Erzurum Yemek Yerleri, Erzurum Restoranları- Erzurum’da Bulunan En İyi 20 Yemek Yeri

Erzurum Yemek Yerleri, Erzurum Restoranları, Erzurum, Doğu Anadolu bölgesinde yer alan ülkemiz sevilen görkemli illerinden biridir. Erzurum’a kentin her farklı bölgesinden erişim sağlamak mümkündür. Hem coğrafi konumu hem de tarihi ve kültürel öneminden dolayı da zenginleşmiş, ilgi gören şehirlerden Erzurum’un mutfak kültürü de zengin bir içeriğe sahiptir. Erzurum ilinde adını ve lezzetini sınırları dışına taşıdığı mutlaka yerinde deneyimlenmesi gereken enfes yöresel yemekler yer almaktadır. Çağ kebabı, şiş köftesi, hıngel, kadayıf dolması gibi daha birçok yöresel lezzet buraya gelip de asıl yerinde usta ellerden deneyimlenmelidir. Ülkemizin mutfak kültürü, peynir gibi süt ürünlerinin çok fazla geliştiği bir ildir. Erzurum’da farklı birçok yemek mekânı bulunmaktadır. Bu yazımızda sizin için Erzurum’da bulunan birçok en iyi yemek mekânını derledik. Erzurum’da ne yenir?

Erzurum’da Bulunan En İyi 20 Yemek Yeri

1. Muammer Usta Cağ Kebap ve Kadayıf Dolması

Muammer Usta Cağ Kebap ve Kadayıf Dolması

Erzurum’da Yakutiye ilçesinde bulunan Muammer Usta Cağ Kebap ve Kadayıf Dolması, şehrin popüler ve beğenilen yemek ve tatlıcı restoranlarından biridir. Burada enfes yöresel lezzet çağ kebabı, çeşit çeşit et yemekleri, yemeklerin ardında tadı da damaklarda kalacak kadayıf dolması deneyimlemeniz gereken lezzetlerin hazırlandığı mekânlardan biridir. Erzurum’a geldiğiniz de ilk önce tatmanız gereken yöresel, adını sınırları dışına taşımış enfes ürün çağ kebabıdır. Kebabın da en iyi şekilde usta ellerde sunulduğu Muammer Usta Cağ Kebap ve Kadayıf Dolması, hem bölge halkının hem de gezmeye gelen misafirlerin ilk tercih ettiği ve iyi bir puanlama aldığı işletmedir. Mekan ortamı da temiz, nezih, kalabalık, ilgi gören bir yerdir. Çalışanlar da yoğunluğa rağmen yetişmeye, ilgili bir şekilde sunumları da yapmaya çalışmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Lalapaşa, Terminal Cd. No: 39, 25240 Yakutiye/Erzurum

Telefon: (0442) 233 62 82

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/kadayifcimuammerusta/

2. Koç Cağ Kebap, Erzurum Yemek Yerleri

Koç Cağ Kebap

Erzurum’un dillere destan lezzeti çağ kebabının 1982 yılından beri uzun zamandır en güzel şekilde hazırlandığı tarihi yerlerinden biri olan Koç Cağ Kebap, yıllardır hem lezzetini hem de kalitesini devam ettiren mekanlardan biridir. O kadar eski ve uzun yıllardır devamlılığı süren bu mekan Çağ kebabının mucidi olduğu olarak da söylenir. Lezzeti, etin kalitesi, pişirilmesi beğenilmesini, bölgede popüler bir yer olmasını sağlamıştır. Otantik, temiz ilgili bir mekandır. Kebabının yanında getirilen salata, ezme ve yan ürünler de tadı daha da artmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Kazım Karabekir Paşa, Nazik Çarşısı Cd. No: 6, 25100 Yakutiye/Erzurum

Telefon: (0442) 213 45 47- 0538 461 11 11

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/koccagerzurum/

3. Eski Erzurum Evleri

Eski Erzurum Evleri

Tarihin dokusunun, yapısının en güzel şekilde karşınıza çıktığı, hem sabah kahvaltısı hem akşam yemeği hem de çay keyfiniz için tercih edebileceğiniz yerlerinden biridir. Mekanı gezerken hayran kalacaksınız. Erzurum’un en gözde tarih ile iç içe olan mekanı olan Eski Erzurum Evleri, çeşit çeşit lezzetin hazırlandığı, tarihin huzurunu hissedebileceğiniz bir yerdir. Zengin menüsünde bulunan aşotu çorbası, lor peynirli pazı sarması, yöresel çeşit çeşit ürünü deneyimleyebileceğiniz bir mekandır. Adeta müzeyi andıran bu mekan da güzel bir gün ve yemek deneyimi geçirebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: İbrahim Paşa Mh, Yüzbaşı Reşit Bey Sokak, 25200 Yakutiye/Erzurum

Telefon: (0442) 213 83 72

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/erzurumevleri/?hl=tr

4. COŞKUN GÜVEÇ DÜNYASI

COŞKUN GÜVEÇ DÜNYASI

Erzurum şehir merkezinde yer alan COŞKUN GÜVEÇ DÜNYASI, Türk mutfağının enfes lezzetlerinden güvecin, yahninin çeşit çeşit et ürününün enfes bir şekilde hazırlanarak sunulduğu mekanlardan biridir. Burada birbirinden lezzetli zengin bir menü sunulmaktadır. Otantik, tarihi yapıyı canlandıran dekorasyon ve düzeni, güveçler de sunulan sıcacık yemekleri ziyaretçilerini etkilemektedir. Taş fırında, odun ateşinde yapılan yemeklerin lezzeti her zaman bir adım önde yer almaktadır. Bura bu lezzetleri deneyimleyebilir, doyurucu güzel bir gün geçirebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kurtuluş Mahallesi 6. Demirciler Sokak No:12, Halkbankası Arkası, Yakutiye, 25200 Merkez/Erzurum

Telefon: (0442) 242 23 57

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/coskunguvec/

5. ÇINAR CAĞ KEBAP

ÇINAR CAĞ KEBAP

Erzurum’da karşınıza en fazla çıkan lezzet tabi ki de meşhur çağ kebabıdır. Ancak lezzetli, tadı damaklarda kalacak yumuşacık bir kıvamda pişirilen çağ kebabının enfes bir şekilde yapıldığı ilgi gören bazı yerler daha çok ön plana çıkmaktadır. Bunlardan biri de Yakutiye ilçesinde bulunan ÇINAR CAĞ KEBAP mekanıdır. Burada lokum kıvamında yumuşacık şekilde lezzetli, enfes kebaplar hazırlanmaktadır. Kebapların yanında gelen meze ve salatalar da damaklardaki lezzeti arttırmaktadır. Temiz, nezih, ferah bir ortama da sahiptir.

İletişim Bilgileri

Adres: Ömer Nasuhi Bilmen, MMM Migros Yanı, İstasyon Cd. No:6, 25100 Yakutiye/Erzurum

Telefon: (0442) 243 44 74

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/cinarcagkebapkadayifdolma/

6. Şenyurt Cağ Kebap

Şenyurt Cağ Kebap

Erzurum’un salaş ve lezzetin aslın ön planda olduğu otantik mekanlarından biri olan Şenyurt Cağ Kebap, bölgenin beğenilen işletmelerinden biridir. Burada usta kişilerce enfes bir şekilde pişirilen kebaplar, yanında gelen meze ve salatalar ve bölgenin diğer meşhur ürünü kadayıf dolmasının en iyi yerlerinden biridir. Lezzeti ile beğeni alan Şenyurt Cağ Kebap, Erzurum yöre halkının ve birçok ziyaretçinin geleneksel bir yer arayanların tercih edebileceği bir mekandır.

İletişim Bilgileri

Adres: Alipaşa Mahallesi, 1. Mezarlık Sk. No:3, 25040 Yakutiye/Erzurum

Telefon: 0532 526 24 43

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/people/%C5%9Eenyurt-CAG-KEBAP/100054513007375/

7. Gel Gör Cağ Kebap

Gel Gör Cağ Kebap

Yöresel enfes lezzet çağ kebabının en iyi yerlerinden bir diğeri de Gel Gör Cağ Kebap, tercih edilen popüler mekanlardan biridir. Ziyaretçileri tarafından iyi bir puanlamaya sahip olan mekan da çeşit çeşit kebap et çeşitleri bulunmaktadır. Yemeklerin ardından tercih edebileceğiniz tatlı çeşitleri de bir o kadar lezzetli ve çoktur. Kadayıf dolmasından ekmek tatlısına, incir tatlısından basma kadayıf, kabak tatlısı gibi çeşit çeşit tatlı da damakları şenlendirmektedir. Mekan ortamı şık, nezih, ferah, temiz, güzel rahat bir şekilde dekore edilmiş, ailelerinizle ve arkadaşlarınızla rahatça tercih edebileceğiniz bir düzendedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Kazımkarabekir Mahallesi, Akgün Sitesi, Terminal Cd. No:37, 25100 Yakutiye/Erzurum

Telefon: (0442) 234 21 22

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/gelgorcagkebabi/

8. Dönerci Hacıbaba Erzurum

Dönerci Hacıbaba Erzurum

Ülkemizde herkesin, her kesimin bayılarak yediği, Türk mutfağının adını ülke dışına da taşıdığı bir lezzet olan döner vazgeçilmez tatlardan biridir. Erzurum ilinde de enfes dönerlerin yapıldığı bir yer olan Dönerci Hacıbaba Erzurum, en iyi mekanlardan biridir. Dönere enfes bir tat katan reyhan da lezzetini arttırmaktadır. Mekanın hem temiz, rahat, ferah ortamı hem de güler yüzlü ilgili çalışanları beğenilmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Muratpaşa, İsmetpaşa Cd. No: 21/A, 25100 Yakutiye/Erzurum

Telefon: (0442) 234 40 33

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/DonerciHacibaba/

9. Güzelyurt Restaurant

Güzelyurt Restaurant

Erzurum’un tarihi çok eskilere dayanan uzun yıllardır kurulduğu günden beri kendini ve lezzetini geliştirerek devamını sağlayan mekanı Güzelyurt Restaurant, tarihi yansıtan bir mekandır. Burada hem enfes yöresel yemekler, et çeşitleri, Arnavut ciğeri, işkembe gibi zengin yemek çeşitleri yapılmakta, hem de patlıcanlı mezeler salatalarla da lezzeti arttırmaktadır. Mekanda nezih, temiz, ferah, çalışanlar güler yüzlü, ilgilidir.

İletişim Bilgileri

Adres: Muratpaşa Mah, Cumhuriyet Cd. No:42, 25100 Yakutiye/Erzurum

Telefon:  (0442) 234 50 01

Sosyal Medya Sayfası: http://www.guzelyurtrestaurant.com.tr/

10. Hünerli Eller, Erzurum Yemek Yerleri

Hünerli Eller

Erzurum’da tercih edebileceğiniz ziyaretçileri tarafından genel olarak beğeni alan bir mekan olan Hünerli Eller, zengin çeşit çeşit ürünlerin yer aldığı menüsü ile hizmet sunan mekanlardan biridir. Burada mantı, hıngel, yaprak sarması, lahana sarması, peynirli su böreği, kesme çorbası ve içli köfte gibi çeşit çeşit yemek yer almaktadır. Her damak zevkine uygun, yöresel enfes ürünleri, kaliteli, nezih, ferah bir ortam ile sunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Şeyhler, Yenikapı Cd. No:75, 25100 Yakutiye/Erzurum

Telefon: (0442) 235 09 43

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/hunerliellerlokantasi/

11. Emirşeyh Köftecisi

Emirşeyh Köftecisi

Erzurum da göz alıcı muhteşem bir görselliğe, dekorasyona sahip olan Emirşeyh Köftecisi, şiş köftenin enfes lezzetini tadana bileceğiniz mekanlardan biridir. Mutlaka deneyimlemeniz gereken bir yöresel lezzet olan şiş köftenin en iyi şekilde yapılan yerlerinden biridir. Köftenin ardından bölgenin bilinen enfes tatlısı kadayıf dolmasını da tadabilirsiniz. Mekanın iç dekorasyonu, düzeni, yukarı baktığınız da karşılaştığınız göz alıcı tavan dekoru görenleri etkilemektedir. Geniş kalabalık yemek davetlerinin, ailelerin her kesimin tercih edebileceği bir yerdir.

İletişim Bilgileri

Adres: Rabia Ana, Tebriz kapı cad No:170, 25100 Yakutiye/Erzurum

Telefon: (0442) 213 92 92

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/emirseyhkoftecisi/

12. Üçler Kebap Salonu

Üçler Kebap Salonu

Erzurum’da bulunan Üçler Kebap Salonu, hem kebap hem döner, lahmacun gibi çeşit çeşit yemeğin hazırlandığı, ziyaretçilerinin beğenisini alan mekanlardan biridir. Mekan temiz, nezih, ailelerin ve arkadaşların rahatça tercih edebileceği, çalışanlarının güler yüzlü ve ilgili olduğu bir işletmedir. Üçler Kebap Salonunda hazırlanan dönerler yaprak dönere benzemektedir. Birbirinden lezzetli yemekleri, et çeşitleri, lahmacunu damaklarda lezzetini bırakmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Müftü Solakzade, 12 Mart Cd No:25, 25070 Palandöken/Erzurum

Telefon: (0442) 315 64 65

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/ucleriskender/

13. Dönerci Canbaba, Erzurum Yemek Yerleri

Dönerci Canbaba

Erzurum’da restoran havasında nezih, temiz, ferah bir ortama ve güzel bakımlı bir dekorasyona sahip olan Dönerci Canbaba, ilin sevilen dönerlerinin hazırlandığı bir mekandır. İnce ince kesilmiş yaprak döneri enfes, yumuşacık bir şekilde pişirilmiş eti ile damaklarda tadını bırakmaktadır. Döneri, İskender’i, yanında getirilen meze ve salataları da bu enfes lezzetin tadını arttırmaktadır. Doyurucu bir sunum ve porsiyona sahiptir. Temiz, ferah ortamı ve enfes lezzetleri ile ziyaretçilerini beklemektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Muratpaşa, Saray, Saray Bosna Cd., 25100 Yakutiye/Erzurum

Telefon: (0442) 233 79 19

14. Aksu Cağ Kebap

Aksu Cağ Kebap

Aksu Cağ Kebap, Erzurum’un adını sınırları dışına taşıdığı enfes lezzeti olan çağ kebabının en iyi şekilde hazırlandığı mekanlardan biridir. Burada tadı damaklarda kalacak lokum kıvamında pişirilen kebaplar yanında domates, biber, soğan, tazecik tandır ekmeği ya da lavaş ile servis edilmektedir. Bu doyurucu ve lezzetli yemeğin ardından yöresel tatlısı olan kadayıf dolması da hayır demeyeceğiniz bir lezzet ile deneyimlenebilir. Mekan oldukça geniş, ferah, temiz, otantik, çalışanlar da kalabalığa rağmen servisleri zamanın karşılamaya özen göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Kazım Karabekir Paşa Mahallesi, Kongre Cd, Kilise Sk. No:5, 25040 Yakutiye- Erzurum

Telefon: (0442) 213 22 62

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/AksuCag/

15. Mehmet Usta Cağ Kebap

Mehmet Usta Cağ Kebap

Erzurum’da bir lokanta havasında, temiz, nezih bir mekan olan Mehmet Usta Cağ Kebap, doyurucu, dolu dolu etin tadına varabileceğiniz işletmelerden biridir. Bölgenin en iyi çağ kebap noktalarından biridir. Çağ kebabını yanında getirilen tazecik, sıcak lavaşına sarıp salatası ya da mezesi ile de bu lezzeti arttırıp doyurucu bir yemek deneyimi yaşayabilirsiniz. Çalışanları samimi, güler yüzlü, ilgili kişilerdir. Bölge halkı ve dışarıdan gelen ziyaretçiler tarafından ilgi gören kalabalık bir mekandır.

İletişim Bilgileri

Adres: Kazım Karabekir Paşa, Kongre Cd. No:90, 25040 Yakutiye/Erzurum

Telefon: (0442) 214 25 37

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/mehmetustacagkebap/

16. Çorbacı Restoran, Erzurum Yemek Yerleri

Çorbacı Restoran

Erzurum’da nezih, temiz, ferah bir çorbacı arıyor iseniz tercih edebileceğiniz mekanlardan biri Çorbacı Restorandır. Burada enfes sıcacık çorbalar, yöresel birçok ev yemeği, yaprak ciğer, incik haşlama gibi yemekler hazırlanmaktadır. Lezzeti damaklarda kalmaktadır. Özellikle yaprak ciğerini de deneyimlemelisiniz. Çorbaları zaten içinizi ısıtan, lezzet ve şifa deposudur. Çalışanlar da ilgili, sunumlar iyi bir şekilde yapılmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Adnan Menderes, Çat Yolu Cd. No 7/A, 25070 Palandöken/Erzurum

Telefon: (0442) 442 07 07

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/corbaci.torun/

17. Çorbacı Halil Usta

Çorbacı Halil Usta

Erzurum-Yakutiye ilçesinde hizmet veren salaş bir mekan olan Çorbacı Halil Usta, içinizi ısıtacak, lezzetli, enfes çorbaların hazırlandığı mekanlardan biridir. Şifa deposu, birinden lezzetli, çeşit çeşit sıcacık çorbalar içenlerin damaklarında tadını bırakır. Kelle paça çorbası, işkembe, ayak çorbası, ezogelin, mercimek gibi çeşitler fazladır. Özellikle de kelle paça, ayak çorbası bunlar önde gelen lezzetlerdendir.

İletişim Bilgileri

Adres: Muratpaşa, Erzincan Kapı Sk. No:17 D:19, 25100 Yakutiye/Erzurum

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/people/Me%C5%9Fhur-%C3%87orbac%C4%B1-Halil-Usta/100063672548203/

18. DEĞİRMEN DÖNER İSKENDER

DEĞİRMEN DÖNER İSKENDER

Erzurum-Palandöken ilçesinde yer alan DEĞİRMEN DÖNER İSKENDER, bölgede dönerin, İskender’in, pidenin, lahmacunun ve birçok lezzetin hazırlandığı enfes mekanlardan biridir. Burada tadı damaklarda kalacak lezzetler usta kişilerce hazırlanmaktadır. Zengin çeşit çeşit ürünün yer aldığı menüsünde ziyaretçiler istedikleri yemeği tercih edebilirler. Ortamı da memnun edici, refah, temiz, nezih, rahat bir dekora sahiptir. Çalışanları ilgili, servisler güzel ve yeterli bir şekilde sağlanmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Müftü Solakzade, 25070 Palandöken/Erzurum

Telefon: (0442) 317 44 44

19. Musqa Burger, Erzurum Yemek Yerleri

Musqa Burger

Her şehrin favori fast food yemeği burger Erzurum da Musqa Burger mekanında sevenlerine sunulmaktadır. Birçok yöresel enfes et ürünü ve yemeklerden ayrı olarak canı burger isteyenlerin tercih edebileceği Musqa Burger, Erzurum halkının sevilen adresidir. Geç saatlere kadar ziyaretçilerine gün boyu hizmet veren mekan çalışanları da samimi, güler yüzlü ve ilgilidir. Ev yapımı hamburgerin adresidir.

İletişim Bilgileri

Adres: Ömer Nasuhi Bilmen Mah, Kombina Cd., 25100 Yakutiye

Telefon: 0545 442 85 25

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/musqaburger/

20. Anadolu Su Böreği & Mantı

Anadolu Su Böreği & Mantı

Erzurum’da hamur işi enfes yöresel yemeklerin adresi olan Anadolu Su Böreği & Mantı, sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar birçok lezzetin hazırlandığı mekanlardan biridir. Sıcacık, kıymalı, peynirli, mantarlı, patatesli, kaşarlı çeşit çeşit Erzurum böreğini, üçgen mantı ya da hıngel denilen enfes lezzetleri deneyimleyebilirsiniz. Böreklerinin lezzeti deneyenlerin beğenisini almaktadır. Temiz, ferah, aydınlık bir ortama sahiptir.

İletişim Bilgileri

Adres: Rabia Ana, Leylak Sokak Recep Akdağ Bulvarı 18/A, 25030 Yakutiye/Erzurum

Telefon: (0442) 215 44 44

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/anadolusuboregi/

Erzincan Yemek Yerleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*