Diyarbakır Yemek Yerleri, Diyarbakır Restoranları- Diyarbakır’da Bulunan En İyi 21 Yemek Yeri

Diyarbakır Yemek Yerleri, Diyarbakır Restoranları, Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan ülkemiz sevilen görkemli illerinden biridir. Diyarbakır’a kentin her farklı bölgesinden erişim sağlamak mümkündür. Diyarbakır, hem sahip olduğu tarihi ve kültürel birçok mirası ile gezilip görülmesi gereken şehirlerden biri hem de doğu kültürünün hakim olduğu mutfağının enfes lezzetleri ile deneyimlenmesi gereken onlarca yemeği vardır. Bu yöresel adını ve lezzetini doğu kültürü ile harmanlamış olan yemeklerinin başında, ciğeri, mumbar dolması, paça çorbası, kaburga dolması, lahmacunları yer almaktadır. Diyarbakır’da yerli yabancı birçok kişinin sevdiği ve deneyimleyebileceği meşhur yöresel yemeklerin ve dünya mutfağından birçok lezzetin sunulduğu beğenilen mekânlar bulunmaktadır. Diyarbakır’da farklı birçok yemek mekânı bulunmaktadır. Bu yazımızda sizin için Diyarbakır’da bulunan birçok en iyi yemek mekânını derledik. Diyarbakır’da ne yenir?

Diyarbakır’da Bulunan En İyi 21 Yemek Yeri

1. Hancı Et, Diyarbakır Yemek Yerleri

Hancı Et

Diyarbakır denildiğinde akla ilk gelen doğu kültüründe büyük bir öneme sahip olan et yemekleri yer almaktadır. Hancı Et restoranı ise et yemeklerinin enfes bir şekilde hazırlandığı, birçok çeşidin menüde zengin bir seçenek sunduğu mekanlardan biridir. Kaburgası, kebapları, köfteleri, ızgaraları, lahmacunları ikramlıkları damaklarda tadını bırakmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres:  75 yol dünya kavşağı 625 sk no:125 DD (total petrol yanı, 21070 Kayapınar

Telefon: (0412) 503 03 82

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/hanci.etim/

2. Paçacı Fazıl Usta

Paçacı Fazıl Usta

Doğu Bölgesinde özellikle ayrı bir öneme sahip olan Paçacı Fazıl Usta, mumbar, paça, sakatat ürünleri önemli bir yere sahiptir. Diyarbakır mutfağında da bu beğenilen, günün her saatinde tercih edilen mumbar ve paça çorbası, Paçacı Fazıl Usta restoranında yoğun ilgi görmektedir. Etli yemekler ve yanında ikram edilen salata ve mezeler de vardır. Şifa deposu enfes çorbaları, yemekleri damaklarda tadı kalacak lezzette pişirilen ürünleri deneyimlemek için tercih edebileceğiniz restoranlardan biridir.

İletişim Bilgileri

Adres: Peyas 257 Sokak Diclekent Villaları, 21070 Kayapınar/Diyarbakır

Telefon: (0412) 257 10 06

Sosyal Medya Sayfası:  https://tr-tr.facebook.com/pacacifazilusta/

3. Nasır Usta Adana Kebapçısı

Nasır Usta Adana Kebapçısı

Diyarbakır’da popüler, yoğun ilgi gören bir mekan olan Nasır Usta Adana Kebapçısı, çeşit çeşit ürünün menüde yer aldığı her damak zevkine uygun bir lezzetin bulunduğu mekanlardan biridir. Burada birbirinden lezzetli kebaplar, ızgara çeşitleri, kırmızı et ve beyaz çeşitleri zengin menü içeriği ile sunulmaktadır. Mekanın ortamı da ferah, temiz, nezih, rahatlıkla aileleriniz ve arkadaşlarınızla yemek yiyebileceğiniz bir mekandır. Tadı damaklarda kalacak yemekler için tercih edebileceğiniz mekanlardan biridir.

İletişim Bilgileri

Adres: Peyas, 250. Sk. No:1, 21070 Kayapınar/Diyarbakır

Telefon: (0412) 257 59 59

Sosyal Medya Sayfası:  https://tr-tr.facebook.com/kebapcinasirusta/

4. Fırın-ci, Diyarbakır Yemek Yerleri

Fırın-ci

Neredeyse bütün restoranların ana ürünü Diyarbakır’da et yemekleridir. Fırın-ci restoranı beyti kebabı, ayvalı kebap, lahmacun, kuzu tandır gibi çeşit çeşit menüye sahiptir. Ortalama fiyatlar ile doyurucu ve yeterli porsiyonlar ile yöresel yemekler servis edilmektedir. Ailelerinizle arkadaş gruplarınızla birlikte lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Ortam da ferah, bakımlı, nezih bir yerdir.

İletişim Bilgileri

Adres: Peyas, A, Tekel Cd. No:42, 21070 Kayapınar/Diyarbakır

Telefon: 0530 390 65 93

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/firincidiyarbakir/

5. Doğan Sofra Salonu

Doğan Sofra Salonu

Ferah, temiz, nezih ve ilgili bir ortama sahip olan Doğan Sofra Salonu, Diyarbakır’da enfes kebapların, ızgaraların, şişlerin, çeşit çeşit lokum kıvamında pişirilen etlerin servis edildiği, ilgi gören popüler mekanlardan biridir. Diyarbakır geniş bir alan sahip olan birbirinden lezzetli geleneksel yemeklerin hazırlandığı kaliteli mekanlara sahiptir. Bu mekanlardan biri de herkesin rahatlıkla tercih edebileceği Doğan Sofra Salonu işletmesidir.

İletişim Bilgileri

Adres: Bağcılar, C, Yeni Hal Cd. No:3, 21090 Bağlar/Diyarbakır

Telefon: (0412) 251 53 91

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/dogansofrasalonu/

6. Kaburgacı Selim Amca

Kaburgacı Selim Amca

Diyarbakır mutfağı denildiğinde akla ilk gelen lezzetlerden olan kaburga dolması, mumbar dolması gibi lezzetlerin hazırlandığı yerlerden biri olan Kaburgacı Selim Amca, yöresel yemeklerin deneyimlenebileceği mekanlardan biridir. Burada Diyarbakır mutfağının damaklarda tadı kalacak ve lezzetini adını sınırları dışına taşıyan yemeklerini hem yöre halkı hem de dışarıdan gelen ziyaretçiler deneyimleyebilmektedir. Daha birçok yöresel yemek, ferah, temiz, nezih ortamında ziyaretçileri için hazırlanmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Yenişehir, Ali Emiri Cd. 22/B, 21100 Merkez/Diyarbakır

Telefon: (0412) 224 44 47

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/kaburgaciselimamca/

7. Fırın-ci Sur, Diyarbakır Yemek Yerleri

Fırın-ci Sur

Diyarbakır’da tarihi bir ambiyansa, ortama sahip olan, özenle dekore edilmiş, ferah temiz, nezih bir ortama sahip olan Fırın-ci Sur, hem kültürel bir ortam havasında rahat edebileceğiniz hem de doyurucu yemekler yiyebileceğiniz mekanlardan biridir. Et çeşitlerinden hamur işi yemeklere, tatlılara kadar zengin bir içeriğe sahip menüleri vardır. İster tek başınıza ister ailelerinizle ister arkadaş gruplarınızla keyifli, doyurucu yemekler yiyebilir, damaklarda tadı kalacak lezzetleri deneyimleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Tarihi Vahap Ağa Hamamı, Inönü Mah. Gazi Cad, Telgrafhane Sk. No:34, 21300 Sur/Diyarbakır

Telefon: (0412) 252 02 06

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/firincisur/

8. Ciğerci Remzi Usta

Ciğerci Remzi Usta

Diyarbakır’a gelip ciğer yemeden gidilmemelidir. Damaklarda tadı kalacak, adını ve lezzetini sınırları dışına çıkartmış olan ciğeri en şekilde pişirip sunan mekanlardan biri olan Ciğerci Remzi Usta, tercih edebileceğiniz mekanlardan biridir. Sadece ciğer de değil, köfte, kebap, şiş, ızgara gibi çeşit çeşit ürün de menüde yer almaktadır. Sofralara getirilen ikramlar, salata ve mezeler de enfes lezzettedir. Yoğun ilgi görmekte olan Ciğerci Remzi Usta, ziyaretçilerini beklemektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Cami Nebi Mahallesi, Gazi Cad., Suakar Sok. No:3, 21300 Merkez/Sur/Diyarbakır

Telefon: (0412) 224 63 03

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/people/Ci%C4%9Ferci-REMZI-USTA/100063920415507/

9. Tek Kapı Ciğercisi

Tek Kapı Ciğercisi

Diyarbakır’da salaş tarza yakın, otantik, temiz, birbirinden lezzetli yemeklerin, ızgaraların, ciğerlerin, kebapların yapıldığı Tek Kapı Ciğercisi, tercih edebileceğiniz ilgi gören popüler mekanlardan biridir. Bir et lokantası olarak hizmet veren mekan bölgenin et kültürünü, yöresel yemeklerini mutfaklarında enfes bir şekilde hazırlanmaktadır. Daha küçük, otantik bir yerde yöresel yemekleri deneyimlemek için Tek Kapı Ciğercisi, ziyaretçilerini beklemektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Yılmaz Günay Cad. 194. Sk. No: 16 | Kayapınar, Metropol 1 Sitesi Yanı Dicle Halk Evi Karşısı, 21070 Kayapınar/Diyarbakır

Telefon: 0531 930 55 60

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/people/Tek-Kap%C4%B1-Ci%C4%9Fercisi-Menaf-Usta/100052566141504/

10. Özler Et Lokantası

Özler Et Lokantası

Doya doya et yiyebileceğiniz hem yöresel yemekleri hem de çeşit çeşit ürünü deneyimleyebileceğiniz Özler Et Lokantası, ferah, temiz, nezih, ilgili bir ortama sahip olan mekanlardan biridir. Diyarbakır’da neredeyse her sokakta karşınızı enfes etler yapan restoranlar, lokantalar çıkmaktadır. Bunlardan beğenilen ve ilgi gören yerlerden biri olan Özler Et Lokantası, ziyaretçilerini beklemektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Mezopotamya Mahallesi Mahabat Bulvarı Pia İnş. B/Blok No:54, 21070 Kayapınar/Diyarbakır

Telefon: 0530 596 51 20

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/ozler_et/

11. UMUT CİĞERCİSİ, Diyarbakır Yemek Yerleri

UMUT CİĞERCİSİ

Diyarbakır’ın en iyi ciğerlerinin yapıldığı mekanlardan bir diğeri de salaş bir yer olan Umut Ciğercisidir. Ağızda dağılan enfes bir şekilde baharatlanarak pişirilip hazırlanan ciğeri, yanında ikram edilen yeşillikleri, soslu soğanı, sıcak pidesi tadına doyum olmayan lezzetlerden biridir. Diyarbakır halkının da ilk tercih ettiği en iyi ciğercilerden olan UMUT CİĞERCİSİ, bölgeye gelen ziyaretçilerin de uğraması gereken yerlerden biridir. Ciğerin yanın bol köpüklü el yapımı ayranını da istemeyi unutmayın.

İletişim Bilgileri

Adres: Lise caddesi 4 sokak yeşim apt.Altı, 21120 Yenişehir/Diyarbakır

Telefon: (0412) 228 17 63

12. Dağkapı Ciğercisi Hüseyinin Yeri

Dağkapı Ciğercisi Hüseyin'in Yeri

En iyi ciğerlerin yenebileceği, popüler mekanlardan bir diğeri de Dağkapı Ciğercisi Hüseyin’in Yeri, kokusu, tadı, lokum gibi pişirilmiş lezzeti ile ziyaretçilerinin beğenisini alan mekanlardan biridir. Burada salatası, ezmesi, ikramları ile ciğerin lezzetine doyamayacaksınız. Otantik ve salaş tarz bir ortama sahip olan, mekan ilgili, güler yüzlü ve samimi bir işletmedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Cami Nebi, Kıbrıs Caddesi Kıbrıs, Dağkapı meydanı karşısı, İskender Paşa Sk. 1. Çk., 21100 Sur/Diyarbakır

Telefon: (0412) 224 10 15

13. Nasır Usta Adana Kebapçısı

Nasır Usta Adana Kebapçısı

Diyarbakır-Yenişehir bölgesinde büyük bir işletme Diyarbakır da Kayapınar ilçesinde de şubesi olan uzun zamandır hizmet veren Nasır Usta Adana Kebapçısı, sevilen ve beğenilen kebap restoranlarından biridir. Nasır Usta Adana Kebapçısı, Diyarbakır’da Adana kebabın deneyimlenebileceği, bunun yanında yöresel de birçok et çeşidinin hazırlandığı bir mekandır. Mezeleri, salataları, ikramlıkları etin yanında yeterli porsiyonlarda yemekleri kadar güzel bir şekilde hazırlanarak sunulur. Bu meze ve salatalar ayrı bir lezzete sahiptir.

İletişim Bilgileri

Adres: Yenişehir, Ali Emiri Cd., 21100 Yenişehir/Diyarbakır

Telefon: (0412) 223 41 43

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/kebapcinasirusta/

14. Paçaçı Şaban Usta

Paçaçı Şaban Usta

Hem Diyarbakır’da hem de Doğu kültüründe büyük öneme sahip olan sakatat, enfes paça çorbaları, yemekleri ile Paçaçı Şaban Usta tercih edilen popüler mekânlardan biri olmuştur. Temiz, ferah, nezih bir ortama sahiptir. Çalışanlar ilgili, ürünler tadı kalacak kadar lezzetli ve en iyi şekilde hazırlanarak sunulmaktadır. Hem çorbası hem mumbar dolması ile ön plana çıkmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Diclekent, 21070 Kayapınar/Diyarbakır

Telefon: (0412) 502 43 41

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/pacacisabanusta/

15. Buket Lahmacun

Buket Lahmacun

Diyarbakır’ın popüler, en iyi lahmacuncularından biri olan Buket Lahmacun, çıtır çıtır, sıcacık lahmacunların, yanında acılı ezme salata, yeşillikler ve ikramlarla tadını daha da arttıran mekanlardan biridir. Burada sadece lahmacun değil ızgaralar, kebaplarda yapılmaktadır. Yemeklerin, pidelerin, mis gibi kokan etlerin etkisi ile iştahınız kabarır, doyurucu, enfes yemekleri deneyimleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Peyas, 252. Sk. No:16, 21070 Kayapınar/Diyarbakır

Telefon: (0412) 257 20 18

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/buketlahmacun/

16. LOQUM ET-STEAKHOUSE DİYARBAKIR

LOQUM ET-STEAKHOUSE DİYARBAKIR

Diyarbakır’da şık, nezih, ferah bir ortamı bulunan, ziyaretçilerin kaliteli bir mekanda yemek deneyimi yaşayabileceği LOQUM ET-STEAKHOUSE DİYARBAKIR, popüler işletmelerden biridir. Burada enfes yemekleri, çeşit çeşit ızgara, kebap, pide, mangal, köfte, yöresel yemekler, salata ve mezeler, tatlılar zengin bir menüye sahiptir. Mekan çalışanları ilgili, servisler hızlı, güzel bir şekilde güler yüzle sağlanmaktadır. Yemeklerin porsiyonları doyurucu ve yeterlidir.

İletişim Bilgileri

Adres: 75.Yol üzeri GO Petrol Yanı Mega Arslan Cadde 75 Sitesi C-Blok, Diyarbakır

Telefon: (0412) 503 04 05

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/loqumdiyarbakir/

17. Saray Sac Tava, Diyarbakır Yemek Yerleri

Saray Sac Tava

Birbirinden lezzetli çeşit çeşit yöresel Diyarbakır mutfağının yemeklerinden bahsetmişken sac tavasından da bahsetmemek olmazdı. Tadı damaklarda kalan, adını pişirildiği sac tavasından alan lezzetli, enfes bir tat mekanı ön plana çıkartmaktadır. Sadece sac tavası değil birçok yemek çeşidi de menüde yer almaktadır. Ancak Diyarbakır’a geldiğiniz de enfes sac tava lezzetini deneyimleme şansı için Saray Sac Tava mekanı ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Otantik, temiz bir ortama sahiptir.

İletişim Bilgileri

Adres: Peyas Mahallesi Selahhattin Eyyubi Blv. Suvar 1 Apt, 21070 Kayapınar

Telefon: (0412) 252 58 58

18. Ciğerci Xale Meheme

Ciğerci Xale Meheme

Sizlere ocak başında oturup hem mis gibi ciğerin ve etlerin kokusunu pişerken alabileceğiniz hem de sıcacık muhteşem lezzetlerin sunulacağı bir mekan sunan Ciğerci Xale Meheme, Diyarbakır’ın gözde işletmelerinden biridir. Burada ocak başına oturduğunuzda istediğiniz kadar ateşten yeni alınan ciğerin ve etin sıcacık enfes tadına varabilirsiniz. Buda iştahınızı daha da arttıracaktır. Samimi, sıcak, lezzetin gözler önünde pişirilip servis edilmesi diğer restoran ve lokantalarda farklı bir ambiyansa sahiptir. Özel baharatları ile yağlanan ve ısıtılan sıcak ekmeklerle lezzet bir kat daha artmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Cami Nebi Mahallesi Kıbrıs Caddesi, Yoğurtçu Sokak, 21300 Sur

Telefon: 0536 396 52 21

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/cigercixalemeheme/

19. Onur Ocakbaşı Diclekent

Onur Ocakbaşı Diclekent

Diyarbakır’ın nezih, ferah, temiz bir ortama sahip olan yemek mekanlarından biri olan Onur Ocakbaşı Diclekent, bölgede ziyaretçileri tarafından olumlu yorumlar alan, kaliteli ürünler sunan işletmelerden biridir. Birçok restoran ve lokanta yer almaktadır, ancak bu yazımızda daha çok olumlu yorumlu yorumlarla ön plana çıkan işletmeleri sunmak istedik. Bunlardan biri olan Onur Ocakbaşı Diclekent, enfes ciğerlerin, kebapların, ızgaraların, et çeşitlerinin usta ellerde pişirilip sunulduğu, doyurucu porsiyonlar ile yeterli olduğu mekanlardandır. Lokum kıvamında pişirilmiş etlerin ve yemeklerin yanında sunulan acılı ezme, köz soğan, köz biber, salata, yağlı ekmekler yemeğin hem lezzetini hem de doyuruculuğunu arttırmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Peyas, 254. Sk., 21070 Kayapınar/Diyarbakır

Telefon: (0412) 257 02 03

20. Bezginbekir Diyarbakır

Bezginbekir Diyarbakır

Işıl ışıl, ferah, konforlu, nezih, temiz bir mekan olan Bezginbekir Diyarbakır, hem kaliteli servisin hem de enfes yemeklerin hazırlandığı Diyarbakır restoranlarından biridir. Kendinizi rahat, iyi hissedeceğiniz bir ambiyansı vardır. arkadaşlarınızla, ailelerinizle rahatlıkla tercih edebilir, doyurucu ve güzel çeşit çeşit yemeklerin olduğu menülerinde yer alan lezzetleri deneyimleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Fırat, Med, Fırat Mahallesi Mahabad Bulvarı, Mahabad City No:74/A, 21070 Kayapınar/Diyarbakır

Telefon: 0536 976 36 21

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/bezginbekirdiyarbakir/

21. Tabier Lahmacun

Tabier Lahmacun

Enfes sıcacık, çıtır çıtır lahmacunun diğer bir adresi de Diyarbakır-Bağlar da yer alan Tabier Lahmacun, tercih edilen mekanlardan biridir. Hem etinin hem de çıtır hamurunun lezzeti öğle ve akşam doyurucu bir yemek deneyimi için sunulmaktadır. Salatası, mezesi, yeşillikleri, el yapımı köpüklü, bakır kaselerde sunulan ayranı ile de bu lezzetin dozunu arttırabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Bağcılar, 1163. Sk., 21090 Bağlar/Diyarbakır

Telefon: (0412) 252 13 34

Denizli Yemek Yerleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*