Tunceli Kamp Alanları

Tunceli Kamp Alanları, Tunceli ilinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 8 alan bulunmaktadır.

Tunceli ülkemizde Doğu Anadolu Bölgesinde Yukarı Fırat Bölümünde bulunan kamp yapılabilecek, gezilip görülebilecek yeşil doğa harikası, tarihi birçok yapı ve kalıntıların olduğu bir şehirdir. Şehrin tarihi M.Ö. 5000’li yıllara dayanmaktadır. Bölgede tarihi camilerden kalelere, hamamlardan taş köprülere kadar birçok görülecek tarihi yapılar bulunmaktadır. Hem sahip olduğu iklim özellikleri hem de coğrafi özellikleri ve doğası ile eşsiz zamanlar geçirebileceğiniz kamp alanları bulunmaktadır. Bu kamp yerlerinin de sahip olduğu birçok avantaj ve dezavantajları vardır. Ücretli ya da ücretsiz kamp alanları, çadır, karavan gibi farklı şekillerde konaklayabileceğiniz alanlar ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Tunceli Ücretsiz Kamp Alanları

1. Mercan Vadisi Ve Deresi Kamp Alanı     

Mercan Vadisi Ve Deresi Kamp Alanı

Tunceli-Ovacık ilçesinde bulunan Mercan Vadisi ve Deresi, doğanın içerisinde göz alıcı bir görsellik sunan kamp alanlarından biridir. Vadi boyunca birçok ağaç, buzul göller, patika yollar bulunmaktadır. Mercan Vadisi Ve Deresi Kamp Alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Kampçılığın yanı burada trekking, doğa yürüyüşleri, yaban hayatı gözlemciliği yapabilirsiniz. Her mevsim ayrı bir doğal güzelliğe sahip olan Mercan Vadisi Ve Deresi Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği herhangi bir tesis, tuvalet, elektrik, market gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Buzul göllerin bulunduğu alan oldukça soğuktur. Bu yüzden de kamp alanına gelirken kalın giysiler getirmenizde fayda var.

Kamp olanakları: Mercan Vadisi Ve Deresi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Mercan Deresi, Ovacık/Tunceli

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Mercan Vadisi Ve Deresi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Tahar Çayı Kamp Alanı, Tunceli Kamp Alanları

Tahar Çayı Kamp Alanı, Tunceli Kamp Alanları

Tunceli-Çemişgezek ilçesinde bulunan Tahar Çayı, yemyeşil şirin bir yerleşim yeri olarak ziyaretçilerin çadır kampçılığı, piknik ve günübirlik geziler yapabileceği alanlardan biridir. Tahar Çayı’nın bulunduğu Çemişgezek, Tunceli şehir merkezine 132 km uzaklıktadır. Hem yöre halkının hem de çevre illerde bulunan birçok kişinin tercih ettiği Tahar Çayı Kamp Alanına özel araçlarınızla ya da toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Tahar Çayı Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız. İlçe merkezinden de ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Kamp olanakları: Tahar Çayı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkânlar bulunmamaktadır. Çemişgezek ilçesinde bulunan işletme ve tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Tahar Çayı, Çemişgezek /Tunceli

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Tahar Çayı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Pülümür Dağları Kamp Alanı

Pülümür Dağları Kamp Alanı

Tunceli-Erzincan il sırında bulunan Pülümür Dağları, geniş bir ova içerisinde etrafı ormanlık alan ile çevrili kamp alanlarından biridir. Kampçılığın yanı sıra doğa yürüyüşleri, tırmanış, geziler, piknik gibi aktiviteler de gerçekleştirebilirsiniz. 1650 rakıma sahip olan Pülümür Dağlarına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Dağların eteklerinde açan çiçeklerin rengârenk görsel şöleninde tertemiz bol oksijenli doğa ortamında keyifli bir kampçılık deneyimi yaşayabilirsiniz. Pülümür Dağları Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği herhangi bir tesis ya da işletme bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz.

Kamp olanakları: Pülümür Dağları Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Pülümür Dağları, Tunceli-Erzincan sınırında

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Pülümür Dağları Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Bağın Kalesi Kamp Alanı, Tunceli Kamp Alanları

Bağın Kalesi Kamp Alanı, Tunceli Kamp Alanları

Tunceli-Mazgirt ilçesinin doğu sınırında bulunan Bağın Kalesi çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan piknik, tarihi geziler ve yürüyüşler yapabileceğiniz mekânlardan biridir. Bağın Kalesi, Dedebağ Köyü’nde Peri Suyunun kenarında bir tepe üzerinde kurulmuştur. Su ile birlikte kalenin bir bölümü yıkılmıştır. Bağın Kalesi Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Bağın Kalesi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Mazgirt / Tunceli

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Bağın Kalesi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Tunceli Ücretli Kamp Alanları

5. Munzur Vadisi Milli Parkı Kamp Alanı

Munzur Vadisi Milli Parkı Kamp Alanı

Tunceli şehir merkezine 8 km uzaklıkta olan Munzur Vadisi Milli Parkı, bölgenin en popüler alanlarından biridir. Şehir merkezine de yakın konumundan dolayı da tercih edilen kamp alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ücretli bir şekilde giriş yapılan alanda kampçılık, piknik, yürüyüşler, günübirlik geziler de gerçekleştirebilirsiniz. Muhteşem manzarası ile doğa fotoğrafçılarının da ilgisini çekmektedir. Munzur Vadisi Milli Parkı Kamp Alanında tuvalet, elektrik, market gibi olanaklar bulunmuyor. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz.

Kamp olanakları: Munzur Vadisi Milli Parkı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında çeşme, dere, gölet alan, bisiklet yolu, tırmanma parkuru, kuş gözetleme kulesi, gezi rotası, orman köşkü, piknik alanı ve piknik masaları gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 9 TL, öğrenci 4,5 TL, bisiklet 9 TL, motosiklet 18 TL, otomobil, kamyonet ve pickup 27 TL, minibüs 81 TL, midibüs 135 TL, otobüs 270 TL. 4 kişilik çadır yeri (günlük) 35 TL, karavan yeri (günlük) 50 TL, 2 yataklı kır evi (günlük) 175 TL, 3 yataklı kır evi 215 TL ve 4 yataklı kır evi 270 TL. fiyatlar sezonluk olarak değişmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Tunceli Ovacık Yolu, 62000 Tunceli Merkez/Tunceli

Telefon: (0428) 212 52 06

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Munzur Vadisi Milli Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Artukbey Kamping Otel, Tunceli Kamp Alanları

Artukbey Kamping Otel, Tunceli Kamp Alanları

Tunceli şehir merkezine yakın konumda bulunan Artukbey Kamping Otel, özel araçlarınızla, toplu taşıma araçlarıyla ve yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Tesiste konaklama yapabileceğiniz 31 tane çadır bulunmaktadır. Artukbey Kamping Otel alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği tuvalet, çeşme, sıcak su, banyo, elektrik, internet, odalarda klima, mini buzdolabı, TV, yatak gibi olanaklar sunulmaktadır. Oldukça konforlu bir kampçılık imkânı sunan alan doğa ile iç içe bir alandır.

Kamp olanakları: Artukbey Kamping Otel Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında çeşme, tuvalet, banyo, sıcak su, elektrik, internet, klima, bungalov tarzı çadır konaklama, TV, piknik alanı, otopark gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Konaklama 100 TL. fiyatlar sezonluk olarak değişmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Moğultay, Mavi köprü Merkez, Atıl Uzelgün Cd., 62000 Tunceli Merkez/Tunceli

Telefon: 0555 183 90 24

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Artukbey Kamping Otel Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Örenönü Tabiat Parkı

 Örenönü Tabiat Parkı

Tunceli şehir merkezine 6 km uzaklıkta bulunan Örenönü Tabiat Parkı alanına, özel araçlarınızla ve şehir içi toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezine yakın konumda olmasından dolayı yöre halkı tarafından da yoğun ilgi gören Örenönü Tabiat Parkı, kampçılığın yanı sıra piknik, yürüyüşler, günübirlik geziler yapabilirsiniz. Çadır konaklama ücreti de 20 TL gibi makul bir ücrettir. Kendi çadırınızla ve karavanla konaklama yapabilirsiniz. Örenönü Tabiat Parkı alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği tuvalet, çeşme, küçük bir büfe, piknik ve mangal alanları gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Örenönü Tabiat Parkı Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında çeşme, tuvalet, büfe, mangal alanları, çocuk oyun parkı, doğa yürüyüşü, piknik alanı, otopark gibi imkânlar bulunmaktadır. Büfe yetersiz kalabilir bu nedenle kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarını temin etmenizde fayda var.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 5 TL, öğrenci 2,5 TL, bisiklet 5 TL, motosiklet 10 TL, otomobil, kamyonet ve pickup 15 TL, minibüs 45 TL, midibüs 75 TL, otobüs 150 TL. çadır yeri (günlük) 20 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: 62000 Atlantı/Tunceli Merkez/Tunceli

Telefon: (0312) 207 50 00

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Örenönü Tabiat Parkı Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Anahita Kamp Alanı

Anahita Kamp Alanı

Tunceli-Ovacık ilçesinde bulunan Sarıtosun Köyü yakınlarında olan Anahita Kamp Alanı, Tunceli şehir merkezine 55 km uzaklıkta çadır kampçılığı ve bungalov konaklama yapabileceğiniz bir mekândır. Kamp alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Munzur Irmağı yanında bulunan Anahita Kamp Alanı, her mevsim yoğun ilgi görmektedir. Alanda kampçılığın yanı sıra piknik, günübirlik geziler rafting, kano gibi aktiviteler de yapabilirsiniz. Anahita Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, internet, restoran, yüzme alanı gibi olanaklar bulunmaktadır. Yiyecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp olanakları: Anahita Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında çeşme, tuvalet, elektrik, internet, restoran, rafting ve kano, bahçe ve dinlenme alanları, çadır ve bungalov konaklama, yüzülebilir alan, doğa yürüyüşü, piknik alanı, otopark gibi imkanlar bulunmaktadır. Büfe yetersiz kalabilir bu nedenle kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarını temin etmenizde fayda var.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 60 TL, bungalov konaklama 170 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: 62900 Sarıtosun/Ovacık/Tunceli

Telefon: 0530 923 36 91

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Anahita Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Trabzon Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*