Bursa Yemek Yerleri, Bursa Restoranları- Bursa’da Bulunan En İyi 44 Yemek Yeri

Bursa Yemek Yerleri, Bursa Restoranları, Bursa, Marmara bölgesinde yer alan ülkemizin sevilen, görkemli, eski ve köklü illerinden biridir. Bursa’ya kentin her farklı bölgesinden erişim sağlamak mümkündür. Bursa, tarihi ve kültürel birçok mirasa sahip gezilip görülmesi gereken şehirlerden biri olmasının yanı sıra gelişmiş mutfak kültürü de beğeni almaktadır. Sadece kendi ilinde değil bölge dışına hatta Dünya mutfağına kadar adını ve lezzetini duyurmayı başarmış yemekleri bulunmaktadır. Bursa’nın en bilindik adını dünya mutfaklarına duyurmuş olan İskender kebabı ve İnegöl köftesi, kestane şekeri, Kemalpaşa tatlısı, pideli köfte, cevizli lokum, cendere baklavası, tahanlı (tahinli pide)  gibi daha başka birçok ürün bulunmakta. Bursa’da yerli yabancı birçok kişinin sevdiği ve deneyimleyebileceği meşhur yöresel yemeklerin ve dünya mutfağından birçok lezzetin sunulduğu beğenilen mekânlar bulunmaktadır. Ülkemizin en büyük ve ilgi gören şehirlerinden de biridir. Bursa’da farklı birçok yemek mekânı bulunmaktadır. Bu yazımızda sizin için Bursa’da bulunan birçok en iyi yemek mekânını derledik. Bursa’da ne yenir?

Bursa’da Bulunan En İyi 44 Yemek Yeri

1. Yeşil Pideli Köfte – Mahir Usta

Yeşil Pideli Köfte - Mahir Usta

Ülkemizin en büyük ve sevilen, yoğun ilgi gören Bursa ilinde bulunan Yeşil Pideli Köfte – Mahir Usta, çeşit çeşit birbirinden lezzetli pidelerin, köftelerin yapıldığı mekanlardan biridir. Burada ziyaretçiler enfes doyurucu menüler ve yemekler tercih edebilmektedir. Uzun yıllardır hizmet veren işletme, meşhur yemekleri, Bursa kebabı, sütlü helvası ile meşhurdur. Hüsamettin Sünneli tarafından kurulan işletmede eskiden ‘’Gariban İskenderi’’ olarak bilinen pideli köfte Bursalılara tanıtılmıştır.

İletişim Bilgileri

Adres: Kayhan, Kayhan Çarşısı No 43, 16230 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 222 84 44

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/Yesil.Pideli.Kofte.Izgara/

2. Kebapçı Hüseyin Usta

Kebapçı Hüseyin Usta

Bursa’nın popüler sevilen mekanlarında birisi olan Kebapçı Hüseyin Usta, bölgenin eski kebapçılarından biridir. Enfes, lezzetli, tadı damaklarda kalacak kebaplar yapmaktadır. Hem meşhur İskender’i hem kebapları ile tercih edilmesi gereken en iyi mekanlardan biri olarak gelmektedir. Yemeklerinin, etlerin yanında sunulan meze ve salatalar da oldukça lezzetli ve porsiyonlar doyurucudur. Gözler önünde servis sırasında İskender üzerine dökülen enfes tereyağı da iştah kabartmaktadır. Mekan çalışanları da ilgili, güler yüzlü, samimidir. Ortamı ferah, temiz, otantiktir.

İletişim Bilgileri

Adres: Alacamescit, Tuz Pazarı Cd. 16/B, 16020 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 220 12 29

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/kebapcihuseyinusta/

3. Rumeli Kardeşler Sofrası

Rumeli Kardeşler Sofrası

Bursa’da enfes ev yemeklerinin, yöresel yemeklerin hazırlandığı esnaf lokantalarından birisi olan Rumeli Kardeşler Sofrası, hem lezzeti hem de uygun fiyatları ile ziyaretçilerin beğenisini almaktadır. et yemeklerinden sebze ve zeytinyağlı yemeklere, köftelerden tatlılara her damak zevkine uygun çeşit çeşit ürün bulunmaktadır. Mekan her Cuma iç pilavı ile oğlak sunumu yapmaktadır. Otantik, temiz, ilgili çalışanların olduğu bir yerdir. Pazar günleri işletme kapalı olup pazartesi-Cumartesi günleri arasında açıktır.           

İletişim Bilgileri

Adres: Gülbahçe, Vardar Cd. No:36, 16240 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 252 05 27

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/rumelikardeslersofrasii/

4. Uludağ Kebapçısı Cemal Cemil Usta

Uludağ Kebapçısı Cemal Cemil Usta

Bursa’da 1964 yılından beri uzun yıllardır hizmet veren Uludağ Kebapçısı Cemal Cemil Usta, cemal ve Cemil kardeşler tarafından açılan, Bursa’nın meşhur İskender kebabının yapıldığı mekanlardan biridir. Usta ellerde yıllardır enfes ve lezzetli bir şekilde hazırlanarak sunulan kebaplar ziyaretçilerinin beğenisini ve yorumunu almaktadır. Mekan otantik, ferah, temiz, yerel bir işletmedir. Hem yerel halk hem de şehir dışından gelen ziyaretçilerin deneyimlemek istediği ilk mekanlarda biridir.

İletişim Bilgileri

Adres: Ulu Mahalle, Uluyol Caddesi, 16. Şirin Sk. No:12, 16220 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 254 72 64

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/uludagkebapcisicemalcemilusta/

5. Bursa Kebapçısı, Bursa Yemek Yerleri

Bursa Kebapçısı

Bursa’nın sevilen tarihi, eski yerlerinden biri olan Bursa Kebapçısı, enfes kebapların yemeklerin yapıldığı mekanlardan biridir. 1956 yılından beri hizmet veren mekan otantik, küçük, salaş tarzda temiz bir yerdir. Çok şirin, güzel bir mekandır. Birinden lezzetli tatlıların, İskenderlerin, kebapların yapıldığı mekan ziyaretçilerin de beğenisini de almaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Osmangazi Mahallesi Belediye Cd., Orhan Camii Altı, 16010 Osmangazi

Telefon: (0224) 222 16 02

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/bursakebapcisi/

6. Ciğergah, Bursa Yemek Yerleri

Ciğergah

Bursa’da bir aile işletmesi olarak hizmet veren kebaplardan, sebze yemeklerine kadar birçok yemeklerin yapıldığı işletmelerden biridir. Ciğergah, damaklarda tadı kalacak ciğerlerin, kebapların, sebze yemeklerinin sunulduğu, sevilen mekanlardan biridir. Aileler içinde uygun, ferah, temiz, otantik bir mekandır. Geniş, rahat edebileceğiniz, lezzetli doyurucu yemekler yiyebileceğiniz mekan ziyaretçilerini beklemektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Ertuğrul, Ahmet Taner Kışlalı Blv., 16120 Nilüfer/Bursa

Telefon: (0224) 414 00 63

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/cigergah/

7. Zennup, Bursa Yemek Yerleri

Zennup

Bursa’nın nefes etlerinin yapıldığı Zennup, birçok ürü ile ziyaretçilerin beğenisi alan, sıcak, temiz ferah bir ortamı bulunan mekanlardan biridir. Menü içeriği oldukça fazla çeşit çeşit ürüne sahiptir, bunun yanında da satın alabileceğiniz yöresel el yapımı ürünlerin olduğu bir bölümde bulunuyor. Sabah kahvaltısından akşam yemeklerine kadar gün boyu güzel bir ziyafet çekebilirsiniz. Tertemiz, nezih, şık ortamı ziyaretçilerin rahat edebilmesini sağlamaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: blok 76, 1/15, Eker Meydanı Avm A, 16040 Nilüfer/Bursa

Telefon: (0224) 453 27 16

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/zennup1844/?hl=tr

8. Kahve Trendi

Kahve Trendi

Bursa’da bulunan Kahve Trendi, kafeterya olarak hizmet veren ve sabah kahvaltısından akşam yemeğine birçok yemeğin yapılıp sunulduğu mekânlardan biridir. Gece yarısına kadar açık olan mekan ziyaretçilerin beğenisini alan, temiz, ferah, otantik bir mekandır. Geniş bir alana sahiptir. Çalışanları müşterilerine karşı ilgili, güler yüzlü ve servisler hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. Burada tüm öğünleriniz için enfes lezzetler sunulmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Millet, Derya Cd. No:94, 16270 Yıldırım/Bursa

Telefon: (0224) 362 22 20

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/kahvetrendi/

9. Uzan Et Mangal

Uzan Et Mangal

Bursa-Nilüfer’de bulunan bir et lokantası olarak ziyaretçilerine hizmet veren Uzan Et Mangal, ortamı ve yemekleri ile ziyaretçilerin beğenisini alan mekanlardan biridir. Uzan Et Mangal, et yemeklerinin, bonfile, köfte, kebap gibi lezzetlerin doyurucu enfes bir şekilde hazırlandığı bir işletmedir. Mekan temiz, ferah, nezih, manzarası ve sakinliği ile dikkat çekmektedir. Ailelerin ve arkadaş gruplarının rahatça tercih edebileceği bir mekandır.

İletişim Bilgileri

Adres: Kayapa, Mehmet Akif Ersoy Cd. No:22, 16315 Nilüfer/Bursa

Telefon: (0224) 493 20 45

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/uzanetmangal/

10. Bıçaksız Restoran

Bıçaksız Restoran

Bursa’da ferah, temiz, yeşil bir doğa ortamı olan Bıçaksız Restoran, et yemeklerinin en lezzetli şekilde hazırlanarak sunulduğu mekanlarda biridir. Mekanda sabah kahvaltısı, pratik hamburger gibi yemekler, et yemekleri çeşit çeşit seçenek menülerde yer almaktadır. Geniş, büyük bir ortama sahiptir. Yeşil ağaçların olduğu teras alanı da bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Doburca Mah. 3.Nilüfer Cad A Blok No: 102 İç Kapı No: 1, 16090 Osmangazi/Bursa

Telefon: 0541 168 16 16

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/bicaksizrestoran/

11. Hayat Lokantası, Bursa Yemek Yerleri

Hayat Lokantası

Bursa’da geniş, ferah, rahat bir alanı olan açık ve kapalı alanı olan, yeşil bir doğa alanına da sahip olan mekanlardan biri olan Hayat Lokantası, ailelerin, arkadaşların, kalabalık grupların tercih edebileceği mekanlardan biridir. Burada çocuklarınızın rahatça hareket edip oynayabileceği bir alan vardır. Hem enfes yemekler hem de ortam rahat etmenizi, güzel bir yemek deneyimi yaşamanızı sağlar. Sadece yemek için değil açık büfe sabah kahvaltıları, öğle ve akşam çeşit çeşit yemekler hazırlanmaktadır. Yöresel yemeklerden sebze ve et yemeklerine, dünya mutfağından lezzetlere kadar birçok çeşit sunulmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Santral Garaj, Ulubatlı Hasan Blv. 25/A, 16200 Osmangazi/Bursa

Telefon: 0552 464 70 47

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/hayatlokantasii/

12. İSKENDER ® Tarihi Ahşap Dükkan

İSKENDER ® Tarihi Ahşap Dükkan

Bursa kebap restoranlarından biri olan ve uzun yıllardır hizmet veren İSKENDER ® Tarihi Ahşap Dükkan, otantik, tarihi ve görkemli dekorasyonu ile ziyaretçilerin beğenisini alan mekanlardan biridir. Çeşit çeşit et ürünlerinin enfes bir şekilde hazırlandığı mekan et severlerin hayır diyemeyeceği yemekler sunmaktadır. 1867 yılından beri nesilden nesile aktarılan bu işletmede usta ellerde etler en iyi şekilde hazırlanarak masalara getirilir.

İletişim Bilgileri

Adres: Kayhan, Ünlü Cd. No:7, 16010 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 221 46 15

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/kebapci.iskender.kayhan/

13. Selçuk Restaurant

Selçuk Restaurant

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde hizmet veren Selçuk Restaurant, bölgenin beğenilen ve çeşit çeşit yöresel yemeklerinin yapıldığı işletmelerden biridir. Burada birbirinden güzel enfes yemekler ilgili çalışanlar tarafından özenle hazırlanıp sunulmaktadır. Nezih, ferah, temiz bir ortama sahiptir.

İletişim Bilgileri

Adres: Gaziakdemir Mah Stadyum Cad Reşat Oyal Kültürparkı, 16050 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 234 49 51

14. İSKENDER ® İskender Efendi Konağı

İSKENDER ® İskender Efendi Konağı

Bursa’da Osmangazi ilçesinde bulunan İSKENDER ® İskender Efendi Konağı, kebap lokantası olarak ziyaretçilerin enfes Bursa etlerini deneyimleyebileceği mekanlardan biridir. Mekanın ortamı otantik, tarzı dekorasyonların yer aldığı, temiz, ferah bir düzene sahiptir. Mekanı tercih eden ziyaretçiler oldukça memnun kalmakta, iyi yorumlar yapmaktadır. Bursa’nın dünya mutfağına adını ve lezzetini duyurmuş olan İskender kebabının en iyi şekilde yapıldığı yerlerden biridir.

İletişim Bilgileri

Adres: Soğanlı, Soğanlı Botanik Parkı No:1, 16140 Osmangazi/Bursa

Telefon: 444 1 867

15. Ciğerci Yusuf Çal

Ciğerci Yusuf Çal

Bursa-Nilüfer de bulunan Ciğerci Yusuf Çal, enfes ciğerlerin, kebapların, et yemeklerinin yapıldığı mekanlardan biridir. Ayrıca sulu ev yemeklerine kadar da birçok çeşit menüde yer almaktadır. Sunumları, dekorasyonu otantik ve tarihi tarzda ziyaretçiler için beğenilen güzel bir ortam sunmaktadır. Tertemiz, ferah bir havası ve ilgili, güler yüzlü çalışanları da vardır. İlin birçok bölgesinde farklı şubeleri de bulunmaktadır. Doyurucu lezzetli, yemeklerini deneyimleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Fethiye, Finike Sk., 16140 Nilüfer/Bursa

Telefon: (0224) 242 21 16

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/cigerciyusufcal/

16. Zevk-i Safa, Bursa Yemek Yerleri

Zevk-i Safa

Bursa’da kafeterya tarzı hizmet veren bir işletme olan Zevk-i Safa, sabah kahvaltısından akşam yemeklerine kadar birçok yemeğin enfes şekilde hazırlanarak sunulduğu mekanlarda biridir. Pratik, yemekler, köfteler, kebaplar çeşit çeşit ürün, taze, doğal ve lezzetli bir şekilde hazırlanarak sunulmaktadır. Açık ve kapalı alanları, ferah, yeşil doğa alanı, güzel bir manzaraya sahiptir.

İletişim Bilgileri

Adres: Yiğitali, Bursa Uludağ Yolu 164/4, 16370 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 238 36 36

17. Nevigah Restaurant

Nevigah Restaurant

Bursa’da birçok et lokantası bulunmaktadır. Etin yoğun olarak tüketildiği ve çeşit çeşit ürünün hazırlandığı Nevigah Restaurant, ziyaretçilerin beğenisini alan sık sık tercih edilen mekanlardan biridir. Açık kapalı alanları olan, ferah, temiz bir ortamı olan, doyurucu porsiyonlarda yemeklerin sunulduğu işletmelerden biri olarak hizmet vermektedir. Yaprak döneri, iskenderi, kebapları, köfteleri, çeşit çeşit et ürünleri hazırlanmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Altınova, İstanbul Cd No:398/A, 16090 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 246 22 22

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/nevigah/

18. Cemilusta Bursa

Cemilusta Bursa

Şık, nezih, tertemiz, güzel, göz alıcı bir dekorasyona ve tarza sahip olan Cemilusta Bursa, bölgenin beğenilen, açık geniş bir alanda yer alan, birçok ziyaretçinin beğenisini alan ve sık sık tercih edilen mekanlardan biridir. Burada birbirinden enfes et yemekleri, sebze yemekleri, salatalar, kahvaltı sofraları hazırlanmaktadır. Çeşit çeşit ürün ile hazırlanan zengin bir menü bulunmaktadır. Çocuklu aileler için de uygun olan mekanda oyun alanı da bulunmaktadır. Geniş ferah ortamında rahat bir yemek deneyimi geçirebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Işıktepe, Ormanlar Cd. No:5, 16140 Işıktepe Osb/Nilüfer/Bursa

Telefon: (0224) 236 61 61

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/cemilustabursa/

19. Siesta Meşelipark

Siesta Meşelipark

Bursa’da yeşilin manzarasında doğa içerisinde ferah, temiz havanın hakim olduğu işletmelerden birisi olan Siesta Meşelipark, şehrin bunaltıcı havasından uzakta, keyifli bir yemek keyfi geçirebileceğiniz mekanlardan biridir. Gece saatlerine kadar yoğun ilgi gören, sabah kahvaltısından akşam yemeklerine her öğün servisi olan popüler restoranlardan biridir. Mekan oldukça nezih, ferah, temiz, güzel bir şekilde dekor edilmiş, çalışanları ilgili ve güler yüzlü, servisler hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Işıktepe Osb. Mah, Arıtma Cd. No:2, 16140 Işıktepe Organize Sanayi Bölgesi/Nilüfer/Bursa

Telefon: (0224) 241 77 88

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/siestameselipark/

20. Çam3 Et Mangal

Çam3 Et Mangal

Bursa’nın daha salaş tarzda, nezih, ferah, güzel bir işletmesi olan Çam3 Et Mangal, enfes yemeklerin ve ortamın olduğu mekanlardan biridir. Açık ve kapalı oturma alanları da bulunmaktadır. Bir restoranda aranan ferah, temiz, otantik ortam, enfes, lezzetli yemekler burada ziyaretçilerine sunulmaktadır. Tercih edebileceğiniz popüler yemek mekanlarından biridir.

İletişim Bilgileri

Adres: Yiğitali, Uludağ Yolu Cd. No:304, 16120 Osmangazi/Bursa

Telefon: 0532 437 77 66

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/profile.php?id=100065544007610

21. Nilüfer Doğa Restaurant

Nilüfer Doğa Restaurant

Bursa-Nilüfer bölgesinde bulunan Nilüfer Doğa Restaurant, doğa içerisinde, ferah, temiz bir doğa alanında ziyaretçilerine hizmet veren mekanlardan biridir. Burada çeşit çeşit et ürünleri, enfes yemekler, salatalar ve ikramlar yapılmaktadır. Doyurucu, lezzetli etlerin usta ellerde damaklarda tadı kalacak şekilde hazırlanarak sunulduğu mekan, ortamı ile de beğenilmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Gümüştepe Mh. orhaneli yolu cd, Misi Cd. Köyü No:26, 16110 Nilüfer/Bursa

Telefon: (0224) 257 55 33

Sosyal Medya Sayfası: https://niluferdoga.com/

22. Sümbüllü Bahçe Konağı

Sümbüllü Bahçe Konağı

Bursa’da bulunan Sümbüllü Bahçe Konağı tarihi bir yapı olarak bölgenin sevilen yerlerinden biri ve uzun zamandır bir restoran olarak ziyaretçilerini ağırlayan mekanlardan biridir. Otantik, klasik aynı zaman da şık ve nezih bir ortam sunan mekanın açık ve kapalı oturma alanları bulunmaktadır. birbirinden lezzetli yemekleri ile ve ilgili, güler yüzlü çalışanları ile mekan ziyaretçilerin beğenisini toplamaktadır. Güzel, şık bir manzaraya sahiptir. Sadece öğle ve akşam yemekleri için değil sabah kahvaltıları için de ideal bir yerdir.

İletişim Bilgileri

Adres: Osmangazi, Orhangazi Çk. No:16, 16020 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 221 90 02

Sosyal 19Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/sumbullubahce/

23. Pidecioğlu Kayhan

Pidecioğlu Kayhan

Bursa’da et yemekleri, yöresel yemekler gibi birçok çeşit ürünler gibi hamur enfes pidelerin de yapıldığı mekanlar da bulunmaktadır. bunlarından biri de Pidecioğlu Kayhan yeridir. Uzun yıllardır hizmet veren Pidecioğlu, kıymalı, ezine peynirli gibi çeşit çeşit mutlaka deneyimlemeniz gereken lezzetler hazırlanmaktadır. Cantık denilen pidesi mükemmel bir lezzete sahiptir. Kıymalı, peynirli, kuşbaşılı, ezine peyniri ve fıstıklı seçenekleri ile deneyimleyebileceğiniz birçok seçenek sunar.

İletişim Bilgileri

Adres: Kayhan, Kayhan Cd. no:73, 16230 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 221 28 83

Sosyal Medya Sayfası: https://pidecioglu.com.tr/

24. Acı Dayı Pide Ve Cantık Salonu

Acı Dayı Pide Ve Cantık Salonu

Bursa’nın diğer bir pidecisi ise Acı Dayı Pide Ve Cantık Salonu, salaş tarzda, otantik, çok büyük olmayan ancak enfes pidelerin hazırlandığı mekanlardan biridir. Sabah erken saatlerde açılan işletme akşam 19:00 da kapanmaktadır. Açık olduğu saatlerde enfes, sıcacık, doyurucu, çeşit çeşit pideleri deneyimleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kayhan, Kayhan Boğazı Sk. no:11, 16230 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 221 54 89

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/aci_dayi_cantik/

25. Serkan Et & Mangal

Serkan Et & Mangal

Bursa-Nilüfer ilçesinde bulunan Serkan Et & Mangal, 1996 yılından bu yana hizmet veren, zengin bir menü içeriğine sahip olan, nezih, ferah, şık bir yemek yeridir. Burada kırmızı ve beyaz etin çeşit çeşit lezzetli ürünleri, hamburgerler, salata ve tatlılar yapılmaktadır. Mekan her gün 11:30 ve 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Düzenli, temiz, hızlı bir hizmet sunulmaktadır. Enfes lezzetli, birbirinden güzel ürünleri deneyimleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Beşevler Küçük Sanayi Sitesi, Nilüfer Cd. No:47, 16120 Nilüfer

Telefon: (0224) 441 33 03

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/serkanetmangalsteakhouse/

26. Öz Urfalı Hacı Dayı

Öz Urfalı Hacı Dayı

Bursa’da ferah bir ortama sahip olan Öz Urfalı Hacı Dayı, açık yeşil, küçük ama tertemiz doğa havasının hakim olduğu bir konumda bulunan enfes yemeklerin yapıldığı mekanlardan biridir. Otantik bir havası ve ortamı olan mekanda menü zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar açıktır. Günün öğle akşam farklı öğünlerinde hizmet veriyor. Çalışanları da ilgili, güler yüzlü, servisler hızlı ve düzenlidir.

İletişim Bilgileri

Adres: Cumhuriyet Mahallesi Ataevler Gazi Cd Işıl Apt 10, 16140 Nilüfer/Bursa

Telefon: (0224) 451 91 91

27. İnan Kardeşler, Bursa Yemek Yerleri

İnan Kardeşler

İnan Kardeşler mekanı 1976 yılından bu yana özenle ve kaliteli bir hizmet ile devamlılığını sürdüren, çeşit çeşit yemekleri ve ürünleri beğeni alan işletmelerden biridir. Burada cam reyon boyunca gözler önünde sunulan taze, doğal, enfes etler, sebzeler, meyveler, lezzetli bir şekilde istenilen şekilde hazırlanarak masalara getirilmektedir. Izgaralar, mezeler, salatalar, tatlılar menü zengin bir içeriğe sahiptir. Ferah, temiz, ilgili çalışanlarla güzel bir ortama da sahiptir.

İletişim Bilgileri

Adres: Gaziakdemir, Mudanya Blv. No:18, 16360 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 233 98 32

28. Çiçek Izgara Merkez

Çiçek Izgara Merkez

Bursa’da Osmangazi ilçesinde ızgara çeşitlerinin ve birçok yemek çeşidinin yapıldığı, ziyaretçilerin de beğenisini alan mekanlardan biri olan Çiçek Izgara Merkez bulunmaktadır. Temiz, ferah, nezih, ilgili bir mekandır. Köfte, ızgara et, hamburgerler, şişler, tatlılar menü her damak zevkine göre birçok yemek hazırlamaktadır. Burada enfes et çeşitlerini deneyimleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Nalbantoğlu, Belediye Cd. No:15, 16150 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 221 12 88- (0224) 221 65 26

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/cicekizgaramerkez/

29. Yahyazade Et Dünyası & Baklava

Yahyazade Et Dünyası & Baklava

Hem birbirinden güzel, lezzetli şekilde hazırlanmış et çeşitleri hem de damaklarda tadı kalacak çıtır çıtır baklavaların yapıldığı Yahyazade Et Dünyası & Baklava, Bursa’da tercih edebileceğiniz beğeni alan mekanlardan biridir. Restoran, nezih, ferah, şık, otantik bir havası olan, yeşilin tonlarını taşıyan çiçeklerle dekore edilmiş güzel bir mekandır. Yöresel yemekler, çeşit çeşit et menüler, tatlılar her isteğe uygun yemekler bulabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Konak Mh. (Orhaneli, Lefkoşe Cd. No:30/1 D:1, 16110 Nilüfer/Bursa

Telefon:  (0224) 451 63 60

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/yahyazadebursa/

30. Bademli Et Mangal

Bademli Et Mangal

Bursa’da nezih ferah bir mekan olan Bademli Et Mangal, bölgenin enfes etlerinin köftelerinin yapıldığı, ziyaretçilerin beğenisini alan mekanlardan biridir. Burada sunumlar oldukça ilgi çekidir. Masanızın yanında getirilen küçük mangallarda sıcacık, ateş üzerinden indirip hemen yiyebileceğiniz ve istediğiniz ayarda pişirilme imkanı sunulmaktadır. Her damak zevkine göre zengin çeşitli bir menü vardır. Çalışanlar ilgili, ortam temiz, nezih, ferah, rahat edebileceğiniz bir havadadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Nilüfer, Mudanya Blv. No:28, 16265 Osmangazi/Bursa

Telefon:  (0224) 244 84 60

Sosyal Medya Sayfası: https://bademlietmangal.com/bademlietmangal/

31. Zukka Kafe Restaurant

Zukka Kafe Restaurant

Bursa’nın açık ve kapalı oturma alanlarına sahip olan, ferah, temiz havada akşam serinliğinde lezzetli yemekler için tercih ettiği mekanlardan biri olan Zukka Kafe Restaurant, sabah kahvaltısında akşam yemeklerine geç saatlere kadar ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Mekan daha çok doğa içerisinde gibi, ferah, rahat bir ortam isteyen, dinlendirici ve doyurucu bir yemek keyfi isteyenler için tercih edilebilen yerlerdendir. Çocuklu aileler için uygun oyun alanı da bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Yüzüncüyıl, 415. Sk. No:65, 16235 Nilüfer/Bursa

Telefon: (0224) 413 04 02

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/zukkabursa/

32. Kaya Restaurant

Kaya Restaurant

Bursa-Osmangazi bölgesinde bulunan Kaya Restaurant, uzun ağaçların, yeşil doğanın, temiz oksijenin olduğu, açık ve kapalı oturma alanlarının bulunduğu mekanlardan biridir. Ahşap bir yapı olarak, otantik, nezih bir dekorasyona sahiptir. Ayrıca mekanın yanından akan dere de mekanın havasını daha da güzelleştirmektedir. Sabah kahvaltısında sofraya gelen semaver, enfes taze doğal kahvaltılıklar, çeşit çeşit et ürünleri ve salatalar, tatlılar ziyaretçilerin beğenisini almaktadır. Özellikle de hafta sonları daha yoğun bir ilgi görmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Hüdavendigar, Dobruca Cd No:217, 16090 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 238 28 88

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/kayarestaurant/

33. Divan Lokantası, Bursa Yemek Yerleri

Divan Lokantası

Ev yemeklerinden, et yemeklerine, salatalara, tatlılara kadar birçok çeşit ürünün hazırlandığı mekan Divan Lokantası, bölgenin yöresel mekanlarından biridir. Ev yemekleri tadında bir lezzet arayanlar için tercih edebileceğiniz bir yerdir. Mekan içerisinde yer alan antika araba da ayrı bir ambiyans eklemektedir. Aileler, arkadaşlar birçok ziyaretçi için uygun bir mekandır.

İletişim Bilgileri

Adres: Ulu, Kıbrıs Şehitleri Cd. No:12, 16220 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 251 84 23

Sosyal Medya Sayfası: http://www.divanlokantasi.com/

34. Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri

Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri

Bursa’da Hünkar Köşkü Müzesi yanında bulunan Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri, hem muhteşem bir manzaraya sahip olan hem de sabah kahvaltısından akşam yemeklerine kadar birçok yemek servisi bulunan bir mekandır. Burada tertemiz hava, otantik bir ambiyans, müze, tarihi ortam, şehrin manzarası beğenilmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Mollaarap, 4. Vakıf Sk. NO:1/2, 16360 Yıldırım/Bursa

Telefon: 0530 237 15 93

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/hunkarkoskusosyaltesisleri/

35. Kebapçı Tamer, Bursa Yemek Yerleri

Kebapçı Tamer

Bursa’nın klasik restoranlarından biri olan Kebapçı Tamer, ızgara et yemekleri, çeşit çeşit yöresel yemekler, salatalar, tatlıların sunulduğu bir mekandır. En sevilen tatlılarından biri de çikolatalı muhallebidir. Otantik, sadece, klasik bir işletmedir. Et, ızgara, köfte, İskender gibi birbirinden lezzeti yemekler adını duyurmayı başarmış ve ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Bursa’nın en iyi kebapçılarından biri olarak tercih edilmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: İhsaniye, Barbaros Cd. Eserkent Sitesi D:8/B, 16130 Nilüfer/Bursa

Telefon: (0224) 249 19 18

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/kebapcitamer/

36. Seyr-ü Sefa, Bursa Yemek Yerleri

Seyr-ü Sefa

Bursa’da kafeterya tarzı bir işletme olan Seyr-ü Sefa, açık geniş bir alana, açık ve kapalı oturma yerlerine sahip olan mekanlardan biridir. Sabah kahvaltısından akşam yemeklerine kadar ızgara, et, köfte, dünya mutfağında birçok çeşit yemek, salatalar, tatlılar sunulmaktadır. Mekanın ilgi çeken dekorasyonlarından biri de geniş bir çimenlik alanda bulunan rengarenk armut koltuklarda yazları ve baharları keyifli, güzel bir zaman geçirebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Yiğitali, Uludağ Cd. No:250, 16370 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 239 86 68

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/seyrusefabursa/

37. Patila’s, Bursa Yemek Yerleri

Patila's

Bursa’da iki şubesi bulunan, beğenilen ve her şubesi de ilgi gören mekanlardan biri olan Patila’s, akşam 22:00 saat zamanına kadar açık olan, 1998 yılında küçük bir işletme olarak hizmete başlamış ve uzun yıllardır kendini geliştirip ilerleten bir mekandır. Enfes et ürünleri ev yemekleri, çeşit çeşit içeriğin olduğu yemekleri ile ziyaretçilerinin beğenisini almaktadır. Sadece yemekleri ile de değil, ortamı, temiz, ferah düzeni, ilgili çalışanları ile de beğenilmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Hocaalizade, Heykel Başak Cad. No. 11, 16010 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 221 54 88- (0224) 225 60 30

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/patilasbursa/

38. Hacı Dayı Tophane

Hacı Dayı Tophane

Hacı Dayı Tophane mekanı, kapalı oturma alanı olduğu gibi kısmen yeşilin ve temiz havanın hakim olduğu açık oturma alanı, manzaralı bir oturma yeri olan, lezzetli, doyurucu yemeklerin yenebileceği mekanlardan biridir. Et ürünleri, köfteler, kebaplar, ızgaralar, pideler, börekler, tatlılar geniş bir menü çeşidi sunmaktadır. Ortam oldukça temiz, rahat, aydınlık, ilgili bir çalışan bünyesinde hizmet veriyor.

İletişim Bilgileri

Adres: Osmangazi, Osmangazi Çk. Sk. No:24, 16100 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 220 22 32

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/hacidayitophane/

39. Dobruca Derebahçe Sosyal Tesisleri

Dobruca Derebahçe Sosyal Tesisleri

Bursa’da doğa içerisinde yer alan yeşilin tonlarının hakim olduğu, sakin, ferah, rahatlatıcı bir yemek deneyimi yaşamak için tercih edilen Dobruca Derebahçe Sosyal Tesisleri, bölgenin ilgi gören sosyal tesislerinden biridir. Mekan özellikle de hafta sonları sabah saatlerinden itibaren yoğun ilgi görmektedir. Yeşil doğada kamelyalarda oturup doyurucu, lezzetli, doğal çeşit çeşit ürün, enfes yemekler deneyimleyebilirsiniz. Şehirden uzak sakin, rahat ve ferah bir yer arıyor iseniz tercih edebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Doburca, 325. Sk. No:7, 16090 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 234 45 45

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/derebahce16/

40. ULU HÜNKAR, Bursa Yemek Yerleri

ULU HÜNKAR

Bir kebap restoranı olarak bilinen ve ızgara, İskender, döner, pide gibi çeşitli ürünlerin hazırlandığı ULU HÜNKAR, otantik, ferah, güzel bir işletmedir. Burada enfes doyurucu yöresel yemekler bulunmaktadır. İskender meşhur bir lezzetidir. Porsiyonlar doyurucu, etler taze, lezzetli iyi pişirilmiştir.

İletişim Bilgileri

Adres: Veysel Karani, İnönü Cad. 209 /C, 16000 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 215 86 09

Sosyal Medya Sayfası: https://www.instagram.com/uluhunkarbursa16/

41. Enfes Cağ Döner

Enfes Cağ Döner

Bursa’da çağ döneri yiyeceğiniz en iyi mekanlardan biri olan Enfes Cağ Döner, lezzetli ve kıvamında bir şekilde ustalar tarafından pişirilen etin servis edildiği ziyaretçilerinin beğenisini alan mekanlardan biridir. Sadece çağ dönerinin değil aynı zamanda, sıcacık pidelerin, lahmacunların, kebapların yapıldığı damaklarda tadı kalacak lezzetlerin sunulduğu bir yerdir. Mekan otantik, ferah, temiz, hijyen kurallarının uygulandığı, ilgili bir mekandır. Pide ve lahmacun salonu olarak da bilinmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: 152 Evler Mh, Eğitim Cd. No:9, 16300 Yıldırım/Bursa

Telefon: (0224) 362 62 00

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/enfescagdoner/

42. Arap Şükrü Çetin

Arap Şükrü Çetin

Bursa’da sadece et ürünlerinin olduğu restoranlar yoktur. Balık yiyebileceğiniz, enfes, taze balıkların da hazırlandığı Arap Şükrü Çetin, balık restoranı olarak ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Burada çeşit çeşit deniz ürünü, balık çeşidi farklı damak tatlarına uygun olarak güzel bir şekilde servis ediliyor. Etten farklı olarak biraz da deniz ürü ve balık yemek isteyenler için tercih edebileceği bir mekandır. İçkili bir mekandır. Tercih edecekler olanlar için. Günlük, taze, lezzetli şekildedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Kuruçeşme, Sakarya Cd. No:6, 16050 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 221 14 53- 0538 608 49 45

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/ArapSukruCetin/

43. Kadim Restaurant

Kadim Restaurant

Bursa’nın şık, nezih, görkemli bir Türk restoranı olarak hizmet veren Kadim Restaurant, bölgenin enfes tatlarının yapıldığı ve beğenilen yerlerinden biridir. Menüleri o kadar güzel ve lezzetli görünür ki görsel olarak da sizi tatmin eder. Sabah kahvaltısından akşam yemeklerine kadar gün boyu servis sunmaktadır. Etler lokum kıvamında pişirilmiş, kebaplar ve köfteler enfes lezzetlere sahiptir. Menü içeriği çok zengindir. Her damak zevkine uygun bir et ürünü bulunmaktadır. Bölgede doyurucu zengin bir içeriğin sunulduğu bir yer arıyor iseniz tercih edebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Çamlıca, Lefkoşe Cd. No:104, 16360 Nilüfer/Bursa

Telefon: (0224) 888 19 19- 0552 888 19 21

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/Kadimbursa/

44. Derya Çorbacısı

Derya Çorbacısı

Bursa-Osmangazi bölgesinde bulunan Derya Çorbacısı, enfes çeşit çeşit çorbaların ve aynı zamanda et yemekleri, yöresel ev yemekleri, pide ve tatlıların da yapıldığı yemek yerlerinden biridir. Burada her damak zevkine ve isteğe uygun yemek bulabilirsiniz. Mekanın düzeni de temiz, ferah, rahat edebileceğiniz otantik bir havadadır. Temiz ve ilgili bir çalışma ortamı sunulmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Elmasbahçeler, Hal Karşısı, Elmasbahçeler Mh Ankara Yolu Caddesi, 1. Eski Sk. No:48/a, 16230 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 252 15 36

Sosyal Medya Sayfası: https://tr-tr.facebook.com/derya.corba1/

Çanakkale Yemek Yerleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*