Aksaray Kamp Alanları – Aksaray Ücretli ve Ücretsiz Kamp 9 Yeri

Aksaray Kamp Alanları, Aksaray ilinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 9 alan bulunmaktadır.

Aksaray ülkemizde kamp yapılabilecek birçok alana sahiptir. Hem sahip olduğu iklim özellikleri hem de coğrafi özellikleri ve doğası ile eşsiz zamanlar geçirebileceğiniz kamp alanları bulundurmaktadır. Bu kamp yerlerinin de sahip olduğu birçok avantaj ve dezavantajları vardır. Ücretli ya da ücretsiz kamp alanları, çadır, karavan gibi farklı şekillerde konaklayabileceğiniz alanlar ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Aksaray, İç Anadolu Bölgesinde yer alan, ülkemizim ilgi gören şehirlerinden birisidir. Her sene birçok turistin ilgi odağı olan Aksaray, çevresinde yer alan Kapadokya, Ankara ve Konya’nın kültürel etkisini taşımaktadır. Bölge sahip olduğu Karasal iklimin etkisi ile daha çok ilik bahar ve son baharda yoğun bir ilgi görmektedir. Bölgeye gelip de görmeden gitmemeniz gereken yerler arasında Güzelyurt peribacaları, Güvercinkayası, Zinciriye Medresesi, Kırıkgöz yer altı şehri, Ziga Kaplıcaları, Ihlara Vadisi, Manastır Vadisi, Hasan Dağı, Acıgöl ve Tuz Gölü bulunmaktadır. Tarihin ve doğanın eşsiz görüntüsü ile Aksaray’da kamp yapılabilecek alanlara göz atalım.

Aksaray Ücretsiz Kamp Alanı

1. Tuz Gölü Kamp Alanı

Tuz Gölü Kamp Alanı - Aksaray Kamp Alanları

Ülkemizde büyük bir ilgi odağı olan Tuz Gölü Aksaray şehir merkezine 1 saatlik mesafede bulunmaktadır. İlgi odağında olmasının nedenlerinden bu gölün ülkemizin tuz ihtiyacının büyük bir kısmının buradan karşılanması, suyunun çok tuzlu olmasından dolayı kış aylarında donmaya uğramaması ve bu yüzdenden birçok kuş türüne ve endemik bitkiye ev sahipliği yapmasından dolayı yerli yabancı sayısız turisti kendisine çekmektedir. Yaz aylarından aşırı sıcaktan dolayı karasal iklimde çeken suyu miktarı bu alanda kamp yapma imkanı sağlamaktadır. Göl çevresinden bulunan kamp alanlarında kamp kurabilir burada güneşin doğuşu ve batısını muhteşem bir manzara eşliğinde izleyebilirsiniz.

Aksaray şehir merkezine 50 km uzaklıkta bulunan Tuz Gölü Kamp Alanına özel araçlarınızla Ankara üzerinden ya da Aksaray Eskil ilçesi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçları ile çevre illerden kalkan minibüsler ile Tuz Gölü Kamp Alanına ulaşabilirsiniz. Tuz gölü çevresinde birçok tesisi bulunmaktadır. Bu tesislerden gıda, tuvalet, çeşme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Benzersiz görüntüsü ile hem doğada güzel vakit geçirebilir hem de fotoğraflar çekebilir, gölün etrafında yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz. Çadır ve karavan kampı için uygun bir alandır.

Kamp olanakları: Tuz Gölü Kamp Alanın çevresinde gıda ihtiyaçlarının karşılanabileceği tesisler bulunmaktadır. Buradan ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Ayrıca elektrik, tuvalet, çeşme ve duş ihtiyaçlarını tesislerden karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz

İletişim Bilgileri

Adres: Tuz Gölü /Eskil İlçesi /Aksaray

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Tuz Gölü Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Ihlara Vadisi Kamp Alanı

Ihlara Vadisi Kamp Alanı - Aksaray Kamp Alanları

Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde yer alan, dünyanın sayılı kanyonlarından birisi olan Ihlara Vadisi Kamp Alanı büyük ilgi görmektedir. Çevre illerinden de birçok ziyaretçiyi ağırlayan kamp alanı yerli yabancı turistleri ekmektedir. Vadinin içinden akan nehir, doğal bitki örtüsü ve birçok kültürel ve doğal güzelliği ile doğaseverlerin kamp ve yürüyüş için tercih ettiği noktalardan birisi oluyor.           

Ihlara Vadisi Kamp Alanı Aksaray şehir merkezine 35 km uzaklıkta yer almaktadır. Bu vadinin oluşumda Hasandağı volkanının püskürmesinin ardından çöküntüye uğrayan bölgede ilerleyen Melendiz Çayı’nın aşındırması etkili olmuştur. Vadi etrafında kamp kuranların ve bölgeye gelenlerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği tesisler bulunmaktadır. Buralardan gıda, çeşme tuvalet gibi ihtiyaçları giderebilirsiniz.

Ihlara Vadisi yaklaşık 20 km uzunluğunda bir alana sahiptir ve bölgede bulunan yönlendirmeler ile muhteşem bir doğa yürüyüşü gerçekleştirebilirsiniz.

Kamp olanakları: Ihlara Vadisi Kamp Alanın çevresinde gıda ihtiyaçlarının karşılanabileceği tesisler bulunmaktadır. Buradan ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Ayrıca elektrik, tuvalet, çeşme ve duş ihtiyaçlarını tesislerden karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Vadi boyunca ücretli ve ücretsiz şekilde kamp alanları bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Telefon: 0543 295 12 63

Adres: 68500 Belisırma/Güzelyurt/Aksaray

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Ihlara Vadisi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Mamasın Barajı Kamp Alanı, Aksaray Kamp Alanları

Mamasın Barajı Kamp Alanı

Aksaray Kamp Alanları. Aksaray’da bulunan Mamasın Barajı Uluırmak Çayı üzerine kaya dolgu tipinde yapılmış olan bir barajdır. Bu barajdan Aksaray’ın su ihtiyacının büyük bir kısmı sağlanmaktadır. Mamasın Barajı hem piknik hem günü birlik geziler hem de kamp yapmak için doğal güzelliği ile bölgede tercih edilen kamp alanlarındandır. Aksaray şehir merkezine 15 km uzaklıkta bulunan Mamasın barajı balık tutmak isteyenler için ayrı bir aktive olarak yapılmaktadır. Baraj etrafında bulunan tesislerden her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayabilir buranın balıklarının tadına tesislerde de bakabilirsiniz. Çevre ilçelerden de yakın bir konumda olduğu için ilgi görmektedir.

Kamp olanakları: Mamasın Barajı Kamp Alanın çevresinde gıda ihtiyaçlarının karşılanabileceği tesisler bulunmaktadır. Buradan ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Ayrıca elektrik, tuvalet, çeşme ve duş ihtiyaçlarını tesislerden karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Gücünkaya/Aksaray Merkez/Aksaray

Sosyal Medya Sayfası: Facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Mamasın Barajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Eskil Yaylaları Kamp Alanı, Aksaray Kamp Alanları

Eskil Yaylaları Kamp Alanı

Eskil yaylaları, Aksaray şehir merkezine 70 km uzaklıkta yer almaktadır. Eskil yaylası hem eşsiz doğası, temiz havası, etrafında bulunan Hasan dağı manzarasında çadır kampı ve karavan kampı kurabileceğiniz bir alandır. Eskil belediyesince de desteklenen kamp alanı birçok şenliğin yapıldığı, piknik ve hafta sonu kaçamakları içinde sık sık tercih edilen doğa harikası bir kamp alanıdır.

Eskil Yaylaları Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Fakat ilçeden gelirken gerekli alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eskil yaylarının çevresinde tarihi birçok doku da bulunmaktadır. Kültürel değerler ve doğanın keyfine varabilirsiniz.

Kamp olanakları: Eskil Yaylaları Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce ilçelerden gıda ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Ayrıca elektrik, tuvalet, çeşme ve duş ihtiyaçlarının karşılanacağı bir alan bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Eskil / Aksaray

Sosyal Medya Sayfası:

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Eskil Yaylaları Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Hasan Dağı Mevkii Kamp Alanı, Aksaray Kamp Alanları

Hasan Dağı Mevkii Kamp Alanı

Aksaray’ın meşhur doğal güzelliklerinden birisi olan Hasan Dağı çevre illerinden de oldukça yerli turisti, doğa tutkunlarını çekmektedir. Kampçılık ve dağcılık için uygun bir yer olan Hasan Dağı, 3200 metre yüksekliğe sahip olan ve yıl boyunca zirve noktası karlı kaplı olan doğa harikasıdır. Hasan Dağı Mevkii Kamp Alanı, Aksaray şehir merkezine 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Bölge şehir merkezinden kalkan toplu taşıma araçlarıyla ya da özel araçlarınız ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hasan Dağı Mevkii Kamp Alanı, çadır kampı, karavan kampı, tırmanışlar için oldukça uygundur. Ayrıca kamp alanında herhangi bir tesiste bulunmamaktadır. Bu yüzden ihtiyaçların kamp alanına gelmeden önce karşılanması gerekir. Tuvalet, çeşme ve duş gibi imkanlarda bulunmuyor. Doğa sevenlerin sıklıkla tercih ettiği Hasan Dağı Mevkii Kamp Alanı özellikle bahar ayları ile birlikte haretlenmeye başlar.

Kamp olanakları: Hasan Dağı Mevkii Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce ilçelerden gıda ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Ayrıca elektrik, tuvalet, çeşme ve duş ihtiyaçlarının karşılanacağı bir alan bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Hasan Dağı / Aksaray

Sosyal Medya Sayfası: http://www.aksaray.gov.tr/hasandagi-tirmanis

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Hasan Dağı Mevkii Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Aksaray Ücretli Kamp Alanları

6. Kervan Kamping

Kervan Kamping

Aksaray ücretli kamp alanlarından ilk sırada Kervan Kamping alanı yer almaktadır. Yıl boyunca yerli yabancı birçok turisti ağırlayan Kervan Kamping alanı, Aksaray’da bulunan Ihlara Vadisine de yakın bir konumda yer almaktadır. İki bölgeyi de ziyaret edebilirsiniz rahatlıkla. Özellikle yaz aylarında çok kalabalık olan yoğun ilgi gören kamp alanı, Aksaray şehir merkezine de 35 km uzaklıkta yer almaktadır.

Kervan Kamping alanına ulaşımı özel araçlarınızla ya da Ihlara Vadisine giden toplu taşıma araçları ile gidilebilir. Kamp alanında kişi başı 35 TL ile çadır kurabiliyorsunuz. Ücretli kamp alanlarının avantajlarından yaralanabileceğiniz birçok imkan vardır. Kamp alanında tuvalet, çeşme, duş, elektrik, internet gibi imkanlar da cezbeden imkanlardandır.

Kamp Olanakları: Kervan Kamping alanında herhangi bir tesis ya da market bulunmamaktadır. O yüzden de kamp alanına gelmeden önce gıda ihtiyaçlarınız temin etmelisiniz. Ancak tuvalet, elektrik, duş, çeşme, internet, uzatma kablolu priz, ortak kullanımlı mutfak alanı, çadır ve karavan konaklama alanları, bahçe ve dinlenme alanı, yürüyüş parkurları ve otopark alanı bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 40 TL. Kamp fiyatları sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Telefon: 0382 242 23 25 / 0531 591 24 76

Adres: Ataturk Cad. 68190 Sultanhani / Aksaray

Sosyal Medya Sayfası: Facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kervan Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Sultanhanı Kamping

Sultanhanı Kamping

Aksaray, Sultanhanı ilçesinde yer alan Sultanhanı Kamping alanı Aksaray ücretli kamp alanlarından birisidir. Çadır kampı ve karavan kampı yapılabilecek uygun alanlar vardır. Kamp yapanların ihtiyaçlarının karşılanabileceği restoran, tuvalet, çeşme, internet, elektrik, çadırlara uzanan priz gibi birçok imkan bulunmaktadır.

Sultanhanı Kamping alanı Aksaray şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kamp alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinden Sultanhanı toplu taşıma araçları kalkmaktadır. Özel araç ile gelenler içinde otopark alanları mevcuttur. Kamp alanında tuvalet çeşme, elektrik gibi imkanlar sunulmaktadır. Ancak market benzeri tesis bulunmadığı için çevre ilçe ilçelerden ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Şehir merkezine de yakın bir konumda olduğu için rahatlıkla bu alanı tercih edebilirsiniz.

Kamp Olanakları: Sultanhanı Kamping alanında herhangi bir tesis ya da market bulunmamaktadır. O yüzden de kamp alanına gelmeden önce yakınlarda bulunan marketlerden gıda ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Ancak tuvalet, elektrik, duş, çeşme, internet, uzatma kablolu priz, ortak kullanımlı mutfak alanı, çadır ve karavan konaklama alanları, bahçe ve dinlenme alanı, yürüyüş parkurları ve otopark alanı bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 200 TL. Karavan konaklaması da olan alandaki fiyatlar sezonluk olarak değişmektedir.

İletişim Bilgileri

Telefon: 0542 818 31 17

Adres: Zafer, Şht. Murat Cd., 68000 Sultanhanı/Aksaray Merkez/Aksaray

Sosyal Medya Sayfası: https://sultanhan-camping-pansion.business.site/

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Sultanhanı Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Kayabaşı Pansiyon Kamping

Kayabaşı Pansiyon Kamping

Aksaray Kamp Alanları. Kayabaşı Pansiyon Kamping alanı Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde, şehir merkezine de 40 km uzaklıkta bulunmakta olan kamp alanıdır. Kapadokya’ya yakın bir konumda bulunduğu için bu kamp alnı da yoğun ilgi görmektedir. Yerli yabancı birçok turisti ağırlayan Kayabaşı Pansiyon kamping alanı isteğe göre özel odaklarda konaklama sağlamasının yanı sıra çadır ve karavan kampı olanağı sağlamaktadır. Bu bölgede kamp kurup kalabilir ve çevresinde bulunan tarihi doğal alanı gezebilirsiniz.

Kayabaşı Pansiyon Kamping alanı kampçılar için tuvalet, duş, restoran, elektrik, otopark, konaklamak için odalar gibi birçok hizmet ve imkan sunmaktadır. Bölgeye şehir merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ile ya da özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kamp Olanakları: Kayabaşı Pansiyon Kamping alanında restoranlardan yemeklerini yiyebilirsiniz. Ayrıca kamp alanına gelmeden önce yakınlarda bulunan marketlerden gıda ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Ayrıca tuvalet, elektrik, duş, çeşme, çadır ve karavan konaklama alanları, bahçe ve dinlenme alanı, yürüyüş parkurları ve otopark alanı bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 50 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişmektedir.

İletişim Bilgileri

Telefon: (0382) 454 55 65

Adres: Ihlara Vadisi Yolu, 68500 Yaprakhisar/Güzelyurt/Aksaray,

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kayabaşı Pansiyon Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Hisar Mocamp

Hisar Mocamp

Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde bulunan diğer bir kamp alanı da Hisar Mocamp kamp alanıdır. Hisar Mocamp kamp alanı Aksaray şehir merkezine 37 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu kamp alanı yoğun ilgi gören Ihlara Vadisine yakın olduğu için sık sık tercih edilen kamp alanlarından olmuştur. Ayrıca bölgenin çevresinde yer alan kilise kalıntıları, yer altı şehirlerine kolaylık ulaşım sağlayabilir, tarihi dokunun ve doğal güzellikleri görebilirsiniz.

Hisar Mocamp kamp alanında elektrik, tuvalet, çeşme ve banyo gibi birçok imkan bulunmaktadır. Ancak market ve gıda ihtiyaçlarını bölgeye gelmeden ölçe il ya da ilçe merkezinden temin edebilirsiniz. Kamp alanına özel araçlarınızla ve bölgeye gelen toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kamp Olanakları: Hisar Mocamp kamp alanında gelmeden önce yakınlarda bulunan marketlerden gıda ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Ayrıca tuvalet, elektrik, duş, çeşme, internet, çadır ve karavan konaklama alanları, bahçe ve dinlenme alanı, yürüyüş parkurları ve otopark alanı bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 50 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişmektedir.

İletişim Bilgileri

Telefon: Mevcut değil.

Adres: Güzelyurt/ Aksaray

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Hisar Mocamp Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Ağrı Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*