Adıyaman Kamp Alanları – Adıyaman Ücretli ve Ücretsiz 8 Kamp Yeri

Adıyaman Kamp Alanları. Adıyaman ilinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 8 alan bulunmaktadır.

Adıyaman ülkemizde kamp yapılabilecek birçok alana sahiptir. Hem sahip olduğu iklim özellikleri hem de coğrafi özellikleri ve doğası ile eşsiz zamanlar geçirebileceğiniz kamp alanları bulundurmaktadır. Bu kamp yerlerinin de sahip olduğu birçok avantaj ve dezavantajları vardır. Ücretli ya da ücretsiz kamp alanları, çadır, karavan gibi farklı şekillerde konaklayabileceğiniz alanlar ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan doğunun en görkemli illerinden birisidir. Bölgede bulunan Nemrut Dağı, UNESCO Kültür Mirası olarak tarihi bir öneme sahiptir. Bölge yerli yabancı birçok turistin odağındadır. Güneşin doğu ve batısının eşsiz görüntüsü izlemek için kamp yapılabilecek birçok alana sahiptir.

Adıyaman’a geldiğinizde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz kamp alanlarına göz atalım.

Adıyaman Ücretsiz Kamp Alanları

1. Sugözü Mesire Ve Kamp Alanı

Sugözü Mesire Ve Kamp Alanı

Adıyaman kamp yapılacak ücretsiz alanlar içinde ilk sırada Sugözü Mesire ve Kamp Alanı yer almaktadır. Bu kamp alanı Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı olan Toknu Köyünde yer almaktadır.  Burası Besni’ye 7 km, Adıyaman şehir merkezine de 53 km uzaklıkta yer almaktadır. Kamp alanın yanında Değirmen Çayı bulunmaktadır. Sugözü Mesire ve Kamp Alanı bir mesire alanı da olduğu için yöre halkı tarafından piknik için sık sık tercih edilen kalabalık bir yerdir. Hafta sonları, tatil zamanları ve doğanın temiz havasını almak istediğiniz zamanlarda tercih edebileceğiniz güvenli bir mekandır.

Sugözü Mesire ve Kamp Alanı’na geldiğinizde herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.  Kamp kurup, piknik, mangal, yapabilir, çay kenarında suya ayaklarını sokup serinleyebilirsiniz. Doğanın sunduğu huzur ve güzelliklerle zaman geçirebilirsiniz. Kamp alanına ulaşım da oldukça kolay bir şekilde sağlanmaktadır. İster özel araçlarınızla isterseniz de toplu taşıma araçları ile Adıyaman’ın Besni ilçesinden kalkan dolmuşlara binerek Sugözü Mesire ve Kamp Alanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel araçları ile gelenler için araçlarını park edecek bir otoparkta mevcuttur.

Kamp olanakları: Sugözü Mesire ve Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. Tuvalet, çeşme, mescit, piknik masaları, mangal yakılabilecek yerler, çocuk oyun parkı, yürüyüş alanları ve otopark bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: 02300 Toklu/Besni/Adıyaman

Sosyal Medya: Facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Sugözü Mesire ve Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı Kamp Alanı

 Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı Kamp Alanı

Adıyaman ili Gölbaşı ilçesinde yer alan Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı Kamp Alanı bölgede en çok tercih edilen diğer bir yerdir. Bölgenin sahip olduğu manzarası, temiz havası ailelerin ve yerli yabancı birçok turistin gönül rahatlığı ile gelebileceği bir kamp alanıdır. Gölün kenarında oturup piknik yapabilir, yürüyüşler gerçekleştirebilir, mangal da yakabilirsiniz.

Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı Kamp Alanı, Adıyaman şehir merkezine 65 km, Gölbaşı merkezine 1 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kamp alanına özel araçlarınızla ve Gölbaşı ilçe dolmuşları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel araçları ile gelecek olan kişiler için hem yönlendiren tabelalar hem de otopark alanı bulunmaktadır. Parkın girişinde büfeler, restoranlar vardır.

Sakinlik ve huzurlu bir ortam arayanlar için eşsiz bir mekan olan Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda göl üzerinde yüzen ördekleri, doğanın suya yansıttığı görsel şöleni izleyebilirsiniz.

Kamp olanakları: Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı Kamp Alanın girişinde büfeler, restoranlar bulunmaktadır. Ayrıca tuvalet, çeşme, piknik masaları, mangal yakılabilecek yerler, yürüyüş alanları ve otopark bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Bisiklet ve mobilet 3 TL, motosiklet 4,5 TL, otomobil 9 TL, minibüs 27 TL, midibüs 45 TL ve otobüs 81 TL. Yaya girişi ve çadır kampı ücretsizdir.

İletişim Bilgileri

Adres: Yavuz Selim, 02500 Gölbaşı/Adıyaman

Telefon: (0312) 207 50 00

Sosyal Medya: http://golbasigolleri.tabiat.gov.tr/

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Nemrut Dağı Milli Parkı Kamp Alanı

Nemrut Dağı Milli Parkı Kamp Alanı

Nemrut Dağı Adıyaman ilinin en meşhur, adını sınırları dışına taşımış olan tarihi olgulara sahip eşsiz yerlerinden birisidir. Nemrut Dağı, Adıyaman şehir merkezine 73 km, Malatya şehir merkezine ise 100 km uzaklıkta yer almaktadır. Nemrut Dağı Milli Parkı Kamp Alanı özellikle gün batımı ve gün doğu için birçok kişinin tercih ettiği yerlerdendir. Gün batımını ve doğumunu izleyebileceğiniz en güzel, en eşsiz manzarayı sunan Nemrut Dağı, kamp kurup huzurla vakit geçirebileceğiniz, yürüyüşler yapabileceğiniz bir kamp alanıdır.

Kamp alanı içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafe, çeşme ve tuvalet bulunmaktadır. Piknik alanlarından da masalarda yemeklerinizi yiyebilirsiniz.  Ulaşımı da özel araçlarınız ve minibüsler ile sağlayabilirsiniz. Özel araçları ile gelenler otoparka araçlarını par edebilirler.

Kamp olanakları: Nemrut Dağı Milli Parkı Kamp Alanında kafeler, tarihi yapılar, konaklama tesisi, seyir terası, yöresel ürün satış noktaları bulunmaktadır. Ayrıca tuvalet, çeşme, piknik masaları, mangal yakılabilecek yerler, yürüyüş alanları ve otopark bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 7 TL, öğrenci 3 TL, bisiklet 7 TL, motosiklet 10 TL, otomobil 21 TL, minibüs 63 TL, midibüs 105 TL, otobüs 189 TL. Milli park dışında kalan alanlarda ücretsiz kamp atabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Nemrut Dağı Yolu, 02400 Kahta/Kâhta/Adıyaman

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Nemrut Dağı Milli Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Mahmut Ensari Türbe Mevki Kamp Alanı, Adıyaman Kamp Alanları

Mahmut Ensari Türbe Mevki Kamp Alanı

Ülkemizde hem tarihi yerlerin hem de inanç turizminin önemli bir yeri vardır. Adıyaman’da bulunan Mahmut Ensari Türbe Mevki Kamp Alanı da bölgede bulunan birkaç alimin türbesine ev sahipliği yapmaktadır. Türbeye sık şekilde ziyaretin yapılmaktadır. Geniş bir tepe ve alan üzerinde bulunan türbeye ulaşımda yol üzerinde geniş bir mesire alanı ve adrenalin sevenlerin uğrak noktası olan yamaç paraşütü yapılabilen alanlar yer almaktadır.

Mahmut Ensari Türbe Mevki Kamp Alanı, Adıyaman şehir merkezine 11 km uzaklıkta yer almaktadır. Alana ister özel araçlarınız ile ister toplu taşıma araçlarından dolmuşlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Türbenin olduğu yerde bulunan tuvaletleri kullanabilirsiniz.

Kamp olanakları: Mahmut Ensari Türbe Mevki Kamp Alanında tesis bulunmadığı için bölgeye gelemeden önce gıda ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Türbenin olduğu yerde tuvalet ve çeşme bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: 02000 İpekli/Adıyaman Merkez/Adıyaman

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Mahmut Ensari Türbe Mevki Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Gazihan Dede Mesire Ve Kamp Alanı, Adıyaman Kamp Alanları

Gazihan Dede Mesire Ve Kamp Alanı

Adıyaman ücretsiz kamp alanlarının listesinde son sırada Gazihan Dede Mesire Ve Kamp Alanı yer almaktadır. Alanda birçok çam ağacı, çeşitli bitki örtüsü bulunmaktadır. Ayrıca mesire ve kamp alanının kenarında baraj yer almaktadır. Herhangi bir yerleşim yeri bölgede olmadığından dolayı buraya gelenlere sakin,       gürültüden uzak huzurlu bir ortam sunmaktadır.

Gazihan Dede Mesire Ve Kamp Alanı, Adıyaman’a 20 km uzaklıkta bulanan Fırat Nehri kenarında bulunmaktadır. Mesire alanı bölgeye gelen kişilere yürüyüş alanları, piknik yapılacak, mangal yakılacak yerler ve masalar gibi imkanlar da sunmaktadır. 

Mesire ve kamp alanına özel araçlarınızla geldiğinizde girişte ücret ödenmektedir.

Kamp olanakları: Gazihan Dede Mesire Ve Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarınızı gelmeden önce temin etmelisiniz. Ayrıca tuvalet, çeşme, piknik alanı, yürüyüş parkurları ve otopark alanı bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Araç başı 5 TL. Yaya girişi ve çadır kampı ücretsizdir.

İletişim Bilgileri

Adres: Unnamed Rd, Yazlık, 02000 Adıyaman Merkez/Adıyaman

Telefon: 0553 724 85 86

Sosyal Medya: Facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Gazihan Dede Mesire Ve Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Adıyaman Ücretli Kamp Alanları

6. Cendere Kamping

Cendere Kamping

Adıyaman ücretli kamp alanları listesinde de ilk sırada Cendere Kamping alanı ile başlayalım. Kamp alanları ücretli ve ücretsiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Ücretli kamp alanlarında ücretsiz alanlarına kıyasla imkanlar daha fazladır. Cendere Kamping alanı Adıyaman’ın Kahta -Sincik yolu üzerinde Cendere Çayı yanında yer almaktadır. Bu alanda ister kendi getirdiğiniz çadırda isterseniz de belli ücretler karşılığında bölgede bulunan oda konaklama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bölgede ihtiyaçların karşılanması için ortam kullanım alanı olarak mutfak, tuvalet, duş, çeşme gibi hizmetlerde mevcuttur.

Cendere Kamping Alanı, Adıyaman şehir merkezine 44 km uzaklıkta, Kahta ilçesine ise 24 km uzaklıkta yer almaktadır. Bölgeye Kahta üzerinde ulaşım sağlayacak iseniz Siverek yolunda Sincik yol ayrımında tabelalar ile Cendere Köprüsü önünde ilerleyip ulaşabilirsiniz.

Kamp olanakları: Cendere Kamping Alanında tesiste bulunan yemek yerlerinde yemeklerinizi yiyebilir ya da gıda alışverişinizi bölgeye gelmeden temin edebilirsiniz. Ayrıca tuvalet, duş, elektrik, çeşme, masalar, ortak kullanımlı mutfak alanı ve otopark alanı da bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama kişi başı 20 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: 02400 Burmapınar/Kâhta/Adıyaman

Telefon: 0531 711 17 73

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Cendere Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Kommagene Kamping

Kommagene Kamping

Adıyaman Kahta ilçesinde yer alan Kommagene Kamping Alanı, ailelerinde rahatlıkla gelip kalabileceği kamp alanıdır. Bu alanda otel, karavan ve çadır hizmeti sunulmaktadır. Kamp alanında ihtiyaçların karşılanacağı tuvalet, duş, elektrik, internet hizmetleri sunulmaktadır. Ayrıca tesiste bulanan restoranda yemeklerini yiyebilir ya da ortak kullanım alanı olan mutfaklarda kendi yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz.

Kommagene Kamping Alanına ister özel araçlarınızla isterseniz Adıyaman merkezden kalkan minibüslerle Kahta ilçesine buradan da kamp alanına ulaşabilirsiniz. Özel araçları ile gelenler için otopark da bulunmaktadır. Yerli ve yabancı birçok turistin odağı olan Kommagene Kamping Alanı sık tercih edildiği için daha öncesinden arayarak rezervasyonda yapabilirsiniz.

Kamp olanakları: Kommagene Kamping Alanında tesiste bulunan yemek yerlerinde yemeklerinizi yiyebilir ya da gıda alışverişinizi bölgeye gelmeden temin edebilirsiniz. Ayrıca tuvalet, duş, elektrik, çeşme, masalar, internet, ortak kullanımlı mutfak alanı, otopark alanı, restoran, oda konaklama, çadır ve karavan, dinlenme alanları da bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama kişi başı 25 TL, karavan gecelik 50 TL, otel oda konaklama 100 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Yavuz Selim, Mah. No:1, 02400 Kâhta/Adıyaman

Telefon: 0532 200 38 56

Sosyal Medya: Facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kommagene Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Damlacık Garden Kamping

Damlacık Garden Kamping

Adıyaman ücretli kamp alanları listesinde sık tercih edilen son kamp alanı da Damlacık Garden Kamping Alanıdır. Damlacık Garden Kamping Alanı Adıyaman’ın Kahta ilçesi Damlacık Köyü’nde yer almaktadır. Kamp alanında hem konaklama alnı hem çadır hem de oda düzeninde hazırlanan 5 kişilik paylaşımlı apart otel hizmeti gelenlere sunulmaktadır. Alan tamamen temizlenmiş çimenlik alanlardan oluşturulmuş, birçok bitki meyve ağaçları ile zengin bir doğaya sahip eşsiz bir yerdir.

Damlacık Garden Kamping Alanında birçok tesisin kendisine ait restoran, kendi yemeklerinizi yapabileceğiniz ortak mutfak alanı, mangal yakabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Ayrıca yaz aylarının bunaltıcı havasından biraz olsun uzaklaşmak için birde havuz bulunmaktadır.

Rahat bir konaklama sağlayabileceğiniz Damlacık Köyünde yer alan Damlacık Garden Kamping Alanı, Kahta merkezine 23 km uzaklıkta yer almaktadır. Bölgeye ister özel araçlarınızla, isterseniz de toplu taşıma araçları ile Kahta merkezden kalkan köy otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Damlacık Garden Kamping Alanında tesiste bulunan yemek yerlerinde yemeklerinizi yiyebilir ya da gıda alışverişinizi bölgeye gelmeden temin edebilirsiniz. Ayrıca tuvalet, duş, elektrik, çeşme, masalar, internet, ortak kullanımlı mutfak alanı, otopark alanı, restoran, oda konaklama, çadır ve karavan, dinlenme alanları da bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama kişi başı 15 TL, karavan gecelik 30 TL, apart oda kişi 20 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Adıyaman, Kahta/ Damlacık Köyü

Telefon: +90 543 845 77 30

Sosyal Medya:Facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Damlacık Garden Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*