Kozan Yemek Yerleri, Kozan Restoranları

Kozan Yemek Yerleri, Kozan Restoranları, Kozan, Akdeniz bölgesinde Adana ilinde yer alan bir ilçedir. Kozan’a kentin her farklı bölgesinden erişim sağlamak mümkündür. Ulaşım araçları olarak özel araçlar ve otobüs tercih edilebilir. Kozan’da farklı birçok yemek mekânı bulunmaktadır. Yemek kültürünün çok gelişmiş olduğu Adana’nın Kozan ilçesinde de et yemekleri bol baharatlı yemekler, Adana kebaplar damaklarda tadı kalacak enfes lezzetlerdendir. Yöresel lezzetleri yiyebileceğiniz Kozan mutfağından çıkan yemeklerin en iyi ve popüler olan, çok fazla yorum ve beğeni alan yemek mekânlarını, bu yazımızda sizin için derledik. Farklı birçok restoran listelenmiştir. Kozan’da ne yenir? Nerede yenir?

Kozan’da Bulunan En İyi 6 Farklı Yemek Yeri

1. Bağrıyanık Ciğer Salonu

Bağrıyanık Ciğer Salonu

Adana-Kozan bölgesinde bulunan ilçenin en ilgi gören ciğercisi Bağrıyanık Ciğer Salonu, oldukça farklı bir sunuma da sahiptir. Masalarda bulunan mangal sayesinde ciğerinizi ve etini sıcacık bir şekilde mangaldan iner inmez yiyebilirsiniz. Bu da yemeklerin daha lezzetli olmasını sağlamaktadır. Oldukça salaş bir mekândır.

İletişim

Adres: Tufanpaşa, CİĞERCİLER SK NO:3/A, 01510 Kozan/Adana

İletişim: 0530 690 08 30

Bulunduğunuz Konumdan Bağrıyanık Ciğer Salonu‘na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Ali Usta ev yemekleri

Ali Usta ev yemekleri

Adana-Kozan bölgesinde lezzetli ev yemeklerinin yapıldığı bir işletme olan Ali Usta ev yemekleri, Kozan’da tercih edebileceğiniz temiz işletmelerden birisidir. Müşterilerinin beğenisini alan işletmede sıcacık çorbalar, yöresel yemekler, sıcak bir çay hem gözünüzü hem de gönlünüzü doyurabilir. Çalışanlarda güler yüzlü ve ilgili. Fiyat olarak da ortalamadır.

İletişim

Adres: Karacaoğlan, 01500 Kozan/Adana

İletişim: 0554 119 91 17

Bulunduğunuz Konumdan Ali Usta ev yemekleri‘ne Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Çura Kebap Salonu

Çura Kebap Salonu

Kozan’da kebap yiyebileceğiniz mekânlardan biri olan Çura Kebap Salonu, uygun fiyatlı bir işletmedir. Mekânda birçok kebap çeşidi, ciğer, salata ve çeşitli mezeler bulunmaktadır. Özellikle de ciğer kebabı müşterilerin en çok beğenisini alan lezzetlerindendir.

İletişim

Adres: Arslanpaşa, 01520 Kozan/Adana

Bulunduğunuz Konumdan Çura Kebap Salonu‘na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Keyf-i Kahve / Coffee House

Keyf-i Kahve / Coffee House

Kozan bölgesinde sade ve şık, sohbet edip yemeklerinizi yiyebileceğiniz, arkadaş gruplarınızla rahat edebileceğiniz bir mekân olan Keyf-i Kahve / Coffee House, oldukça beğenilen kafelerden birisidir. Personelleri ilgili, güler yüzlü, mekân oldukça temiz ve dekoratif şekilde düzenlenmiş, ferah bir ortamdır. Ürünlerinin temizliği ve lezzeti oldukça yerindedir. Şık sunumlar hem gözünüzü hem de karnınızı doyuruyor. Yemek, kahvaltı, çay ve kahve keyfi yapabilirsiniz.

İletişim

Adres: Tufanpaşa, Zübeyde Hanım Cd. No:76, 01510 Kozan/Adana

İletişim: 0555 190 02 22

Bulunduğunuz Konumdan Keyf-i Kahve / Coffee House‘a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Dağılcake Et Lokantası

Dağılcake Et Lokantası

Kozan’da ortamı oldukça güzel, ferah bir yer olan Dağılcake Et Lokantası, fiyat olarak ortama bir mekândır. Suyun yanında yer alan masalarda tertemiz doğa havasında yemeğin keyfini çıkarabilirsiniz. Tatil günlerinde oldukça kalabalık olan alanda servis biraz gecikebiliyor. Mekân saç kavurması oldukça beğenilmektedir.

İletişim

Adres: Dağlıca, 01500 Kozan/Adana

Bulunduğunuz Konumdan Dağılcake Et Lokantası‘na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Dağlıcak, Kozan Yemek Yerleri

Dağlıcak

Adana-Kozan bölgesinde ulusal bir park alanı olan Dağlıcak içerisinde bulunan işletmesi ile oldukça beğenilen temiz doğa havasında bulunan bir mekândır. Doğal manzarası eşliğinde burada bulunan işletmeden hem yemek yiyebilir hem de piknik yapabilirsiniz. Şehrin gürültüsünden uzakta doğa içerisinde yeşilin görselliğinde yöresel yemeklerin keyfine varabilirsiniz.

İletişim

Adres: Adana-Sivas Karayolu 15. Km., 01500 Dağlıca Köyü/Kozan/Kozan/Adana

Telefon: (0322) 546 21 03

Bulunduğunuz Konumdan Dağlıcak‘a Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Adana Yemek Yerleri yazımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*