Kayseri Kamp Alanları

Kayseri Kamp Alanları. Kayseri ilinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 28 alan bulunmaktadır.

Kayseri ülkemizde kamp yapılabilecek, gezilip görülebilecek, tarihin, doğanın yeşil buluştuğu doğa harikası birçok alana sahiptir. Kayseri sahip olduğu tarihi önemi, eski bir yerleşim yeri olması, ticaret yolları üzerinde konumlanması, iklim özellikleri, coğrafi özellikleri ve doğası ile eşsiz zamanlar geçirebileceğiniz kamp alanları bulundurmaktadır. Bölge de bulunan Kayseri Kalesi, Saat Kulesi, Kurşunlu Camii, Hunat Hatun Külliyesi, Gevher Nesibe Hatun Külliyesi, Tarihi Talas Mahallesi ve daha birçok eser ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Bu kamp yerlerinin de sahip olduğu birçok avantaj ve dezavantajları vardır. Ücretli ya da ücretsiz kamp alanları, çadır, karavan gibi farklı şekillerde konaklayabileceğiniz alanlar ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Kayseri Ücretsiz Kamp Alanları

1. Derevenk Vadisi Kamp Alanı

Derevenk Vadisi Kamp Alanı

Kayseri’nin Talas ilçesinde yer alan Derevenk Vadisi, Kayseri şehir merkezine 11 km uzaklıkta bulunan 2000 yıllık bir tarihi geçmişe sahip alandır. Derevenk Vadisi özel araçlarınızla toplu taşıma araçlarınız ile gelip kamp kurup doğanın ve tarihin keyfini çıkarabileceğiniz yerlerden biridir. Vadi bahar aylarında coşku ile akan suları ile etrafında keyfiyle kamp yapılabilecek bir yerdir. Karavan kampçılığı için de uygun olan kamp alanı şehir merkezine de yakın bir konumda olduğu için avantaj sağlamaktadır. Derevenk Vadisi Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarının karşılanacağı herhangi bir tesis olmadığı için alana hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Derevenk Vadisi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Talas, Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Derevenk Vadisi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Erciyes Dağı Kamp Alanı

Erciyes Dağı Kamp Alanı

Kayseri’nin en bilindik yerlerinden birisi olan Erciyes Dağı, şehir merkezine 40 km uzaklıkta bulunan kamp yapmak tercih edilen ve yoğun ilgi gören yerlerden biridir. Kış turizminin en önemli yerlerinden birisidir. Kışları kayak turizmi yaz aylarında ise kampçılık, doğa yürüyüşleri, dağcılık gibi aktivitelerde yoğun ilgi görmektedir. Erciyes Dağı, Milli Park olarak tescillenmiş olan neredeyse yılın her mevsiminde soğuk geçen bazı noktalarda karavan kampçılığının da yapılabildiği tatil alanıdır. Soğuk olması göz önünde bulundurularak hazırlıklı gelmelisiniz.  Erciyes Dağı Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını giderebileceği tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, market gibi olanaklar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Erciyes Dağı Kamp Alanında bulunan marketlerden tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, market, kayak alanları gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Yukarı, 38210 Hacılar/Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Erciyes Dağı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Erciyes Çobanini Kamp Alanı

Erciyes Çobanini Kamp Alanı

Kayseri Melikgazi ilçesinde şehir merkezine 23 km uzaklıkta bulunan Erciyes Çobanini Kamp Alanı, Erciyes Dağına tırmanmak isteyenlerin dağdan önce uğradıkları son durak noktasıdır. Kamp alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan kamp alanı Erciyes dağı eteğinde olduğu için yaz ve kış her mevsim oldukça soğuk olmaktadır. Bu nedenle de kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz. Erciyes Çobanini Kamp Alanı çoğunlukla kış mevsiminde kayak yapmak isteyenlerin yoğun ilgisini gören, ateş yakıp ısınabileceğiniz, güneşin doğumu ve batışını izleyebileceğiniz kamp alanıdır. Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Erciyes Çobanini Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Hisarcık Erciyes, 38220 Melikgazi/Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Erciyes Çobanini Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Kapuzbaşı Şelalesi Kamp Alanı

Kapuzbaşı Şelalesi Kamp Alanı

Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde yer alan Kapuzbaşı Şelalesi Kamp Alanı, şehir merkezine 150 km uzaklıkta bulunan özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bir kamp alanıdır. Kapuzbaşı Şelalesi Kamp Alanı tertemiz havası ve doğası ile piknik, günübirlik geziler ve kampçılık için uygun yerlerdendir. Şelale coşku ile akan soğuk suyu kenarında kampçılığın yanı sıra yürüyüş ve fotoğrafçılıkta yapabilirsiniz. Kapuzbaşı Şelalesi Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını giderebileceği tuvalet, çeşme, market, restoran gibi birçok imkan bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Kapuzbaşı Şelalesi Kamp bulunan marketlerden tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, elektrik, market, restoran gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Unnamed Rd, 38500 Yahyalı/Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kapuzbaşı Şelalesi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Sarımsaklı Barajı Kamp Alanı

Sarımsaklı Barajı Kamp Alanı

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunan Sarımsaklı Barajı Kamp Alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Sarımsaklı Barajı Kayseri’nin en eski barajlarından biri olarak kampçılık, piknik ve günübirlik geziler için tercih edilen yerlerdendir. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan kamp alanı yeşilin ve masmavi baraj suyunun uyumu ile mesire alanı olarak da kullanılan bir alandır. Sarımsaklı Barajı Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyacı için tuvalet ve çeşme bulunuyor. Ancak market gibi olanaklar olmadığı için alana hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Sarımsaklı Barajı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Sarımsaklı, Unnamed Road, 38225 Melikgazi/Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Sarımsaklı Barajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Ötedere Vadisi Kamp Alanı

Ötedere Vadisi Kamp Alanı

Ötedere Vadisi Kamp Alanı, Kayseri şehir merkezine 19 km uzaklıkta bulunan İldem yerleşkesine yakın konumda bulunan tarihi ve doğa alanıdır. Vadinin içerisinde akan küçük bir şelale de bulunmaktadır. Ötedere Vadisi Kamp Alanı çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanıdır.

Ötedere Vadisi çevresinde iki bin yılı aşan tarihi kalıntılar, yerleşkeler ve kiliseler tarih severlerin ilgisini çekecek güzellikleri barındıran kamp alanlarındandır. Vadi boyunca kamp yaparken bu doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Ötedere Vadisi Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği herhangi bir tesis bulunmuyor.

Kamp olanakları: Ötedere Vadisi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Ötedere Vadisi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Koramaz Vadisi Kamp Alanı

Koramaz Vadisi Kamp Alanı

2020 yılında UNESCO Geçici Miras Listesine alınan Koramaz Vadisi, Bağpınar ve Ağırnas köylerini birbirine bağlayan 12 km uzunluğundaki vadidir. Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde şehir merkezine 25 km uzaklıkta yer almaktadır. Kamp alanına özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Çadır ve karavan kampçılığının yanı sıra piknik, günübirlik geziler içinde uygundur. Kuş sesleri eşliğinde yeşilin her tonunun hakim olduğu doğa ile baş başa bir vakit geçirebileceğiniz kamp alanı kültürel ve tarihi zenginlikler sunmaktadır. Koramaz Vadisi kamp alanında ihtiyaçlarınız için herhangi bir tesis bulunmuyor bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Koramaz Vadisi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres:  Turan, 38225 Melikgazi/Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Koramaz Vadisi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Gökoluk Yaylası Kamp Alanı

Gökoluk Yaylası Kamp Alanı

Kayseri’nin Yahyalı bölgesinde yer alan ve şehir merkezine 85 km uzaklıkta bulunan Gökoluk Yaylası Kamp Alanı, özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz, yıl boyunca birçok etkinliğin yapıldığı kamp alanıdır. Tertemiz bol oksijenli havası ve doğası ile çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan alanda kış aylarında kayak sporu da yapılmaktadır. Bahar ayı ile birlikte açan çiçekler ile birlikte eriyen karların coşku ile akması ile doğaseverlerin akınına uğramaktadır. Bura da hem piknik hem günübirlik geziler hem de fotoğrafçılık, yürüyüş gibi aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Gökoluk Yaylası Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Gökoluk Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres:  Gökoluk Yaylası Yahyalı / KAYSERİ

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Gökoluk Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

9. Şeyhli Göleti Kamp Alanı

Şeyhli Göleti Kamp Alanı

Kayseri’nin Develi ilçesinde bulunan Şeyhli Göleti, Kayseri şehir merkezine 90 km uzaklıkta bulunan özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bir kamp alanıdır. Sessiz, sakin bir gölet olan Şeyhli Göleti, etrafında çadır ve karavan kampçılığı yapabilir, yürüyüşler ve günübirlik geziler, piknikler gerçekleştirebilirsiniz. Yöre halkı tarafından da yoğun ilgi gören gölet çevresinde kampçılık yapmak isteyenlere yöre halkı yardımcı olmaktadır. Şeyhli Göleti Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmuyor. Yöre halkı yardımcı olsa da yetersiz gelebileceği için hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Şeyhli Göleti Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres:  Yeniköy, 38400 Develi/Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Şeyhli Göleti Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Yamula Barajı Kamp Alanı

Yamula Barajı Kamp Alanı
Baskalari ile mutlu olmaktansa seninle mutsuz olmayi tercih ederim

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde bulunan Yamula Barajı, çevre illerden de yoğun ilgi gören çadır ve karavan kampçılığı yapabileceğiniz, kamp alanlarından biridir. Yamula Barajı Kamp Alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Baraj etrafı hem kampçılık hem de piknik, günübirlik gezi ve yürüyüşler içinde tercih edilmektedir. Barajda balık tutma aktivitesi de yapılabilmektedir. Barajda yüzmek tehlike ve yasaktır bu nedenle dikkatli olunmalı. Burada yüzmek istiyorsanız yüzme havuzu bulunmaktadır. Yazları sıcak olduğu için en uygun aylar bahar ayları olmaktadır. Yamula Barajı Kamp Alanı etrafında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz küçük bazı işletmeler bulunmaktadır. Buralardan ihtiyaçlarınızı temin edebilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Yamula Barajı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme gibi imkanlar bulunmamaktadır. Restoran bulunan alanda buradan da faydalanabilirsiniz.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres:  Ebiç Kızılırmak, 38090 Kocasinan/Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yamula Barajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Kelebek Vadisi Kamp Alanı

Kelebek Vadisi Kamp Alanı

Kelebek Vadisi, Erciyes Dağının eteklerinde yer alan, Kayseri şehir merkezine 24 km uzaklıkta bulunan özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanıdır. Vadi içinde bulunan akarsuyu, yeşil doğası, kuş cıvıltıları ile bölge yerli yabancı birçok turistin ilgisini çekmektedir. Kelebek Vadisi Kamp Alanında günübirlik geziler, piknik, yürüyüşler, trekking gibi aktiviteler de gerçekleştirilebilir. Sessiz, sakin ortamı ile şehrin stresli havasından uzaklıkta keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kelebek Vadisi Kamp Alanında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Kelebek Vadisi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kelebek Vadisi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. Avla Kanyonu Kamp Alanı

Avla Kanyonu Kamp Alanı

Avla Kanyonu, Soğanlı Vadisinin devamı niteliğinde olan Yeşilhisar ilçesi sınırları içinde şehir merkezine 80 km uzaklıkta yer almaktadır. Kanyona soğanlı vadisinden yürüyüş rotalarını takip ederek belirli noktaya kadar özel araçlarınızla gelebilirsiniz. Avla Kanyonu Kamp Alanında sessiz, sakin vakit geçirebilir, kanyonun içinde uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Kanyon karavan kampçılığı için uygun olmadığı için çadır kampçılığı yapılmaktadır. Avla kanyonunda ve etrafında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Kanyona eğer Soğanlı vadisinden giriş yapılacaksa burada bulunan tesislerden ihtiyaçlar karşılayarak Avla kanyonuna gelebilir ya da kamp alanına gelemden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin ederek kamp alanına gelebilirsiniz.

Kamp olanakları: Avla Kanyonu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Avla Kanyonu Kayseri / Soğanlı

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Avla Kanyonu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

13. Beydağı Kamp Alanı, Kayseri Kamp Alanları

Beydağı Kamp Alanı

Kayseri’nin Tomarza ilçesinde bulunan Beydağı Kamp Alanı, Kayseri şehir merkezine 80 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan Beydağı Kamp Alanına özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanı en çok bahar aylarında suların akması, doğanın canlanması, kuşların cıvıltısı ile gelenlere keyifli bir imkan sunan kamp alanıdır. Burada doğa sporları, yürüyüşler, piknik gibi aktiviteler gerçekleştirilebilir. Ormanlık alanda ya da açık arazi üzerinde kamp kurabilirsiniz. Beydağı Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği sadece tuvalet bulunmaktadır. Market gibi tesisler bulunmadığı için kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Beydağı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında sadece tuvalet, çeşme imkanları bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Dağyurdu, 38900 Tomarza/Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Beydağı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

14. Gesi Bağları Kamp Alanı, Kayseri Kamp Alanları

Gesi Bağları Kamp Alanı

Kayseri yöre halkının da yoğun olarak tercih ettiği alanlardan birisi olan Gesi Bağları Kamp Alanı, Melikgazi ilçesinde, Kayseri şehir merkezine 19 km uzaklıkta bulunmaktadır. Gesi Bağları Kamp Alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Mesire alanı olarak da kullanılan Gesi Bağları özellikle hafta sonları oldukça kalabalık olmaktadır. Tarihi kalıntı ve güzelliklere ev sahipliği yapan bağlar eskiden Rum kasabasıdır. Çadır ve karavan kampçılığı yapabileceğiniz alanda yürüyüş rotalarında gezintiye çıkabilirsiniz. Gesi Bağları Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmuyor ancak şehir merkezine yakın konumda olması büyük avantaj sağlamaktadır. Kamp alanına yakın yerlerde market, tuvalet, çeşme imkanları bulunuyor.

Kamp olanakları: Gesi Bağları Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında sadece tuvalet, çeşme imkanları bulunmaktadır. Şehir merkezine yakın konumda bulunan kamp alanı yolunda market, tuvalet, çeşme gibi olanaklar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Gesi Bahçeli, 38180 Melikgazi/Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Gesi Bağları Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

15. Erdemli Vadisi Kamp Alanı

Erdemli Vadisi Kamp Alanı

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde Erdemli köyünde sınırlarında bulunan Erdemli Vadisi Kamp Alanı, tarihi kalıntıları ve güzellikleri ile bilenen büyük ilgi gören alanlardan biridir. Erdemli Vadisi’nin Kayseri şehir merkezine uzaklığı 65 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bölge Bizans yerleşmelerinin bulunduğu tarihin kalıntılarını taşıyan, tarih severlerin ilgi odağı bir mekandır. Bölge de kamp yaparken ateş yakmak isteyenler dikkatli olmalı ve izin verilen yerde yakmalı. Çünkü tarihi dokulara zarar vermek istemeyiz. El değmemiş doğal tarihi noktalardan biri olan Erdemli Vadisi, kamp kurmak isteyenlere keyifli vakit geçirebileceği bir olanak sunar. Erdemli Vadisi Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı il, ilçe ya da yakında bulunan köyden temin edebilirsiniz.

Kamp olanakları: Erdemli Vadisi Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, market gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Niğde -Kayseri yolunun batısında bulunan Erdemli, Yeşilhisar’ın 4 kilometre kuzeyinde ve Kayseri’ye 65 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Erdemli Vadisi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

16. Yeşilköy Şelaleleri Kamp Alanı

Yeşilköy Şelaleleri Kamp Alanı

Yeşilköy Şelaleleri, Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde yer alan Kayseri şehir merkezine 120 km uzaklıkta bulunan, özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanıdır. Yeşilköy Şelaleleri Kamp Alanı çadır kampçılığı için uygun olan belirli noktaya kadar arabanız ile gelip daha sonra şelaleye yürümeniz gereken bir yerdir. Bölgede irili ufaklı birçok şelale bulunmaktadır. Buradaki şelaleler bir kanyonun ortasından akıyor ve suları Zamantı nehri karışıyor. Burada çadırınızı kurup şelalenin coşkun sularının sesinde keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Yeşilköy Şelaleleri Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Yeşilköy Şelaleleri Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, market gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Çamlıca, 38500 Yahyalı/Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yeşilköy Şelaleleri Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

17. Barsama Kamp Alanı, Kayseri Kamp Alanları

Barsama Kamp Alanı

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde yer alan Barsama Kamp Alanı, Kayseri şehir merkezine 25 km uzaklıkta özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanıdır. Hafta sonları yoğun ilgi gören kamp alanı sessizlik isteyenler için hafta içi tercih edilmelidir. Çadır kampçılığı için daha uygun olan kamp alanın belirli uygun düzlüklerinde karavan kampçılığı da yapmak mümkündür.

Barsama Vadisi ününü çevre illere kadar duyurmuş olan yoğun ilgi gören, ortasından akan nehri ile ayrı bir havaya sahip olan kamp alanıdır. Kamp alanında tuvalet ve çeşme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz olanaklar bulunuyor ancak market ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp olanakları: Barsama Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo, market gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Çavuşağa, 38095 Kocasinan/Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Barsama Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

18. Ali Dağı Kamp Alanı, Kayseri Kamp Alanları

Ali Dağı Kamp Alanı

Kayseri’nin Talas ilçesinde bulunan doğal bir güzelliğe sahip olan Kayseri şehir merkezine 18 km uzaklıkta bulunan Ali Dağı Kamp Alanı, yöre halkı tarafından mesire alanı olarak da kullanılan kamp alanıdır. Kayseri’nin en yüksek noktalarında biri olan Ali Dağı bol oksijenin ve temiz havanın hakim olduğu, sessiz, sakin bir kamp alanıdır. Sıcaklardan bunalan vatandaşların yaz aylarında serinlemek için tercih ettiği noktalardan olan dağ, çadır ve karavan kampçılığı için oldukça uygundur. Burada güneşin doğuşu ve batışını keyifli bir şekilde seyredebilir, yürüyüşler ve piknik yapabilirsiniz. Ali Dağı Kamp Alanında tuvalet bulunuyor. Ancak başka herhangi bir tesis ya da imkan bulunmuyor. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Ali Dağı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında sadece tuvalet bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Harman, 38280 Talas/Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Ali Dağı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

19. Kovalı Barajı Kamp Alanı, Kayseri Kamp Alanları

Kovalı Barajı Kamp Alanı

Kayseri şehir merkezine 80 km uzaklıkta bulunan Kovalı Barajı Kamp Alanı Yeşilhisar ilçesinde bulunmaktadır. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan alana özel araçlarınızla ya da Sultansazlığı Milli Parkı’na giden araçlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Birçok kuş türüne ev sahipliği yapan bölge doğa ve hayvan severlerin de ilgisini çekmektedir. Kamp alanında yürüyüşler, piknik, fotoğrafçılık gibi aktivitelerde gerçekleştirebilirsiniz. Kovalı Barajı Kamp Alanında tuvalet bulunmaktadır. Ancak diğer ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp olanakları: Kovalı Barajı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında sadece tuvalet bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Yeşilhisar, Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kovalı Barajı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

20. Suna Yaylası Kamp Alanı, Kayseri Kamp Alanları

Suna Yaylası Kamp Alanı

Kayseri’nin Yahyalı ilçesine 90 km uzaklıkta bulunan Suna Yaylası özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz bol oksijen ve temiz havanın olduğu kamp alanlarından biridir. Yayla buz gibi akan akarsuyu ile sahip olduğu doğa ile ziyaretçilerine muhteşem bir ortam sunmaktadır. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan kamp alanında piknik, günübirlik geziler, yürüyüş alanları, kontrollü ateş yakma imkanı bulunmaktadır. Suna Yaylası Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçları için tesis, market, tuvalet gibi olanaklar bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Suna Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, market, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Yahyalı, Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Suna Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

21. Hasta Hoca’nın Yaylası Kamp Alanı

Hasta Hoca’nın Yaylası Kamp Alanı

Kayseri-Niğde sınırlarında kalan Kayseri şehir merkezine 150 km uzaklıkta bulunan Hasta Hoca’nın Yaylası Kamp Alanı, Aladağlar Milli Parkı içerisinde yüksek bir rakımda yer almaktadır. Kamp alanına ulaşım için belirli bir noktaya kadar geldikten sonra geri kalan yolu yaya olarak devam etmeniz gerekiyor. Yaylada bulunan yürüyüş rotalarında kampınızı kurduktan sonra yürüyüşler yapabilir, temiz havanın ve doğanın keyfi ile etrafı gözlemleyebilirsiniz. Yerleşim yerlerinden oldukça uzak bir konumda yer alan yaylada kampçıların ihtiyaçlarınızı temin edebileceği herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Hasta Hoca’nın Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, market, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kayseri-Niğde sınırlarında şehir merkezine 150 km uzaklıkta yer almaktadır.

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Hasta Hoca’nın Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

22. Hacer Ormanları Kamp Alanı

Hacer Ormanları Kamp Alanı

Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde şehir merkezine 150 km uzaklıkta bulunan Hacer Ormanları Kamp Alanı, doğası ve tertemiz bol oksijenli havası ile kampçılık için tercih edilebilecek muhteşem alanlardan biridir. Kamp alanına ilçe merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ile ya da özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Adında da belli olduğu üzere geniş ormanlık ve yeşil alanı ile çeşitli bitki örtüsü içerisinde doğanın kalbinde hissedeceksiniz. Kampçıların yürüyüşler yapabilecekleri, gezip fotoğrafçılık yapabilecekleri, sakin, sessiz bir şekilde vakit geçirebilecekleri kamp alanında keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Hacer Ormanları Kamp Alanında kampçıların ihtiyaçlarını karşılayabileceği herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Hacer Ormanları Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, market, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Ulupınar, 38500 Yahyalı/Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Hacer Ormanları Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

23. Aladağlar Yedigöller Kamp Alanı

Aladağlar Yedigöller Kamp Alanı

Aladağlar Yedigöller Kamp Alanı, Kayseri-Niğde sınırında Aladağlar Milli Parkı sınırları içerisinde, Kayseri şehir merkezine 150 km uzaklıkta yer almaktadır. Milli parka kadar araç ile gelip geri alan yolu yürümeniz gerekiyor. Aladağların zirvesinden akıp gelen kar ve yağmur suları ile beslenen yedi göl doğal bir güzellik oluşturuyor. Her mevsim oldukça soğuk olan bölgeye gelirken hazırlıklı olmalı kalın giysiler de getirmelisiniz. Yüksek bir noktada ulaşımda zorlu olduğu alanda ziyaretçilerin ihtiyaçları için herhangi bir tesis, market, tuvalet, elektrik gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Aladağlar Yedigöller Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, market, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Demirkazık/Çamardı/Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Aladağlar Yedigöller Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

24. Aksu Kanyonu Kamp Alanı

Aksu Kanyonu Kamp Alanı

Kayseri şehir merkezine 136 km uzaklıkta bulunan Aksu Kanyonu Kamp Alanı, Buzul Tünelleri ile ünlü, görkemli bir doğa harikası alanıdır. Buzul tünelleri en iyi haziran ayında gezilebilmektedir. Özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz Aksu Kanyonu, Toros dağlarına kadar uzanmaktadır. Yüksek bir rakımda yer alan kamp alanı dağcılık, doğa sporları severlerin ilgi odağıdır. Çoğunlukla çadır kampçılığı için uygun olan alanda karavan kampçılığı içinde uygun yerler bulunmaktadır. Geceleri açık havada oturup gökyüzünü izleyip binlerce yıldızın gökyüzündeki o muhteşem anını seyretmek keyif verecektir. Aksu Kanyonu Kamp Alanında çeşme bulunmaktadır. Ancak tuvalet, market, tesisler bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Aksu Kanyonu Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, market, banyo gibi imkanlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Aksu Kanyonu Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Kayseri Ücretli Kamp Alanları

25. Sultan Sazlığı Kamp Alanı

Sultan Sazlığı Kamp Alanı

Kayseri ücretli kamp alanları listesinde ilk sırada yer alan Sultan Sazlığı Kamp Alanı, Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde şehir merkezine 85 km uzaklıkta bulunmaktadır. Sultan Sazlığı Kamp Alanına ilçe merkezinden kalkan toplu taşıma araçları ile ya da özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Kamp alanı içinde adından da anlaşılacağı üzere birçok sazlık ve bataklık bulunmaktadır. Birçok kuş türüne de ev sahipliği yapan Sultan Sazlığı, doğa ve kuş severlerin ilgisini çeken, güneşin doğu ve batışını görmek isteyen vatandaşların tercih ettiği yerlerden biridir. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun alanlara sahip olan kamp alanında kuş gözlemciliği, fotoğrafçılık, yürüyüş, piknik, balıkçılık, gölet üzeri turlar gibi aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz.

Sultan Sazlığı Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği restoran, market, tuvalet, çeşme, otopark alanları bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Sultan Sazlığı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilir ya da kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı hazırlıklı da gelebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, market, banyo, restoran, otopark, büfe, kuş gözlemle yerleri, çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları, kaya tırmanışı gibi imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Yetişkin 8 TL, öğrenci 4 TL, bisiklet 8 TL, motosiklet ve ATV 16 TL, otomobil, kamyonet ve pikap 24 TL, minibüs 72 TL, midibüs 120 TL ve otobüs 240 TL. fiyatlar sezonluk olarak değişmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: 38800 Yeşilhisar/Kayseri

Telefon: (0352) 231 57 20

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Sultan Sazlığı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

26. Erciyes Çadır Kamping, Kayseri Kamp Alanları

Erciyes Çadır Kamping

Kayseri’nin ücretli kamp alanları yanında Erciyes Dağı eteklerinde ücretli şekilde kamp yapabileceğiniz yerlerden biri olan Erciyes Çadır Kamping alanı Kayseri şehir merkezine 40 km uzaklıkta bulunan özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanıdır. Çadır ve karavan kampçılığı yapabileceğiniz alanda çadır kiralama hizmeti de bulunmaktadır. Çadır kiralama hizmetleri günlük, haftalık, aylık olarak da hizmet vermektedir. Çadır kiralama ücretleri çadırların büyüklüğüne boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Erciyes Çadır Kamping alanında kampçıların ihtiyaçlarını için tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, internet, otopark gibi hizmetler bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Erciyes Çadır Kamping Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilir ya da kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı hazırlıklı da gelebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, market, banyo, elektrik, internet, restoran, otopark, dinlenme alanları, çadır kiralama, çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: 9m2 çadır konaklama günlük 35 TL, haftalık 160 TL, aylık 390 TL. 20m2 çadır konaklama günlük 50 TL, haftalık 250 TL, aylık 590 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişmektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Erciyes Mah. Erciyes Blv. Tekir Yaylası, Melikgazi/KAYSERİ

Telefon: 0352 342 39 17

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Erciyes Çadır Kamping Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

27. Soğanlı Vadisi Kamp Alanı

Soğanlı Vadisi Kamp Alanı

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde yer alan Soğanlı Vadisi Kamp Alanı, Kayseri şehir merkezine 80 km uzaklıkta yer almaktadır. Soğanlı Vadisi Kamp Alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Soğanlı Vadisi açık hava müzesi olarak koruma altına alınmıştır. Ücretli bir şekilde giriş yapılan vadiye girişte 5 TL olarak ücret ödenmektedir. Çadır ve karavan kampçılığı için uygun olan kamp alanında günübirlik geziler, piknik, bisiklet sürme rotaları, yürüyüş alanları, sıcak hava balonları gibi imkanlar bulunmaktadır. Soğanlı Vadisi Kamp Alanında ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, çeşme, büfe, restoran, elektrik gibi olanaklar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Soğanlı Vadisi Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilir ya da kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı hazırlıklı da gelebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, market, banyo, elektrik, restoran, otopark, dinlenme alanları, çadır kiralama, yürüyüş alanları imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Soğanlı Köyü, Yeşilhisar, Kayseri

Telefon: (0352) 222 08 98

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Soğanlı Vadisi Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

28. Tekir Yaylası Kamp Alanı, Kayseri Kamp Alanları

Tekir Yaylası Kamp Alanı

Tekir Yaylası Kamp Alanı, Kayseri’de çadır kampçılığının en önemli yerlerinden birisi olan şehir merkezine 25 km uzaklıkta bulunan toplu taşıma ve özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz yerlerden biridir. Özellikle bahar aylarında doğanın canlanması ile birlikte ve yaz sıcakların gelmesi ile birlikte oldukça yoğun ilgi gören kamp alanı Ekim ayına kadar kamp severlerin uğrak noktalarından birisi olmuştur. Çadır kampçılığının yanı sıra voleybol, futbol, çocuk oyun alanları, yürüyüşler gibi aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Özel bir işletme sorumluluğunda olan kamp alanında ziyaretçiler için tuvalet, çeşme, banyo, otopark, restoran gibi olanaklar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Tekir Yaylası Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı temin edebilir ya da kamp alanına gelmeden önce ihtiyaçlarınızı hazırlıklı da gelebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, market, banyo, restoran, otopark, çocuk oyun alanları, voleybol, futbol sahaları, piknik alanı, dinlenme alanları, yürüyüş alanları imkanlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 30 TL, çadır kiralama 45 TL. Kamp fiyatları sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Kayseri

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Tekir Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Kastamonu Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*