Delice Nerede? Kırıkkale Delice’ye Nasıl Gidilir?

Delice Nerede

Delice Nerede? Delice Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinin kuzeyinde yer alan Kırıkkale ilinin bir ilçesidir. Delice ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak 9 bindir. Delice ilçesine komşu ilçeler; batıda Kırıkkale’nin Sulakyurt, Balışeyh ve Keskin ilçeleri, güneyde Kırşehir’in Akçakent, doğuda Yozgat’ın Yerköy ve kuzeydoğuda Çorum’un Sungurlu ilçeleridir. Delice’nin yüzölçümü yaklaşık olarak 750 kilometrekaredir. Delice’nin il merkezine olan uzaklığı 52 kilometredir ve şehir merkezinden biraz uzak konumlanmıştır. Delice İli harita konumu olarak 39° 57′ 0″ Kuzey ve 34° 1′ 0″ Doğu koordinatları arasında yer almaktadır. Delice’nin ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 750 metredir. Delice ilçesinde toplamda 13 mahalle bulunmaktadır.

Delice Nerede? Delice Haritası

delice nerede

Delice’ye Nasıl Gidilir?

Delice’de ulaşım için en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs yer almaktadır. Delice’ye kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Delice’ye ayrıca, özel araç kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Pek çok farklı noktada minibüs hatları da kullanılabilmektedir.

Delice Nerede, Delice Yol Tarifi, Delice’ye rota oluşturmak için tıklayınız…

Delice Nerede? Karayolu ile Delice’ye Ulaşım

Karayolu ile Merkez ilçesinden Kırıkkale-Çorum Yolu üzerinden yaklaşık 35 dakikada Delice ilçesine ulaşılabilmektedir. Yahşihan İlçesinden D-200 Yolu üzerinden yaklaşık 40 dakikada Delice’ye ulaşım sağlanmaktadır. Aynı şekilde Çelebi ilçesinden Kırıkkale-Kırşehir Yolunu kullanarak yaklaşık 1 saat 15 dakikada Delice’ye ulaşım sağlanmaktadır. Karakeçili ilçesinden ise D-753 yolunu kullanarak 1 saat 8 dakikada ulaşılabilir. Sulakyurt ilçesinden ise Kırıkkale-Çorum yolunu kullanarak 1 saat 10 dakikada ulaşılabilir.

Toplu Taşıma ile Delice’ye Ulaşım

Delice ilçesinde şehir içi ulaşımlarda genellikle halk otobüsleri ve minibüsler kullanılmaktadır. Delice’de yaşayanlar genellikle otobüs hatlarını daha aktif kullanmaktadır. Kentte bulunan taksilerde şehir içi ulaşımda bir diğer alternatif olarak tercih edilebilir.

Delice ilçesinde gün boyu halk otobüsleri hizmet etmektedir. Günün her saati belirli aralıklarla halk otobüsleri kullanılabilir. Delice’den otobüsler gün boyu farklı ilçe ve mahallere hareket etmektedir. Delice’den Kırıkkale İline halk otobüsleri ve minibüsler kullanarak farklı aktarma araçları ile rahatlıkla ulaşılabilir.

Sulakyurt ilçesinin Delice’ye sınırı bulunmaktadır. Sulakyurt ilçesinden halk otobüsleri kullanılarak gün içinde rahatlıkla ve kısa sürede Delice’ye ulaşılabilir. Yine aynı şekilde Balışeyh ilçesinden farklı otobüs ve minibüs hatları ile Delice’ye ulaşmak mümkündür.

Kentin farklı noktalarından Delice’ye kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Yahşihan ilçe merkezinden Delice’ye hem özel araç hem de halk otobüsleri ile rahatça ulaşabilirsiniz.


Delice İlçesinden Havalimanı’na Ulaşım

Aracınız ile D-200 Yolu üzerinden yaklaşık olarak 1 saat 43 dakikada Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı alternatif olarak E-88 otoyolu üzerinden yaklaşık olarak 1 saat 44 dakikada erişim sağlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde aracınız ile D-753 Otoyolunu kullanarak 3 saat 17 dakikada Konya Havalimanı’na ulaşılabilir. Farklı alternatif olarak D-715 otoyolu üzerinden yaklaşık olarak 4 saat 10 dakikada erişim sağlayabilirsiniz.

Delice Nereye Bağlı? Delice Hangi Bölgemizdedir?

Delice İlçesi İç Anadolu Bölgesinde yer alan Kırıkkale ilinin bir ilçesidir. Delice farklı kültürel ve geleneksel ögeleri yansıtan bir yerdir. Delice İlçesinin tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. Delice’ye tarih boyunca farklı uygarlıklar hakim olmuştur. Delice bitki örtüsü olarak karasal özellik göstermektedir. Yağışların az olmasından kaynaklı bitki örtüsü bozkır olmuştur. Yüksek kesimlerde ise ardıçlara rastlanmaktadır. Delice’nin ekonomisi tarım ve ticarete dayalıdır. Kırsal kesimlerde en temel gelir kaynağı hayvancılıktır. Delice’de farklı gezilecek yerler bulunmaktadır. Sulu Mağara, Hasandede Camii ve Silah Sanayi Müzesi bazılarıdır.

delice nereye bağlı

Kırıkkale Nerede? Kırıkkale Hangi Bölgemizdedir?

Kırıkkale Türkiye’nin güneydoğusunda bulunan İç Anadolu Bölgesinin kuzeyinde yer almaktadır. Kırıkkale iline komşu iller; Kuzeyde Çankırı, kuzeydoğuda Çorum, doğuda Yozgat, güney-güneydoğuda Kırşehir ve batıda da Ankara illeridir.  Topoğrafik yapısı eğimlidir ve genellikle dağlarla kaplıdır. Kırıkkale İstanbul arası 525 kilometre, Kırıkkale Ankara arası 72 kilometre, Kırıkkale Konya arası 250 kilometre ve Kırıkkale Eskişehir arası 321 kilometredir.

Gezilecek yerler ile ilgili yazılarımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*