Avcılar Gezilecek Yerler

Avcılar Gezilecek Yerler yazımızda, Avcılar ilçesinde gezilebilecek yerleri ve gezi rotası detaylarını açıklayacağız. Yazımıza başlamadan önce Avcılar ilçesi ile ilgili bazı genel bilgileri sizlere aktaralım.

İstanbul iline bağlı Avcılar ilçesi Avrupa Yakasında yer almakta olup, 1960’lı yılı öncesi köy konumundayken, 1960 yılların başında sanayi alanında gelişmeleri ve fabrikaların açılması ile büyük gelişmeler göstermiş ve 1966 yılında belediyeye dönüştürülmüştür.

Avcılar Marmara Denizine kıyısı olan olan tarihi mekanları ve gelişmekte olan bir yaşam alanına sahiptir. Avcılar da gezilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

1.Avcılar Gezilecek Yerler de İlk Rotamız; Atatürk Evi Müzesi

Avcılar Gezilecek Yerler yazımızın ilk sırasında yer alan Atatürk Evi Müzesi 2000’li yılların başında müze olarak açılmıştır. Müzenin içerisinde bir salon, mutfak, misafir odası, hizmetli odası ve kiler bulunmaktadır. İçerisinde bulunan bir oda Atatürk anısına çalışma odası olarak düzenlenmiş, Zübeyde hanım anısına da yatak odası düzenlenmiştir.

O dönemde kullanılan araç-gereç ve giysilerin sergilendiği müze yapısı itibariyle Atatürk’ün dünyaya geldiği Selanik’teki evine benzemektedir.

Ayrıca bahçesindeki yürüyüş yolunda Sivas ve Erzurum kongrelerinin yapıldığı binalarının ve ilk Meclis binasının maketleri yer almaktadır.

Tarihe önem veren her bireyin ziyaret etmesi gereken yerler arasında bulunan müze de tarihe yolculuk yapabilirsiniz.

Avcılar gezilecek yerler Atatürk Evi Müzesi

Silivri gezilecek yerler ile alakalı yazımızı okumak için tıklayınız.

Atatürk Evi Müzesi yol tarifi için tıklayınız.

2.Haluk Perk Müzesi

İstanbul Hukuk Fakültesi Mezunu olan Haluk Perk, kendi özel müzesini açarak eserlerini ve koleksiyonlarını burada sergilemiştir. Arkeolojik eser, Etnografik eser ve tematik koleksiyonların olduğu müze Uratllılardan Bizanslılara kadar çok sayıda eseride içerisinde bulundurmaktadır.

Avcılar gezilecek yerler Haluk Perk Müzesi

Haluk Perk Müzesi yol tarifi için tıklayınız.

3.Avcılar Sahil

1000 metre uzunluğunda koşu ve yürüyüş parkurları, 3 adet spor alanları, 4 adet çocuk oyun alanlarının bulunduğu Avcılar Sahilin de yürüyüşünüzü yapabilir banklarda soluklanarak deniz havasını içinize çekebilir, isterseniz de çevresinde bulunduğu cafe ve restoranlarda güzel lezzetleri tadabilirsiniz.

Avcılar gezilecek yerler Avcılar Sahil

Avcılar Sahil yol tarifi için tıklayınız.

4.Marmara Caddesi

Avcıların Merkezi olan Marmara Caddesi cafe-restoran ve alışveriş yapabileceğiniz dükkanların bulunduğu cadde ve meydandan oluşmaktadır. Oldukça işlek olan caddede ister alışverişinizi yapabilir isterseniz de çevresinde bulunduğu cafe ve restoranlarda soluklanabilirsiniz.

Avcılar Marmara Caddesi

Marmara Caddesi yol tarifi için tıklayınız.

5.Paşeli Piknik Alanı

Paşeli Piknik alanında ister yürüyüş ister koşu isterseniz de sevdiklerinizle piknik yaparak güzel vakit geçirebileceğiniz şehrin kalabalığından ve stresinden uzak doğal güzelliğe sahip piknik alandır. Aileler dinlenirken çocukların keyifle vakit geçirebileceği oyun alanlarının bulunması çocuklu ailelerin gözde mekânı haline gelmiştir.

İçerisinde bulundurduğu basketbol, tenis, futbol sahalarında ailecek sosyal aktivitelerinizi geçirerek eğlenebilir, piknik alanlarında sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Dilerseniz de seyir terasında doyumsuz deniz manzarasını izleyerek fotoğraf çekilebilirsiniz.

Avcılar Paşeli Piknik Alanı

Paşeli Piknik Alanı yol tarifi için tıklayınız.

6. Avcılar Gezilecek Yerler de Son Rotamız; Pelican Mall Alışveriş Merkezi

İlçenin en büyük alışveriş merkezi olan Pelican Mall Avm de, ister alışverişinizi yapabilir isterseniz de cafe ve restoranlarda vakit geçirebilir isterseniz de bünyesinde yaptığı etkinliklere katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. İçerisinde bulunan Lazer Paintball, Bowling, Buz pisti ve çocuk oyun alanlarının bulunması ailecek keyifli vakit geçirmenize olanak sağlamaktadır.

Avcılar Pelican Mall Alışveriş Merkezi

Pelican Mall AVM yol tarifi için tıklayınız.

Pelican Mall Avm internet sitesi için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*