Gelibolu Kamp Yerleri – Gelibolu Ücretli ve Ücretsiz 7 Kamp Yeri

Gelibolu Kamp Yerleri. Gelibolu ilçesinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 7 kamp alanı bulunmaktadır.

Gelibolu, ülkemizin en çok tercih edilen doğa ile iç içe, deniz ve koylarının bulunduğu Çanakkale’nin ilçesidir. Her yıl yerli yabancı birçok turist Gelibolu’da bulunan göletleri ve yemyeşil doğasıyla muhteşem manzaraya sahip alanları gezip görülmek için tercih ediyor. Gelibolu ilçesinde her bütçeye uygun ücretli ya da ücretsiz olarak birçok kamp ve piknik alanı bulunmaktadır. Buralarda hem sakin, huzurlu vakit geçirebilir hem de doğa ile baş başa manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Bu yazımızda Gelibolu’da bulunan ücretsiz ve ücretli, deniz kenarı ya da yem yeşil doğa içeresinde bulunan farklı birçok kamp alanına göz atalım.

Gelibolu Ücretsiz Kamp Alanı

1. Gelibolu Yarımadası Kocadere Plajı Kamp Alanı

Gelibolu Yarımadası Kocadere Plajı Kamp Alanı

1. Dünya Savaşı’nın yapıldığı Gelibolu Yarımadası’nın 22 bin hektarlık kısmı, Gelibolu Milli Parkı olarak ilan edilmiştir. Kocadere Plajı, Gelibolu Yarımadası çevresinde kamp yapılabilecek uygun alanlardan birisidir. Pek çok yerli yabancı turistin akın ettiği kamp alanında konaklayabileceğiniz otel de bulunmaktadır. Ayrıca çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan plaj alanında tuvalet, çeşme, restoran, soyunma kabinleri, banyo, yürüyüş alanları da bulunmaktadır. Bölge çevresinde de birçok şehitlik ve tarihi yerler bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Gelibolu Yarımadası Kocadere Plajı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, banyo, çeşme, çadır ve karavan konaklama alanı, denize girilebilir alan, yürüyüş yerleri gibi imkanlar bulunmaktadır. Ayrıca plaj çevresinde bulunan işletmelerden elektrik, interneti, yiyecek içecek ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 17900, 17902 Kocadere/Eceabat/Çanakkale

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Gelibolu Yarımadası Kocadere Plajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Saros Körfezi Kamp Alanı, Gelibolu Kamp Yerleri

Saros Körfezi Kamp Alanı

Saros Körfezi, Çanakkale’nin popüler yerlerinden biridir. Saros Körfezi Kamp Alanında ormanlık alan ve sahil bulunmaktadır. Bu kamp alanında denize girebilir, yürüyüşler yapabilir, çadırınızla kampçılık yapabilir, doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca bölgede konaklayabileceğiniz pansiyonlarda bulunmaktadır. Saros Körfezi Kamp Alanına özel araçlarınızla ya da toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaja yakın olan yerlerde işletmeler vardır, buralardan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Saros Körfezi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, denize girilebilir alan, yürüyüş parkurları, konaklama yerleri gibi imkanlar bulunmaktadır. Plaja yakın olan yerlerde de bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Güneyli/Gelibolu/Çanakkale

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Saros Körfezi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Güneyli Gelibolu Kamp Alanı

Güneyli Gelibolu Kamp Alanı

Gelibolu Kamp Yerleri. Çanakkale- Gelibolu’da yer alan Güneyli Gelibolu Kamp Alanı, Güneyli Köyü’nde muhteşem bir sahile ve ormanlık alana sahip olan yerdir. Çanakkale şehir merkezine yaklaşık 660 km uzaklıkta bulunan Güneyli Gelibolu Kamp Alanına özel araçlarınızla ya da toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilir ve burada kampçılık yapabilirsiniz. Kamp alanının bulunduğu köyde market, yeme-içme yerleri, tuvalet, çeşme, camii gibi imkanlar bulunmaktadır, buradan yararlanabilirsiniz. Kamp alanında 400 metre genişliğinde parlak kumlu güzel bir sahil vardır.

Kamp olanakları: Güneyli Gelibolu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlarda bulunmamaktadır. Kamp alanın bulunduğu köyde market, tuvalet, çeşme gibi imkanlar vardır, buradan yararlanabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 17500 Güneyli/Gelibolu/Çanakkale

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Güneyli Gelibolu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Gelibolu Ücretsiz Kamp Alanları

4. Kabatepe Mesire Ve Kamp Alanı

Kabatepe Mesire Ve Kamp Alanı

Kabatepe Mesire Ve Kamp Alanı, Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde Tarihi Milli Park’ta yer almaktadır. Çanakkale şehir merkezine 42 km uzaklıkta bulunan Kabatepe Mesire Ve Kamp Alanına özel araçlarınızla ya da toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Burası hem kampçılık hem de günübirlik geziler için oldukça uygun bir alandır. Sakin, sessiz, doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Hem orman hem deniz hem de kum üçlüsünün en güzel yerlerinden biridir. Belirli bir ücret karşılığında konaklayabileceğiniz alanda tuvalet, çeşme, banyo imkanı da bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Kabatepe Mesire Ve Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, kontrollü ateş yakma alanı, büfe gibi imkanlarda bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Yetişkin 10 TL, otomobil (şoför + 1 kişi) 40 TL, 0-12 yaş ve 65 yaş üstü ücretsiz. fiyatlar sezonluk olarak değişmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: 17900 Kocadere/Eceabat/Çanakkale

Telefon: (0286) 814 12 89

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/Kabatepe-Orman-Kamp%C4%B1-165939293596491/

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kabatepe Mesire Ve Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Fatma Kadın Koyu Kamp Alanı, Gelibolu Kamp Yerleri

Fatma Kadın Koyu Kamp Alanı

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde Güneyli Köyünde yer alan Fatma Kadın Koyu Kamp Alanı, Çanakkale şehir merkezine 60 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tepelerin arasında yer alan tertemiz suyu ile tercih edebileceğiniz güzel yerlerden biridir. Hem kampçılık yapabilir hem de denize girebilirsiniz. Kamp alanı etrafında tuvalet, banyo tesislerde bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Fatma Kadın Koyu Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, büfe, çadır konaklama yerleri, denize girilebilir alan, soyunma kabinleri, şemsiye, şezlong, yürüyüş alanları, plaj işletmelerinde elektrik, internet gibi imkanlarda bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 175 TL.         

İletişim Bilgileri

Adres: Fatma Kadın Plajı, Güneyli mücavir mevki kirklareliler sitesi no 60 z, 17500 Güneyli/Gelibolu/Çanakkale

Telefon: 0532 456 96 77

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Fatma Kadın Koyu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Saros Tepe Camping, Gelibolu Kamp Yerleri

Saros Tepe Camping

Saros Tepe Camping alanı Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde Kavakköy mevkiinde, şehir merkezine 1,5 saatlik uzaklıkta yer alan tatil yeridir. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun bir alan sahip olan kamp yerinin etrafı ağaçlarla çevrili, eşsiz bir manzaraya sahiptir. Kamp alanında ortak kullanım alanlarından tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, internet, yeme- içme ihtiyacı için restoranlar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Saros Tepe Camping Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, restoran, çadır ve karavan konaklama yerleri, yürüyüş alanları, otopark gibi imkanlarda bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Konaklama ücreti sezonluk olarak değiştiği için kamp alanına gelmeden önce arayarak güncel fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Harmanlık Mevkii, İnönü Cd. No:20, 17340 Kavakköy/Gelibolu/Çanakkale

Telefon: 0543 226 74 68

Sosyal Medya Sayfası: https://www.facebook.com/sarostepecamping/

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Saros Tepe Camping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Evreşe Plajı Non-Stop Kamp Alanı

Evreşe Plajı Non-Stop Kamp Alanı

Çanakkale’de Gelibolu Yarımadası’nda Kavakköy beldesinde yer alan Evreşe Plajı, şehir merkezine 80 km uzaklıkta yer almaktadır. Kamp alanına toplu taşıma araçları ile gelecekseniz kamp alanı yakınına kadar gelebilirsiniz. Plaj biraz taşlı bir kuma sahiptir, ancak plajın arka tarafı ormanlık bir alandır. Evreşe Plajı Non-Stop Kamp Alanında büfe, market, restoran, tuvalet, elektrik, denize girilebilir alan gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Evreşe Plajı Non-Stop Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, restoran, büfe, market, ortak kullanımlı mutfak alanı, denize girilebilir alan ve ücretli yararlanabileceğiniz şemsiye, şezlong, soyunma kabini, çadır konaklama yerleri, yürüyüş alanları, otopark gibi imkanlarda bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama ücreti 60 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Kavakköy Beldesi, 17340 Gelibolu/Çanakkale

Telefon: 0535 103 34 80

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Evreşe Plajı Non-Stop Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Çanakkale Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*