemizde birçok ilde şubeleri bulunan kaliteli, nezih, tercih edilen popüler mekanlardan biri olmuştur. Mersin’de de şubesi bulunan BigChefs, sabah kahvaltısının en iyi seçeneklerinden biridir. Sadece sabah kahvaltısı da değil öğle akşam yemekleri, kahve ve çay sohbetleri, tatlılar gibi isteklerinizi de karşılayan kaliteli bir mekandır. Restoran ve kafeterya olarak ortamı, ürünleri ve çalışanları ile her kesimden yaştan kişinin beğenisi çoğunlukla almaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Eğriçam Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:33 E Blok No:58-59, 33150 Yenişehir/Mersin

Telefon: (0324) 330 02 30

14. Betül Bistro Göçmen

Betül Bistro Göçmen

Mersin ilinde yer alan Betül Bistro Göçmen, lezzetli ve doyurucu kahvaltı seçenekleri bulunan, ev yapımı doğal ve taze ürünlerle ile hazırlanan menüleri ile kalitenin ve lezzetin adresi olan mekanlardan biridir. Kahvaltı tabağı, serpme kahvaltısı ve açık büfe kahvaltısı ile geniş bir seçenek sunar. Hafta içi klasik kahvaltı tabağı ve serpme kahvaltı servisi hafta sonları ise açık büfe kahvaltı seçeneği ile hizmet sunar. Hafta içi 11:30’a kadar süren kahvaltı hafta sonları 14:00 ‘a kadar devam etmektedir. Sadece kahvaltıları ile değil yemekleri ile de beğeni almaktadır. İçkili mekan olarak hizmet vermekte, vegan kişiler içinde seçenekleri bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Adnan Menderes Bulv, Kırmaz Apt No:158/A, 33150 Yenişehir

Telefon: (0324) 329 01 69

Sosyal Medya Sayfası: instagram

15. Sarnıç Restaurant

Sarnıç Restaurant

Sarnıç Restaurant, 1994 yılında hizmete açılan restoran ve kafeterya olarak ziyaretçilerini ağırlayan, zengin menüsü ile seçenekler sunan mekanlardan biridir. Burada güzel havalarda ağaçların altında temiz hava ile doyurucu ve lezzetli kahvaltılar yapabilirsiniz. Hem keyifli ve lezzetli kahvaltı sofralarının hem de günün diğer öğünlerinde de öğle ve akşam yemeklerinin de tercih edilen adreslerinden biridir. Çocuklu aileler içinde rahat, uygun bir yerdir.

İletişim Bilgileri

Adres: Evrenli, sarnıç tesisleri, Mersin Gözne Yolu 20. Km, 33150 Toroslar/Mersin

Telefon: (0324) 464 33 31

Sosyal Medya Sayfası: instagram

16. Irmak Restaurant Kahvaltı Evi

Irmak Restaurant Kahvaltı Evi

Mersin’de şehrin yorucu ve bunaltıcı zamanlarından uzakta doğa ile iç içe olan, sakin, rahat, temiz, ferah bir kahvaltı deneyimi yaşayabileceğiniz Irmak Restaurant Kahvaltı Evi, memnun kalacağınız sevilen bir işletmedir. Doğa içerisinde, yeşilin ve temiz, açık havanın verdiği huzur ve rahatlık ile güne iyi bir şekilde başlayabilirsiniz. Kahvaltı menüsünün zengin içeriği, taze ve doğal ürünleri ile tadı damaklarda kalacak bir deneyim yaşayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Icel, 33110 Yenişehir

Telefon: (0324) 472 20 79

Sosyal Medya Sayfası: instagram

17. KAHVE DEPOSU

KAHVE DEPOSU

Mersin-Mezitli ilçesinde yer alan KAHVE DEPOSU, bölgenin beğenilen kafeteryalarından biri olarak sabah kahvaltılarının sevilen adreslerinden biridir. Burada köy kahvaltısı, serpme kahvaltı, içecekler, dünya mutfağından lezzetler, tatlılar birçok seçenek zengin bir menü içeriği ile sunulmaktadır. Ferah, hoş, nezih bir ortama sahiptir. Sunumları, çalışanları da yeterli ilgi ve hizmet sağlamaktadır. Temiz deniz havasının, açık alanın da rahatlığı iştahınızı arttırmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Viranşehir, 34301. Sk. 18/A, 33340 Mezitli/Mersin

Telefon: 0532 296 57 17

Sosyal Medya Sayfası: instagram

18. Yöreden Kafe

Yöreden Kafe

Mersin’de Büyükşehir Belediyesi Kültür Parkında yer alan Yöreden Kafe, sahil kenarında hizmet veren kahvaltı adreslerinden biridir. Hem mekanın ferah, otantik, temiz ortamı hem temiz havada güzel bir manzaraya sahip olması ile kahvaltılar daha lezzetli hale gelmektedir. Açık ve kapalı oturma alanlarında istediğiniz şekilde zengin içerikli doyurucu serpme kahvaltısını deneyimleyebilirsiniz. Sadece kahvaltı için değil, hoş sohbetler, içecekler, yemekler için de tercih edebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Dumlupınar, Adnan Menderes Blv. No 3111, 33130 Yenişehir/Mersin

Telefon: 0537 978 92 20

19. Julio Mersin, Mersin Kahvaltı Mekânları

Julio Mersin

Mersin’İn kaliteli, temiz ve nezih mekanlarından biri olan Julio Mersin, doyurucu ve lezzetli kahvaltıların adreslerinden biridir. Menü içeriği zengin, sabah kahvaltısı, yemekler, içecekler, tatlılar ile her damak zevkine uygun bir seçenek sunar. Mekan ortamı gerekli hijyen ve düzen kurallarına uygun, ferah, rahat bir şekilde dekore edilmiş, çalışanlar ilgili ve güler yüzlüdür. Kaliteli, doyurucu bir kahvaltı deneyimi geçirmek için Julio Mersin mekanını deneyimleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Güvenevler, 1. Cd. No:145/D, 33140 Yenişehir/Mersin

Telefon: 0505 261 00 07

20. Yasemin Cadde Cafe

Yasemin Cadde Cafe

Mersin-Yenişehir ilçesinde yer alan Yasemin Cadde Cafe, sabah kahvaltıların tercih edilen adreslerinden biridir. Mekan temiz, ferah, otantik, çocuklar için oyun alanı bulunan, serpme kahvaltı, açık büfe kahvaltı seçenekleri ile ziyaretçilerine rahat doyurucu bir deneyim sunan işletmelerden biridir. Geniş, ferah bir alana sahiptir, açık ve kapalı oturma planı bulunmaktadır. Sadece sabah kahvaltılarının değil çay, kahve keyfi, nargile keyfi, atıştırmalık ve hoş sohbetler için de tercih edilmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Dumlupınar, Adnan Menderes Blv. 459 H, 33130 Yenişehir/Mersin

Telefon: (0324) 326 29 29

Sosyal Medya Sayfası: instagram

21. Geyik Bistro, Mersin Kahvaltı Mekânları

Geyik Bistro

Geyik Bistro- Restorant, Mersin’in kahvaltı hizmeti sunan, ilgi gören mekanlarından biridir. Hem sabah kahvaltısı hem fast food hem içki tercihi için popüler bir işletmedir. Sunumlar, ürünler taze, lezzetli, sıcak ve doyurucu bir şekilde sunulmaktadır. Kaliteli, şık, refah, otantik bir şekilde düzenlenmiştir. Açık ve kapalı iki farklı oturma alanı bulunmaktadır. Çalışanları da ilgili ve güler yüzlü bir şekilde ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Türk ve dünya mutfağından birçok yemek çeşidi zengin menüsü ile sunulmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Dumlupınar, A, Adnan Menderes Blv. No:112, 33130 Yenişehir/Mersin

Telefon: 0544 439 45 33

Sosyal Medya Sayfası: instagram

22. Narlıkuyu Kayraçtepe Kafeterya

Narlıkuyu Kayraçtepe Kafeterya

Mersin’in muhteşem manzarasına sahip olan Narlıkuyu Kayraçtepe Kafeterya, temiz havada, manzarada, otantik ortamında iştahınızı açacak kahvaltılar için tercih edebileceğiniz mekanlardan biridir. Burada manzara eşliğinde ailenizle, arkadaşlarınızla ya da tek başınıza gelip, şehrin bunaltıcı ve kalabalık yaşamından uzaklaşıp sakin bir kahvaltı deneyimi yaşayabilirsiniz. Kafeteryaya özel olarak hazırlanan en bilindik lezzeti olan menemen ve yumurtası da deneyimlemeniz gereken lezzetlerin başında yer alır. Çocuklu aileler için oyun alanları da bulunmaktadır. Çalışanlar ilgili, servisler güzel bir şekilde sağlanmakta, ortam otantik ve ferahtır.

İletişim Bilgileri

Adres: Narlıkuyu, Atatürk Cd. No:36, 33940 Silifke/Mersin

Telefon: 0535 254 70 86

Sosyal Medya Sayfası: instagram

Isparta Kahvaltı Mekânları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*