Gökçeada Kamp Alanları – Gökçeada Ücretli ve Ücretsiz 11 Kamp Yeri

Gökçeada Kamp Alanları. Gökçeada ilçesinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 11 kamp alanı bulunmaktadır.

Gökçeada, ülkemizin en çok tercih edilen doğa ile iç içe, deniz ve koylarının bulunduğu Çanakkale’nin ilçesidir. Her yıl yerli yabancı birçok turist Gökçeada’da bulunan göletleri ve yemyeşil doğasıyla muhteşem manzaraya sahip alanları gezip görülmek için tercih ediyor. Gökçeada ilçesinde her bütçeye uygun ücretli ya da ücretsiz olarak birçok kamp ve piknik alanı bulunmaktadır. Buralarda hem sakin, huzurlu vakit geçirebilir hem de doğa ile baş başa manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Bu yazımızda Gökçeada’da bulunan ücretsiz ve ücretli, deniz kenarı ya da yem yeşil doğa içeresinde bulunan farklı birçok kamp alanına göz atalım.

Gökçeada Ücretsiz Kamp Alanı

1. Aydıncık Sahili Kamp Alanı

Aydıncık Sahili Kamp Alanı

Çanakkale- Gökçeada’nın en ünlü yerlerinden birisi olan Aydıncık diğer bir adı ile de Kefalos Plajı, hem denize girip yaz aylarında serinleyebileceğiniz hem de kamp yapabileceğiniz yerlerdendir. Plaj 1200 metre uzunluğunda, incecik altın renkli kuma sahiptir. Sörf tutkunları tarafından da yoğun ilgi gören Aydıncık Sahili Kamp Alanına geldiğiniz zaman buradaki tesislerde ya da çadır kurarak konaklayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Aydıncık Sahili Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, denize girilebilir alan, şezlong, şemsiye, soyunma kabini, elektrik, yürüyüş parkurları, konaklama yerleri gibi imkanlar bulunmaktadır. Plaja yakın olan yerlerde de bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Eşelek/Gökçeada/Çanakkale

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Aydıncık Sahili Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Yıldız Koyu Kamp Alanı

Yıldız Koyu Kamp Alanı

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde bulunan Yıldız Koyu, bölgenin en temiz ve güzel koylarından biridir. Yıldız Koyu’nda denize sınır konumda kamp yapıp yüzebilir, çadır kiralayabilirsiniz. Genel ihtiyaçlar için tuvalet ve banyo imkanı da bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Yıldız Koyu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, denize girilebilir alan, konaklama yerleri, yürüyüş parkurları gibi imkanlar bulunmaktadır. Plaja yakın olan yerlerde de bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kaleköy/Gökçeada/Çanakkale

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yıldız Koyu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Sualtı Milli Parkı Kamp Alanı

Sualtı Milli Parkı Kamp Alanı

Çanakkale-Gökçeada’da bulunan Sualtı Milli Parkı Kamp Alanı, adeta gizli kalmış bir cennettir. Çanakkale şehir merkezine 56 km uzaklıkta bulunan Sualtı Milli Parkı Kamp Alanında ücretli ve ücretsiz olarak birçok kamp yapabilecek alan bulunmaktadır. Denizi o kadar temiz ve berrak ki içerisinde yüzen balıkları görebilirsiniz. Ancak unutulmamalı balık tutmak yasaktır. Kamp alanında tuvalet ve çeşme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Sualtı Milli Parkı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, denize girilebilir alan, konaklama yerleri, yürüyüş parkurları gibi imkanlar bulunmaktadır. Ücretli olan kamp yerlerinde elektrik, tuvalet, çeşme, şezlong, şemsiye, büfe, otopark alanları bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kaleköy/Gökçeada/Çanakkale

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Sualtı Milli Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Kefalos Plajı Kamp Alanı, Gökçeada Kamp Alanları

Kefalos Plajı Kamp Alanı

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde yer alan Kefalos Plajı Kamp Alanı, muhteşem altın rengi plajı ile keyifli vakit geçireceğiniz yerlerden birisidir. Hem denize girebilir hem çadır kampçılığı yapabilir, plaj ve çevresindeki işletmelerden de yararlanabilirsiniz. Ücretsiz şekilde giriş yapılabilen kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, soyunma kabini gibi imkanlardan faydalanmak istiyorsanız işletmelerin bulunduğu plajları tercih etmelisiniz.

Kamp olanakları: Kefalos Plajı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında işletmelerin bulunduğu plajlarda tuvalet, çeşme, banyo, denize girilebilir alan, şezlong, soyunma kabinleri, konaklama yerleri, yürüyüş parkurları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretli ve ücretsiz kamp alanları bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Eşelek/Gökçeada/Çanakkale

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kefalos Plajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Uğurlu Köyü Kamp Alanı

Uğurlu Köyü Kamp Alanı

Çanakkale, Gökçeada’da bulunan Uğurlu Köyü Kamp Alanına Kabatepe Feribot İskelesi’nden feribotlar ile 1 saat 15 dakika süren mesafede yer almaktadır. Feribot ile Gökçeada’ya ulaştıktan sonra tabelaların yönlendirmesi ile Uğurlu Köyü’ne ulaşabilirsiniz. Burada bulunan plaj tertemizdir ve denizi de ılıktır. Çevresinde alışveriş yapabileceğiniz tesisler ve kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tuvalet, çeşme, duşa kabin gibi imkanlar bulunmaktadır. Ayrıca Gökçeada’daki en büyük ormanlık alan buradadır. Hem günübirlik geziler hem de kampçılık tercih edebileceğiniz Uğurlu Köyü Kamp Alanı rahat edebileceğiniz bir yerdir.

Kamp olanakları: Uğurlu Köyü Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanındaki köyde tuvalet, çeşme, banyo, gibi imkanlar bulunmaktadır. Ayrıca kamp yerinde denize girilebilir alan, konaklama yerleri, yürüyüş parkurları bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Uğurlu Plajı, 17760 Dereköy/Gökçeada/Çanakkale

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Uğurlu Köyü Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. İmroz Kamp Alanı, Gökçeada Kamp Alanları

İmroz Kamp Alanı

Ege’nin en büyük ada yerleşim yeri olan İmroz, diğer bir adı ile Gökçeada, doğası, muhteşem atmosferi, temiz havası, sıcakkanlı halkı ile sevilen ve ilgi gören yerlerden birisidir. İmroz birçok koya ve masmavi doğa harikası bir denize sahiptir. Oldukça büyük doğanın muhteşem görüntüsüne sahip adada birçok konaklama alanı bulunmaktadır. Buraya geldiğinizde mutlaka kamp yaparak doğanın bu muhteşem görüntüsünün keyfine varmalısınız. İmroz Kamp Alanı, merkezi bir yer olduğu için burada tuvalet, çeşme, banyo, market, tarihi yerler, eğlence yerleri size yakın bir konumda olacaktır.

Kamp olanakları: İmroz Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanına yakın olan işletmelerde tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, şezlong, şemsiye, yiyecek içecek ihtiyacı için yerler vb. imkanlar bulunmaktadır, buralardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca kamp yerinde denize girilebilir alan, konaklama yerleri, yürüyüş parkurları bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretli ve ücretsiz kamp alanları bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres: Gökçeada, Çanakkale

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan İmroz Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Marmaros Plajı Kamp Alanı

Marmaros Plajı Kamp Alanı

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde bulunan Marmaros Plajı, çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan, sakin huzurlu bir imkanı sağlayan yerlerden biridir. Ücretsiz şekilde kamp yapabileceğiniz alanda hem denize girebilir hem güneşin doğuşu ve batışını izleyip muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz.  Marmaros Plajı Kamp Alanında herhangi bir tesis, market, tuvalet, çeşme gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelirken hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Marmaros Plajı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlarda bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Marmaros Plajı, Tepeköy Köyü, 17760 Gökçeada/Çanakkale

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Marmaros Plajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Gökçeada Ücretli Kamp Alanları

8. Şen Kamping, Gökçeada Kamp Alanları

Şen Kamping

Şen Kamping, Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde yer alan sahili ile hem denizin hem de kampçılığın keyfini çıkarabileceğiniz bir yerdir. Daha çok karavan kampçılığı için uygun olan kamp alanında beach ve restoran hizmetleri de verilmektedir. Karavan kampçılığı yerine kamp alanında bulunan bungalov evlerde ve pino karavanlarda da konaklayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Şen Kamping Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, kafe, denize girilebilir alan, şemsiye, şezlong, soyunma kabini, çadır, karavan ve oda konaklama yerleri, yürüyüş alanları, otopark gibi imkanlarda bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 100 TL. güncel fiyat bilgisi için işletme ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Aydıncık Plajı, 17760 Gökçeada/Çanakkale

Telefon: 0286 898 10 20

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Şen Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Yıldız Koy Arkadia Kamp Alanı

Yıldız Koy Arkadia Kamp Alanı

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde bulunan Yıldız Koy Arkadia Kamp Alanı, birçok imkanın bulunduğu gelenlerin keyifli bir tatil geçirebileceği bir yerdir. Koya ulaşım için öncelikle Kabatepe Limanı’na gelmeniz buradan da vapurla ulaşımı sağlamanız gereklidir. Yıldız Koy Arkadia Kamp Alanında plaj, kamp yapabileceğiniz alanlar, etkinlikler, bar gibi birçok alan ve aktivite vardır.

Kamp olanakları: Yıldız Koy Arkadia Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, restoran, denize girilebilir alan ve ücretli yararlanabileceğiniz şemsiye, şezlong, soyunma kabini, çamaşır makinesi, şarj için prizler, çadır ve karavan konaklama yerleri, yürüyüş alanları, otopark gibi imkanlarda bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Kendi çadırıyla gelenler 150 TL, işletmenin çadırlarında konaklama ücreti 175 TL.2-6 yaş arası ücretsiz, 6-12 yaş arası %50 indirimlidir. fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: 17760 Kaleköy/Gökçeada/Çanakkale

Telefon: (0286) 887 28 46

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/YildizKoyArkadia/

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yıldız Koy Arkadia Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Vagon Camping, Gökçeada Kamp Alanları

Vagon Camping

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde yer alan Vagon Camping alanı, günübirlik geziler için ve çadır, karavan, bungalov evlerde konaklama imkanı bulunan yerlerden biridir. Ada merkezinde yer alan Vagon Camping, doğa ile iç içe etrafı ağaçlarla çevrili geniş bir arazide bulunmaktadır. Kamp alanı merkezde olmasına rağmen sesten ve gürültüden uzak sakin, bahçesi taşlar ile döşenmiş, etrafında deniz esintisinde bol oksijenli yerdir.

Vagon Camping alanı, Gökçeada’nın merkezinde yer aldığı için ulaşımı oldukça kolay, restoran, elektrik, banyo, gibi imkanların bulunduğu kamp yeridir.

Kamp olanakları: Vagon Camping Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, sıcak su, elektrik, restoran, ortak kullanımlı mutfak alanı, bahçe ve dinlenme alanı, çadır konaklama yerleri, yürüyüş alanları, otopark gibi imkanlarda bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Konaklama ücreti sezonluk olarak değiştiği için kamp alanına gelmeden önce arayarak güncel fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Çınarlı, Anafartalar Cd. No:37, 17760 Gökçeada/Çanakkale

Telefon: 0530 048 19 19

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/wagonconceptcamping/

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Vagon Camping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Laz Koyu Kamp Alanı

Laz Koyu Kamp Alanı

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde yer alan Laz Koyu Kamp Alanı, tertemiz denizi ile adanın en iyi plajlarından birisidir. Koyun plajında şemsiye, şezlong, tuvalet, restoran gibi imkanlar bulunmaktadır. Aileler tarafından da yoğun olarak tercih edilen kamp alanı özellikle hafta sonları yoğun ilgi görmektedir. Laz Koyu Kamp Alanına ulaşımda koyun 1 km’lik yolu topraklı ve ilerlemeyi güçlendirmektedir. Bu nedenle toplu taşıma araçları ile alana gelmek uygun değil. Ayrıca kamp alanında konaklamak için Laz Koyu Konaklama Evi de bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Laz Koyu Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, sıcak su, elektrik, restoran, büfe, plaj, soyunma kabini, şemsiye, şezlong, çadır ve konuk evi konaklama yerleri, yürüyüş alanları, otopark gibi imkanlarda bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 60 TL, 2 şezlong ve 1 şemsiye 30 TL. fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Fatih, 17760 Dereköy/Gökçeada/Çanakkale

Telefon: 0534 785 94 26

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Laz Koyu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Gelibolu Kamp Yerleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*