Amasya Kamp Alanları – Amasya Ücretli ve Ücretsiz 16 Kamp Yeri

Amasya Kamp Alanları. Amasya ilinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 16 alan bulunmaktadır.

Amasya ülkemizde kamp yapılabilecek birçok alana sahiptir. Hem sahip olduğu iklim özellikleri hem de coğrafi özellikleri ve doğası ile eşsiz zamanlar geçirebileceğiniz kamp alanları bulundurmaktadır. Bu kamp yerlerinin de sahip olduğu birçok avantaj ve dezavantajları vardır. Ücretli ya da ücretsiz kamp alanları, çadır, karavan gibi farklı şekillerde konaklayabileceğiniz alanlar ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Amasya Orta Karadeniz Bölgesinde yer almakta olan, Karadeniz’e yakın olan kısımlarında Karadeniz iklimi, iç kesimlerde ise Karasal iklim özelliği görülmektedir. Amasya önemli bir tarihe geçmişe sahip, Osmanlı tarihinde Şehzadeler şehri olarak bilinmektedir. Hem tarihi dokusu hem de sahip olduğu doğal güzellikleri ile kampçıların, doğa sevenlerin ve yürüyüş seven gezginlerinde uğrak yerlerinden olmuştur. Amasya’da bulunan ücretli ev ücretsiz kamp alanlarına göz atalım…

Amasya Ücretsiz Kamp Alanları

1. Amasya Kent Ormanı Kamp Alanı

Amasya Kent Ormanı Kamp Alanı

Amasya ücretsiz kamp alanları listesinde ilk sırada şehrin kent ormanı yer almaktadır. Amasya Kent Ormanı Kamp Alanı hem Amasya halkı hem de çevre illerden yoğun olarak ilgi görmektedir. Kent Ormanı şehir merkezine 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Yakın bir konumda olduğundan daha çok tercih edilmektedir. Bu yüzden hafta sonu kalabalık oluyor, sakinlik isteyenler hafta içi gelmeyi tercih edebilirler.

Amasya Kent Ormanı Kamp Alanında kamp yaparken çevresinde yer alan tarihi alanlardan olan birçok müze, cami ve tarihi eser bulunan yerleri de gezebilir kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Kent Ormanında çadır ve karavan kampı için uygun alanlar bulunmaktadır. Kamp alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Amasya Kent Ormanı Kamp Alanında kamp yapanların ya da gezmek için günübirlik gelenler için ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir tesis ya da market bulunmamaktadır. Ancak Kent Ormanı şehir merkezine yakın olduğu için alana gelemeden önce ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Amasya Kent Ormanı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. Ayrıca tuvalet ve duş ihtiyacının karşılanacağı bir alan bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 05000 Yuvacık/Amasya Merkez/Amasya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Amasya Kent Ormanı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Yedikuğular Kuş Cenneti Kamp Alanı

Yedikuğular Kuş Cenneti Kamp Alanı

Amasya, Suluova ilçesinde yer alan Yedikuğular Kuş Cenneti Kamp Alanı bölgenin en güzel kamp alanlarından birisidir. Bölge koruma altına alınmış, çevresinde kampçılık ve piknik yapılabilecek alanlar oluşturulmuştur. Yedikuğular Kuş Cenneti Kamp Alanında 40’a yakın kuş türü bulunmaktadır. Bu yüzden de adı Kuş Cenneti olarak anılmaktadır. Bölge hem günübirlik olarak gezmek, piknik yapmak, çeşitli kuş türlerini izlemek ve kamp yapmak için özellikle hafta sonları büyük ilgi görmektedir.

Yedikuğular Kuş Cenneti Kamp Alanı, Amasya şehir merkezine 33 km uzaklıkta yer almaktadır. Ayrıca Amasya Terkasan Çayı üzerinde konumlanmaktadır. Bölgeye ulaşımı ister özel araçlarınızla ister Suluova ilçe merkezinden toplu taşıma araçları ile de sağlayabilirsiniz. Kamp alanında hem yürüyüşler yapıp temiz havanın ve doğanın keyfini çıkarabilir hem de eşsiz kuş türleriyle muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.

Yedikuğular Kuş Cenneti Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Tuvalet, duş ve çeşme gibi imkanlarda sunulmuyor. Bu yüzdende kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Yedikuğular Kuş Cenneti Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. Ayrıca tuvalet ve duş ihtiyacının karşılanacağı bir alan bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 05500 Cürlü/Suluova/Amasya

Sosyal Medya Sayfası: https://www.kulturportali.gov.tr

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yedikuğular Kuş Cenneti Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Gındıra Gölü Kamp Alanı

Gındıra Gölü Kamp Alanı

Gındıra Gölü Kamp Alanı, Amasya, Taşova ilçesinde yer almaktadır. Sakin zaman geçirmek isteyenler için eşsiz bir ortam sunan Gındıra Gölü Kamp Alanı, Borabay Gölüne yakın bir konumda bulunmaktadır. Bölge hem piknik yapmak için hem de çadır ve karavan kampı için uygun alanlar yer almaktadır.

Gındıra Gölü Kamp Alanı, Amasya şehir merkezine 65 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kamp alanına ulaşımı özel araçlarınız ile sağlayabilirsiniz. Sakin ve huzurlu bir ortam sunan kamp alanında yürüyüşler gerçekleştirebilir, muhteşem doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Gındıra Gölü çevresinde herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu yüzden kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Ancak kamp alanı yakınında yer alan Borabay Gölü Tabiat Parkında tesisler bulunmaktadır. Buradan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Gındıra Gölü Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. Ayrıca tuvalet ve duş ihtiyacının karşılanacağı bir alan bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Yakakent, Boraboy Köyü Yolu, 05800 Boraboy/Taşova/Amasya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Gındıra Gölü Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Akdağ Yaylası Kamp Alanı

Akdağ Yaylası Kamp Alanı

Amasya şehir merkezine 27 km uzaklıkta yer alan Akdağ Yaylası Kamp Alanı bölgede şenlikler düzenlenen alanlardan biridir. Bölgeye ulaşım engebeli ve zorlu yollardan sağlanmaktadır. Özel araçlarınızla, toprak yollardan ve yaya olarak gelebileceğiniz patika yollardan sağlanmaktadır.

Akdağ Yaylası Kamp Alanı, birçok spor dalında imkanlar sunmaktadır. Bölgede tırmanışlar, yürüyüşler, kampçılık gibi aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Yaylada bulunan yöre halkıda bölgeye gelen turistlere karşı da oldukça yardımseverdir. Ayrıca kamp alanı yakınlarında kızıl geyiklerin beslenme ve üreme noktaları yer almaktadır. Doğanın muhteşem görüntüsü içinde rahat, sakin ve huzurlu bir ortamda vakit geçirebilirsiniz. Akdağ Yaylası Kamp Alanında kampçıların ihtiyacını karşılayabileceği herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu yüzden bölgeye gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz.

Kamp olanakları: Akdağ Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. Ayrıca tuvalet ve duş ihtiyacının karşılanacağı bir alan bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Akdag, 05000 Çiğdemlik/Amasya Merkez/Amasya

Sosyal Medya Sayfası: Facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Akdağ Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Belevi Akpınar Kamp Alanı

Belevi Akpınar Kamp Alanı

Amasya, Taşova ilçesinde yer alan Belevi Akpınar Kamp Alanı, özellikle bölgede bulunan yöre halkının ilk tercihleri arasında yer alan, piknik ve doğa havası için sık sık tercih ettiği kamp alanlarından biridir. Amasya şehir merkezine 48 km uzaklıkta bulunmaktadır. Belevi Akpınar Kamp Alanın yakınlarında alabalık tesisi de bulunmaktadır. Tesis yakınlarında kamp kurabilir ve enfes alabalıkların tadını çıkarabilirsiniz.

Özellikle sıcak yaz aylarında serinlemek için, şehrin bunaltıcı havasından ve yoğunluğundan uzaklaşmak için sık sık tercih edilen kamp alanında doğa ile birlikte huzurlu ve sakin bir gün geçirebilirsiniz.

Belevi Akpınar Kamp Alanına ulaşımı özel araçlarınız ile sağlayabilirsiniz. Alabalık tesisin olduğu yerden bazı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu noktadan farklı bir tesis alanda bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı şehir merkezinden temin etmelisiniz.

Kamp olanakları: Belevi Akpınar Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. Ayrıca tuvalet ve duş ihtiyacının karşılanacağı bir alan bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: AMASYA / TAŞOVA / Belevi

Sosyal Medya Sayfası: Facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Belevi Akpınar Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Tekke Gölü Kamp Alanı

Tekke Gölü Kamp Alanı

Amasya’nın Taşova ilçesinde yer alan diğer bir kamp alanı da Tekke Gölü Kamp Alanı’dır. Bu kamp alanı Teke Köyü yakınlarında yer almaktadır. Bu alan bölgede mesire alanı olarak kullanılmakta ve kamp yapmak isteyenlerin rahatlıkla gelip kamp kurabileceği bir alandır. Tekke Gölü Kamp Alanı Amasya şehir merkezine 50 km uzaklıkta yer almaktadır.

Tekke Gölü Kamp Alanında piknik yapmak isteyenler için çardaklar, masalar, yürüyüş yolları, çadır ve karavan kampı yapılabilen birçok alan bulunmaktadır. Özellikle hafta sonları yoğun bir ilgi görmektedir. Kamp alanının biraz bakıma ihtiyacı vardır. Bölgede kampçıların ve buraya piknik için gelenlerin yaralanabileceği bir tesis bulunmamaktadır. Bu yüzden bölgeye gelmeden önce şehir merkezinden ihtiyaçların temin edilmesi gerekiyor.

Kamp olanakları: Tekke Gölü Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. Ayrıca tuvalet ve duş ihtiyacının karşılanacağı bir alan bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Telefon: 0535 821 80 47

Adres: Akınoğlu Köyü Yolu, 05800 Akınoğlu/Taşova/Amasya

Sosyal Medya Sayfası: Facebook

Ulaşım                  

Bulunduğunuz Konumdan Tekke Gölü Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Şahin Yaylası Kamp Alanı

Şahin Yaylası Kamp Alanı

Amasya- Tokat sınırında, Amasya şehrinden uzak bir konumda ye alan Şahin Yaylası Kamp Alanı, eşsiz doğası ve güzellikleri ile yaz sıcaklarından kaçmak isteyenler için tercih edilen kamp alanlarından birisidir. Şahin Yaylası Kamp Alanı Amasya şehir merkezine 80 km uzaklıkta yer almaktadır. Şehir merkezinden uzakta olduğu içinde çok fazla kalabalık olmayan sakin, sessiz, huzurlu bir ortam sunmaktadır. Bölgeye özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şahin Yaylası Kamp Alanı çadır ve karavan kampı için uygun yerlere sahiptir. Ayrıca Şahinbey Yaylası 1100 metre rakımda yer almaktadır. Kamp alanında yürüyüşler ve piknik yapılabilir, kontrollü kamp ateşi ya da mangal yakılabilir. Ayrıca güneşin doğuşu ve batışını burada en az bir kalarak izleyebilirsiniz.

Şahin Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu yüzden kamp alanına gelmeden önce gerekli olan ihtiyaçların temin edilmesi gereklidir. Tuvalet, banyo, çeşme gibi ihtiyaçlar içinde bir tesis bulunmuyor. Sesiz, sakin doğa havasında dinlemek için Şahin Yaylası Kamp Alanını tercih edebilirsiniz.

Kamp olanakları: Şahin Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. Ayrıca tuvalet ve duş ihtiyacının karşılanacağı bir alan bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Amasya/ Şahin Yaylası /Esençay Köyü

Ulaşım 

Bulunduğunuz Konumdan Şahin Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Çal Yaylası Kamp Alanı

Çal Yaylası Kamp Alanı

Amasya’nın Taşova ilçesinde aynı isme sahip tepede yer almaktadır ve bu yayla etrafı tamamen ormanlarla çevrilidir. Bol yeşillik ve ormanlık alan olması bölgede bol oksijenli, temiz bir hava sağlamıştır. Çal Yaylası Kamp Alanında çadır ve karavan kampı rahatlıkla yapılabilmektedir. Yöre halkının da özellikle hafta sonları piknik, yürüyüş gibi aktiviteler için sık sık tercih ettiği alanlardandır. Yaz aylarının bunaltıcı havasından da uzaklaşmak için tercih edilmektedir.

Çal Yaylası Kamp Alanı Amasya şehir merkezine 68 km uzaklıkta yer almaktadır. Bölgeye ulaşımı özel araçlarınız ile sağlayabilirsiniz. Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmadığı içinde ihtiyaçların alana gelmeden önce temin edilmesi gerekiyor.

Kamp olanakları: Çal Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. Ayrıca tuvalet ve duş ihtiyacının karşılanacağı bir alan bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Çal Yaylası, Taşova/Amasya

Ulaşım 

Bulunduğunuz Konumdan Çal Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Baraklı Şelalesi Kamp Alanı

Baraklı Şelalesi Kamp Alanı

Amasya’nın Taşova ilçesindeki Baraklı Köyü İçerisinde bulunan Baraklı Şelalesi Kamp Alanı olarak eşsiz bir yerdir. Yüksek ağaçlar arasından akan şelalesi büyüleyici görüntüsü ile ilgi çekmektedir. Bu kamp alanı Baraklı Köyüne 7 km uzaklıkta araçlar için oldukça zorlu bir yol ile ulaşım sağlanan bir alanda yer almaktadır. Daha çok bu yoldan yürüyerek, arazi araçları ve motorlarla geçiş sağlamanız mümkündür.

Baraklı Şelalesi Kamp Alanı şehir merkezine 55 km uzaklıkta bulanmaktadır. Doğanın bu benzersiz güzelliğinde kamp kurmak isteyenler, hem temiz havanın keyfini çıkartıp hem de sıcak aylarda şelalenin sularında serinlemektedirler. Özellikle bahar aylarında eriyen karlar ile birlikte yoğun bir şekilde akan şelalenin yanında kamp kurarak ya da günü birlik geziler ile huzurlu, eşsiz, sakin bir tatil geçirebilirsiniz.

Baraklı Şelalesinin etrafında bölgeye kamp için ya da günü birlik gelenler için herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu yüzdenden ulaşım açısından da zorlu olan kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçların temin edilmesi gerekir.

Kamp olanakları: Baraklı Şelalesi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. Ayrıca tuvalet ve duş ihtiyacının karşılanacağı bir alan bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Baraklı Köyü, Taşova/ Amasya

Sosyal Medya Sayfası: Facebook

Ulaşım 

Bulunduğunuz Konumdan Baraklı Şelalesi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Dereli Havuzbaşı Mesire Ve Kamp Alanı

Dereli Havuzbaşı Mesire Ve Kamp Alanı

Kamp alanlarının yoğun şekilde bulunduğu Amasya’nın Taşova ilçesinde bulunan diğer bir kamp alanı da Dereli Havuzbaşı Mesire Ve Kamp Alanı’dır. Kamp alanı ormanlık ve yeşilliğin hakim olduğu, yöre halkının da mesire alanı olarak yoğun şekilde ziyaret ettiği, piknik yaptığı, temiz havanın keyfini çıkarttığı alanlardan biridir. Kısa zaman önce de bölgede yapılan havuz kampçılık için gelenlere muhteşem bir ortam sunmaktadır.

Dereli Havuzbaşı Mesire Ve Kamp Alanı Amasya şehir merkezine 50 km,  ilçe merkezine ise 19 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kamp alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İlçe merkezinden kamp alanına minibüsler kalkmaktadır. Dereli Havuzbaşı Mesire Ve Kamp Alanında tuvalet, çeşme, kamp alanları gibi birçok ihtiyacın karşılanacağı yerler bulunmaktadır. Ancak gıda ihtiyaçları için herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bölgeye gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmeniz gereklidir.

Kamp olanakları: Dereli Havuzbaşı Mesire Ve Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. Ancak kamp alanında tuvalet ve çeşme, mescit, çadır ve karavan kampı için alanlar, piknik alanları ve masaları, otopark ihtiyaçlarının karşılanmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Dereli Köyü, Taşova / Amasya

Ulaşım 

Bulunduğunuz Konumdan Dereli Havuzbaşı Mesire Ve Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Kırkharman Köyü Destek Baraj Gölü Kamp Alanı

Kırkharman Köyü Destek Baraj Gölü Kamp Alanı

Amasya Kamp Alanları. Amasya’nın Taşova ilçesinde yer alan Destek Barajı, Devlet Su İşleri tarafından suluma barajı olarak yaptırılmış ve daha sonra bu barajın çevresi yöre halkı tarafından mesire ve kamp alanına dönüştürülmüştür. Bu baraj içinde tatlı su balıkçılığı da yapılmaktadır. Bölge yemyeşil doğası, sakin ve huzurlu ortamında kamp yapmak ya da piknik yapmak isteyenlerin için uygun bir ortam sunmaktadır.

Kırkharman Köyü Destek Baraj Gölü Kamp Alanı, Amasya şehir merkezine 60 km, Taşova ilçe merkezine ise 30 km mesafede bulunmaktadır. Kamp alanında şehrin yoğurucu ve kalabalık ortamında uzaklaşıp vakit geçirebilir, çadır ve karavan kampı kurabilir, piknik ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Özellikle sıcak yaz aylarının bunaltıcı havasından uzaklaşmak ve serinlemek için tercih edebileceğiniz doğa harikası bir yerdir.

Kırkharman Köyü Destek Baraj Gölü Kamp Alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Çevre il ve ilçelerden de yoğun bir şekilde tercih edilen kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Tuvalet ve banyo gibi ihtiyaçlarında karşılanacağı bir alan yoktur.

Kamp olanakları: Kırkharman Köyü Destek Baraj Gölü Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. Ayrıca çeşme, tuvalet ve banyo ihtiyacının karşılanacağı bir alan bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kırkharman, Taşova/ Amasya

Ulaşım 

Bulunduğunuz Konumdan Kırkharman Köyü Destek Baraj Gölü Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. Gürsu Göleti Kamp Alanı, Amasya Kamp Alanları

Gürsu Göleti Kamp Alanı

Gürsu Göleti Kamp Alanı, Amasya da 2013 yılında bölge belediyesi tarafından sulama göleti olarak yapılmıştır. Göletin diğer bir adı da Şehit Himmet Aydemir Sulama Göleti’dir. Gürsu Göleti Kamp Alanı doğanın içinde ormanlık alan içerisinde yer almaktadır.

Gürsu Göleti Kamp Alanı, Amasya’nın Taşova ilçesinde, şehir merkezine 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Kamp alnı yüksek bir noktada yer almaktadır ve bu konumdan Amasya ovalarını kuş bakışı görebilirsiniz. Sakin, yemyeşil doğası, temiz havası, yürüyüş yolları, piknik alanları, buz gibi akan kaynak suları ile kamp alanına gelenler için muhteşem bir ortam sağlamaktadır.

Gürsu Göletin de herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu yüzdende kamp alanına gelemden önce ihtiyaçların şehir ya da ilçe merkezinden temin edilmesi gereklidir. Kamp alanına ulaşımı özel araçlarınız ile sağlayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Gürsu Göleti Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. Ayrıca çeşme, tuvalet ve banyo ihtiyacının karşılanacağı bir alan bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 05802 Gürsu/Taşova/Amasya

Ulaşım 

Bulunduğunuz Konumdan Gürsu Göleti Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

13. Uluköy Barajı Kamp Alanı, Amasya Kamp Alanları

Uluköy Barajı Kamp Alanı

Uluköy Barajı Kamp Alanı, Amasya’nın Taşova ilçesinde, Amasya- Tokat sınırı üzerinde yer alan 78 senesinde Devlet Su İşleri tarafından sulama amaçlı yapılmaya başlanan barajdır. Bu baraj alanı Amasya- Tokat arasında iki şehrin piknik, mesire ve kamp alanı olarak kullanılmaktadır. Kamp alanında doğa yürüyüşleri, piknik, çadır ve karavan kampçılığı, olta balıkçılığı, gibi birçok aktivite gerçekleştirilebilmektedir.

Uluköy Barajı Kamp Alanı, Amasya şehir merkezine 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Bölge özellikle yaz aylarında sıcakların bunaltıcı havasından uzaklaşmak isteyenler için tercih edilen serin, ferah bir alandır. Hafta sonları yoğun ve kalabalık olan kamp alanında kampçıların ihtiyacının karşılanacağı herhangi bir tesisi bulunmuyor. Bu yüzden kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Kamp olanakları: Uluköy Barajı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. Ayrıca çeşme, tuvalet ve banyo ihtiyacının karşılanacağı bir alan bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Uluköy Barajı, Taşova/Amasya

Ulaşım 

Bulunduğunuz Konumdan Uluköy Barajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14. Kızkayası Kanyonu Kamp Alanı, Amasya Kamp Alanları

Kızkayası Kanyonu Kamp Alanı

Merzifon’un ilçe sınırına 17 km uzaklıkta bulunan Kızkayası Kanyonu yaklaşık 3 km uzunluğundadır ve kanyon çıkışında Roma dönemine ait bir köprü bulunmaktadır. Kanyon birçok tarihi güzellik ve doğal ortamı ile tercih edilen gezilecek kamp yapılacak alanlardan birisidir. Amasya şehir merkezine 75 km uzaklıkta bulunan Kızkayası Kanyonu Kamp Alanı oldukça geniş bir alanda çadır ve karavan kampçılığı için uygun, yürüyüşler yapılacak bir yerdir. Hafta sonları da çevre il ve ilçelerden günü birlik piknik gezileri için sık sık tercih edilmektedir.

Kızkayası Kanyonu Kamp Alanı hem doğa sevenlerin hem macera tutkunlarının seveceği bir yapıya sahiptir. Kızkayası Kanyonu Kamp Alanında kampçılar için herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu yüzden kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmak gereklidir. Sakin, huzurlu, doğa ile baş başa bir tatil için tercih edilebilecek kamp alanlarından biridir.

Kamp olanakları: Kızkayası Kanyonu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. Ayrıca çeşme, tuvalet ve banyo ihtiyacının karşılanacağı bir alan bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: /Amasya

Ulaşım 

Bulunduğunuz Konumdan Kızkayası Kanyonu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

15. Yedikır Baraj Gölü Kamp Alanı, Amasya Kamp Alanları

Yedikır Baraj Gölü Kamp Alanı

Amasya Kamp Alanları. Amasya’nın Suluova ilçesindeki en çok bilinen yerlerden olan Yedikır Barajı, şehir merkezine 53 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yedikır Barajı ve çevresi yaban hayatı koruma alanı olarak ilan edilmiştir. Bu yüzden kamp ve mesire alanı olarak kullanılır iken dikkatli olmak doğaya zarar vermemek gerekmektedir. Çadır ve karavan kampı için oldukça uygun bir alana sahiptir.

Yedikır Baraj Gölü Kamp Alanı özellikle yaz aylarında ve hafta sonları yoğun bir ilgi görmektedir. Bura da olta balıkçılığı da yapılmaktadır. Bölgeye ilçe merkezinden kalkan minibüslerle ya da özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca kamp alanında tuvalet, çeşme, mescit ve küçük bir market bulunmaktadır. İhtiyaçların kısmen karşılanabildiği Yedikır Baraj Gölü Kamp Alanına yine de hazırlıklı gelmekte fayda vardır. Kamp alanında piknik alanları, yürüyüş rotaları, masalar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Yedikır Baraj Gölü Kamp Alanında küçük bir market vardır bazı ihtiyaçlar buradan karşılanabilse de kapsamlı şekilde olacak gıda ihtiyaçlarının kamp alanına gelmeden önce temin edilmesi gereklidir. WC, içme suyu kaynağı, mescit, market, yürüyüş parkurları ve çadır kamp alanları gibi alanlarda bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 05500 Cürlü, Yedikır Barajı, Suluova/Amasya

Sosyal Medya Sayfası: İnstagram

Ulaşım 

Bulunduğunuz Konumdan Yedikır Baraj Gölü Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Amasya Ücretli Kamp Alanı

16. Boraboy Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı

 Boraboy Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı

Amasya Kamp Alanları. Amasya’nın Taşova ilçesinde yer alan Boraboy Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı, Amasya ücretli kamp alanlarındandır. Bu alan girişte belli ücretler cüzi miktarda alınmaktadır. Boraboy Gölü diğer bir adı ile de Aynalı göl olarak da bilinmekte olan bu yer, hem yemyeşil doğası hem de temiz tavası, sakin huzurlu ortamı ile gelenlere muhteşem bir tatil alanı sunmaktadır. Bura Aynalı göl adı tüm doğal güzelliklerinin göle yansıması ve bunu izleyenlerine ayna gibi aktarması ile bu adı almaktadır.

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı çadır ve karavan kampı için bir alandır. Çadır kampı için 46 TL, karavan kampı için de 61 TL kamp ücreti ödemek gereklidir.

Amasya şehir merkezine 62 km, Taşova ilçe merkezine ise 22 km uzaklıkta yer alan Boraboy Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanında doğa yürüyüşleri, bisiklet sürmek için alanlar, piknik ve kap alanları, masalar, gezerken doğal güzellikleri fotoğraflayacağınız birçok imkan bulunmaktadır. Ayrıca tabiat farkı içerisinde bulunan kır evlerinde de konaklama sağlanmaktadır.

Boraboy Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanında bölgeye gelen ziyaretçiler için ihtiyaçların karşılanabileceği tesisler, lokanta, büfe, içme suyu çeşmeleri, tuvalet, mescit gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp Olanakları: Boraboy Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanında gıda ihtiyaçlarının karşılanacağı büfe, lokanta gibi tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca kamp alanında tuvalet, çeşme, mescit, çocuk oyun alanları, piknik masaları, konuk evi, giriş kontrol noktası, kır evi, gölet alan, çadır ve karavan kampı yerleri, bisiklet sporu, doğa yürüyüş alanları, fotoğrafçılık gibi birçok imkan sunulmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Kişi başı giriş ücreti: 8₺. Kişi başı indirimli giriş ücreti: 4₺. Bisiklet ile giriş ücreti: 8₺. Motorsiklet ve ATV ile giriş ücreti: 16₺. Otomobil, kamyonet ve pickup ile giriş ücreti: 24₺. Minibüs ile giriş ücreti: 72₺. Midibüs ile giriş ücreti: 120₺. Otobüs ile giriş ücreti: 240₺.

1 ünite çadır yeri bedeli (4 kişilik) günlük ücreti: 75₺. 1 ünite karavan / moto karavan yeri (günlük) ücret: 95₺. 3 yataklı bungalov ev günlük konaklama ücreti: 350₺. 4 yataklı bungalov ev günlük konaklama ücreti: 400₺

İletişim Bilgileri

Telefon: (0358) 345 50 51

Adres: Yakakent, Boraboy Yolu, 05800 Boraboy/Taşova/Amasya

Sosyal Medya Sayfası: Facebook

Ulaşım 

Bulunduğunuz Konumdan Boraboy Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Aksaray Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*