Etimesgut Nerede? Ankara Etimesgut’a Nasıl Gidilir?

Etimesgut nerede

Etimesgut Nerede? Etimesgut Türkiye’nin merkezinde bulunan İç Anadolu Bölgesinde Ankara kentinde yer almaktadır. Etimesgut ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak 501 bindir. Etimesgut ilçesine komşu ilçeler; Ankara’nın ilçelerinden kuzeyinde Keçiören, doğusunda Yenimahalle ve batısında da Sincan ilçeleridir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 273 kilometrekaredir. İlçenin il merkezine olan uzaklığı 17 kilometredir. Etimesgut İlçesi harita konumu olarak 39° 55′ 51.7224” Kuzey ve 32° 39′ 1.2672” Doğu gps koordinatları arasında yer almaktadır. Etimesgut’un ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 853 metredir. Etimesgut ilçesinde toplamda 24 mahalle vardır.

Etimesgut Nerede? Etimesgut Haritası

Etimesgut nerede

Etimesgut’a Nasıl Gidilir?

Etimesgut’a ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs yer almaktadır. Etimesgut merkeze kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Etimesgut merkeze ayrıca, özel araç kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Pek çok farklı noktada halk otobüsleri ve minibüs hatları da kullanılabilmektedir.

Etimesgut Nerede, Etimesgut Yol Tarifi, Etimesgut’a rota oluşturmak için tıklayınız…

Etimesgut Nerede? Karayolu ile Etimesgut’a Ulaşım

Ankara merkez ilçesinden Ankara Blv. üzerinden yaklaşık 19 dakikada Etimesgut ilçesine ulaşılabilmektedir. Aynı şekilde Keçiören ilçesinden Ankara Çevre Yolu/O-20 Yolu kullanılarak yaklaşık 26 dakikada Etimesgut ilçesine erişim sağlanabilir. Çubuk ilçesinden ise Ankara Çevre Yolu/O-20 Yolu üzerinden yaklaşık 54 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Gölbaşı İlçesinden Ankara Blv. Yolu üzerinden yaklaşık 33 dakikada Etimesgut’a ulaşım sağlanmaktadır. Polatlı ilçesinden de Ankara- Isparta Yolu/Dumlupınar Blv./D200 Yolunu kullanarak yaklaşık 52 dakikada Etimesgut’a ulaşım sağlanmaktadır.

Toplu Taşıma ile Etimesgut’a Ulaşım

Etimesgut ilçesine şehir içi ulaşımlarda genellikle halk otobüsleri ve minibüsler kullanılmaktadır. Ankara’da metro ve tramvay hatları da mevcuttur. Aktif Etimesgut-Çayyolu metro hattı Sincan’dan başlayarak Koru-Çayyolu durağına kadar devam etmektedir. Etimesgut’ta yaşayanlar genellikle otobüs hatlarını ve metro ile entegre ederek daha aktif kullanmaktadır. Kentte bulunan taksilerde şehir içi ulaşımda bir diğer alternatif olarak tercih edilebilir.

Etimesgut ilçesinde gün boyu halk otobüsleri hizmet etmektedir. Günün her saati belirli aralıklarla halk otobüsleri kullanılabilir. Etimesgut Merkez’den otobüsler gün boyu farklı ilçe ve mahallere hareket etmektedir. Etimesgut Merkez’den çevre ilçelerine halk otobüsleri ve minibüsler kullanarak farklı aktarma araçları ile rahatlıkla ulaşılabilir.

Sincan ilçesinden halk otobüsleri ve metro hattı kullanılarak gün içinde rahatlıkla ve kısa sürede Etimesgut’a ulaşılabilir. Kentin farklı noktalarından Etimesgut’a kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Etimesgut ilçe merkezinden Ankara merkez ilçesine de hem özel araç hem de halk otobüsleri ile rahatça ulaşabilirsiniz.

Etimesgut İlçesinden Havalimanı’na Ulaşım

Ankara Etimesgut ilçesine ulaşım için hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Çubuk ilçe merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan özel araçla veya toplu taşıma araçlarıyla Etimesgut ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aracınız ile Özal Bulvarı ve Ankara Çevre Yolu/O-20 Yolu üzerinden yaklaşık olarak 41 dakikada Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı alternatif olarak Özal Bulvarı ve Ankara Blv Yolunu kullanarak yaklaşık olarak 42 dakikada Ankara Esenboğa Havalimanı’na erişim sağlayabilirsiniz.

Etimesgut Nereye Bağlı? Etimesgut Hangi Bölgemizdedir?

Etimesgut İlçesi İç Anadolu Bölgesinde Ankara kentinde yer almaktadır. Etimesgut farklı kültürel ve geleneksel ögeleri yansıtan bir yerdir. Etimesgut İlçesinin tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır.

Yüzey şekilleri ovalık ve dağlık yapıdadır. Ankara’nın içinde merkez bölümünün batısında yer almaktadır. İklim çeşitliliği yönünden oldukça yoğun bir iklim yapısı görülmektedir. İlçede karasal iklim hâkim olup, yazları sıcak ve kurak, kışları dondurucu karlı ve parçalı bulutludur.

Etimesgut nerede

Ankara Nerede? Ankara Hangi Bölgemizdedir?

Türkiye’nin merkezinde İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara kenti, Kuzeyinde Bolu ve Çankırı, doğusunda Kırıkkale ve Kırşehir, güneyinde Konya ve Aksaray, batısında ise Eskişehir illeriyle komşudur. Topoğrafik yapısı dağlık ve ovalık alanlardan oluşmaktadır. Ankara İstanbul arası 444 kilometre, Ankara Bursa arası 387 kilometre, Ankara İzmir arası 589 kilometre ve Ankara Konya arası 271 kilometredir.

 Gezilecek yerler yazılarımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*