Dalaman Kamp Alanları

Dalaman Kamp Alanları. Dalaman ilinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 6 alan bulunmaktadır.

Dalaman ülkemizde Muğla ilinde bulunan turizm noktalarından biri olan deniz, kum, güneş, yemyeşil doğa, tatil alanları ile ilgi gören kamp yapılabilecek, gezilip görülebilecek yeşil ve masmavi denizin buluştuğu doğa harikası birçok alana sahiptir. Hem sahip olduğu iklim özellikleri hem de coğrafi özellikleri ve doğası ile eşsiz zamanlar geçirebileceğiniz kamp alanları bulundurmaktadır. Bu kamp yerlerinin de sahip olduğu birçok avantaj ve dezavantajları vardır. Ücretli ya da ücretsiz kamp alanları, çadır, karavan gibi farklı şekillerde konaklayabileceğiniz alanlar ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Dalaman Ücretsiz Kamp Alanları

1.Bedri Rahmi Koyu Kamp Alanı

Bedri Rahmi Koyu Kamp Alanı

Göcek şehir merkezine Km uzaklıkta bulunan Bedri Rahmi Koyu Kamp Alanı, tekne turları ile de ziyaret edebileceğiniz kamp alanıdır. Koyun eski adı Taşkaya iken 1974 yılında Ressam Bedri Rahmi’nin ismini almıştır. Sanatçı buraya hayran kalmış ve kaya parçasına resim çalışması ile hayranlığı belli etmiştir. Bedri Rahmi Koyu’na Göcek’ten gelecek iseniz sahil yolunu, Dalaman’dan gelecek iseniz havalimanı yolunu kullanıp Kapıkargın Köyü’nü geçtikten sonra Baldırmaz Gölü’nden sola saparak ulaşım sağlayabilirsiniz. Alan yolu stabilize olduğu için karavan ve büyük binek araçları ulaşım sağlayamaz, arazi aracı gereklidir. Deniz yolu ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Bedri Rahmi Koyu Kamp Alanında tuvalet, çeşme restoran ve lokanta vardır, buradan yararlanabilirsiniz.

Kamp olanakları: Bedri Rahmi Koyu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır. Kamp alanına yakın yerlerdeki restoran ve lokantalardan yararlanabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kapıkargın Göcek, Dalaman/Muğla

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Bedri Rahmi Koyu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Boynuzbükü Koyu Kamp Alanı

Boynuzbükü Koyu Kamp Alanı

Göcek mevkiinde bulunan Boynuzbükü Koyu Kamp Alanına Dalaman yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Koydaki ağaçlar eğilerek koya doğru uzanır ve deniz ve doğa bir bütün halini alır. Çadır kampçılığı için uygun olan alanda ağaç gölgeliklerinde kamp urup denize girebilirsiniz. Boynuzbükü Koyu Kamp Alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, gibi olanaklar yürüme mesafesinde vardır.

Kamp olanakları: Boynuzbükü Koyu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır. Kamp alanına yürüme mesafesindeki alanlardan yararlanabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Boynuzbükü Koyu Fethiye / Göcek, Muğla

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Boynuzbükü Koyu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Yavansu (Martı) Koyu Kamp Alanı

Yavansu (Martı) Koyu Kamp Alanı

Göcek bölgesinde bulunan Yavansu (Martı) Koyu Kamp Alanı şehir merkezine 115 km uzaklıkta denizin, doğanın ve kampçılığın yapılabileceği mekânlardan biridir. Koya Martı denilmesinin nedeni denizin kenarına işlenmiş olan martı görselidir. Koya ulaşım sadece deniz yolu ile sağlanmaktadır. Koyda eski bir ahşap iskele bulunmaktadır. Tekneler buraya yanaşabiliyor. Yavansu (Martı) Koyu Kamp Alanında herhangi bir tesis ya da işletme, tuvalet, çeşme, market gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Yavansu (Martı) Koyu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kapukargın, 48770 Dalaman, Göcek /Muğla

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yavansu (Martı) Koyu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Merdivenli Koyu Kamp Alanı

Merdivenli Koyu Kamp Alanı

En güzel, en görkemli koyların bulunduğu Göcek bölgesinde göz kamaştıran bir güzelliğe sahip olan Merdivenli Koyu Kamp Alanı, tertemiz denizi, yemyeşil doğası ile küçük ama vazgeçemeyeceğiniz alanlardan biridir. Koy alanı oldukça küçük olduğu için hafta sonları teknelerin gelmesi ile kalabalık olmaktadır. Suyu o kadar temizdir ki suyun altındaki suları da görebilirsiniz. Merdivenli Koyu Kamp Alanına deniz yolunu kullanarak tekneler ile koya ulaşım sağlayabilir ya da doğrudan gelen bir araç olmadığı için Göcek’te Göbün Koyuna giden toplu taşıma araçlarına binip Göbün’de indikten sonra 10 dakika yürüyerek koya ulaşabilirsiniz. Merdivenli Koyu Kamp Alanında herhangi bir tesis, tuvalet, çeşme, elektrik, market gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Merdivenli Koyu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Göcek, Dalaman /Muğla

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Merdivenli Koyu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Sıralıbük Koyu Kamp Alanı, Dalaman Kamp Alanları

Sıralıbük Koyu Kamp Alanı

Göcek bölgesinde Martı Koyu’nun kuzeybatısında kalan Sıralıbük Koyu Kamp Alanı, şehir merkezine 115 km uzaklıktadır. Koya karayolu ile ulaşım yoktur. Özel araçlarla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamayan koya denizyolu ile tekneler kullanılarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Koyun sonuna doğru bir alanda plaj alanı, zeytin ağaçları bulunmaktadır. Düzlük alanları küçüktür. Kamp kurabileceğiniz alan az olduğu için sakin dönemlerde tercih edebilirsiniz. Sıralıbük Koyu Kamp Alanında herhangi bir tesis, tuvalet, çeşme, market gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanı gelirken hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Sıralıbük Koyu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kapukargın, 48770 Dalaman/Muğla, Göcek

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Sıralıbük Koyu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Göbün Koyu Kamp Alanı, Dalaman Kamp Alanları

Göbün Koyu Kamp Alanı

Şehir merkezine 109 km uzaklıkta bulunan Göbün Koyu Kamp Alanı, Göcek bölgesindeki küçük koylardan biridir. Koyda çam ve zeytin ağaçlarının keskin kokusu bölgeye yayılmıştır. Burada turkuaz rengi suyun manzarasında doğanın uyumu ve ağaçların kokusunda kampçılık yapabilirsiniz. Koyda suların içerisinde birçok tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Göbün Koyu Kamp Alanına Göcek’ten kalkan toplu taşıma araçları ile ya da özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Koyda restoranlar bulunmaktadır. Bu restoranlardan yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, restoranın tuvalet, çeşme, elektrik ihtiyaçlarınızı da giderebilirsiniz.

Kamp olanakları: Göbün Koyu Kamp Alanında bulunan restorandan ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanındaki restorandan tuvalet, çeşme, banyo, elektrik ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Merkez, 48770 Dalaman/Muğla, Göcek

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Göbün Koyu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Muğla Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*