EDREMİT GEZİLECEK YERLER

Edremit Gezilecek Yerler yazımızda Türkiye’nin Marmara Bölgesinde yer alan Balıkesir iline bağlı Edremit ilçesinde gezilecek yerler ve rotasını aktaracağız. Yazımıza başlamadan önce Edremit ilçesiyle ilgili birkaç genel bilgileri sizlere aktaralım.

Antik Çağ’daki ismi Adramytteion olan eski Edremit şehri M.Ö 1443 yılında Burhaniye İskelesi civarındaki Karataş Mevkiinde kurulmuştur.  Kent Truva-Bergama yolu üzerinde olmasından dolayı birçok baskın görmüş ve el değiştirmiştir. M.S. 1231 yılına gelindiğinde, Türk akıncıları Edremit’e saldırmış ve zorlu savaşlardan sonra kentin anahtarı Türk Komutanı Yusuf Sinan’a teslim edilmiştir. 1336 yılında Karesi topraklarının Osmanlı Ülkesine katılmasıyla, Edremit’te Orhan Gazi tarafından Osmanlı Devleti himayesine alınmıştır.

Balıkesir’in üçüncü büyük ilçesi olan Edremit içerisinde barındırdığı milli parkı, şelalesi, plajları, müzeleri, antik kenti gibi yapıları ile doğal, tarihi ve kültürel güzellikleri bir arada sunmaktadır.

Edremit Gezilecek Yerler ve Rotası aşağıda yer almaktadır.

YAZI İÇERİĞİNİ

DOĞAL GÜZELLİKLER

1.Edremit Gezilecek Yerler de İlk Rotamız; Kaz Dağları Milli Parkı

Kaz Dağları Milli Parkı Balıkesir iline bağlı Edremit ilçesinde yer almaktadır. Milli Park ismini Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesini birbirinden ayıran Biga Yarımadasının en yüksek dağı olan Kaz Dağından almıştır.

Endemik türler açısından zengin olan Kaz Dağları Milli Parkı yaklaşık bin adet bitki türüne ev sahipliği yapmaktadır.  21.452 hektar alana sahip olan Kaz Dağları Milli Parkı şelale piknik alanları, kamp alanları ve efsanevi olan Sarıkız Türbesi gibi doğal ve kültürel güzellikleri içerisinde barındırmaktadır.

Edremit Gezilecek Yerler Kaz Dağları Milli Parkı

2.Sütüven Şelalesi

Kaz Dağları Milli Parkı içerisinde şelale deniz seviyesinden 798 metre yükseklikte yer almaktadır. Yaklaşık 17 metre olan şelale kar sularının erimesi ile ilkbaharda coşmaktadır. Bu sebeple Nisan ve Mayıs ayları şelalenin en güzel ve coşkulu olduğu zamandır.

Zeytinliklerin çevrelediği Sütüven Şelalesinin yanı başında Hasan Boğuldu Göleti bulunmaktadır. Kayalarda yer alan bu gölet doğal bir havuz görünümündedir. Şelale ve Gölet arasında ki Romalılardan kaldığı düşünülen su kemerleri de dikkat çeken diğer bir ayrıntıdır.

Sütüven şelalesine gelerek buz gibi suyunda yüzebilir, piknik yapabilir, doğa fotoğrafları çekebilir ve dilerseniz şelale ve göletin etrafındaki mekânlarda yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Edremit Gezilecek Yerler Sütüven Şelalesi

3.Hasan Boğuldu Göleti

Kaz Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan Hasan Boğuldu Göleti,  Sütüven Şelalesinin yanı başında yer almaktadır. Gölet çevresinde piknik ve mangal masaları, restaurant, büfe, tuvalet, mescit, bebek bakım odası gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz olanaklar bulunmaktadır. Ayrıca ve bölgeye özgü ürünlerin satıldığı “Köylü Pazarı” da alanda yer alan ve uğranması gereken yerler arasındadır.

Edremit Gezilecek Yerler Hasan Boğuldu Göleti

4.Edremit Körfezi

Kaz Dağı ile Madra Dağları arasında yer alan Edremit Körfezi  Anadolu’nun Ege Denizindeki en kuzey körfezidir. Körfez ismini bölgenin en büyük yerleşimi olan Edremit ilçesinden almıştır. Edremit Körfezi bölgesi zeytinyağı üretimi ve papalina avcılığında ile bilinmektedir. Tatil noktası olarakda tercih edilen Edremit Körfezi, özellikle sörf yapmak isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken yerler arasındadır. Edremit Körfezi doğal güzelliği ve tarihi dokusu ile mutlaka gezi rotanıza eklemeniz gereken yerler arasındadır.

Edremit Körfezi

5.Edremit Gezilecek Yerler Havran Çayı

Kaz Dağları’nın güneyi, Madra Dağı’nın batı ve kuzey yamaçlarındaki derelerin birleşmesiyle oluşan Havran Çayı Edremit ilçesinde yer almaktadır.

Havran Çayı geçmiş yıllarda birçok kez taşkın yaşamıştır. Çayın üzerine Hem taşkını önlemek hem de sulama amacıyla 1995-2002 yılları arasında Havran Barajı inşa edilmiştir.

6.Şahindere Kanyonu

Kanyon, Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinde konumlanmaktadır.  Altınoluk beldesine 2 kilometre mesafede yer alan kanyon aynı zamanda Kaz Dağları Milli Parkına yakın bir alanda bulunmaktadır.

Flora ve fauna bakımından zengin olan kanyon yaklaşık 800 çeşit bitki türüne ev sahipliği yapmaktadır.  Sizlerde Şahindere Kanyonuna gelerek yüzebilir, piknik yapabilir ve doğa fotoğrafları çekebilirsiniz.

Edremit Gezilecek Yerler Şahindere Kanyonu

7.Darıdere Tabiat Parkı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde yer alan park 11 Temmuz 2011 yılında Tabiat Parkı statüsüne kavuşmuştur. 104,6 hektar alana sahip olan Darıdere Tabiat Parkı birçok camlıya ev sahipliği yapmaktadır.

Sizlerde Darıdere Tabiat Parkına gelerek içerisinde yer alan mağaraları, şelaleri, kanyonları gezebilir, doğa sporları yapabilir, kamp kurabilir yada bünyesinde ki butik otel de konaklayabilir ve restoranında yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Edremit Gezilecek Yerler Darıdere Tabiat Parkı

8.Faruk Serpil Parkı

Edremit ilçesinde yer alan Faruk Serpil Parkının kuruluşu binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Park 1946-1956 yılları arasında Edremit Belediye Başkanlığı yapan Faruk Serpil tarafından başkanlık yaptığı yıllarda inşa edilmiştir.

12 bin metre kare alan üzerine kurulan park Türkiye’nin ilk Havuzlu Şehir Parkı olma özelliğini taşımaktadır.

Edremit Parkı ismi ile anılan park 1994 yılında Edremit Belediye Başkanı Necdet Eke tarafından restore edilmiş ve Yunus Emre Parkı ismini almıştır. Daha sonra meclis kararı ile 1946 yılında Edremit Belediye Başkanı Faruk Serpil tarafından yapılmasından dolayı ‘Faruk Serpil Parkı’ ismi verilmiştir.

2016 yılında yeniden restore edilen park oldukça güzel ve modern bir görünüme kavuşmuştur. Park sahip olduğu peyzajı, oturma alanları, çocuk oyun alanları ve cafeleri ile oturup dinleneceğiniz, ailenizle eğlenceli ve dolu dolu bir gün geçireceğiniz ortama sahiptir.

Faruk Serpil Parkı

9.Pınarbaşı Piknik Alanı

Edremit ilçesine bağlı Güre Köyü sınırları içerisinde yer alan piknik alanı denizden 405 metre rakımda konumlanmaktadır. Ağaçlarla çevrili olan piknik alanı sahip olduğu oksijeni ve serin havas ile dikkat çekmektedir.

Pınarbaşı Piknik Alanı

10.Çağlayan Piknik Alanı

Edremit ilçesi Kızılkeçili Köyüne girdikten sonra 2 kilometre uzaklıkta su kenarında yer alan işletme ailecek güzel vakit geçireceğiniz bir ortama sahiptir. Doğa ile iç içe olan bu ortamda pikniğinizi yapabilir ve ortamın keyfini sürebilirsiniz.

SEYİR ALANLARI

11.Sarıkız Zirvesi

Kazdağları Milli Parkı içerisinde yer alan ve Kazdağları’nın zirve noktası olan Sarıkız Tepesi deniz seviyesinden 1726 metre rakımda konumlanmaktadır. Sarıkız Zirvesi gerek Sarıkız Türbesine ev sahipliği yapması gerekse de harika manzarası ile yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Sizlerde Sarıkız Zirvesine gelerek Sarıkız Efsanesini dinleyebilir ve muhteşem deniz ve Edremit Körfezi manzarasını izleyebilirsiniz.

Edremit Gezilecek Yerler Sarıkız Zirvesi

12.Şahinderesi Kanyonu Cam Teras

Deniz seviyesinden 836 metre, Şahinderesi vadisi zemininden de 586 metre yükseklikte yer alan cam teras harika manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Cam terasa çıktığınızda Şahindere Kanyonu ile Edremit Körfezinin muhteşem manzarasını izleyebilir ve Kazdağlarının bir kısmını panoramik olarak görebilirsiniz.

Şahinderesi Kanyonu Cam Teras

ŞİFALI SULAR

13.Güre Kapılıcaları

Edremit ilçe merkezine 12 kilometre mesafede, Kazdağları’nın güney eteğinde yer alan Güre şifalı suları ve temiz havası ile dikkat çekmektedir.

Radyoaktif özellikler içeren şifalı sularda sodyum, potasyum, magnezyum, demir alüminyum ve kalsiyum gibi zengin mineraller bulunmaktadır. Güre Kaplıcaları kadın hastalıkları, eklem rahatsızlıkları, romatizma, kireçlenme, sedef ve guatr gibi birçok hastalıklara şifa olmaktadır. Sizlerde Güre’ye gelerek termal tesislerden birinde konaklayabilir ve yaklaşık 64 derece civarındaki kaplıca suyunda hastalıklarınıza şifa bulabilirsiniz.

MÜZELER

14.Tahtakuşlar Etnografya Galerisi

Edremit ilçesine bağlı Tahtakuşlar Köyü’n de konumlanan galeri İlkokul Öğretmeni Alibey Kudar tarafından kurulmuştur. Türkiye’de ilk kez bir köyde kurulan etnografya galerisi statüsünde olan Tahtakuşlar Etnografya Galerisi 10 Haziran 1991 yılında ziyarete açılmıştır.

Galerinin içerisinde, Orta Asya’dan Türkiye’ye göç eden Konar – Göçer Türk boylarının enteresan ve özgün kültür varlıkları, kıyafetleri, halıları, çadırları ile Kazdağı efsaneleri sergilenmektedir.

Tahtakuşlar Etnografya Galerisi

15.Kazdağı Müzesi

Müze, 2015 yılının Kasım ayında Uğur ve Murat Bostancıoğlu kardeşler tarafından merhum babaları Ali Bostancıoğlu’nun anısına kurulmuştur.

Müze, 300 metrekare kapalı alan, 2 farklı salon, hediyelik eşya dükkanı, kafeterya ve 50 kişilik konferans salonundan meydana gelmektedir. Müze içerisinde görsel objeler, resim ve maketler, eşyalar sergilenmektedir.

Edremit Gezilecek Yerler Kazdağı Müzesi

16.Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi

Edremit ilçesinde yer alan müze Balıkesir Kıvay-i Milliye Müzesine bağlı Edremit Belediyesi tarafından işletilen özel müze statüsündedir. 556 metrekare alan üzerine inşa edilen müze 2 kattan meydana gelmektedir.

Müzenin zemin katında sergi salonu ile Kuva-i Milliye odası bulunmaktadır. Burada kurtuluş savaşında kullanılmış silahlar, kılıçlar ve Atatürk’ün Edremit ziyaret fotoğrafları yer almaktadır. Müzenin üst katında ise Sarnişin, Gelin Odası ve Baş Oda ve Sofa bölümü bulunmaktadır. Burada da Edremit kültürünü yansıtan Etnoğrafik eserler sergilenmektedir.  Müzenin avlusunda ise Bizans Osmanlı, Roma dönemlerine ait geçici arkeolojik eserler sergilenmektedir.

Girişi ücretli olan müze Pazartesi günleri hariç her gün 09:00 ile 12:00- 13:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi

17.Altınoluk Anfi Tiyatro

1997 yılından günümüze dek konserlere ve tiyatrolara ev sahipliği yapan tiyatro birçok ünlü isimi ağırlamıştır.

TARİHİ YAPILAR

18.Antandros Antik Kenti

Edremit ilçesinin Altınoluk Mahallesine 2 kilometre mesafede yer alan antik kent önemli bir Troas kentidir. Bazı yazarlara göre kentin kuruluşu Troia Savaşı’nın öncesine dayanmaktadır.

Kentte arkeolojik çalışmalar 1842 yılında Kiepert ile başlamış olup, günümüzde halen devam etmektedir. Günümüze kadar yapılan kazılarda gün yüzüne çıkan eserler içerisinde Kaletaşı Tepesi’nde sur ile çevrili bir yerleşim, Geç Roma Dönemi’ne ait bir villa(Yamaç Ev) ve daha küçük ölçekli ancak gösterişli bir ev, MÖ 8. yüzyıldan başlayan ve tüm yerleşim tabakalarını ortaya koyan alanlar, Nekropolis, Kent Suru gibi bulgular bulunmaktadır.

Edremit Gezilecek Yerler Antandros Antik Kenti

19.Astyra Antik Kenti

Antik Kent Edremit ilçesine bağlı Güre Beldesi sınırları içinde konumlanmaktadır. Kentte yapılan kazı çalışmalarında bazı seramik, cam eserleri ve 50’nin üzerinde sikke buluntuları bulunmuştur. Günümüzde çok fazla kalıntıya sahip olmayan antik kent dilerseniz ziyaret edebileceğiniz yerlerdendir.

20.Kurşunlu Camii

Edremit ilçesine bağlı Kurşunlu Caddesinde konumlanan cami Edremit’in tanınmış kişilerinden olan Yusuf Bin Habib adına inşa edilmiştir. Caminin herhangi bir kitabesi olmadığından  kesin yapım tarhi belli olmasa da mimarisine bakıldığında 13.-15. Yüzyıllarda yapıldığı tahmin edilmektedir.

Cami tek kubbeli olup yapımında kesme taş kullanılmıştır. Camnin yanında da Yusuf Sinan’ın türbesi yer almaktadır.

Edremit Gezilecek Yerler Kurşunlu Camii

KÖYLER

21.Çamlıbel Köyü

Çamlıbel, Edremit ilçesine bağlı bir köy olup zeytin ağaçları ile çevrilidir. Tarihi geçmişi Bizans Dönemine kadar uzanan köyün eski ismi Tahtaköy’dür. Evler önceden tahta baraka şeklinde yapıldığı için Tahtaköy ismini almıştur. 1972 tarihinde Çamlıbel olarak değiştirilmiştir.

Köy temiz havası, doğası ve Tuncel Kurtiz’in mezarına ev sahipliği yapması sebebiyle birçok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.

22.Tahtakuşlar Köyü

Bir şaman köyü olan Tahtakuşlar Köyü gerek Türkiye’de etnografya galerisi açılan ilk köy olması gerek Tuncel Kurtiz vasiyetinde gömülmek istediği ama gömülemediği köy olması gerekse de şaman ve alevi adetlerinin uygulandığı bir köy olması sebebiyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

Edremit Gezilecek Yerler Tahtakuşlar Köyü

23.Mehmetalan Köyü

Mehmetalan Köyü, Edremit ilçe merkezine 8 kilometre mesafede Kaz Dağı eteklerinde yer almaktadır. Yaklaşık 200 yıl önce kurulan köyün geçim kaynağı ise zeytinciliktir. Köyde 300 metre yüksekliğe kadar ulaşan zeytin ağaçları, 600 – 800 metre yükseklikteki kızıl çam ağaçları ve yer yer tespih, sandal, meşe ağaçları bulunmaktadır. Köyün 3 kilometre ilerisinde de Kaz Dağı Milli Parkı bulunmaktadır.

Şirin mi şirin Mehmetalan Köyü’ne gelerek sokaklarında gezebilir, 6 kilometre mesafede ki Akçay plajına gidebilir veya Kaz Dağı Milli Parkında trekking yapabilirsiniz.

24.Beyoba Köyü

Edremit ilçesine bağlı olan Beyoba Köyü 1500-1600 yılları arasında Somakçıoğulları aşireti tarafından kurulmuştur. Köy halkının çoğu Zeytinli Köyü’ne göç etmiştir. Bu yüzden köyde nüfus oldukça azdır. Klasik bir köy olan Beyoba Köyü’nün geçim kaynağı ise zeytinciliktir Sizlerde Beyona Köyüne gelerek sessiz sakin sokaklarında dolaşabilirsiniz.

25.Zeytinli Köyü

Edremit ilçesine bağlı olan Zeytinli Köyü sahile kıyısı olan bir dağ köyüdür.  Kazdağları’nın yamaçlarında yer alan köy de Sütüven Şelalesi ve Hasanboğuldu Göleti gibi doğal güzellikler bulunmaktadır.

Sizlerde Zeytinli Köyü’ne gelerek bu iki tane doğa harikası yeri gezebilir ve harika fotoğraflar çekilebilirsiniz.

26.Eski Güre

Edremit ilçesinin Güre Mahallesinde yer alan köy neredeyse terkedilmiş bir köydür. Bu yüzden de Eski Güre ismi ile anılmaktadır. Köylerde yer alan yapılar taştan yapılmıştır ancak çoğu yıkık vaziyettedir. Yalnızca birkaç tanesi restore edilip hayata kazandırılmıştır. Sizlerde Güre’ye geldiğinizde Eski Güreyi ziyaret ederek köyün eski dokusunu hissedebilirsiniz.

TATİL BELDELERİ

27.Güre

Güre, Edremit ilçe merkezine 12 kilometre mesafede Edremit Körfezinde yer alan bir mahalledir. Kazdağları’nın güney eteğinde konumlanan Güre, temiz havası, şifalı suları, mimari dokuları ile dikkat çekmektedir. Güre, Kazdağı Millî Parkı, Güre Kaplıcaları, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Pınarbaşı Piknik Alanı gibi bir çok güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle kaplıcaları ile ünlü olan Güre sağlık turizmi için tercih edebileceğiniz yerler arasındadır.

Güre

28.Altınoluk

Altınoluk, Edremit ilçesine bağlı sahil şeridi olan bir mahalledir. Altınoluk Kaz Dağlarından dolayı oksiseni bol temiz bir havaya sahiptir. Aynı zamanda temiz ve berrak bir denize ve kum ve çakıl karışımlı bir plaj alanına sahiptir.

Deniz turizmi için tercih edebileceğiniz Altınolukta konaklayabileceğiniz birçok otelde yer almaktadır.

Altınoluk

29.Akçay

Edremit ilçe merkezine 8 kilometre mesafede Kaz Dağları’nın eteklerinde yer alan Akçay önceleri bir turizm kasabasıyken gittikçe gelişmiş ve şehirleşmiştir. Akçay, günümüzde bir çok otele, bungalov evlere, pansiyona, çay bahçesine, birbirinden güzel masmavi berrak denizlere ev sahipliği yapmaktadır.

ALIŞVERİŞ

30.Novada Edremit Alışveriş Merkezi

Edremit ilçesinde yer alan alışveriş merkezi çift şeritli yol üzerine karşılıkla iki bölümden meydana gelmektedir. Toplam 25 bin metrekare alan üzerine kurulu olan alışveriş merkezi Balıkesir’in en büyük ve en yeni Avm’lerindendir. Bir Açıkhava Avm’si olan Novada Edremit Alışveriş Merkezi yerli ve yabancı 65 adet markası ile sizlere mükemmel bir alışveriş imkanı sınırsız eğlence ve birbirinden lezzetli yeme içme mekan alternatifleri sunmaktadır.

Novada Edremit Alışveriş Merkezi

31.Edremit Gezilecek Yerler Akın AVM

Edremit ilçesinde yer alan alışveriş merkezi mağazaları, yeme içme mekanları ve eğlence alanları ile sizlere keyifli bir alışveriş imkanı sunmaktadır. Buraya gelerek hem alışveriş yapabilir hem de bünyesinde düzenlenne etkinliklere katılarak güzel bir gün geçirebilirsiniz.

1.Akın AVM

32.Yasa Outlet AVM

Yasa Outlet AVM 2011 yılının Kasım ayında hizmete açılmıştır. Alışveriş merkezi sahip olduğu mağazaları ve yeme içme mekanları ile sizlere ihtiyaçlarınızı giderme imkanı sunmaktadır.

EĞLENCE

33.Aqua Olive Park

Edremit ilçesine bağlı Altınoluk Mahallesinde yer alan Aqua Olive Park Park Kuzey Ege’nin ilk ve en büyük aqua parkıdır.

Aqua Parkta büyükler için 5, küçükler için de özel hazırlanan havuzda 6 adet farklı türden kaydırak yer almaktadır. 7’den 70’e her yaşa hitap eden Aqua Olive Parkta sınırsızca eğlenebilir, havuza girebilir yada hemen yanı başında ki denizde yüzerek kum ve güneşin keyfini sürebilirsiniz.

Edremit Gezilecek Yerler Aqua Olive Park

34.Blue Zest Aquapark

Edremit ilçesine bağlı Altınoluk Mahallesinde yer alan Blue Zest Aquaparkta her yaşa hitap eden alanlar yer almaktadır.

Aqua Parkta büyükler için yüzme havuzu, 4 adet kaydırak, küçükler için de çocuk havuzu ve küçük kaydıraklar bulunmaktadır. Sizler de Blue Zest Aquaparka gelerek sınırsızca eğlenebilir, ağaçların altında dinlenebilir ve tesis içerisinde ki kafeteryadan yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Blue Zest Aquapark

35.Akçay Lunapark

Edremit ilçesine bağlı Turgut Reis Caddesinde yer alan lunaparkta dönme dolaptan gondola, çarpışan arabadan ve kamikaze kadar her yaşa hitap eden bir çok oyun ünitesi yer almaktadır.

Akçay Lunapark

PLAJLAR

36.Antandros Halk Plajı

Edremit ilçesinde Altınoluk mevkiinde bulunan Antandros Halk Plajı, ilçe merkezine 2 kilometre uzaklıktadır. Merkeze yürüme mesafesinde olan Antandros Halk Plajı, ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz mekânlardan biridir. Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda olan plajda tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya gibi olanaklar vardır. Denizi sığ, plaj taşlıktır. Doğal bir alana sahip olan plaj çevresinde denizin güneşin tadını çıkarabileceğiniz gibi piknik ve geziler de yapabilirsiniz.

Bulunduğunuz Konumdan Antandros Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

37.Özdemir Sitesi Halk Plajı

Edremit ilçesine 3 kilometre uzaklıkta Altınoluk mevkiinde bulunan Özdemir Sitesi Halk Plajı, 150 metre uzunluğa ve 20 metre genişliğe sahip olan ücretsiz giriş yapılan halk plajlarında biridir. Plaj 2012 yılından bu yana mavi bayrak ödülüne sahiptir. Daha çok site sakinleri tarafından tercih edilen plaj yerli-yabancı turistlerinde ilgisini çekmektedir. Özdemir Sitesi Halk Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, yeme-içme ihtiyaçları için kafeterya, restoran, market gibi işletmeler bulunmaktadır. Denizi çabuk derinleşen bir yapıdadır. Bu nedenle de dikkatli olmalısınız.

Özdemir Sitesi Halk Plajı

Bulunduğunuz Konumdan Özdemir Sitesi Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

38.Sarıkız Halk Plajı

Edremit ilçesine 10 kilometre uzaklıkta olan Sarıkız Halk Plajı, mavi bayrak sahibi ücretsiz giriş yapılan plajlardan biridir. Plaj 200 metre uzunluğa ve 40 metre genişliğe sahiptir. Plajı kum ve çakıl karışımlı bir yapıda, denizi ise sığ ve soğuktur. Yaz ayları boyunca hem turistler tarafından hem de bölge halkı tarafından tercih edilmektedir. Sarıkız Halk Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, yeme-içme ihtiyaçları için kafeterya gibi olanalar bulunmaktadır. Keyifli, rahat güzel bir deniz tatili için tercih edebileceğiniz halk plajlarından biridir.

Bulunduğunuz Konumdan Sarıkız Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

39.Altınkum Plajı

Edremit ilçesine 9 kilometre uzaklıkta bulunan Altınkum Plajı, altın sarı tertemiz kumsalı ve masmavi denizi ile doğa harikası alanlardan biridir. 200 metre uzunluğa sahip olan Altınkum Plajı, sığ ve sakin bir denize sahiptir. Denizde yüzüp, kumsalında güneşlenmenin yanı sıra kampçılık da yapabilirsiniz. Altınkum Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, soyunma kabini, duş, şemsiye ve şezlong, kafeterya gibi olanaklar sunulmaktadır.

Altınkum Plajı

Bulunduğunuz Konumdan Altınkum Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

40.Akçay Pat Kamp Plajı

Edremit ilçesine 22 kilometre, Akçay beldesine ise 1 kilometre uzaklıkta bulunan Akçay Pat Kamp Plajı, kavak ağaçlarının altında, kumlu sahili ve tertemiz, berrak denizi ile ziyaretçilerine güzel bir deniz tatili imkânı sunmaktadır. Mavinin ve yeşilin bir arada olduğu plaj alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya, restoran gibi olanaklar bulunmaktadır. Şehrin bunaltıcı havasında uzaklaşıp doğa ile iç içe bir mekânda deniz havası almak, serinlemek için enfes bir fırsat sunulmaktadır. Plajın sahili kumlu olsa da denize giriş kısımları taşlıktır.

Akçay Pat Kamp Plajı

Bulunduğunuz Konumdan Akçay Pat Kamp Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

41.Altınoluk Sahili

Edremit ilçesine 25 kilometre uzaklıkta bulunan Altınoluk Sahili, bölgenin mavi bayrak sahibi plajlarından biridir. Ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz halk plajında yüzebileceğiniz tertemiz, masmavi bir deniz, doğa içerisinde, ağaçların altında güneşlenebileceğiniz kum ve çakıl karışımlı bir plaj alanı bulunmaktadır. Çoğunlukla plaj çevresinde bulunan yazlıkçılar tarafından tercih edilen sahil sakindir. Altınoluk Sahilinde ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya, restoran gibi olanaklar bulunmaktadır.

Altınoluk Sahili

Bulunduğunuz Konumdan Altınoluk Sahili’ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

42.Saka Çim Plajı

Edremit ilçesine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Saka Çim Plajı, Akçay sahillerinde popüler olan yerlerden biridir. Adından da anlaşılacağı gibi büyük bir bölümü çim ile kaplı olan plajda doğa ile iç içe, huzurlu bir vakit geçirebilirsiniz. Sakin, sığ ve berrak bir denize sahip olan plajın sahili ve denizi kum ve çakıl karışımlı bir yapıdadır. Ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz Saka Çim Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya gibi olanaklar bulunmaktadır. Şehrin gürültüsü ve kalabalık ortamından uzaklaşıp sakin, serin, temiz hava da vakit geçirmek için tercih edebileceğiniz yerlerden biridir.

Bulunduğunuz Konumdan Saka Çim Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

43.Güre Halk Plajı

Edremit ilçesine 12 kilometre, Akçay’a ise 4 kilometre uzaklıkta bulunan Güre Halk Plajı, yeşil doğanın ve masmavi denizin bir arda olduğu ziyaretçilerin beğenisini alan plaj yerlerinden biridir. Plajda yürüyüş yolları, iskele, etrafında konaklama yapabileceğiniz oteller bulunmaktadır. Sığ, sakin bir denize sahiptir, ancak deniz tabanının ilk birkaç metresi taşlık daha sonra kumlu bir yapıdadır. Ücretsiz bir şekilde giriş yapabileceğiniz plajda duş, soyuma kabini, tuvalet olanakları vardır. Herhangi bir kafe, market gibi işletmeler bulunmadığı için ihtiyaçlarınızı gelmeden önce temin etmelisiniz.

Bulunduğunuz Konumdan Güre Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

44.Zeytinli Rock Festival Plajı

Edremit de rock sevenlerin gözde mekanlarından biri olarak festivallerin ve denizin bir arada olduğu Zeytinli Rock Festival Plajı, muhteşem plajlardan biridir. Festival dönemlerinde oldukça yoğun ilgi gördüğü için kalabalık bir ortama sahiptir. Festival zamanları dışında daha sakindir. 2005 yılından bu yana rock festivalleri düzenleyen Zeytinli Rock Festival Plajı, denizi, kumsalı, ortamı ile güzel bir tatil sunmaktadır. Ücretsiz bir şekilde giriş yapılabilen plaj alanında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeteryalar bulunmaktadır. Zeytinli Rock Festival Plajında deniz sığ, sakin ve suyu soğuk, sahilin ve denizin tabanı da kumlu bir yapıdadır.

Zeytinli Rock Festival Plajı

Bulunduğunuz Konumdan Zeytinli Rock Festival Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

45.Turban Plajı

Edremit ilçesine 11 kilometre uzaklıkta bulunan Turban Plajı, yaklaşık 2 kilometre uzunluğa sahip plajı ile sakin, rahat, ferah bir deniz tatili geçirme olanağı sunmaktadır. Bu uzun sahilin bir kısmı özel işletmelere büyük bir kısmı da ücretsiz bir şekilde halkın kullanıma açık bir yerdir. Plaj alanında özel işletmelerden şemsiye, şezlong kiralayabilir, duş, tuvalet, soyunma kabini, kafeterya gibi olanaklardan yararlanabilirsiniz. Plaj etrafında çardaklar, piknik alanları, çocuk oyun parkları bulunmaktadır.

Bulunduğunuz Konumdan Turban Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

46.Akçay Sahil ve Plajı

Edremit ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Akçay Sahil ve Plajı, yerli-yabancı turistlerin tercih ettiği turizm yerlerinden biridir. Uzun bir plaj alanına sahip olan Akçay beldesindeki plajlar ücretizdir. Serin, sığ, berrak, tertemiz bir denize sahiptir. Yaz aylarında hareketlenen plajda hem denizin hem güneşin hem de doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Akçay Sahil ve Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya, büfe, iskele, çocuk oyun alanları bulunmaktadır. Plaj alanında bulunan olanaklar rahat, konforlu, güzel bir tatil deneyimi sunar.

Bulunduğunuz Konumdan Akçay Sahil Ve Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

47.İmbat Sahil Sitesi Halk Plajı

Edremit bölgesinde yanında bulunan İmbat Tatil Sitesi’nden adını alan, İmbat Sahil Sitesi Halk Plajında sakin, sessiz, tertemiz bir deniz ve plaj da keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Daha çok site sakinleri tarafından tercih edilse de dışarıdan gelen misafirler de bulunmaktadır. Ücretsiz bir şekilde giriş yapabildiğiniz plajda herhangi bir olanak bulunmadığı için ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmelisiniz. Denizi sakin, aniden derinleşmeyen bir yapıdadır.

İmbat Sahil Sitesi Halk Plajı

Bulunduğunuz Konumdan İmbat Sahil Sitesi Halk Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

48.Çağrıkent Plajı

Edremit ilçesinde Narlı mevkiinde bulunan Çağrıkent Plajı, yakınında bulunan Çağrıkent Sitesi ile aynı ismi taşımaktadır. Denizin suyu dibini görebileceğiniz kadar temiz, berrak bir yapıdadır ve 4-5 metre sonra derinleşmeye başlayabilir. Plaj site sakinleri ve çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Sakin, sessiz plaja ücretsiz bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Plajın sahili taşlıktır. Bu yüzden de deniz ayakkabısı ya da terlik getirmenizde fayda var. Çağrıkent Plajında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, çevresinde büfe ve market gibi olanaklar bulunuyor.  Ancak şemsiye, şezlong kiralama yoktur.

Bulunduğunuz Konumdan Çağrıkent Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Ücretli Plaj Yerleri

49.Manuka Beach

Edremit bölgesinde ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Manuka Beach, Altınkum Plajının yanın da bulunmaktadır. Daha çok gençler tarafından ilgi gören beach da akşamları canlı müzik, kareoke, partiler düzenlenmektedir. Yaz aylarının gelmesiyle hareketlenmeye başlayan Manuka Beach, gündüzleri denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz geceleri de eğlence için tercih edebileceğiniz özel işletmelerden biridir. Sığ, sakin, berrak denizi, kumlu sahili, zengin menüye sahip restoran, kafeterya ve barı, şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini gibi olanakları ziyaretçiler için keyifli ve rahat bir tatil imkanı sunmaktadır. Sığ suları tercih etmeyenler için denize girebileceğiniz iskele alanı da bulunmaktadır.

Bulunduğunuz Konumdan Manuka Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

50.Hay Beach Club

Edremit ilçesinde ve ilçe merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan Hay Beach Club, özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz ücretli özel plajlardan biridir. Özel işletmelerin sunduğu rahatlığı ve imkanları bulabileceğiniz Hay Beach Club, iri taneli kumlarla kaplı sahili ve tertemiz berrak, sığ bir denize sahip olması ile yüzme bilmeyenler ve çocuklar için uygun bir ortam da sunmaktadır. Ayrıca sığ deniz sevmeyenler için denize atlayabilecekleri iskele alanı da bulunmaktadır. Soğuk suyunda serinleyip, kumsalında güneşin tadını çıkarttıktan sonra restoran ve kafelerinden yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Tuvalet, şemsiye, şezlong, soyunma kabini, duş, restoran, kafeterya olanaklarından yararlanarak rahat bir deniz tatili geçirebilirsiniz.

Bulunduğunuz Konumdan Hay Beach Club’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

51.Altıner Otel Plajı

Edremit ilçesinde bulunan Altıner Otel Plajı, adını da önünde bulunduğu otelden alan, hem otel müşterilerine hem de dışarıdan gelen ziyaretçilere hizmet veren özel ücretli plajlardan biridir. Altıner Otel Plajı, 2012 yılından beri mavi bayrak sahibi olan tertemiz, berrak, akvaryum gibi sakin bir denize, etrafı yeşil çim alan ve palmiye ağaçları ile kaplı olan doğa harikası bir plajdır. Sahili 160 metre uzunluğunda ve 8 metre genişliğindedir. Kum ve çakıl karışımlı bir kumsalı vardır. Sığ denizi istemeyen misafirler için iskele alanı da bulunmaktadır. Plaj yanında bulunan Altıner Otel’inde konaklayabilir uzun bir deniz tatili geçirebilirsiniz. Plajda yararlanabileceğiniz tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, restoran, kafeterya, bar, bahçe ve dinlenme alanları bulunmaktadır.

Edremit Gezilecek Yerler Altıner Otel Plajı

Bulunduğunuz Konumdan Altıner Otel Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

52.Afrodit Tatil Köyü Plajı

Edremit ilçe merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunan Afrodit Tatil Köyü Plajı, özel ücretli bir plaj olarak hizmet vermektedir. Plaj etrafında konaklama yapabilme imkanı bulunan otele ait olan yüzme havuzu da otel misafirlerince tercih edilebilmektedir. Denizin sesi ve kokusunda, serinletici esintisinde uyanıp kahvaltınızı yaptıktan sonra denizin keyfini çıkarabilir, güneşlenebilirsiniz. Otel müşterileri plaj olanaklarından ücretsiz yararlanabiliyor iken dışarıdan gelen ziyaretçiler ücretli bir şekilde plajı kullanabilir. Plaj alanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya, restoran, bar gibi olanaklar bulunmaktadır.

Afrodit Tatil Köyü Plajı

Bulunduğunuz Konumdan Afrodit Tatil Köyü Plajı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

53.Jaglion Beach

Edremit ilçesinde Sarıkız Mahallesinde bulunan Jaglion Beach, bölgenin popüler ücretli plajlarından biridir. Plaj tertemiz berrak denizi ile gündüzleri serinleyebileceğiniz kumsalında güneşlenebileceğiniz, geceleri de müziklerle eğlenebileceğiniz yerlerden biridir. Plaj ücretlendirmesi uygundur. Edremit’in sevilen sahillerinden biri olarak yerli-yabancı birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Jaglion Beach alanında yararlanabileceğiniz tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, restoran, kafeterya gibi olanaklar vardır. Eğlenceli, serinletici, keyifli bir tatil için tercih edilebilir.

Bulunduğunuz Konumdan Jaglion Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

54.Maça Beach Club

Edremit bölgesinde bulunan Maça Beach Club, sahili, iskelesi, çim alanı, akvaryumu andıran tertemiz berrak denizi ile ziyaretçilerini ağırlayan özel işletmelerden biridir. Plaj çevresindeki palmiye ağaçlarının gölgesinde uzanıp dinlenebilirsiniz. Sahili ince kumla kaplı denizi sığdır. Çocuklar ve yüzme bilmeyenler için de son derece uygundur. Plaja girerken yaptığınız ödemeyi plaj içerisinde yemek-içecekler için harcayabilirsiniz. Tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, restoran, kafeterya, iskele alanları bulunmaktadır.

Maça Beach Club

Bulunduğunuz Konumdan Maça Beach Club’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

55.Edremit Gezilecek Yerler Enjoy Beach

Edremit ilçesinde hem bir restoran hem de plaj alanı olan Enjoy Beach, denizin ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz, denizin manzarasında lezzetli yemekler yiyebileceğiniz özel işletmelerden biridir. Yeni bir işletmedir ve adını duyurmayı, ziyaretçilerin beğenisini almayı başarmıştır. Edremit körfezinin gözde yerlerinden biri olan Enjoy Beach, girişlerde şemsiye ve şezlong dahil olan belirli bir ücret ödemesi yapmaktadır. Ayrıca mekanda yararlanabileceğiniz tuvalet, duş, soyunma kabini, restoran, bar gibi olanaklar da bulunmaktadır. Plajın denizi sakin, dalgasız ve sığdır.

Enjoy Beach

Bulunduğunuz Konumdan Enjoy Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

56.BlueMoon Beach (Gülşah Beach)

Edremit ilçesinde Çamlıbel mevkiinde bulunan BlueMoon Beach bilinen diğer adı ile de Gülşah Beach, yerli-yabancı birçok ziyaretçinin beğenisini ve ilgilisini alan ücretli bir şekilde giriş yapılan özel işletmelerden biridir. Hem denize girip serinlemek için hem de kafede oturup deniz manzarasında yemek yiyip içecek içmek için tercih edebileceğiniz bir mekandır. Hafta içi daha sakin olan işletmeye hafta sonları kalabalık olduğu için rezervasyon yaparak gelmelisiniz. Sahip olduğu sığ, tertemiz denizi ile yüzme bilmeyenler ve çocuklar için uygundur.

Bulunduğunuz Konumdan BlueMoon Beach (Gülşah Beach)’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

57.Panaroma Beach

Edremit ilçesinde Çamlıbel mevkiinde bulunan Panaroma Beach, görkemli doğası, tertemiz sığ denizi, yumuşacık kumlarla kaplı kumsalı ile ziyaretçilerini ağırlayan ücretli plaj alanlarından biridir. Plaj alanında dikkat etmeniz gereken şey denize girişte taşlık bir alanın başlaması, bu nedenle de deniz ayakkabısı giymelisiniz. Gündüzleri ve geceleri ayrı bir eğlenceye, zevke sahip olan plajda yararlanabileceğiniz tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya, dinlenme alanları bulunmaktadır.

Bulunduğunuz Konumdan Panaroma Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

58.Melisa Beach Club

Edremit ilçesinde Altınoluk Mahallesinde, ilçe merkezine 9 kilometre uzaklıkta bulunan Melisa Beach Club, Ege denizin muhteşem görüntüsü ve şeffaflığında güzel bir deniz tatili imkanı sunulan yerlerden biridir. Geniş bir alana sahip olan Melisa Beach Club, gündüzleri denizin ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz geceleri ise eğlenebileceğiniz mekanlardan biridir. Uygun bir fiyatlandırmaya sahip olan plaj gençler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Denizi ve plajının yanında enfes yemeklerin de sunulduğu restoranı ilgi çekmektedir. Denizi sığ, sakin, tertemiz, plajı ise kum ve çakıl karışımlı bir yapıdadır.

Melisa Beach Club

Bulunduğunuz Konumdan Melisa Beach Club’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

59.Şato Beach Club

Edremit ilçesinde bulunan Şato Beach Club, Ege denizin berrak, tertemiz sularında yüzebileceğiniz, güneşlenebileceğiniz, gece ve gündüz ayrı bir keyif sunan mekanlardan biridir. Ücretli bir şekilde giriş yapılan özel işletme tarafından hizmet sunan Şato Beach Club, tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, restoran, bar gibi olanakların sunulduğu bir mekandır. Plajda hizmet veren restoranda zengin ve lezzetli menüler gün boyu sunulmaktadır. Akşamları canlı müzik ve DJ eşliğinde eğlenceli bir mekan olmaktadır.

Bulunduğunuz Konumdan Şato Beach Club’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

60.Elit Beach Club

Edremit ilçesine 39 kilometre uzaklıkta bulunan Elit Beach Club, gündüzleri denizin, sahilin ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz, akşamları müzikler eşliğinde eğlenebileceğiniz özel bir işletme tarafından hizmet veren plajlardan biridir. Etrafı zeytin ağaçları ile çevrelenmiş olan plaj, sığ, sakin ve berrak denizi, kumlu geniş sahili ile doğa harikası bir yerdedir. Uygun bir fiyatlandırmaya sahip olan Elit Beach Club mekanında tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, restoran, iskele, çocuklar için oyun alanları bulunmaktadır.

Bulunduğunuz Konumdan Elit Beach Club’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

61.Fab Beach Club

Edremit ilçesinde Altınoluk mevkiinde bulunan Fab Beach Club, hem denizin, güneşin ve sahilin keyfini çıkarabileceğiniz hem de özel davetlerin, düğünlerin partilerin düzenlenebileceği alanlara sahip olan mekanlardan biridir. Özel bir işletme tarafından hizmet veren Fab Beach Club, sığ, sakin ve berrak denizi, çim alanları, locaları, bahçe ve dinlenme alanları ile geniş bir alanda hizmet vermektedir. Sığ bir denize sahip olması yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler tarafından tercih edilir iken sığ deniz tercih etmeyenler iskeleden denize atlayabilirler. İşletmede tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, restoran, büfe, bar, kafeterya, çim alanı, minder alan gibi birçok olanak bulunmaktadır.

Fab Beach Club

Bulunduğunuz Konumdan Fab Beach Club’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

62.Edremit Gezilecek Yerler Nezih Beach

Edremit ilçesinde Narlı mevkiinde bulunan Nezih Beach, bölgenin özel işletmelerinden biridir. Ücretli olarak giriş yapabileceğiniz Nezih Beach alanında gündüzleri denizin ve güneşin geceleri ise eğlence dolu keyifli anların tadını çıkarabilirsiniz. Geniş bir alana sahip mekanda çim alanında ya da taşlık plaj alanında güneşlenebilirsiniz. Sığ denizi buz gibi serinletici sulara sahiptir. Mekânda hizmet veren restoranda zengin bir menü çeşitliliği bulunmaktadır. Tertemiz, bakımlı ve ilgili bir hizmet sunulan Nezih Beach mekanında tüm olanaklardan yararlanarak rahat bir tatil geçirebilirsiniz.

Edremit Gezilecek Yerler Nezih Beach

Bulunduğunuz Konumdan Nezih Beach’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

63.Palmera Beach Club

Edremit ilçesinde bulunan Palmera Beach Club, tertemiz denizi, sahili ve palmiye ağaçları ile çevrili plajı ile ziyaretçilerin ücretli bir şekilde yararlanabileceği özel işletmelerden biridir. Plajın deniz ve sahil tabanı taşlıktır. Bu nedenle de deniz ayakkabısı giymenizde fayda vardır. Edremit’in buz gibi sularında serinleyebileceğiniz Palmera Beach Club plajında geniş bir çim alanı, iskele vardır. Ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, kafeterya, dinlenme alanları vardır.

Bulunduğunuz Konumdan Palmera Beach Club’a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

64.Edremit Gezilecek Yerler de Son Rotamız; Endemik Camping Beach

İlk olarak 2004 yılında Endemik Çay bahçesi olarak faaliyete başlayan tesis müşteri potansiyelinin artması ile 2006 yılından sonra çay bahçesi ve camping olarak faaliyetini sürdürmüştür. Daha sonraki zamanlarda da daha çok geliştirilerek çay bahçesinin ön tarafına beach club, çay bahçesinin etrafına Teras cafe, Balcon cafe, camping alanına da  wc, duş, lokanta ve 8 adet bungalov evler yapılmıştır.

Endemik Camping Beach konaklama imkanı, yeme içme mekanları ile deniz kum ve güneşin keyfini çıkartacağınız harika bir tatil deneyimi sunmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*