Esenler Nerede? İstanbul Esenler’e Nasıl Gidilir?

Esenler Nerede

Esenler Nerede? Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan Marmara Bölgesinde yer alan İstanbul kentinin bir ilçesidir. İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan bu ilçenin nüfusu yaklaşık olarak 459.000’dir. Esenler ilçesinin sınır komşu ilçeleri; güneyde Güngören, güneydoğuda Zeytinburnu, doğuda Bayrampaşa ve Gaziosmanpaşa, kuzeyde Sultangazi ve batıda da Başakşehir ve Bağcılar ilçeleridir. Esenler ilçesinin İstanbul kent merkezi ile arasındaki uzaklık yaklaşık olarak 5 km’dir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 19 km2’dir ve Türkiye’nin 947. en büyük ilçesidir. Esenler ilçesi harita konumu olarak 41° 4′ 45.8904” Kuzey ve 41° 4′ 45.8904” Doğu koordinatları arasında yer almaktadır. İlçenin ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi127 metredir. İlçede toplamda 16 mahalle bulunmaktadır.

Esenler Nerede? Esenler Haritası

Esenler Nerede

Esenler’e Nasıl Gidilir?

Esenler ilçesine ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs ve metro yer almaktadır. Esenler’e kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Esenler ilçesine ayrıca, metrobüs ve vapur hatları kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir.

Esenler Nerede, Esenler Yol Tarifi, Esenler’e rota oluşturmak için tıklayınız…

Esenler Nerede? Karayolu ile Esenler’e Ulaşım

Karayolu ile Kadıköy’den İstanbul Çevre Yolu’nu kullanarak yaklaşık 46 dakikada Esenler ilçesine ulaşılabilmektedir. Ayrıca O-1 otoyolunu kullanarak yaklaşık 50 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Üsküdar’dan ise D100 otoyolunu kullanarak yaklaşık 36 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Farklı alternatif olarak İstanbul Çevre Yolu’nu kullanarak yaklaşık 31 dakikada Esenler’e ulaşım sağlanmaktadır. Beşiktaş ilçesinden O-2 üzerinden yaklaşık 29 dakikada Esenler’e ulaşım sağlanmaktadır. Fatih ilçesinden O-3 üzerinden yaklaşık 23 dakikada Esenler’e ulaşım sağlanmaktadır.

İstanbul ili Esenler ilçesi ulaşım bağlantılarını İETT Nasıl giderim sisteminden ulaşmak için tıklayınız.

Denizyolu ile Esenler’e Ulaşım

Esenler Nerede? Denizyolu ile ulaşım alternatifinde, öncelikle vapur yolculuğu için İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Beşiktaş’tan Eminönü’ne ulaşım sağlayabilirsiniz. Beşiktaş’tan Eminönü’ne gün içinde farklı zamanlarda birden çok vapur seferleri düzenlenmektedir. Ardından Eminönü’nden farklı otobüs ve tramvay hatlarını kullanarak Esenler ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kadıköy tarafından önce Üsküdar’a ulaşarak ardından İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Eminönü’ne ulaşabilir ve oradan farklı otobüs ve tramvay aktarmaları ile Esenler ilçesine ulaşabilirsiniz.

Farklı bir alternatif olarak Üsküdar iskelesinden İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Eminönü’ne ulaşabilir, otobüs, tramvay ve Marmaray aktarmaları ile Esenler’e ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Esenler’e Ulaşım

Esenler'e Nasıl Gidilir

Avrupa Yakasında bulunan ilçelerden otobüs, metro ve metrobüs hatlarını kullanarak Esenler ilçesine rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Beşiktaş’tan otobüs ve tramvay aktarmaları Esenler’e ulaşmak mümkündür.

Esenyurt’tan farklı otobüs hatları doğrudan ve rahatlıkla Esenler’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı alternatif olarak birkaç farklı otobüs ve metrobüs aktarmalarıyla Esenler’e ulaşmanız mümkündür. Ayrıca farklı alternatif olarak minibüste tercih edilebilir.

Fatih ilçesinden ise farklı otobüs aktarmalarını kullanarak Esenler’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Fatih güzergâhında ayrıca farklı otobüs ve tramvay hatlarını kullanarak Esenler’e ulaşılabilmektedir.

Anadolu yakası tarafından Esenler’e Marmaray ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kadıköy’den Marmaray kullanarak farklı aktarma noktalarında inip otobüs hatlarını veya tramvay hattını kullanarak Esenler’e ulaşabilirsiniz. Farklı bir alternatif olarak Üsküdar taraflarında Marmaray kullanarak Avrupa Yakası’na geçebilir ardından otobüs ve tramvay aktarmaları ile Esenler’e gidebilirsiniz.

Esenler İlçesinden İstanbul Havalimanı’na Ulaşım

Aracınız ile O-7 otoyolu üzerinden yaklaşık olarak 30 dakikada İstanbul Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer toplu taşıma kullanacaksanız otobüs ve minibüs hatlarını kullanarak Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Beyoğlu nerede yazımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*