Kastamonu Kamp Alanları

Kastamonu Kamp Alanları. Kastamonu ilinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 19 alan bulunmaktadır.

Kastamonu Batı Karadeniz bölgesinde yer alan ülkemizde kamp yapılabilecek, gezilip görülebilecek yeşil ve masmavi denizin buluştuğu doğa harikası birçok alana sahiptir. Hem sahip olduğu iklim özellikleri hem de coğrafi özellikleri, tarihi ve kültürel özellikleri ile doğa içerisinde eşsiz zamanlar geçirebileceğiniz kamp alanları bulundurmaktadır. Kastamonu bölgesinde gezilmesi gereken Kültürel ve doğal güzellikleri içerisinde: Kastamonu Kalesi, İnebolu Evleri, Çatak Kanyonu, Geriş Tepesi, Şerife Bacı Tabiat Parkı, Dipsizgöl Tabiat Parkı, Küre Dağları Milli Parkı, Ilgaz Dağı Milli Parkı, Pınarbaşı Mağarası, Gideros Koyu, Ilıca şelalesi ve Horma Kanyonu gibi yerler bulunmaktadır. Bu kamp yerlerinin de sahip olduğu birçok avantaj ve dezavantajları vardır. Ücretli ya da ücretsiz kamp alanları, çadır, karavan gibi farklı şekillerde konaklayabileceğiniz alanlar ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Kastamonu Ücretsiz Kamp Alanları

1. Kirazlı Yaylası Kamp Alanı

Kirazlı Yaylası Kamp Alanı

Kastamonu’nun Araç ilçesinde şehir merkezine 75 km uzaklıkta bulunan Kirazlı Yaylası Kamp Alanı, yaz aylarında serinlemek, sakin doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenlerin uğrak yerlerinden biridir. Kirazlı Yaylasına özel araçlarınızı kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun kamp alanı yemyeşil doğası, geniş yer kaplayan çam ağaçları, kolay ulaşım yolu ile tercih edilebilecek tatil yeridir. Kampçılığınızı yaparken alanda doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz. Fotoğraflar çekebilir, piknik yapabilirsiniz. Kirazlı Yaylası Kamp Alanında ihtiyaçlarını karşılayabilecek tuvalet, çeşme, banyo, market gibi tesisler bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz.

Kamp olanakları: Kirazlı Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Gölcük/Araç/Kastamonu

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kirazlı Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Sarıhacı Yaylası Kamp Alanı

Sarıhacı Yaylası Kamp Alanı

Kastamonu’nun Araç ilçesinde bulunan Sarıhacı Yaylası Kamp Alanı, kamp ve piknik için uygun olan yaz sıcaklarının serinlemek için tercih edilebileceği noktalardan birisi olan kamp alanıdır. Sarıhacı Yaylası Kamp Alanına özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanında herhangi bir tesis, tuvalet, çeşme, banyo, market gibi olanaklar bulunmadığı için bölgeye gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Sarıhacı Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 37830 Araç/Kastamonu

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Sarıhacı Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Valla Kanyonu Kamp Alanı

Valla Kanyonu Kamp Alanı

Doğa harikası yerlerden birisi olan Valla Kanyonu, Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde Muratbaşı mevkiinde yer alan şehrin simgesi haline gelen yerlerden biridir. Valla Kanyonu Kamp Alanı, Kastamonu şehir merkezine 120 km, Pınarbaşı ilçesine ise 25 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kanyon oldukça zor sarp kayalıklardan oluşmaktadır. Valla Kanyonu Kamp Alanına özel araçlarınız ile ya da ilçe merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Birçok ziyaretçiyi ağırlayan kamp alanında kampçılığı yaparken yüksek kesimlerde de akbaba, kartal, atmaca, şahin gibi yırtıcı kuşları görebilirsiniz. Yaban hayatı gözlemcileri için oldukça ilgi görmektedir. Burada derinliği fazla olan kanyon içerisine girip kamp kurmak tehlikeli olabilir. Bu nedenle de dikkatli olmalısınız. Valla Kanyonu Kamp Alanında herhangi bir tesis, tuvalet, çeşme, elektrik gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Valla Kanyonu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 37770 Muratbaşı/Pınarbaşı/Kastamonu

Telefon: 0544 577 37 37

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Valla Kanyonu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Gideros Koyu Kamp Alanı

Gideros Koyu Kamp Alanı

Kastamonu-Cide de yer alan Gideros Koyu Kamp Alanı, deniz kenarında yer alan Karadeniz’in dibinde doğa harikası bir yerdir. Gideros Koyu Kamp Alanı, Kastamonu şehir merkezine 150 km uzaklıkta Cide ilçe merkezine ise 14 km uzaklıkta yer almaktadır. Koya özel araçlarınızla ya da il ve ilçe merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan koyun Cenevizlilere dayanan bir tarihi geçmişi bulunmaktadır. Bozulmadan günümüze kadar gelmiş olan koy, Karadeniz’in sularında serinlemek isteyenler için tercih edilebilecek yerlerdendir. Gideros Koyu Kamp Alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir tesis bulunmuyor bu nedenle kamp alanına gelirken hazırlıklı olmalısınız. Koy etrafında bulunan ücretli kamp alanlarından da ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Kamp olanakları: Gideros Koyu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 37602 Bartın İnebolu Yolu/Cide/Kastamonu

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Gideros Koyu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Suğla Yaylası Kamp Alanı, Kastamonu Kamp Alanları

Suğla Yaylası Kamp Alanı

Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde yer alan Suğla Yaylası Kamp Alanı, Kastamonu şehir merkezine 80 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yayla çam ve köknar ağaçlarının yoğun olarak bulunduğu çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan, kampçılığın yanı sıra piknik ve günübirlik geziler için de tercih edilen yerlerden biridir. Suğla Yaylasında 2014 yılından beri motorkros şampiyonası düzenlenmektedir. Birçok motor sporu tutkunu bölgeyi bu dönemlerde yoğun olarak tercih etmektedir. Suğla Yaylası Kamp Alanında bulunan gölet etrafında keyifli bir şekilde kamp kurabilirsiniz. Kamp alana özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Suğla Yaylası Kamp Alanında tuvalet, elektrik, çeşme, market gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle de kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz ya da yol kenarında bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Suğla Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 37750 Sarnıçköy/Azdavay/Kastamonu

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Suğla Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Şehriban Kanyonu Kamp Alanı, Kastamonu Kamp Alanları

Şehriban Kanyonu Kamp Alanı

Kastamonu’nun Şenpazar ilçesinde yer alan Şehriban Kanyonu Kamp Alanı, Kastamonu şehir merkezine 97 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kanyon Küre Dağları Milli Parkı içerisinde bulunmaktadır. Şehriban Kanyonu Kamp Alanına özel araçlarınızla ve ilçe merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Çadır kampçılığı için uygun olan kamp yeri içerisinde şelale ve gölet de bulunmaktadır. Sakin, sessiz, doğa içerisinde huzurlu bir vakit geçirmek, kamp kurmak, yürüyüşler gerçekleştirmek için tercih edilebilecek bir yer Şehriban Çayı boyunca uzanan bir kanyondur. Şehriban Kanyonu Kamp Alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Şehriban Kanyonu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Şenpazar, Kastamonu

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Şehriban Kanyonu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Gömeren Kanyonu (Loç Vadisi) Kamp Alanı

Gömeren Kanyonu (Loç Vadisi) Kamp Alanı

Birçok kanyona sahip olan Kastamonu ilinde bulunana diğer bir doğa harikası kanyon da Gömeren Kanyonu (Loç Vadisi) Kamp Alanıdır. Kastamonu’nun Cide ilçe sınırları içerisinde yer alan Gömeren Kanyonu, şehir merkezine 125 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kanyona giden yollar oldukça engebelidir. Bu nedenle de yüksek arazi araçları ile gidebilirsiniz. Ulaşım da özel araçlar ile sağlanmaktadır. Gömeren Kanyonun diğer adı da Loç Vadisidir. Bu vadide kendine has bir bitki örtüsü hakimdir. Kanyon kampçılık, yürüyüş, dağ sporları, tırmanış, trekking gibi aktiviteler içinde uygundur. Doğanın güzelliğini fotoğraflayabilir keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelirken hazırlıklı olmalısınız. Vadi çevresinde köyler yaşam alanları bulunmaktadır. Buralardan da yararlanabilirsiniz.

Kamp olanakları: Gömeren Kanyonu (Loç Vadisi) Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 37600 Çamdibi/Cide/Kastamonu

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Gömeren Kanyonu (Loç Vadisi) Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Kavakbelen Mesire Ve Kamp Alanı

Kavakbelen Mesire Ve Kamp Alanı

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde yer alan Kavakbelen Mesire Ve Kamp Alanı, Kastamonu şehir merkezine 66 km uzaklıkta bulunan kamp alanıdır. Kavakbelen Mesire Ve Kamp Alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan kamp yeri yem yeşil doğa içerisinde piknik ve günü birlik geziler içinde tercih edebileceğiniz bir yerdir. Yaz aylarında özellikle hafta sonları yoğun ilgi gören kamp alanı kalabalıktır. Kavakbelen Mesire Ve Kamp Alanında ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız. Tuvalet ve çeşme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Kavakbelen Mesire Ve Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında elektrik, banyo, market gibi imkanlar bulunmamaktadır. Tuvalet ve çeşme imkanları bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 37400 Hacıali/Taşköprü/Kastamonu

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kavakbelen Mesire Ve Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Ilıca Şelalesi Kamp Alanı, Kastamonu Kamp Alanları

Ilıca Şelalesi Kamp Alanı

Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde Ilıca Köyü mevkiinde yer alan Ilıca Şelalesi Kamp Alanı, Kastamonu şehir merkezine 110 km uzaklıkta bulunan popüler bir kamp yeridir. Şelaleye ulaşımı özel araçlarınız ile sağlayabilirsiniz.

Ilıca Şelalesi diğer bir adı ile Dev Kazanı etrafı bitki örtüsü ile çevrili doğanın eşsiz güzelliklerinin bulunduğu 15 metreden dökülen şelalesi ile yoğun ilgi gören yerlerindendir. Kampçılığın yanı sıra buralarda piknik, yürüyüşler, fotoğrafçılık gibi aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme bulunmaktadır. Ancak genel ihtiyaçlar ve gıda ihtiyaçları için hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Ilıca Şelalesi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında elektrik, banyo, market gibi imkanlar bulunmamaktadır. Tuvalet ve çeşme imkanları bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Ilıca, 37770 Ilıca/Pınarbaşı/Kastamonu

Telefon: (0378) 227 18 44

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Ilıca Şelalesi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Çatak Kanyonu Kamp Alanı, Kastamonu Kamp Alanları

Çatak Kanyonu Kamp Alanı

Kastamonu’da yer alan diğer bir kanyon ise Çatak Kanyonu’dur. Çatak Kanyonu Kamp Alanı, Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde yer almaktadır. Kastamonu şehir merkezine 75 km uzaklıkta ilçe merkezine ise 7 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çatak Kanyonu Kamp Alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kanyon içerisine ulaşabilmek için kanon girişine aracınızı park edip yürümek gerekiyor. Ülkenin her yanından ilgi gören kamp alanında çadırınızı kurup yürüyüşler gerçekleştirebilir, fotoğraf çekebilir seyir terasından manzarayı seyredebilirsiniz. Çatak Kanyonu Kamp Alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Ancak kamp alanı ilçe merkezine yakın konumda olduğu için buradan ihtiyaçlarınızı temin ederek kanyona ulaşabilirsiniz.

Kamp olanakları: Çatak Kanyonu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında elektrik, banyo, tuvalet ve çeşme market gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 37750 Karakuşlu/Azdavay/Kastamonu

Telefon: (0312) 207 50 00

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Çatak Kanyonu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Kastamonu Ücretsiz Kamp Alanları

11. Ilgaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanı

Ilgaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanı

Kastamonu denildiğinde akla gelen ilk yerlerden birisi olan Ilgaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanı, Kastamonu şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunan kamp yerlerinden biridir. Ücretli bir şekilde giriş yapılan kamp alanına şahıs için 5 TL, otomobil için ise 15 TL olarak ücretlendirme yapılmaktadır. Bölgeye ulaşımı özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile yapabilirsiniz. Çadır kampçılığı ve belirli bölgelerde karavan kampçılığı da yapabileceğiniz alanda çeşitli bitki örtüsü ve yabani hayvan çeşitliliği de bulunmaktadır. Kampçılığın yanı sıra burada doğa yürüyüşleri, piknik, fotoğrafçılık, bisiklet turları, doğa gözlemciliği, dağcılık gibi aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz.

Ilgaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanına giriş noktasında kampçıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek birçok tesis bulunmaktadır. Tuvalet, çeşme, mescit, seyir terası, otopark alanı, teleferik, piknik alanları, kamp alanı, koşu parkuru gibi olanaklar bulunmaktadır. Ancak kamp alanında market ihtiyacı için herhangi bir tesis bulunmamaktadır.

Kamp olanakları: Ilgaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanında market bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında Tuvalet, çeşme, mescit, seyir terası, otopark alanı, teleferik, piknik alanları, kamp alanı, koşu parkuru, yürüyüş alanları bisiklet yolu, tırmanma parkuru, kayak pisti gibi olanaklar bulunmaktadır.  

Kamp ücreti şu şekildedir: Yetişkin 5 TL, öğrenci 2,5 TL, bisiklet 5 TL, motosiklet 7,5 TL, otomobil ve kamyonet 15 TL, minibüs 45 TL, midibüs 75 TL, otobüs 135 TL. 1 ünite çadır (günlük) 25 TL, 1 ünite karavan (günlük) 33 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: 37210 Bostan Köyü/Kastamonu Merkez/Kastamonu Merkez/Kastamonu

Telefon: (0312) 207 50 00

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Ilgaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. Beşiroğlu Restoran, Kafe Ve Kamping

Beşiroğlu Restoran, Kafe Ve Kamping

Kastamonu- Cide ilçesinde yer alan ücretli kamp alanları içerisinde yer alan Beşiroğlu Restoran, Kafe Ve Kamping alanı Gideros koyunda yer almaktadır. Kastamonu şehir merkezine 150 km uzaklıkta bulunan kamp alanına özel araçlarınızla ve ilçe merkezinden kalkan toplu taşımlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan kamp yerinde Karadeniz’in kıyısında güneşin doğuşu ve batışını seyredebilir, doğal güzelliklerin keyfine varabilirsiniz. Kamp alanı gelen misafirlerine birçok olanak sunmaktadır. Burada elektrik, internet, banyo, çeşme, tuvalet, market, buzdolabı, sıcak su gibi birçok imkanlar vardır.

Kamp olanakları: Beşiroğlu Restoran, Kafe Ve Kamping Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, internet, market, restoran, ortak mutfak alanı, çay bahçesi, buzdolabı,  otopark alanı, piknik alanları, kamp alanı, yürüyüş alanları gibi olanaklar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Kamp ücretleri sezonluk olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce arayarak güncel fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: Gideros Yolu, 37600 Himmetbeşe/Cide/Kastamonu

Telefon:  0542 743 32 36

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Beşiroğlu Restoran, Kafe Ve Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

13. Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanı

Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanı

Kastamonu’nun diğer bir popüler yeri de Küre Dağları Milli Parkı’dır. Kastamonu şehir merkezine 150 km uzaklıkta bulunan Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanına girişlerde şahıslar için 5 TL, otomobil için ise 15 TL ücret talep ediliyor.

Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanında çadır ve karavan kampçılığının yanı sıra doğa yürüyüşleri, dağcılık, fotoğrafçılık, piknikler, günübirlik geziler gibi birçok aktivite de yapılmaktadır. Oksijenin bol olduğu yeşil doğa içerisinde yer alan kamp yerinde kış aylarında kayak sporu da yapılmaktadır.

Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanına gelen ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği birçok tesis bulunmaktadır. Tuvalet, çeşme, mescit, market, restoran gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, market, restoran, kır evi, seyir terası, tırmanma parkuru, piknik alanları, dere, otopark alanı, piknik alanları, kamp alanı, yürüyüş alanları gibi olanaklar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Yetişkin 7 TL, öğrenci 3,5 TL, bisiklet 7 TL, motosiklet 14 TL, otomobil ve kamyonet 21 TL, minibüs 63 TL, midibüs 105 TL, otobüs 210 TL. 1 ünite çadır (günlük) 35 TL, 1 ünite karavan (günlük) 45 TL. Kamp alanı fiyatları sezonluk olarak değişmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Çalkaya, 37770 Pınarbaşı/Kastamonu

Telefon:  (0312) 207 50 00

Sosyal Medya Sayfası:facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14. Hamdi’nin Yeri (Doğan Güneş) Kamping

Hamdi’nin Yeri (Doğan Güneş) Kamping

Kastamonu’nun Abana ilçesinde bulunan Karadeniz kıyısında yer alan Hamdi’nin Yeri (Doğan Güneş) Kamping Alanı, Kastamonu şehir merkezine 100 km uzaklıkta bulunmaktadır. Özel araçlarınızla ve ilçe merkezinde toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanı birçok imkan sunmaktadır.

Sakin, sessiz, doğa ile iç içe çadır ve karavan kampçılığı yapabileceğiniz kamp alanı çevre illerden de yoğun ilgi görmektedir. Kamp alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz, tuvalet, çeşme, elektrik, internet, banyo, market, restoran, otopark gibi olanlar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Hamdi’nin Yeri (Doğan Güneş) Kamping Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, internet, market, restoran, ortak mutfak alanı, buzdolabı, çay bahçesi, denize girilebilir alan, yürüyüş parkurları, otopark alanı, piknik alanları, kamp alanı, yürüyüş alanları gibi olanaklar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 30 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Merkez, Uğur Mumcu Blv., 37970 Abana/Kastamonu

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Hamdi’nin Yeri (Doğan Güneş) Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

15. Balabanağa Çiftliği Kamping

Balabanağa Çiftliği Kamping

Kastamonu Daday ilçesine bağlı olan İnceğiz Köyü içerisinde yer alan Balabanağa Çiftliği Kamping alanı 400 yıllık bir konağın etrafına kurulmuş olan tarihi güzelliğinde barındırıldığı kamp alanıdır. Balabanağa Çiftliği Kamping alanına özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kastamonu şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunan bölgede çadır ve karavan kampçılığı yapılmaktadır. Balabanağa Çiftliği Kamping alanına gelen ziyaretçiler için imkanlar da bulunmaktadır. Tarihi konak etrafında kurulu olan kamp alanında gezilecek, fotoğrafçılık yapılabilecek alan, tuvalet, çeşme, elektrik, banyo, sıcak su gibi olanaklar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Balabanağa Çiftliği Kamping Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, sıcak su, market, restoran, ortak mutfak alanı, buzdolabı, yürüyüş parkurları, otopark alanı, bahçe ve dinlenme alanı, piknik alanları, kamp alanı, yürüyüş alanları gibi olanaklar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır başı 80 TL, karavan yeri 100 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: İnciğez Köyü Hüsema Mahallesi No:1, 37872 Daday/Kastamonu

Telefon: 0546 802 77 10

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Balabanağa Çiftliği Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

16. Kadıdağı Doğa Kampı, Kastamonu Kamp Alanları

Kadıdağı Doğa Kampı

Kastamonu şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunan Kadıdağı Doğa Kamp alanı, kolayca ulaşım sağlanabilen sporcuların tercih ettiği yerlerden biridir. Çadır ve karavan kampçılığının yanı sıra bungalov evlerinde bulunduğu alanda konaklamak mümkündür. Kadıdağı Doğa Kamp alanında doğa yürüyüşleri, at binicilik, voleybol, futbol, paintball, tiyatro, müzik, doğa aktiviteleri gibi birçok aktivite de bulunmaktadır. Kadıdağı Doğa Kampında ziyaretçilerin ihtiyaçlarınızı karşılayabileceği tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, sıcak su, internet, restoran gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Kadıdağı Doğa Kampı Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, internet, sıcak su, market, restoran, çadır ve bungalov konaklama, doğa sporları, yürüyüş parkurları, otopark alanı, bahçe ve dinlenme alanı, spor sahaları, piknik alanları, kamp alanı, yürüyüş alanları gibi olanaklar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Güncel fiyat bilgisini kamp alanını arayarak öğrenebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres: 37210 Bahadır/Kastamonu Merkez/Kastamonu

Telefon: 0366 214 13 17

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kadıdağı Doğa Kampı Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

17. Zirve Camping, Kastamonu Kamp Alanları

Zirve Camping

Kastamonu Cide ilçesinde yer alan Zirve Camping Alanı şehir merkezine 130 km, ilçe merkezine ise 4 km uzaklıkta bulunan kamp yeridir. Denize sıfır mesafede bulunan Kamp alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Çadır ve karavan kampçılığının yapıldığı kamp yerinde Karadeniz sahilinde dalgaların sesi eşliğinde keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Zirve Camping alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği tuvalet, çeşme, elektrik, sıcak su, market, kafeterya gibi imkanlar bulunmaktadır. İlçe merkezine de yakın bir konumda olduğu için tercih edilmekte avantaj sağlamaktadır.

Kamp olanakları: Zirve Camping Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, internet, sıcak su, market, restoran, kafeterya, ortak mutfak kullanım alanı, buzdolabı, çay bahçesi, otopark alanı, bahçe ve dinlenme alanı, denize girilebilir alan, piknik alanları, kamp alanı, yürüyüş alanları gibi olanaklar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama gecelik 100 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Memiş, Murat Yenigün Cd. No:165, 37600 Cide/Kastamonu

Telefon: 0545 303 03 37-  0545 201 67 90

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Zirve Camping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

18. Parkılıca Kamp Alanı, Kastamonu Kamp Alanları

Parkılıca Kamp Alanı

Kastamonu Parkılıca’da yer alan Parkılıca Kamp Alanı, Kastamonu şehir merkezine 105 km uzaklıkta bulunan özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanıdır. Parkılıca Kamp Alanı, Küre Dağları Milli Parkı içerisinde yer alan, yerli yabancı birçok turistin yoğun ilgisini gören tertemiz oksijene sahip doğa alanıdır. Parkılıca Kamp Alanında ziyaretçiler için tuvalet, çeşme, banyo, sıcak su, elektrik, restoran gibi olanaklar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Parkılıca Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, sıcak su, market, restoran, çadır ve bungalov ev konaklama yerleri, mangal yakabilir alan, otopark alanı, piknik alanları, kamp alanı, yürüyüş alanları gibi olanaklar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 50 TL, bungalov oda konaklama 150 TL/günlük. Fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: 37770 Ilıca/Pınarbaşı/Kastamonu

Telefon: (0366) 771 23 57

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Parkılıca Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

19. Dipsiz Göl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Dipsiz Göl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Çiftler mevkiinde yer alan Dipsiz Göl Tabiat Parkı Kamp Alanı, hem kampçılık yapabileceğiniz hem de piknik, günübirlik geziler, trekking yapabileceğiniz tatil yeridir. Ücretli şekilde giriş yapabileceğiniz kamp alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanı ziyaretçilerine tuvalet, çeşme, kafe, büfe, oyun parkı, konaklayabileceğiniz bungalov evler gibi olanaklar sunmaktadır.

Kamp olanakları: Dipsiz Göl Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, büfe, kafe, market, restoran, çadır ve bungalov ev konaklama yerleri, kır evleri, orman köşkü, mangal yakabilir alan, trekking, oyun parkı, otopark alanı, piknik alanları, kamp alanı, yürüyüş alanları gibi olanaklar bulunmaktadır. 

Kamp ücreti şu şekildedir: Kişi başı giriş ücreti listesi: 5₺, Kişi başı giriş ücreti(indirimli): 2,5₺, Bisiklet giriş ücreti: 5₺, Motosiklet giriş ücreti: 10₺, Otomobil giriş ücreti: 15₺, Minibüs giriş ücreti: 45₺, Midibüs giriş ücreti: 75₺, Otobüs giriş ücreti: 150₺, Çadır kamp alanı: 30₺, Karavan kamp alanı: 45₺, 2 yataklı kır evi: 280₺, 3 yataklı kır evi: 300₺.

İletişim Bilgileri

Adres: 37300 Çifter/Tosya/Kastamonu

Telefon: (0312) 207 50 00

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Dipsiz Göl Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Seferihisar Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*