Kütahya Kamp Alanları

Kütahya Kamp Alanları. Kütahya ilinde kamp yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz olarak toplam 13 alan bulunmaktadır.

Kütahya ülkemizin görülmeye değer el sanatları, termal kaynakları, birçok tarihi yapıları bulunan doğa harikası birçok alana sahip şehirlerinden biridir. Hem sahip olduğu iklim özellikleri hem de coğrafi özellikleri ve doğası ile eşsiz zamanlar geçirebileceğiniz kamp alanları bulundurmaktadır. Tarihi dokuların, kalıntıların içerisinde hem doğanın hem de kültürel değerlerin içerisinde keyifli bir gezinti yapabilirsiniz. Bu kamp yerlerinin de sahip olduğu birçok avantaj ve dezavantajları vardır. Ücretli ya da ücretsiz kamp alanları, çadır, karavan gibi farklı şekillerde konaklayabileceğiniz alanlar ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

Kütahya Ücretsiz Kamp Alanları

1. Porsuk Gölü Kamp Alanı

1. Porsuk Gölü Kamp Alanı

Kütahya şehir merkezine yakın bir konumda bulunan Porsuk Gölü Kamp Alanı, göl çevresinde çadırınızı kurup doğa içerisinde keyifli bir kampçılık deneyimi yaşayabileceğiniz alanlardan biridir. Şehrin gürültüsünden uzak sakin bir doğa alanı olan Porsuk Gölü Kamp Alanı, Kütahya-Eskişehir yolu üzerindedir. Porsuk Gölü Kamp Alanı şehir merkezine yakın olduğu için ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Kamp olanakları: Porsuk Gölü Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Porsuk Gölü, Kütahya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Porsuk Gölü Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

2. Domaniç Dağları Kamp Alanı

2. Domaniç Dağları Kamp Alanı

Kütahya’nın her mevsim ayrı bir görsel şölen sunan huzur dolu alanlarından biri olan Domaniç Dağları Kamp Alanı bol oksijenli kamp alanlarından biridir. Domaniç Dağları Kamp Alanı Kütahya şehir merkezine 90 km uzaklıkta bulunmaktadır. Özel araçlarınızla da ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanına Kütahya-İnegöl arasından kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Her mevsimde ayrı bir renk tonuna bürünen Domaniç Dağları yüksek bir rakımda olduğu için yazları da oldukça serin geçmektedir. Fotoğrafçılar burada muhteşem resimler çekebilir doğa tutkunları yürüyüşler gerçekleştirebilirler. Ayrıca kamp alanında dağ bisikleti, ATV, birçok parkur bulunmaktadır. Orman içerisinde çadır kampçılığı yapabileceğiniz birçok düzlük bulunmaktadır. Domaniç Dağları Kamp Alanında telefonlar çekmemektedir. Aynı zamanda kampçıların ihtiyaçlarını karşılayabileceği tuvalet, çeşme, banyo, elektrik, internet, market gibi olanaklar bulunmaktadır. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Domaniç Dağları Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, banyo gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Domaniç, Kütahya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Domaniç Dağları Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

3. Kütahya Kent Ormanı Piknik Alanı Ve Kamp Alanı

3. Kütahya Kent Ormanı Piknik Alanı Ve Kamp Alanı

Şehir merkezine yakın konumda bulunan yoğun ilgi gören Kütahya kamp alanlarından biri olan Kütahya Kent Ormanı Piknik Alanı Ve Kamp Alanı, tertemiz doğası ve bol oksijenli havası ile ziyaretçilerine keyifli, sakin, huzurlu bir kamp deneyimi yaşatmaktadır. Orman içerisinde ağaçların gölgesinde kuş sesleri eşliğinde kamp kurup piknik yapıp, yürüyüşler yapabileceğiniz kamp alanında kamelyalar ve masalar da mevcuttur. Su ihtiyacınız için orman içinde buz gibi suyu akan çeşmeleri de bulunmaktadır. Kütahya Kent Ormanı Piknik Alanı Ve Kamp Alanında ziyaretçilerin ihtiyaçları için tuvalet, büfe, kafeterya, otopark alanı, piknik masaları gibi olanaklarda bulunmaktadır. Ailelerinde rahat bir şekilde tercih edebileceği kamp alanında çocuklar için oyun alanları da bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Kütahya Kent Ormanı Piknik Alanı Ve Kamp Alanında bulunan büfelerden ihtiyaçlarınızı temin edebilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, büfe, kafeterya, piknik ve mangal alanı, çocuk oyun alanları, otopark gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Hacıazizler, 43270 Göynükören/Kütahya Merkez/Kütahya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Kütahya Kent Ormanı Piknik Alanı Ve Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

4. Sarısu Yaylası Kamp Alanı

4. Sarısu Yaylası Kamp Alanı

Kütahya-Emet kamp alanlarında biri olan Sarısu Yaylası Kamp Alanı, Umutlu Köyünde bulunan yemyeşil doğası ve tertemiz havası ile harika bir yayladır. Adeta bölgeye gelenleri Karadeniz yaylarında hissettiren Sarısu Yaylası Kamp Alanı Kütahya şehir merkezine 109 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kampçılığın yanı sıra alanda piknik, yürüyüş de yapabilirsiniz. Çam ağaçları ile çevrili olan yayla özellikle yaz aylarında yoğun ilgi görmektedir. Sarısu Yaylası Kamp Alanına özel araçlarınızla ve Kütahya merkezden Emet ilçesine kalkan toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirler.

Sarısu Yaylası Kamp Alanında tuvalet, çeşme, mescit otopark gibi olanaklardan bulunmaktadır. Ancak gıda ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp olanakları: Sarısu Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, mescit, otopark gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: 43700 Umutlu/Emet/Kütahya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Sarısu Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

5. Ağaçköy Regülatörü Mesire Ve Kamp Alanı

5. Ağaçköy Regülatörü Mesire Ve Kamp Alanı

Kütahya şehir merkezine 15 km uzaklıkta bulunan Ağaçköy Regülatörü Mesire Ve Kamp Alanı, sakin, sessiz bir doğa alanı isteyenler için tercih edilebilecek alanlardan biridir. Ağaçköy Regülatörü Mesire Ve Kamp Alanına özel araçlarınızla ve şehir merkezinden kalkan otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Her mevsim ayrı bir güzelliğe ve görsen şölene sahip olan kamp alanında renklerin muhteşem tonlarının fotoğrafını çekebilir burada yürüyüşler yapabilir, sakin huzurlu bir vakit geçirebilirsiniz. Aile ve arkadaş gruplarının da rahatlıkla tercih edebileceği kamp alanında mescit, tuvalet, elektrik, büfe gibi olanaklar sunulmaktadır.

Kamp olanakları: Ağaçköy Regülatörü Mesire Ve Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, mescit, otopark, çocuk oyun alanları, büfe, piknik alanları, şelale gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Hacıazizler, 43270 Kütahya Merkez/Kütahya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Ağaçköy Regülatörü Mesire Ve Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

6. Aizanoi Antik Kenti Kamp Alanı

6. Aizanoi Antik Kenti Kamp Alanı

Kütahya’nın tarihi yerlerinden biri olan Aizanoi Antik Kenti etrafında yasak olmayan uzak çevresinde kamp yapılabilecek alanlara sahiptir. Kütahya-Çavdarhisar’da bulunan Aizanoi Antik Kenti Kamp Alanı, Kütahya-Uşak yolu üzerinde bulunmaktadır. Kampçılık yaparken şehrin kültürel değerlerini de gezip görebilir, yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz. Anlamlı bir kampçılık olanağı sunan Aizanoi Antik Kenti Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Aizanoi Antik Kenti Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Yukarı, Cumhuriyet Cd., 43710 Çavdarhisar/Kütahya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Aizanoi Antik Kenti Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

7. Yeniköy Peri Bacaları Kamp Alanı

7. Yeniköy Peri Bacaları Kamp Alanı

Kütahya-Simav’a bağlı olan Yeniköy mevkiinde bulunan Yeniköy Peri Bacaları Kamp Alanı, bölgeye gelip de görmeden gitmemeniz gereken doğal güzelliklerdendir. Peri bacalarının tam olduğu alan koruma alanıdır. Bu nedenle peri bacalarına yakın olan kamp kurma yasağı olmayan bölgeyi görebileceğiniz alanlara kamp kurabilirsiniz. Muhteşem bir görsel sunan Peri Bacaları hayran kalacağınız güzelliktedir. Yeniköy Peri Bacaları Kamp Alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Kamp alanında herhangi bir tesis, tuvalet, çeşme gibi olanaklar yoktur. Bu nedenle kamp alanına gelmeden önce hazırlıklı olmalısınız.

Kamp olanakları: Yeniköy Peri Bacaları Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Yeniköy, Simav/Kütahya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yeniköy Peri Bacaları Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

8. Yellice Dağı Kamp Alanı, Kütahya Kamp Alanları

8. Yellice Dağı Kamp Alanı, Kütahya Kamp Alanları

Kütahya merkeze bağlı Kuyusınır mevkiinde yer alan Yellice Dağı eteğinde kamp ve piknik yapabileceğiniz özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz kamp alanlarından biridir. Kamp alanına da gelirken özel araçlarınızla belirli bir noktaya kadara gelip park ederek geri kalan yolu yürüyerek devam etmelisiniz. Arazi araçları bunun için daha uygun olacaktır. Yellice Dağı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına hazırlıklı gelmelisiniz.

Kamp olanakları: Yellice Dağı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Ücretsiz.

İletişim Bilgileri

Adres: Yellice Dağı, 43270 Kuyusinir/Kütahya Merkez/Kütahya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Yellice Dağı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Kütahya Ücretli Kamp Alanları

9. Çamlıca Tabiat Parkı Kamp Alanı

9. Çamlıca Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kütahya ücretli kamp alanlarından ilk sırada Çamlıca Tabiat Parkı Kamp Alanı bulunmaktadır. Kütahya’nın şehir merkezine yakın kamp alanlarından olan tabiat parkı karaçam ağaçları ile dolu, bol oksijen ve temiz havanın hakim olduğu kuş sesleri içerisinde keyifle vakit geçirebileceğiniz alanlardan biridir. Özellikle hafta sonları şehre yakın konumda olduğundan da yoğun ilgi gören Çamlıca Tabiat Parkı Kamp Alanına özel araçlarınızla ve toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Araçlarınızla girişler ücretli şekilde yapılmaktadır. Çamlıca Tabiat Parkı Kamp Alanında ziyaretçiler için tuvalet, çeşme, büfe, mutfak, çocuk yun alanları, otopark gibi olanaklar bulunmaktadır. Buda ücretli kamp alanlarının sunduğu avantajlardandır.

Kamp olanakları: Çamlıca Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, büfe, mutfak, kır gazinosu, yağmur barınakları, çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları, piknik alanları, otopark gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 3,5 TL, öğrenci 1,5 TL, bisiklet 3,5 TL, motosiklet 5 TL, otomobil 10 TL, minibüs 31 TL, midibüs 52 TL, otobüs 94 TL, 1 ünite çadır 10 TL, 3 yataklı kır evi 100 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Okçu Sk., 43266 Kütahya Merkez/Kütahya

Telefon: (0312) 207 50 00

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Çamlıca Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

10. Enne Barajı Tabiat Parkı Kamp Alanı

10. Enne Barajı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kütahya şehir merkezine 25 km uzaklıkta bulunan meşe ve karacam ağaçları ile dolu olan Enne Barajı Tabiat Parkı Kamp Alanı, muhteşem doğası ile keyifli bir tatil geçirmek için ideal alanlardan biridir. Enne Barajı Tabiat Parkı Kamp Alanında kampçılığın yanı sıra yürüyüşler, piknik, fotoğrafçılık, voleybol ve futbol alanlarında oynama gibi olanaklarda bulabilirsiniz.

Enne Barajı Tabiat Parkı Kamp Alanında tuvalet, çeşme, büfe, balık tutabilme olanakları da bulunmaktadır. Ayrıca kamp alanında doğal su çeşmeleri ile zengin mineralli sular bulunmaktadır. Yeşilin ve mavinin muhteşem uyumunda vakit geçirebileceğiniz kamp alanında sakin bir kampçılık geçirebilirsiniz.

Kamp olanakları: Enne Barajı Tabiat Parkı Kamp Alanında bulunan tesislerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, büfe, voleybol ve futbol sahaları, kamelyalar, giriş kontrol noktaları, çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları, piknik alanları, otopark gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Yetişkin 5 TL, öğrenci 2,5 TL, bisiklet 5 TL, motosiklet 10 TL, otomobil 15 TL, minibüs 45 TL, midibüs 75 TL, otobüs 150 TL, 1 ünite çadır konaklama 25 TL, 4 yataklı kır evi 100 TL. Fiyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Civli, 43000 Kütahya Merkez/Kütahya

Telefon: 0535 287 77 88

Sosyal Medya Sayfası: facebook

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Enne Barajı Tabiat Parkı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

11. Palazoğlu Göleti Kamp Alanı, Kütahya Kamp Alanları

11. Palazoğlu Göleti Kamp Alanı, Kütahya Kamp Alanları

Kütahya Domaniç’e bağlı Durabey mevkiinde bulunan Palazoğlu Göleti, Kütahya ücretli kamp alanları arasında en bilinen alanlardan biridir. Kütahya şehir merkezine 130 km uzaklıkta bulunan kamp alanına özel araçlarınızla ulaşım sağlayabileceğiniz gibi kamp alanına toplu taşıma tercih edecekseniz Kütahya’dan Domaniç’e giden minibüslere binebilir ve ilçe merkezine geldikten sonra buradan İnegöl minibüsleri ile yol üzerinde inerek gölet alana gelebilirler. Muhteşem bir görüntüye, sakin, sessiz yeşilin her tonun hâkim olduğu bir doğaya sahiptir. Şehir merkezinden uzaklaşıp kafa dinlemek isteyenlerin tercihi olabilecek alanda ailelerin çocukları için oyun alanları bulunmaktadır. Kış aylarında gölet donmaktadır. Bu da her mevsim ayrı bir güzellik sunmaktadır. Gölet kurbağaları oldukça meşhurdur ve ilgi çekmektedir. Kış aylarında ormana göç eden kurbağalar yaz aylarının gelmeye başlaması ile gölete göç ederler. Bu geçiş döneminde denk gelirseniz bu olaya tanıklık edebilirsiniz.

Kamp olanakları: Palazoğlu Göleti Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, kamelyalar, gölet, giriş kontrol noktaları, çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları, piknik alanları, otopark gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Araç giriş 20 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: 43850 Durabey/Domaniç/Kütahya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Palazoğlu Göleti Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

12. Murat Dağı Kamp Alanı, Kütahya Kamp Alanları

12. Murat Dağı Kamp Alanı, Kütahya Kamp Alanları

Kütahya şehir merkezine 120 km Gediz ilçe merkezine ise 30 km uzaklıkta bulunan Murat Dağı Kamp Alanı, bir mesire alanı olarak da bilinen kamp, piknik, kaplıca ve kayak merkezi alanıdır. Bölge zengin bitki örtüsü, doğal su kaynakları, kaplıcaları ve kayak ile yaz kış turizmi açısından önemlidir. Alanda piknik yapmak için düzenlenmiş alanlar, kamelyalar, masalar bulunmaktadır. Çam ağaçlarının kokusu, doğanın sakin, sessiz ortamı, bol oksijeni ile geçleri huzurla dinlenmiş bir şekilde uyuyup uyanabilirsiniz. Kamp alanında çadır kurmanın yanı sıra dağ evleri, apart konaklama imkânları da bulunmaktadır. Murat Dağı Kamp Alanında tuvalet, çeşme, mescit gibi olanaklar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Murat Dağı Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, kamelyalar, kaplıca, giriş kontrol noktaları, çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları, piknik alanları, otopark gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Şahıs 6 TL, öğrenci 3 TL, otomobil 20 TL. Fiİyatlar sezonluk olarak değişiklik göstermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Murat Dağı, 64502 Uğurluca/Gediz/Kütahya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Murat Dağı Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

13. Gölcük Yaylası Kamp Alanı

13. Gölcük Yaylası Kamp Alanı

Kütahya-Simav bölgesinde bulunan Gölcük Yaylası Kamp Alanı yemyeşil doğası ile keyifle vakit geçirebileceğiniz ücretli kamp alanlarından diğeridir. Bölgede bulunan krater gölü sabah uyandığınızda sizlere keyifli, muhteşem bir an yaşatıyor. Kütahya şehir merkezine 130 km, Simav ilçe merkezine ise 15 km uzaklıkta bulunan Gölcük Yaylası Kamp Alanı 1450 rakıma sahiptir. Kamp alanında kontrollü şehirde ateş yakabilir mangal yapabilirsiniz. Gölcük Yaylası Kamp Alanında tuvalet, çeşme, market, çay bahçesi, balık tutabilme gibi olanaklar bulunmaktadır.

Kamp olanakları: Gölcük Yaylası Kamp Alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için kamp alanına gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Kamp alanında tuvalet, çeşme, çay bahçesi, kamelyalar, gölet alan, çadır ve karavan konaklama, giriş kontrol noktaları, çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları, piknik alanları, otopark gibi imkânlar bulunmaktadır.

Kamp ücreti şu şekildedir: Çadır konaklama 35 TL.

İletişim Bilgileri

Adres: Gölcük yaylası, Simav/Kütahya

Ulaşım

Bulunduğunuz Konumdan Gölcük Yaylası Kamp Alanı’na Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Kocaeli Kamp Alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*