Bayrampaşa Gezilecek Yerler

Bayrampaşa Gezilecek Yerler yazımızda İstanbul’un kalabalık ve kozmopolit ilçelerinden biri olan olan Bayrampaşa’da gezilecek yerleri ve rotasını aktaracağız.

İstanbul iline bağlı Avrupa Yakasında yer alan Bayrampaşa’nın tarihi Osmanlı imparatorluğuna kadar dayanmaktadır. İlk ismi Sağmacılar olan ilçe yaşadığı kolera salgını ile birçok kayıp vermiştir. Zihinlere kolera salgınını düşündürdüğü için IV. Murat sadrazamlarından Bayram Paşa’nın burada çiftlik sahibi olmasından dolayı ilçenin ismi 1971 yılında Bayrampaşa olarak değiştirilmiştir. 1971 yılından sonra hızla nüfusu artan ve kentleşen ilçe ticaret ve sanayi ağırlıklı bir ilçe konumunda olmuştur. Eyüp’ün semti olan Bayrampaşa 1990 yılında ayrılarak ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Bayrampaşa’da gezilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

Bayrampaşa kahvaltı mekanları için tıklayınız.

1. Bayrampaşa Gezilecek Yerler de İlk Rotamız; Bayrampaşa Şehir Parkı (Adapark)

Bayrampaşa Gezilecek Yerler yazımızın ilk sırasında toplam 480.000 metrekare alana sahip olan park 2003 yılında Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılmıştır. İstanbul’un en büyük eğlence parklarından birisidir.

İçerisinde bulundurduğu yapay göleti, çocuk oyun alanları, piknik için ayrılan masalar, koşu ve yürüyüş parkurları, binicilik eğitimleri için çiftlik ve mini hayvanat bahçesi, açık ve kapalı spor alanları, hobi bahçeleri, sergi alanları, lunapark, cafe ve restoran bulunmaktadır. Her yaş grubunun keyifle vakit geçirebileceği parkta pikniğinizi yaptıktan sonra yürüyüş ve koşu parkurlarında sporunuzu yapabilir ya da gölette bisiklet kiralayarak keyifli anlar geçirebilirsiniz. Özellikle çocuklu ailelerin eğlenceli vakit geçirebileceği lunapark da her yaşa hitap eden oyun alanlarıyla eğlenceyi doya sıya yaşayabilir ya da çiftlikte binicilik eğitimi alarak mini hayvanat bahçesinde hayvan dostlarımızla keyifle vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca içerisinde bulundurduğu 4000 kişi kapasiteli anfi tiyatrodaki konser ve etkinliklere de katılabilirsiniz.

Bayrampaşa gezilecek yerler Bayrampaşa Şehir Parkı (Adapark)

Bayrampaşa Şehir Parkı yol tarifi için tıklayınız.

2.İsmet Paşa Parkı ve Sosyal Tesisleri

İsmet paşa mahallesinde yer alan park içerisinde bulundurduğu çocuk oyun alanı, kamelyaları, süs havuzu, dinlenme alanları ve sosyal tesisiyle ailecek keyifle vakit geçirmenize olanak sağlamaktadır.  Dilerseniz süs havuzunu karşısındaki dinlenme alanlarında su sesi eşliğinde dinlenebilir dilerseniz kamelyalarda sevdiklerinizle hoş sohbet vakit geçirirken çocuklar kendileri için ayrılan oyun alanlarında doyasıya eğlenebilir. Dilerseniz içerisinde bulundurduğu sosyal tesisin cafe ve restoran bölümünde farklı lezzetleri tadarak güne başlayabilirsiniz. Özellikle unutulmaya yüz tutmuş kumda kahve keyfini Sosyal Tesiste tadabilirsiniz.

Bayrampaşa gezilecek yerler İsmet Paşa Parkı ve Sosyal Tesisleri

İsmet Paşa Parkı ve Sosyal Tesisleri yol tarifi için tıklayınız.

3.Forum İstanbul

Türkiye’nin en büyük alışveriş ve eğlence merkezlerinden olan Forum İstanbul 286 adet yerli ve yabancı mağaza ve markaya ev sahipliği yaparak alışveriş severlerin uğrak mekanı haline gelmiştir.

Alışveriş dışında Sea Lıfe İstanbul Akvaryum, Forum İstanbul Legoland Discovery Center, FunLap,  Sinema ve Joypark gibi eğlence merkezlerine de ev sahipliği yapıyor.

Forum İstanbul’da ister alışverişinizi yapabilir isterseniz de cafe ve restoranlarda farklı lezzetleri tadarak vakit geçirebilir isterseniz de bünyesinde yaptığı etkinliklere katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Bayrampaşa gezilecek yerler Forum İstanbul

Forum İstanbul yol tarifi için tıklayınız.

4.Bayrampaşa Gezilecek Yerler de Son Rotamız; Sea Life Akvaryum

Forum İstanbul’un içerisinde yer alan ve 15.000 deniz canlısının bulunduğu akvaryumda ailecek keyifle vakit geçirip keşfedebileceğiniz bir alana sahiptir. 83 metre uzunluğundaki okyanus tünelinde 15 farklı türden 61 adet köpek balığı ve bunun yanı sıra yüzlerce deniz canlısını görebilirsiniz.

İçerisinde yer alan resim akvaryumu Türkiye’de ilk olup çocuklar hayal dünyasındaki deniz canlılarını çizip, multimedya tarayıcıdan geçirip dijital akvaryumda yüzdüğünü görmesine olanak sağlamaktadır.

Yağmur Ormanı bölümünde Amazon Ormanlarının farklı tür balık ve pirinaları görerek keşfetmenize olanak sağlamaktadır.

Ayrıca Salı, Cumartesi günü köpek balıklarının, Salı, Perşembe ve Cumartesi günüde vatozların uzman ekipler tarafından beslenmesine tanık olabilirsiniz. Yine dalgıçlar tarafından sergilenen şovları izlerken ailecek keyif alabilirsiniz.

Dilerseniz de sizler cafe bölümünde dinlenirken çocuklar kendileri için ayrılmış oyun alanında da eğlenceli vakit geçirebilir.

Sea Life Akvaryum

Sea Life Akvaryum yol tarifi için tıklayınız.

Sea Life Akvaryum internet sitesi için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*