Afyon Yemek Yerleri, Afyon Restoranları

Afyon Yemek Yerleri, Afyon Restoranları, Afyon, Ege bölgesinde yer alan bir ildir. Afyon’a kentin her farklı bölgesinden erişim sağlamak mümkündür. Ulaşım araçları olarak otobüs tercih edilebilir. Tarih boyunca birçok medeniyetin kalıntılarına sahip olan bir medeniyetler beşiği olan Afyon hem kültürel zenginliği hem de mutfaklarından çıkan yöresel lezzetleri ile ülkemizde sevilen şehirlerden biridir. Damaklarda tadı kalan yöresel lezzetlerden ve bölgeye has olan tatlardan Afyon kaymağı, Afyon sucuğu, kuşbaşı et ile yapılan Afyon Kebabı, patlıcan böreği ve ince bulgurdan yapılan musakka yemeği deneyimlenmesi gereken lezzetlerden bazılarıdır. Afyon’da farklı birçok yemek mekânı bulunmaktadır. Bu yazımızda sizin için bu yöresel tatların deneyimlenebileceği en iyi yemek mekânlarını derledik. Farklı restoranlar listelenmiştir. Afyon’da ne yenir?

Afyon’da Bulunan En İyi 20 Farklı Yemek Yeri

1. Numan Usta Döner ve Kebap

Numan Usta Döner ve Kebap

Afyon şehir merkezinde bulunan Numan Usta Döner ve Kebap, şehrin en iyi yemek yerlerinden biridir. En iyi yorum ve memnuniyet alınan yerlerden olan işletmede, döner çeşitleri, kebap çeşitleri, çorbalar, farklı ana yemekler, tatlılar sunulmaktadır. Geniş bir menüye sahip olan mekânda lezzetli,  taze, sıcak bir sunum vardır. Oldukça eski bir geçmişe sahip olan mekân 1992 yılında hizmete başlamıştır.

İletişim

Adres: Burmalı, 22. Sk. No:10, 03100 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 214 40 30

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Numan Usta Döner ve Kebap’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Et-Raf Restaurant

Et-Raf Restaurant

Et-Raf Restaurant, Afyon şehir merkezinde hem kahvaltı hem de akşam yemekleri için her öğünde tercih edebileceğiniz işletmelerden biridir. Yöresel yemeklerin en lezzetli şekilde sunulduğu mekânlardan olan Et-Raf Restaurant, etin, kebabın özellikle de tandır kebabının lezzetli sunumunun yapıldığı işletmedir. Mekan oldukça şık şekilde düzenlenmiş, temiz, hijyenik ve ilgilidir.

İletişim

Adres: Hattat Karahisar, Mahallesi, Atatürk Blv. No:62, 03100 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 229 22 22

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Et-Raf Restaurant’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Aşçı Bacaksız, Afyon Yemek Yerleri

Aşçı Bacaksız

Afyon’da 1800’lü yıllardan beri hizmet veren lezzetini ve varlığını korumuş bir işletme olan Aşçı Bacaksız, lezzetli kebapların sunulduğu bir mekândır. Aşçı Bacaksız akşam 17:00’a kadar açıktır. Bu nedenle mekânda bulanan lezzetleri deneyimlemek isterseniz bunu dikkate almalısınız. Kuşaktan kuşağa aktarılarak lezzetli birçok menüyü ziyaretçilerine sunan Aşçı Bacaksız yemek yerini deneyimleyebilirsiniz.

İletişim

Adres: Karaman, Yeni Saraçlar Çarşısı Sk No:6, 03100 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 215 20 97

Bulunduğunuz Konumdan Aşçı Bacaksız’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Mihrioğlu Konağı

Mihrioğlu Konağı

Afyon’da hem kahvaltı hem de akşam yemekleri için tercih edebileceğiniz tarihi bir konağın dekore edilip işletme haline getirilmesi ile oluşturulmuş olan Mihrioğlu Konağı, lezzetli menüleri ile ziyaretçilerin beğenisi almaktadır. Konak 1905 yılında yapılmış ve yaşana n yangın olayından sonra restore edilip yöresel yemeklerin sunulduğu bir restoran haline getirilmiştir. Ziyaretçilerine kahvaltı, kahve ve çay sohbetleri, akşam yemekleri gibi birçok olanak sunmaktadır. Farklı otantik bir ortamda yemeğinizi yemek için Mihrioğlu Konağı’nı tercih edebilirsiniz.

İletişim

Adres: Akmescit, Zaviye Türbe Cd. No:6, 03100 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: 0531 014 03 03

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Mihrioğlu Konağı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. İkbal Lokantası, Afyon Yemek Yerleri

İkbal Lokantası

Afyon’un en lezzetli etli yemeklerinin, damaklarda tadı kalan patlıcanlı böreğinden birçok yöresel lezzetin sunulduğu İkbal Lokantası, ilk akla gelen yemek yerlerinden biridir. Lokantanın tarihi de oldukça dikkat çekmektedir. Aslında adı Zümrüt iken 1934 yılında Mustafa Kemal Paşa’yı ağırlamış ve bundan sonra da adını İkbal olarak değiştirmiştir. Yöresel lezzetleri deneyimlemek için İkbal Lokantası’nı tercih edebilirsiniz.

İletişim

Adres: Burmalı Millet Cad./uzun Çarşı No:21, 03100 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 215 12 05

Bulunduğunuz Konumdan İkbal Lokantası’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Nur Lokantası, Afyon Yemek Yerleri

Nur Lokantası

Nur Lokantası, Afyon’un en iyi kaymaklı ekmek kadayıfının bunun yanında enfes çorba ve yöresel yemeklerin yapıldığı mekânlardan biridir. Damaklarda kalan lezzetli yemeklerin yapıldığı esnaf lokantası, pidesi, ızgara köftesi ile de ziyaretçilerin beğenisi almaktadır.

İletişim

Adres: Burmalı, 23. Sk. 9/A, 03100 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 215 33 35

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Nur Lokantası’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Salim Usta

Salim Usta

Afyon yöresel yemeklerini deneyebileceğiniz esnaf lokantalarından biri olan Salim Usta, ev yemeklerinden, çorbalara, sulu yemeklerden etli yemeklere ve kaymaklı ekmek kadayıfına kadar tadına doyamayacağınız lezzetler sunmaktadır. Samimi, salaş, lezzetli ev yemeklerinin yapıldığı Salim Usta esnaf lokantasını deneyimleyebilirsiniz.

İletişim

Adres: Burmalı, Millet Caddesi, Uzun Çarşı Gç. No:27 A, 03200 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 213 20 14

Bulunduğunuz Konumdan Salim Usta’ya Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Hisar Pide Ve Kebap Salonu

Hisar Pide Ve Kebap Salonu

Afyon’da farklı lezzetleri ve hamur işi yemekleri seviyorsanız tercih edebileceğiniz mekânlardan biri olan Hisar Pide Ve Kebap Salonu, kıymalı, kaşarlı, sucuklu yumurtalı ince çıtır pide çeşitlerinden kebap çeşitlerine birçok lezzetin sunulduğu bir işletmedir. Pidenin, sıcacık en lezzeti halini deneyimlemek için Hisar Pide Ve Kebap Salonu’nu tercih edebilirsiniz.

İletişim

Adres: Dumlupınar, Yzb. Bayburtlu Agah Cd. No:13, 03200 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 213 71 86

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Hisar Pide Ve Kebap Salonu’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Kadaifçioğlu Restaurant

Kadaifçioğlu Restaurant

Afyon’da kavakların altında yeşil bir çimenlik alanda doğa ile içe içe yöresel lezzetleri deneyimleyebileceğiniz Kadaifçioğlu Restaurant, özellikle en iyi yaprak ciğerin yapıldığı restoranlardan biridir. Fiyat olarak da ortalamadır. Mekan oldukça temiz, hijyenik, yemekleri lezzetli, ortamı ferah bir alandır. Ailelerin ve arkadaş gruplarının rahatlıkla tercih edebileceği bir işletmedir.

İletişim

Adres: Fevzi Çakmak, İzmir Kara yolu 5. Km, 03030 Erkmen/Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 246 29 29

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Kadaifçioğlu Restaurant’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Gözde Döner(Sucuk Döner)

Gözde Döner(Sucuk Döner)

Afyon’un en iyi yemek yerlerinden bahsedecek isek tabi ki yöresel bir lezzet olan ve adını sınırları dışına duyurmuş olan sucuğun farklı bir şekilde sunulduğu işletmelerden Gözde Döner(Sucuk Döner) mekânından bahsetmeden olmaz. Sucuk döneri mi olur derseniz bu lezzeti mutlaka deneyimlemelisiniz. Büyük ilgi gören popüler bir yer olan Gözde Döner(Sucuk Döner), enfes bir lezzet, farklı bir sunuma sahiptir. İnce ince kesilen sucuk İskender, manda yoğurdu ve ayranı ile de damaklarda tadı kalmaktadır.

İletişim

Adres: Burmalı, Milli Egemenlik Cd. No:7/A, 03200 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 212 56 56

Sosyal Medya Sayfası: instagram

Bulunduğunuz Konumdan Gözde Döner(Sucuk Döner)’e Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Musakka Restaurant

Musakka Restaurant

Afyon’un yöresel yemeklerinin yapıldığı, enfes bir lezzetlerin sunulduğu Musakka Restaurant, hem sabah kahvaltıları hem de akşam yemekleri için tercih edilebilecek, temiz, ilgili, taze ürünlerin sunulduğu bir işletmedir. Mekânda en beğenilen yemeklerinden olan patlıcan kebabı, yoğurtlu ayak paça çorbası deneyimlemeniz gereken lezzetlerdendir. Afyon’un meşhur kaymağını da sunmaktadır.

İletişim

Adres: Burmalı, Basın Cd. No:10, 03030 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 212 33 25

Sosyal Medya Sayfası: instagram

Bulunduğunuz Konumdan Musakka Restaurant’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. Leman Kültür

Leman Kültür

Afyon’da oldukça rağbet gören, elit mekânlardan biri olan Leman Kültür, geniş bir menüsü, farklı ve enfes birçok lezzetin sunumu ile hoş bir ortam sunmaktadır. Mekân kaliteli, sıcak, samimi bir ortama sahiptir. Ziyaretçilerin oturabileceği açık ve kapalı iki farkı mekân bulunuyor. Nezih bir ortamın bulunduğu Leman Kültür, farklı ve yöresel birçok lezzetin deneyimlenebileceği bir işletmedir.

İletişim

Adres: Selçuklu, Ali Çetinkaya Blv. No:254, 03218 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 220 03 13

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Leman Kültür’e Ulaşmak İçin Tıklayınız.

13. Etçi Baba, Afyon Yemek Yerleri

Etçi Baba

Afyon şehir merkezinde Dumlupınar mahallesinde bulunan Etçi Baba, dana, kuzu, oğlak etlerinin en iyi en lezzeti şekilde sunulduğu mekânlardan biridir. İşletme sabah kahvaltısı, kaburga, tandır eti, kavurma gibi lezzetli et yemekleri ve tatlılar sunmaktadır. Ayrıca mekândan ayrılmadan önce Afyon’da olan meşhur kangal sucuğu, manda yoğurdu, Afyon lokumu, manda kaymağı da satın alabilirsiniz.

İletişim

Adres: Dumlupınar Mahallesi, İzmir Karayolu 5. Km, 03218 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 246 47 47

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Etçi Baba’ya Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14. Uğrak Mola Yeri

Uğrak Mola Yeri

Afyon-Sinanpaşa’da bulunan Uğrak Mola Yeri, sabah kahvaltısından akşam yemeğine, tatlılara kadar birçok lezzetin sunulduğu açık havada yemeğin keyfine varabileceğiniz mekânlardan biridir. Açık havada çimenlik alanda çardaklarda yemeğinizi yiyip çayınızı içebilirsiniz. Aileler içinde oldukça uygun bir alandır. Temiz havanın, huzur dolu doğal ortamının karnınızı acıktıracağı mekânda yöresel birçok lezzeti deneyimleyebilirsiniz.

İletişim

Adres: Fatih, Antalya Karayolu 20. Km., 03857 Akören Belediyesi/Sinanpaşa/Sinanpaşa/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 313 22 54

Bulunduğunuz Konumdan Uğrak Mola Yeri’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

15. Tarihi Han Dönercisi

Tarihi Han Dönercisi

Afyon merkezde ülkemizde her kesimden kişinin en sevdiği lezzetlerden biri olan Tarihi Han Dönercisi, dönerin enfes şekilde sunulduğu yerlerden biridir. İşletmenin sunumu, ortamı oldukça güzel, mekân temiz, ilgilidir. Normalden farklı olarak bu döner yatık şekilde takılıp pişirilmektedir. Dönerin en iyi yapılan yerlerinden olan Tarihi Han Dönercisini deneyimleyebilirsiniz.

İletişim

Adres: Tarihi Han Dönercisi, Uzun çarşı Turunç han içi, 03030 Afyonkarahisar Merkez

Telefon: 0553 842 04 30

Bulunduğunuz Konumdan Tarihi Han Dönercisi’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

16. Beşler Restoran

Beşler Restoran

Afyon yöresel ev yemeklerinin, çorbalarının, lezzetli tatlılarının yapıldığı Beşler Restoran, küçük bir işletmedir. Ailelerin, ev yemeklerini özleyenlerin deneyimleyebileceği restoran, sıcacık samimi ortamı, ilgili çalışanları ve temiz ortamı ile enfes lezzetler sunmaktadır. Şehirde bulunan birçok lokanta arasında müşterilerin memnuniyeti alan işletmede yöresel yemekleri deneyimleyebilirsiniz.

İletişim

Adres: Cumhuriyet, İsmet İnönü Cd. No:69, 03140 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 215 20 26

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Beşler Restoran’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

17. Köfteci İrfan

Köfteci İrfan

Afyon şehir merkezinde bulunan en iyi en lezzetli köftelerin yapıldığı Köfteci İrfan, tadı damaklarda kalacak köftelerin yapıldığı bir mekândır. Ülkemizde her şehrin sevilen en lezzetli köftelerin yapıldığı meşhur köfteciler vardır. Afyon’da bulunan Köfteci İrfan da şehrin en meşhur lezzetli köftelerinin yapıldığı işletmedir. İşletme salaş, küçük bir yerdir. Ancak böyle damaklardan tadı geçmeyecek lezzetlerde bu salaş mekândan çıkmaktadır.

İletişim

Adres: Burmalı Mh. 171. Sk. No:6/B-6/C (262,42 km), Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 214 41 55

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan Köfteci İrfan’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

18. Lale Pide, Afyon Yemek Yerleri

Lale Pide

Enfes pidelerin ve bunun yanında lezzetli çorbaların, meşhur bir lezzet olan keşkek yemeğinin en güzel, lezzeti şekilde sunulduğu Lale Pide, Afyon’da hem sabah kahvaltılarında hem de öğle ve akşam yemeklerinde tercih edebileceğiniz işletmelerden biridir. Sıcacık lezzeti pideleri içinizi ısıtacak çorbaları ve keşkek ile doyurucu enfes bir yemek yiyebilirsiniz.

İletişim

Adres: Marulcu, Kurtuluş Cd. no.9, 03200 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 212 03 10

Bulunduğunuz Konumdan Lale Pide’ye Ulaşmak İçin Tıklayınız.

19. Tarihi Afyon Sucuk Evi

Tarihi Afyon Sucuk Evi

Afyon’un meşhur olan lezzeti, sınırları dışına adını taşımış olan Afyon sucuğunun en güzel şekilde sunulduğu mekânlardan birisi olan Tarihi Afyon Sucuk Evi, tadı damaklarınızda kalacak bir sucuk cennetidir. Sucuk sevenlerin, bu lezzeti her öğünde tercih edebilenlerin vazgeçilmezi olan Tarihi Afyon Sucuk Evi ziyaretçilerinin beğenisi alıyor. Buraya yolunuz düştüğünde deneyimlemeniz gereken bir lezzettir.

İletişim

Adres: Burmalı, İkbal Lokanta Karşısı, Uzun Çarşı Gç., 03200 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: 0530 340 30 03

Bulunduğunuz Konumdan Tarihi Afyon Sucuk Evi’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

20. No 03, Afyon Yemek Yerleri

No 03

Oldukça şık, güzel bir mekâna sahip olan No 03, kahvaltı, öğle ve akşam yemeği, tatlı gibi birçok öğün ihtiyacınızı karşılayabilecek bir işletmedir. Farklı lezzetlerin sunulduğu işletmede damak zevkinize uygun bir yemek bulabilirsiniz. Mekân oldukça ferah, temiz, bahçesi ve kamelyaları da vardır.

İletişim

Adres: Orhangazi, Nedim Helvacıoğlu Cd. No:8, 03030 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar

Telefon: (0272) 502 24 19

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Bulunduğunuz Konumdan No 03’e Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Adana Yemek Yerleri yazımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*