Beylikdüzü Gezilecek Yerler -En Güzel 9 Yer

Beylikdüzü Gezilecek Yerler, yazımızda Beylikdüzü ilçesinde gezilebilecek yerleri ve gezi rotası detaylarını açıklayacağız. Yazımıza başlamadan önce Beylikdüzü ilçesi ile ilgili bazı genel bilgileri sizlere aktaralım.

İstanbul iline bağlı Avrupa yakasında yer alan Beylikdüzünün tarihi M.Ö 7. yy. kadar uzanmaktadır. Bizans ve Osmanlı döneminde orduların konaklama yeri olarak kullanılan Beylikdüzünün eski ismi ‘Garden’ olup ‘Bahçe’ anlamına gelmektedir.

1924 yılı mübadele ile burada yaşayan Rumlar Yunanistan’a göç etmiş ve Türkler yerleştikten sonra ismi ‘Kavaklı’ olarak değişmiştir.

Kavaklı 2002 yılında ‘Beylikdüzü’ olarak değiştirilmiş ve 2008 yılında Beylikdüzü ilçe olmuştur.

İstanbul’un yükselen değerlerinden olan Beylikdüzünde toplu ve düzenli yapılaşma hâkim olup Osmanlı döneminden izler taşıyan tarihe sahiptir. Bunun dışında bol oksijene sahip piknik alanları, geniş sahili, dinlenme alanları, plajları ve alışveriş merkezleri olan yaşam alanına sahiptir.

1. Beylikdüzü Gezilecek Yerler de İlk Rotamız; Beylikdüzü Yaşam Vadisi

Beylikdüzü Gezilecek Yerler yazımızn ilk sırasında yer alan ve 1 milyon metrekare alan üzerine kurulu olan yaşam vadisi İstanbul’un en yeşil ve en büyük parklarından olma özelliğine sahip olup 6 etaptan oluşmaktadır.

1.etapta yer alan göleti, havuzu, şelalesi, sayısız ağaç ve çiçek türleriyle oksijen deposu olan yaşam vadisinde, belediye hizmet alanı, buz pisti, halı saha, huzur evi gibi imkânlarıda sunmaktadır.

Dilerseniz koşu ve yürüyüş parkurlarında sporunuzu yapabilir yada bisiklet yolunda bisikletinizi sürebilir, dilerseniz içerisinde yer alan cafe ve restoranlarda farklı lezzetleri tadabilir yada ağaç ve çim alanlarda soluklanabilirsiniz. Yine 1. Etapta yer alan ve şehitler anısına yapılan Japon bahçesi bulunmakta olup büyüleyici güzelliğiyle görmeniz gereken yerler arasındadır.

2. etapta uzun bir yürüyüş ve bisiklet yolu bulunmakta olup, okuma alanları, kütüphane cafe gibi imkanları sağlamaktadır. Ayrıca farklı yaş gruplarına hitap modern temalı oyun alanları ve çocuk oyun alanları, ailecek keyifle vakit geçirebileceğiniz macera parkları ve seyir terasları bulunmaktadır.

Haftasonu şehrin gürültüsünden uzak yeşil alana doyabileceğiniz bol oksijen yeri olan yaşam vadisinde ailecek hem sosyalleşebileceğiniz hem eğlenebileceğiniz hem de dinlenebileceğiniz İstanbul’un en kapsamlı şehir parkı olup sahil boyuna kadar uzanmaktadır.

Beylikdüzü Gezilecek Yerler Beylikdüzü Yaşam Vadisi

Büyükçekmece gezilecek yerler ile alakalı yazımızı okumak için tıklayınız.

Beylikdüzü Yaşam Vadisi yol tarifi için tıklayınız.

2.West Marina

2011 yılından beri hizmet veren marinada kültür ve sanat Merkezi, yelken okulu, kafe ve restoran, plaj bulunmaktadır.

Dilerseniz yelken ve su sporları gibi aktivitelere katılabilir, dilerseniz denize sıfır restoranlarda dünya mutfağından lezzetleri tadabilirsiniz. Dilerseniz de Yakuplu plajında denize girerek serinleyebilirsiniz.

Beylikdüzü Gezilecek Yerler West Marina

Beylikdüzü West Marina yol tarifi için tıklayınız.

3.Gürpınar Sahili

Sahil boyunca yürüyüş yapabilir, piknik alanlarında pikniğinizi yapıp mangal yapabilir dilerseniz de denizine girebilirsiniz. Sevdiklerinizle harika vakit geçirebileceğiniz sahil yaz ayları oldukça kalabalık ve canlı olmaktadır.

Beylikdüzü Gezilecek Yerler Gürpınar Sahili

Gürpınar Sahili yol tarifi için tıklayınız.

4.Piri Reis Parkı

Beylikdüzü Piri Reis Parkı, piknik alanı ve çocuk oyun alanlarıyla ailecek keyifle vakit geçirebilirsiniz. Dilerseniz sizler pikniğinizi yaparken çocuklar kendisi için ayrılan çocuk oyun alanlarında vakit geçirebilir. Dilerseniz de deniz havasını içinize çekerek yürüyüş ve koşunuzu, sporunuzu yapabilir yada bisiklet yolunda bisikletinizi sürebilirsiniz.

Piri Reis Parkı

Piri Reis Parkı yol tarifi için tıklayınız.

5.Tepecik Çamlık Piknik Alanı

Doğa ile iç içe bol oksijene sahip piknik alanı, denize yakın görüntüsü ile yeşilin ve mavinin güzelliğiyle harika bir gün geçirmenize olanak sağlıyor.

İçerisinde bulunan piknik için ayrılan masalarda pikniğinizi ve mangalınızı yapabilir ailenizle hoş sohbet ederek güzel bir gün geçirebilirsiniz. Yürüyüşünüzü yapabilir kendi çapınızda aktiviteler de yapabilirsiniz. Kuş seslerinin eşliğinde ve çam ağaçlarının gölgesinde serinleyip, kafa dinleyip huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.  Tepecik çamlık piknik alanı kamp severlerinde uğrak yerlerinden olup bahar ayları kalabalıklaşmaktadır.

Tepecik Çamlık Piknik Alanı

Tepecik Çamlık Piknik Alanı yol tarifi için tıklayınız.

6.Balıkçı Kenan Deniz Canlıları Müzesi

Türkiye de tek olan müze Yaşam Vadisi tesislerinde bulunmaktadır. Müzenin kurucusu İstanbul’un ünlü balıkçısı olan ‘Kenan Balcı’dır.1500’ün üzerinde deniz canlısı ve materyallerinin mumyalanarak sergilendiği müzede köpek balıkları, orkinos, vatoz gibi birçok çeşit bulunmaktadır. Müzeye giriş ücretsiz olup ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır.

Balıkçı Kenan Deniz Canlıları Müzesi

Beylikdüzü Balıkçı Kenan Deniz Canlıları Müzesi yol tarifi için tıklayınız.

7.Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi

1997 yılından bu yana ziyaretçilerin buluşma noktalarından olan alışveriş merkezi oldukça geniş alan üzerine kuruludur. İstanbul’un en büyük Migros hipermarketi, dünyaca ünlü markaların bulunduğu mağazalar, çocuk oyun alanları, eczane ve kuaför mevcuttur.

Toplam 3 katlı olan alışveriş merkezinde her yaşa hitap eden farklı etkinliklere katılarak ailecek keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi

Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi yol tarifi için tıklayınız.

8.Perlavista Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Mimari ve yapısıyla dikkat çeken Alışveriş merkezi bölgenin en kapsamlı yaşam merkezidir. Türk ve dünya markalarının yer aldığı AVM’de alışverişinizi yapabilir, dilerseniz de cafe restoranlarında farklı lezzetleri tadabilirsiniz. Dilerseniz de bünyesinde düzenlediği etkinliklere katılarak ailecek keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Perlavista Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Perlavista Alışveriş ve Yaşam Merkezi internet sitesi için tıklayınız.

Perlavista Alışveriş ve Yaşam Merkezi yol tarifi için tıklayınız.

9.Beylikdüzü Gezilecek Yerler de Son Rotamız; Beylicium Alışveriş Merkezi

Ailenizle birlikte keyifle vakit geçirebileceğiniz yaşam merkezinde alışverişinizi yapabilir, ayrıca içerisine belediyenin düzenlediği ücretsiz çocuk tiyatrolarına ve sinemalarına da katılabilirsiniz.

Beylicium Alışveriş Merkezi

Beylicium Alışveriş Merkezi yol tarifi için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*