Güngören Nerede? İstanbul Güngören’e Nasıl Gidilir?

Güngören Nerede

Güngören Nerede? Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan Marmara Bölgesinde yer alan İstanbul kentinin bir ilçesidir. İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan bu ilçenin nüfusu yaklaşık olarak 303.000’dir. Güngören ilçesinin sınır komşu ilçeleri; doğuda Zeytinburnu, kuzeyde Esenler, kuzeybatıda Bağcılar, güneybatıda Bahçelievler ve güneyde de Bakırköy ilçeleridir. İlçenin kent merkezine olan uzaklığı yaklaşık 4 km’dir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 7 km2’dir ve Türkiye’nin 958. en büyük ilçesidir. Güngören ilçesi harita konumu olarak 41° 1′ 13.9656” Kuzey ve 28° 52′ 27.2820” Doğu koordinatları arasında yer almaktadır. İlçenin ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 45 metredir. İlçede toplamda 11 mahalle bulunmaktadır.

Güngören Nerede? Güngören Haritası

Güngören Nerede

Güngören’e Nasıl Gidilir?

Güngören ilçesine ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs ve metrobüs yer almaktadır. Güngören’e kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Güngören ilçesine ayrıca, Marmaray,  metrobüs ve vapur hatları kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir.

Güngören Nerede, Güngören Yol Tarifi, Güngören’e rota oluşturmak için tıklayınız…

Güngören Nerede? Karayolu ile Güngören’e Ulaşım

Karayolu ile Kadıköy’den İstanbul Çevre Yolu’nu kullanarak yaklaşık 50 dakikada Güngören ilçesine ulaşılabilmektedir. Ayrıca O-1 otoyolunu kullanarak yaklaşık 52 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Üsküdar’dan ise D100 otoyolunu kullanarak yaklaşık 30 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Farklı alternatif olarak İstanbul Çevre Yolu’nu kullanarak yaklaşık 36 dakikada Güngören’e ulaşım sağlanmaktadır. Beşiktaş ilçesinden Beşiktaş- Kağıthane Tüneli üzerinden yaklaşık 33 dakikada Güngören’e ulaşım sağlanmaktadır. Esenyurt ilçesinden O-3  üzerinden yaklaşık 37 dakikada Güngören’e ulaşım sağlanmaktadır.

İstanbul ili Güngören ilçesi ulaşım bağlantılarını İETT Nasıl giderim sisteminden ulaşmak için tıklayınız.

Denizyolu ile Güngören’e Ulaşım

Güngören Nerede? Denizyolu ile ulaşım alternatifinde, öncelikle vapur yolculuğu için İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Beşiktaş’tan Eminönü’ne ulaşım sağlayabilirsiniz. Beşiktaş’tan Eminönü’ne gün içinde farklı zamanlarda birden çok vapur seferleri düzenlenmektedir. Ardından Eminönü’nden farklı otobüs ve tramvay hatlarını kullanarak Güngören ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kadıköy tarafından önce Üsküdar’a ulaşarak ardından İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Eminönü’ne ulaşabilir ve oradan farklı otobüs aktarmaları ile Güngören ilçesine ulaşabilirsiniz.

Farklı bir alternatif olarak Üsküdar iskelesinden İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Eminönü’ne ulaşabilir, otobüs ve Marmaray aktarmaları ile Güngören’e ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Güngören’e Ulaşım

Güngören'e Nasıl Gidilir

Avrupa Yakasında bulunan ilçelerden otobüs ve metrobüs hatlarını kullanarak Güngören ilçesine rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Beşiktaş’tan otobüs aktarmaları Güngören’e ulaşmak mümkündür.

Esenyurt’tan farklı otobüs hatları doğrudan ve rahatlıkla Güngören’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı alternatif olarak birkaç farklı otobüs ve metrobüs aktarmalarıyla Güngören’e ulaşmanız mümkündür. Ayrıca farklı alternatif olarak minibüste tercih edilebilir.

Zeytinburnu ilçesinden ise farklı otobüs aktarmalarını kullanarak Güngören’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Zeytinburnu güzergâhında ayrıca farklı otobüs ve tramvay hatlarını kullanarak Güngören’e ulaşılabilmektedir.

Anadolu yakası tarafından Güngören’e Marmaray ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kadıköy’den Marmaray kullanarak farklı aktarma noktalarında inip otobüs hatlarını kullanarak Güngören’e ulaşabilirsiniz. Farklı bir alternatif olarak Üsküdar taraflarında Marmaray kullanarak Avrupa Yakası’na geçebilir ardından otobüs aktarmaları ile Güngören’e gidebilirsiniz.

Güngören İlçesinden İstanbul Havalimanı’na Ulaşım

Aracınız ile O-7 otoyolu üzerinden yaklaşık olarak 52 dakikada İstanbul Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer toplu taşıma kullanacaksanız otobüs ve minibüs hatlarını kullanarak Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Beyoğlu nerede yazımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*