Maltepe Gezilecek Yerler – En Güzel 8 Yer

Maltepe gezilecek yerler; İstanbul’un Anadolu Yakasında yer alan Maltepe’nin geçmişi Bizans İmparatorluğuna dayanmakta olup, 16 yüzyılda temelleri atılmıştır. Bizans egemenliğinde olan Maltepe Osmanlı imparatorluğunun kuruluşundan sonra Türkler ‘in egemenliğine geçmiş ve İstanbul’un fethinden sonra tarihi olarak önemi artmıştır.

İstanbul’un kalabalık ilçelerinden birisi olan Maltepe kıyı ilçesi olup dinlenme alanları, alışveriş merkezleri, cafe-restoran alanları, spor alanları ve tarihi geçmişten izler taşıyan bir yaşam alanına sahiptir.

Maltepe’de gezilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

1.Maltepe Gezilecek Yerler de İlk Rotamız; Maltepe Sahil Park

Maltepe Gezilecek Yerler yazımızın ilk sırasında yer alan Maltepe Sahil Park Dünya’nın en büyük şehir parkı konumuna sahip olup, 400 metre derinlikte 3,5 kilometre uzunluğundadır.

Parkın içerisinde yer alan 5 kilometre uzunluğunda olan koşu, yürüyüş ve bisiklet parkuru, çocuklar için oyun alanları, konser ve etkinlik alanları, kaykay ve akrobatik bisiklet platformu, futbol, basketbol ve voleybol alanları, 2 adet mini golf sahası, yelken sporlarının yapılacağı merkez, akülü araçların kullanımı için parkur, helikopter ve uzaktan kumandalı arabaların kullanımı için pist, yüzme fitness kulübü, atletizm pisti, frizby oyun alanı, otapark ve piknik alanlarından oluşmakta olup, Dünya’nın en büyük şehir parkı olma özelliğine sahiptir. Ailecek keyifli vakit geçirebileceğiniz Sahil Park her yaşa hitap etmekte olup, hem eğlenmek hem dinlenmek hem de deniz havasını içine çekerek dinlenmek isteyenlerin uğrak alanı haline gelmiştir.

Maltepe gezilecek yerler Maltepe Park

Pendik gezilecek yerler ile alakalı yazımızı okumak için tıklayınız.

Maltepe Sahil Park yol tarifi için tıklayınız.

2.Maltepe Sahil

Spor alanları, koşu ve yürüyüş parkurları bulunan Maltepe Sahilin de yürüyüşünüzü yapabilir banklarda soluklanarak deniz havasını içinize çekebilir, isterseniz de çevresinde bulunduğu cafe ve restoranlarda güzel lezzetleri tadabilirsiniz.

Maltepe gezilecek yerler Maltepe Sahil

Maltepe Sahil yol tarifi için tıklayınız.

3.Maltepe Gezilecek Yerler Beşçeşmeler

Tarihi balıkçı köyü olan ve halk arasında Beşçeşmeler olarak bilinen köy nostaliji severleri hayran bırakacak güzelliğe sahiptir. Ahşap evleri, Arnavut kaldırımları, dar sokakları, çınar ağaçları meydanı, çeşmesi, asmalı kahvesi ile tarihten izler taşıyarak günümüze kadar ulaşmıştır.

İlçenin nostaljik köyü olarak turist çeken Beşçeşmeler mutlaka gezerek fotoğraf çekebileceğiniz tarihi güzelliklere sahiptir.

Maltepe gezilecek yerler Maltepe Beşçeşmeler

Beşçeşmeler yol tarifi için tıklayınız.

4.Küçükyalı Arkeoloji Parkı ( Bryas Sarayı)

İlçenin tarihi alanlarından olan Arkeoloji parkı tarihten izler taşıyan bir alan olmakta ve arkeoloji severlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerler arasındadır.

Arkeoloji parkında konser, film gösterimi, sinema gecesi gibi çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

Maltepe gezilecek yerler Maltepe Küçükyalı Arkeoloji Parkı

Küçükyalı Arkeoloji Parkı yol tarifi için tıklayınız.

5.Başıbüyük SüreyyaPaşa Camii

Tarihten izler taşıyan camii 1426 yılında kilise olarak yapılmış, 1900’lü yılların başında Süreyya Paşa tarafından camii olarak yeniden inşaa edilmiştir. Yolunuz düştüğünüzde ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır.

Maltepe Başıbüyük Camii

Maltepe Başıbüyük Süreyyapaşa Camii yol tarifi için tıklayınız.

6.Maltepe Park

Alışveriş severlerin uğraması gereken yerlerden olan Maltepe Park, ister alışverişinizi yapabilir isterseniz de cafe ve restoranlarda vakit geçirebilir isterseniz de bünyesinde yaptığı etkinliklere katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Maltepe Park

Maltepepark AVM yol tarifi için tıklayınız.

7.Maltepe Piazza

Maltepe Piazza da alışverişinizi yapabilir isterseniz de cafe ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz. Bünyesinde yaptığı etkinliklerle açık meydanının olması sebebiyle düzenlediği konserlere ailenizle birlikte katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Maltepe Piazza

Maltepepark Piazza AVM yol tarifi için tıklayınız.

8.Maltepe Gezilecek Yerlerde Son Rotamız; Hiltown Alışveriş Merkezi

Küçük bir şehri andırmasından dolayı ismini alan Hiltown AVM şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin uğrak mekanlarından olan ve alışveriş ve eğlence kasabası konseptiyle kurulmuştur. Alışveriş severlerin uğraması gereken yerlerden olan Hiltown Alışveriş Merkezinde ister alışverişinizi yapabilir isterseniz de adalar manzaralı cafe ve restoranlarda vakit geçirebilir isterseniz de bünyesinde yaptığı etkinliklere katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Maltepe Hiltown AVM

Hiltown AVM yol tarifi için tıklayınız.

Hiltown AVM internet sitesi için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*