Burdur Kemer Nerede? Burdur Kemer’e Nasıl Gidilir?

Burdur Kemer nerede

Burdur Kemer Nerede? Burdur Kemer Türkiye’nin güneyinde bulunan Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde kalmaktadır. Burdur Kemer ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak 4 bindir. Burdur Kemer ilçesine komşu ilçeler Burdur ilçelerinden kuzeyinde Merkez, doğusunda Bucak, batısında da Karamanlı ve Tefenni ilçeleriyle birlikte güneyinde de Antalya’nın Korkuteli ilçeleridir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 161 kilometrekaredir. İlçenin il merkezine olan uzaklığı 57 kilometredir. Burdur Kemer İlçesi harita konumu olarak 37° 21′ 11.9412” Kuzey ve 30° 3′ 40.3776” Doğu gps koordinatları arasında yer almaktadır. Burdur Kemer’in ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 1165 metredir. Burdur Kemer ilçesinde toplamda 3 mahalle vardır.

Burdur Kemer Nerede? Burdur Kemer Haritası

Burdur Kemer nerede

Burdur Kemer’e Nasıl Gidilir?

Burdur Kemer’e ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs yer almaktadır. Burdur Kemer merkeze kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Burdur Kemer merkeze ayrıca, özel araç kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Pek çok farklı noktada halk otobüsleri ve minibüs hatları da kullanılabilmektedir.

Burdur Kemer Nerede, Burdur Kemer Yol Tarifi, Burdur Kemer’e rota oluşturmak için tıklayınız…

Burdur Kemer Nerede? Karayolu ile Burdur Kemer’e Ulaşım

Burdur merkez ilçesinden D330 Yolu üzerinden yaklaşık 41 dakikada Burdur Kemer ilçesine ulaşılabilmektedir. Aynı şekilde Ağlasun ilçesinden Bucak Isparta Yolu/D685 Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 13 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Çeltikçi ilçesinden Yeni Caddesini kullanılarak yaklaşık 56 dakikada Burdur Kemer ilçesine erişim sağlanabilir. Gölhisar İlçesinden D330 Yolu üzerinden yaklaşık 1 saat 39 dakikada Burdur Kemer’e ulaşım sağlanmaktadır. Yeşilova ilçesinden de Kıraatlı Yolu Yolunu kullanarak yaklaşık 42 dakikada Burdur Kemer’e ulaşım sağlanmaktadır. Karamanlı ilçesinden ise Burdur Fethiye Yolu/D330 Yolunu kullanarak yaklaşık 28 dakikada Burdur Kemer’e ulaşım sağlanmaktadır.

Toplu Taşıma ile Burdur Kemer’e Ulaşım

Burdur Kemer ilçesine şehir içi ulaşımlarda genellikle halk otobüsleri ve minibüsler kullanılmaktadır. Burdur Kemer’de yaşayanlar genellikle otobüs hatlarını daha aktif kullanmaktadır. Kentte bulunan taksilerde şehir içi ulaşımda bir diğer alternatif olarak tercih edilebilir.

Burdur Kemer ilçesinde gün boyu halk otobüsleri hizmet etmektedir. Günün her saati belirli aralıklarla halk otobüsleri kullanılabilir. Burdur Kemer Merkez’den otobüsler gün boyu farklı ilçe ve mahallere hareket etmektedir. Burdur Kemer Merkez’den çevre ilçelerine halk otobüsleri ve minibüsler kullanarak farklı aktarma araçları ile rahatlıkla ulaşılabilir.

Karamanlı ilçesinden halk otobüsleri kullanılarak gün içinde rahatlıkla ve kısa sürede Burdur Kemer’e ulaşılabilir. Kentin farklı noktalarından Burdur Kemer’e kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Burdur Kemer ilçe merkezinden Burdur merkez ilçesine de hem özel araç hem de halk otobüsleri ile rahatça ulaşabilirsiniz.

Burdur Kemer İlçesinden Havalimanı’na Ulaşım

Burdur Burdur Kemer ilçesine ulaşım için hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Isparta Keçiborlu mahallesi mevkiisinde yer alan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gidebilirsiniz. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan özel araçla veya toplu taşıma araçlarıyla Burdur Kemer ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aracınız ile Afyon Isparta Yolu/D650 ve D330 Yolu Üzerinden yaklaşık olarak 1 saat 5 dakikada Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı alternatif olarak Kıraatlı Yolu Üzerinden yaklaşık olarak 1 saat 20 dakikada Denizli Çardak Havalimanı’na erişim sağlayabilirsiniz.

Burdur Kemer Nereye Bağlı? Burdur Kemer Hangi Bölgemizdedir?

Burdur Kemer İlçesi Akdeniz Bölgesinde Burdur kentinde yer almaktadır. Burdur Kemer farklı kültürel ve geleneksel ögeleri yansıtan bir yerdir. Burdur Kemer İlçesinin tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır.

Yüzey şekilleri ovalık ve dağlık yapıdadır. Burdur’un güney bölümünde yer almaktadır. İklim çeşitliliği yönünden oldukça yoğun bir iklim yapısı görülmektedir. İlçede genellikle Karasal iklim ile Akdeniz iklimi arasında geçişler hâkim olup, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk geçmektedir.

Burdur Kemer nerede

Burdur Nerede? Burdur Hangi Bölgemizdedir?

Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesinde yer alan Burdur kenti, Kuzeyinde Afyon, doğusunda Isparta, güneyinde Antalya, güneybatısında Muğla ve batısında Denizli illeriyle komşudur. Topoğrafik yapısı dağlık ve ovalık alanlardan oluşmaktadır. Burdur İstanbul arası 572 kilometre, Burdur Ankara arası 423 kilometre, Burdur İzmir arası 384 kilometre, Burdur Antalya arası 127 kilometre ve Burdur Konya arası 278 kilometredir.

 Gezilecek yerler yazılarımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*