Esenyurt Gezilecek Yerler – En İyi 8 Yer

Esenyurt Gezilecek Yerler yazımızda İstanbul’un en kalabalık ve en çok göç alan ilçelerinden biri olan Esenyurt’te gezilebilecek yerleri ve rotasını aktaracağız.

İstanbul iline bağlı Avrupa yakasında yer alan Esenyurt alışveriş ve eğlence merkezleri, kültür merkezleri, parkları, kafe-restoran alanları, spor alanları ve termal sularının bulunduğu yaşam alanına sahiptir.

Esenyurt’te gezilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

1. Esenyurt Gezilecek Yerler de İlk Rotamız; Recep Tayyip Erdoğan Parkı

Esenyurt Gezilecek Yerler yazımızın ilk sırasında yer alan Recep Tayyip Erdoğan Parkı ilçenin en büyük parklarından birisi olma statüsündedir. İlçede ormanlık alanın yokluğundan dolayı şehir merkezlerine kurulan parklarla yeşil alan eksikliği giderilmeye çalışılmıştır.

76 bin 877 metrekare alan üzerine kurulan parkta, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, gölet ve süs havuzları, yapay şelale, farklı türdeki ağaç ve bitkilerin yer aldığı yeşil alana sahiptir.

Ayrıca parkın içerisinde yer alan sağlık binasında sauna, hamam, yüzme havuzu, kafeterya bulunmakta olup dinlenebileceğiniz ve haftanın yorgunluğunu atabileceğiniz bir ortam sunmaktadır.

Dilerseniz sporunuzu yapabilir sonrasında parkın içerisinde yer alan cafe ve restoranlarda dinlenebilirsiniz. Dilerseniz de çocuklarınız oyun alanında oynarken sizlerde sevdiklerinizle hoş sohbet vakit geçirebilirsiniz. Ailecek hem eğlenebileceğiniz hem dinlenebileceğiniz hem de şehrin gürültüsünden uzaklaşarak yeşil alana doyabileceğiniz ortam sunan Recep Tayyip Erdoğan Parkına giriş ücretsizdir.

Esenyurt Gezilecek Yerler Recep Tayyip Erdoğan Parkı

Büyükçekmece gezilecek yerler ile alakalı yazımızı okumak için tıklayınız.

Recep Tayyip Erdoğan Parkı yol tarifi için tıklayınız.

2.Necmettin Erbakan Parkı

Toplam 74 bin 210 metrekare alan üzerine kurulan parkta gölet ve şelale farklı türdeki ağaç ve bitki yer aldığı yeşil alan, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları, spor alanları, piknik yapabileceğiniz masalar ve barbeküler bulunmaktadır. Ailecek hem dinlenip hem eğleneceğiniz parka giriş ücretsizdir.

Esenyurt Gezilecek Yerler Necmettin Erbakan Parkı

Necmettin Erbakan Parkı yol tarifi için tıklayınız.

3.Esenyurt Şehitler Parkı

Ailecek keyifle vakit geçirebileceğiniz parkta yürüyüş ve koşu parkurları, çocuk oyun alanları, piknik için masalar yer almakta olup sevdiklerinizle hem eğlenip hem dinlenebilirsiniz.

Esenyurt Şehitler Parkı

Esenyurt Şehitler Parkı yol tarifi için tıklayınız.

4.Pelit Çikolata Müzesi

Müzenin içerisinde çikolatadan yapılmış gerçek boyutlu ev, çikolata şelaleleri, dünyaca ünlü masal kahramanları, ünlü efsaneler ve şaheserler yer almaktadır. Türkiye’de ilk olan müze çikolata ve sanat severlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerler arasındadır.

Esenyurt Gezilecek Yerler Pelit Çikolata Müzesi

Pelit Çikolata Müzesi yol tarifi için tıklayınız.

5.Torium AVM

Yerli ve yabancı birçok markanın yer aldığı alışveriş merkezi kampanyalar, etkinliklerle ve yarışmalarla alışverişi daha da eğlenceli hale getiriyor. Dilerseniz alışverişinizi tamamladıktan sonra içerisinde yer alan kafe ve restoranlarda dinlenebilirsiniz.  

Ayrıca içerisinde sinema salonu, kapalı lunapark, ilk ve tek kar temalı eğlence parkı snowpark yer almakta olup ailecek eğlenmenize olanak sağlamaktadır.

Torium AVM

Torium AVM yol tarifi için tıklayınız.

6.Snowpark

Türkiye’nin ilk ve tek kar temalı olan parkta 4 mevsim kar eğlencesini yaşayabilirsiniz. Kar kıyafetlerini giyerek eğlenceye başlayacağınız alanda 3 farklı macera parkurunda doyasıya eğleneceğiniz gibi parkı gezebilir ya da kayarak her mevsim kar eğlencesini yaşayabilirsiniz.

Pazartesi-Cuma ve Cumartesi-Pazar dünleri 12.00 ve 20.00 arası açık olan snowparka giriş ücretli olup Torium AVM’nin içerisinde yer almaktadır.

Snowpark

Esenyurt Snowpark yol tarifi için tıklayınız.

7.Esenyurt Belediyesi Termal Kür ve Tedavi Merkezi

Esenyurt ilçesinin Atatürk mahallesinde yer alan merkez, termal mineralli su kaynağı kullanarak kurulmuştur. Litresinde 5 gr mineral içerip, minerallerin ağırlıklı kısmını da tuz oluşturmaktadır. Yine litresinde 5 veya 12 miligram kükürt içermesi ve doğal termal olması suyu özel kılmaktadır. Romatizma, kireçlenme cilt hastalıklarına gibi birçok hastalığın tedavisi sağlanmakta olup kalp, damar, mide bağırsak ve böbrekleri olumlu yönde etkilemektedir. 2016 yılından bu zamana kadar hizmet veren termal de sauna, hamam, havuz, buhar odası, havuz ve kafeteryası bulunmaktadır. Rezervasyon yaptırarak gidebileceğiniz termalde ücretinizi ödedikten sonra 2 saat içerisinde hizmetlerden yaralanarak hem tedavi olabilir hem de keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Esenyurt Belediyesi Termal Kür ve Tedavi Merkezi

Esenyurt Belediyesi Termal Kür ve Tedavi Merkezi yol tarifi için tıklayınız.

8.Esenyurt Gezilecek Yerler de Son Rotamız; Akbatı AVM

Yerli ve yabancı birçok markanın yer aldığı alışveriş merkezinde iç peyzaj tasarımı ve geniş alanıyla ferah alışveriş imkânı sunmaktadır. Dilerseniz alışverişinizi tamamladıktan sonra cafe ve restoranlarında farklı lezzetleri tadarak dinlenebilir dilerseniz bünyesinde düzenlediği etkinliklere katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Alışveriş merkezinde yer alan festival park ile diğer yaşam merkezlerinden ayıran en büyük özellik olup 7000 kişilik oturma alanına sahiptir. Konserler, etkinlikler, oyun aktiviteleri, çocuklar için yaz okulu açık hava sinema ve tiyatrosu, yoga-pilates etkinlikleri, festivallerin düzenlendiği park her yaşa hitap eden eğlenebileceğiniz bir yaşam alanına sahiptir.

Bölgenin diğer AVM’leri Marmara Park AVM, Eskule ve City Center Outlet AVM’dir.

Akbatı AVM

Akbatı AVM internet sitesi için tıklayınız.

Akbatı AVM yol tarifi için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*