Afyon Kahvaltı Mekânları-Afyon En İyi 16 Kahvaltı Mekânı

Afyon Kahvaltı Mekânları, Afyon Kahvaltı, Afyon, Ege bölgesinde yer alan geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapan, farklı kültürün etkisini taşıyan, gezilip görülebilecek şehirlerden biridir. Şehrin mutfağı da bir o kadar yöresel lezzetler ile ünlüdür. Afyon’da lezzetini sınırları dışına taşımış olan Afyon kaymağı ve sucuğu, yöreye özgü lezzetleri kahvaltı mekânlarında bulunmaktadır. Afyon’a kentin her farklı bölgesinden erişim sağlamak mümkündür. Özel araçlarınızla ve otobüsle ulaşım sağlayabilirsiniz. Afyon’da farklı birçok kahvaltı mekânı bulunmaktadır. Bu yazımızda sizin için en iyi kahvaltı mekânlarını derledik. Farklı kahvaltı mekânları aşağıda listelenmiştir.

1. Selvi Haşgeşli Yöresel Lezzetler

Selvi Haşgeşli Yöresel Lezzetler

Afyon’un Kasımpaşa mahallesinde bulunan Selvi Haşgeşli Yöresel Lezzetler, bölgenin yöresel ürünlerinin sunulduğu, şehrin mutfak kültürünü yaşatan mekânlardan biridir. Mekânda hamur işi lezzetlerden gözleme çeşitleri, bal, kaymak, çeşit çeşit yöresel ürün ve deneyimlemeniz gereken bir lezzet olan çeken katmeri buranın en lezzetli yiyeceklerindendir. Doğal ürünlerin sunulduğu mekânda serpme kahvaltı çeşitleri, birçok farklı kahvaltılık sunulmaktadır. Mekânın ismi Afyonlular tarafından haşhaşa verilen “haşgeş” adından gelmektedir.

İletişim Bilgileri:

Adres: Kasımpaşa, 1. Çıkmaz Sk. No:7, 03200 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 213 13 23

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Selvi Haşgeşli Yöresel Lezzetler’ ine Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Tostçu Ahmet, Afyon Kahvaltı Mekânları

Tostçu Ahmet, Afyon Kahvaltı Mekânları

Afyon’un şehri merkezinde bulunan Tostçu Ahmet, şehrin en iyi tostlarının yapıldığı yiyenlerin tekrar yemek istediği, tadı damaklarda kalacak lezzetlerini sunmaktadırlar. En güzel tostlarından olan “yumurtalı tost” yediğiniz diğer tostları geçecek lezzete sahiptir. Hem pratik hem hızlı hem de lezzetli sade bir kahvaltı yapmak istiyorsanız adresiniz Tostçu Ahmet olmalıdır. İşletmede, kaşarlı tost, sucuklu tost, karışık tost, salçalı tost gibi birçok çeşit bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri:

Adres: Dumlupınar, Karagözoğlu Cd., 03200 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 212 18 92

Bulunduğunuz Konumdan Tostçu Ahmet’e Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Özsüt, Afyon Kahvaltı Mekânları

Özsüt, Afyon Kahvaltı Mekânları

Özsüt bulunduğu her şehirde ilgi gören, beğenilen lezzetler sunan güzel, şık bir mekândır. Serpme kahvaltısı, pratik kahvaltılıkları, unlu mamulleri ve tatlıları ile her damak zevkine uygun menülerin olduğu işleme ziyaretçileri tarafından beğenilmektedir.

İletişim Bilgileri:

Adres: Dumlupınar, Yeşil Yol Cd. No:28, 03200 Afyonkarahisar Merkez / Afyonkarahisar

Telefon: 0272 213 20 10

Bulunduğunuz Konumdan Özsüt’e Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Kocatepe 1949 Kahve Evi

Kocatepe 1949 Kahve Evi

Afyon’da Park Afyon Alışveriş merkezinin içerisinde bulunan Kocatepe 1949 Kahve Evi, hem sıcak kahveleri hem de lezzetli kahvaltılıkları ile öne çıkan mekânlardan biridir. Ayfon kahvaltılarında en meşhur olan yiyecek şüphesiz dillere destan kaymağı ve sucuğudur. İşletme müşterine enfes kaymak ve sucuklar sunmaktadır. Peynir, zeytin, reçel, unlu mamuller gibi seçenekler de menüde yer almaktadır. Avm içerisinde bulunan Kocatepe 1949 Kahve Evi’nde kapalı ve açık mekân bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri:

Adres: Güvenevler, Mareşal Fevzi Çakmak 5. Sk. No:2 D:Mareşal Fevzi Çakmak 5. Sokak, 03030 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 222 00 60

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Kocatepe 1949 Kahve Evi’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Frigya Organik Köy Evi

Frigya Organik Köy Evi

Afyon-İhsaniye bölgesinde bulunan Frigya Organik Köy Evi, doğanın içerisinde tarihi dokunun yanında bulunan serpme kahvaltı ve pratik birçok kahvaltı çeşidinin bulunduğu işletmelerden biridir. İşletmede tamamen doğal ve yöresel ürünler müşterilerine sunulmaktadır. Açık havanın daha da çok acıktırdığı ortamda tertemiz havada doyurucu keyifli bir kahvaltı deneyimi için Frigya Organik Köy Evi mekânını tercih edebilirsiniz. Mekânın yanında Frig Vadisi vardır.

İletişim Bilgileri:

Adres: Üçlerkayası Köyü İç Yolu no:40, 03372 Üçlerkayası/İhsaniye/Afyonkarahisar

Telefon: 0543 483 01 39

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Frigya Organik Köy Evi’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Değirmen Kır Bahçesi

Değirmen Kır Bahçesi

Afyon ilinde, Afyon Park Hastanesinin arka tarafında bulunan Değirmen Kır Bahçesi, şehrin gürültüsünden ve betonarme yapısından uzakta yeşilin ve doğanın içinde yer alan mekânlardan biridir. Çocuklu ailelerin, kalabalık grupların açık havada rahat bir kahvaltı keyfi yaşayabileceği Değirmen Kır Bahçesi alanında ilginizi çekebilecek midilliler, tavus kuşları, geniş bahçe alanı bulunmaktadır. Serpme kahvaltıdan pratik kahvaltı tabak ve menülerine kadar mekânda birçok çeşit sunulmaktadır.

İletişim Bilgileri:

Adres: HASAN KARAAĞAÇ MAH. (PARK HAST. ARKASI) 59. SOK. NO: 1, 03100

Telefon: 0532 686 22 64

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Değirmen Kır Bahçesi’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Musakka Restaurant

Musakka Restaurant

Afyon şehir merkezinde yer alan Musakka Restaurant, ziyaretçilerinin beğenisini alan kahvaltı ve farklı birçok öğünün sunulduğu işletmelerden biridir. Afyon’un yöresel lezzetlerinin en iyi şekilde sunulduğu mekânlardan birisi olan Musakka Restaurant’ta serpme kahvaltı ve birçok çeşit kahvaltı menüsü bulunmaktadır. Mekân işletmesinde çalışan personellerde ilgili ve güler yüzlüdür.

İletişim Bilgileri:

Adres: Burmalı, Basın Cd. No:10, 03030 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 212 33 25

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Musakka Restaurant’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Selçuk Bey & Ekrem Çoşkun Döner Plus Şube

 Selçuk Bey & Ekrem Çoşkun Döner Plus Şube

Afyon-Sinanpaşa da bulunan Selçuk Bey & Ekrem Çoşkun Döner Plus Şube, hem doğal kahvaltılıkları hem kebap ve ızgara çeşitleri hem de tatlıları ile ziyaretçilerine her öğün lezzetli sunumlar yapmaktadır. Afyon mutfaklarının ve kahvaltılarının vazgeçilmez ürünlerinden olan yöresel lezzetlerden kaymak ve sucuk, kaymaklı sucuk gibi ürünler hem sunulmaktadır hem de satılmaktadır. Doğal ürünlerin olduğu bir kahvaltı için Selçuk Bey & Ekrem Çoşkun Döner Plus Şube işletmesini deneyimleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri:

Adres: Bağdat, 03857 Akören/Sinanpaşa/Afyonkarahisar

Telefon: 0850 302 0003

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Selçuk Bey & Ekrem Çoşkun Döner Plus Şube’ye Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Uğrak Mola Yeri, Afyon Kahvaltı Mekânları

Uğrak Mola Yeri, Afyon Kahvaltı Mekânları

Afyon bölgesindeki en sevilen en lezzetli ürünlerin sunulduğu işletmeler arasında yer alan Uğrak Mola Yeri, kahvaltı konusunda oldukça iddialı bir mekândır. Açık havada bir bahçe içerisinde sakin, huzurlu, temiz havanın hâkim olduğu bir ortamda kahvaltı yapabilir, kaliteli ve lezzetli ürünleri yiyebilirsiniz. Peynir, zeytin, reçel çeşitlerinden sucuklu yumurta ya da menemene, kaymaktan hamur işi lezzetlere kadar birçok çeşit sunulmaktadır.

İletişim Bilgileri:

Adres: Fatih, Antalya Karayolu 20. Km., 03857 Akören, Belediyesi/Sinanpaşa /Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 313 22 54

Bulunduğunuz Konumdan Uğrak Mola Yeri’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Gülyurt Pasta Cafe & Restaurant

Gülyurt Pasta Cafe & Restaurant

Afyon şehir merkezinde bulunan Gülyurt Pasta Cafe & Restaurant, Afyon ilinde iki şubesi bulunan, popüler mekânlardan biridir. Kahvaltı konusunda bir hayli iddialı olan işletmede serpme kahvaltı, kahvaltı tabağı, klasik kahvaltı gibi birçok çeşit sunulmaktadır. Hepsi de oldukça lezzetli olan mekânda doğal ürünler bulunmaktadır. Sıcak unlu mamullerinde yapıldığı işletmede güne güzel bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri:

Adres: Dumlupınar, Yeşil Yol Cd. No:23, 03200 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 213 39 49

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Gülyurt Pasta Cafe & Restaurant’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Bizim Kır Bahçesi, Afyon Kahvaltı Mekânları

Bizim Kır Bahçesi, Afyon Kahvaltı Mekânları

Afyon’da doğa içerisinde açık hava da kahvaltı imkânı sunulan Bizim Kır Bahçesi, doğal ve organik ürünlerin sunulduğu işletmelerden biridir. İşletmede geniş bir çim alanı vardır ve çocukların rahatça hareket edip eğlenebileceği ailelerinde rahat edebileceği bir mekânda bulunmaktadır. Kahvaltı menüsü oldukça zengindir. Serpme kahvaltılar, gözleme, sigara böreği, peynir, zeytin ve reçel çeşitlerinin olduğu, kaymak ve sucuğun da bulunduğu bir menüsü vardır. Bunlara ek olarak akşam yemeği hizmeti de verilmektedir.

İletişim Bilgileri:

Adres: Dumlupınar Yeşil Yol Caddesi No:17, 03100 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: 0542 638 76 38

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Bizim Kır Bahçesi’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. Kadaifçioğlu Restaurant

Kadaifçioğlu Restaurant

Afyon şehir merkezinde uzun yıllardır hizmet veren Kadaifçioğlu Restaurant, oldukça geniş ve temiz bir işletmedir. Burada sabah kahvaltılarından akşam yemeklerine kadar birçok yöresel lezzet sunulmaktadır. Kahvaltılar oldukça zengin ve doyurucu, doğal ürünlerin sunulduğu lezzetli yemeklerin, et ve sebze çeşitlerinin yapıldığı bir mekândır. Afyon yöresel lezzetlerinin yapıldığı işletmeyi deneyimleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri:

Adres: Fevzi Çakmak, İzmir Kara yolu 5. Km, 03030 Erkmen/Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 246 29 29

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Kadaifçioğlu Restaurant’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

13. Et – Raf Restaurant

Et – Raf Restaurant

Afyon şehir merkezinde hem kahvaltı hem de akşam yemekleri sunulan mekânlardan birisi olan Et – Raf Restaurant, oldukça geniş bir mekâna sahip, açık ve kapalı alanı bulunan işletmelerden biridir. Bahçesi olan, açık ve temiz havada rahat bir şekilde yemeklerinizi yiyip kahvaltı yapabileceğiniz, çocuklarınızın oynayabileceği bir mekândır. Serpme kahvaltısı ve birçok kahvaltı çeşidi, doğal ürünleri bulunan restoran lezzeti ile adını duyurmuş, popüler mekânlardan biri olmuştur.

İletişim Bilgileri:

Adres: Hattat Karahisar, Mahallesi, Atatürk Blv. No:62, 03100 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 229 22 22

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Et – Raf Restaurant’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14. Kirazlı köşk, Afyon Kahvaltı Mekânları

Kirazlı köşk, Afyon Kahvaltı Mekânları

Afyon merkezde bulunan otantik bir mekân olan Kirazlı köşk, aileler için uygun bir ortam olan yeşil bahçesinde açık hava ya da dileyenler için kapalı alanda kahvaltı yapma imkânı vardır. Kiraz bahçesi içerisinde bulunan mekân doğanın temiz havasında serpme kahvaltı,  klasik kahvaltı gibi çeşitlerle ziyaretçilerin gözlerini ve karını doyurur. İşletme sadece sabah kahvaltısı değil akşam yemeği servisi de yapmaktadır.

İletişim Bilgileri:

Adres: kirazlı köşk, Eski İzmir karayolu 8 km cakirkoy, 03200 Merkez, Afyon

Telefon: 0553 783 93 91

Bulunduğunuz Konumdan Kirazlı Köşk’e Ulaşmak İçin Tıklayınız.

15. Mihrioğlu Konağı

Mihrioğlu Konağı

Afyon şehir merkezinde bulunan Mihrioğlu Konağı, hem ortamı hem de lezzetli kahvaltısı ile ziyaretçilerin ilgisini çeken mekânlardan biridir. İşletmede sunulan sabah kahvaltısında bölgenin en meşhur lezzetlerinden olan Afyon kaymağı ve sucuğu da kahvaltının vazgeçilmezleri arasındadır. Otantik bir şekilde dizayn edilmiş olan tarihi yapı Mihrioğlu Konağı, uzun yıllardır varlığını sürdürmüştür. Kahvaltısı ve yemekleri oldukça lezzetli, işletme çalışanları ilgili, mekân temiz ve hijyeniktir. Farklı, otantik, tarihi bir yapının içerisinde kahvaltı yapmak isteyenler Mihrioğlu Konağı’nı deneyimleyebilir.

İletişim Bilgileri:

Adres: Akmescit, Zaviye Türbe Cd. No:6, 03100 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: 0531 014 03 03

Bulunduğunuz Konumdan Mihrioğlu Konağı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

16. Ercan Ve Şakir Usta Kebap Ve Pide

Ercan Ve Şakir Usta Kebap Ve Pide

Afyon’da sabah kahvaltılarında sıcacık pideleri tercih edecek iseniz Ercan Ve Şakir Usta Kebap Ve Pide, zengin menüsü, lezzetleri ürünleri ile beğeneceğiniz lezzetleri sunar. İşletmede sıcak pidelerin yanı sıra serpme kahvaltı, kahvaltı tabağı gibi menülerde sunulmaktadır. Doğal ve taze ürünler, güler yüzlü ilgili personeller mekânın beğenisi almaktadır.

İletişim Bilgileri:

Adres: Esentepe Mah. fatih sultan Mehmet Cad. no 44, kasabasi İhsaniye, Afyonkarahisar

Telefon: 0544 872 68 67- 0544 830 33 86

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Ercan Ve Şakir Usta Kebap Ve Pide ’ye Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Adana Kahvaltı Mekânları – Adana’da En Çok Tercih Edilen 25 Kahvaltı Yeri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*