Maltepe Nerede? İstanbul Maltepe’ye Nasıl Gidilir?

Maltepe Nerede

Maltepe Nerede? Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan Marmara Bölgesinde yer alan İstanbul kentinin bir ilçesidir. İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan bu ilçenin nüfusu yaklaşık olarak 447.000’dir. Maltepe ilçesinin sınır komşu ilçeleri; güneyinde Kartal, kuzeydoğusunda Sancaktepe, kuzeyde Ataşehir ve kuzeybatıda Kadıköy ilçeleridir. Maltepe ilçesinin İstanbul kent merkezi ile arasındaki uzaklık yaklaşık olarak 30 km’dir ve Anadolu Yakası’nın merkezinden biraz uzakta konumlanmıştır. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 53 km2’dir ve Türkiye’nin 921. en büyük ilçesidir. Maltepe ilçesi harita konumu olarak 40° 56′ 59.2872” Kuzey ve 29° 10′ 26.2200” Doğu koordinatları arasında yer almaktadır. İlçenin ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 324 metredir. İlçede toplamda 18 mahalle bulunmaktadır.

Maltepe Nerede? Maltepe Haritası

Maltepe Nerede

Maltepe’ye Nasıl Gidilir?

Maltepe ilçesine ulaşım en kullanışlı ve rahat olarak tercih edilebilecek toplu taşıma alternatifinde otobüs ve metro yer almaktadır. Maltepe’ye kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Maltepe ilçesine ayrıca, metrobüs ve vapur hatları kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir.

Maltepe Nerede, Maltepe Yol Tarifi, Maltepe‘ye rota oluşturmak için tıklayınız…

Maltepe Nerede? Karayolu ile Maltepe’ye Ulaşım

Karayolu ile Kadıköy’den Emek caddesini kullanarak yaklaşık 38 dakikada Maltepe ilçesine ulaşılabilmektedir. Ayrıca D100 otoyolunu kullanarak yaklaşık 33 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Üsküdar’dan ise D100 otoyolunu kullanarak yaklaşık 34 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Farklı alternatif olarak Şile Otoyolu üzerinden de yaklaşık 44 dakikada Maltepe’ye ulaşım sağlanmaktadır. Aynı şekilde Pendik ilçesinden D100 üzerinden yaklaşık 26 dakikada Maltepe’ye ulaşım sağlanmaktadır.

İstanbul ili Maltepe ilçesi ulaşım bağlantılarını İETT Nasıl giderim sisteminden ulaşmak için tıklayınız.

Denizyolu ile Maltepe’ye Ulaşım

Maltepe Nerede? Denizyolu ile ulaşım alternatifinde, öncelikle vapur yolculuğu için İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Beşiktaş’tan Üsküdar’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Beşiktaş’tan Üsküdar’a gün içinde farklı zamanlarda birden çok vapur seferleri düzenlenmektedir. Ardından Üsküdar’dan farklı otobüs hatlarını ve metro hatlarını kullanarak Maltepe ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eminönü tarafından yine İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Üsküdar’a ulaşabilir ve oradan farklı otobüs ve metro aktarmaları ile Maltepe ilçesine ulaşabilirsiniz.

Farklı bir alternatif olarak Eminönü iskelesinden İstanbul Şehir Hatlarını kullanarak Kadıköy iskelesine ulaşabilir, otobüs, metro ve Marmaray aktarmaları ile Maltepe’ye ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma ile Maltepe’ye Ulaşım

Maltepe'ye Nasıl Gidillir?

Anadolu Yakasında bulunan ilçelerden otobüs ve metro hatlarını kullanarak Maltepe ilçesine rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Üsküdar’dan metro ve ardından otobüs aktarmaları Maltepe’ye ulaşmak mümkündür.

Kadıköy’den farklı otobüs hatları doğrudan ve rahatlıkla Maltepe’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı alternatif olarak birkaç farklı otobüs ile Maltepe’ye ulaşmanız mümkündür. Kadıköy güzergâhında ayrıca Marmaray ve metro kullanarak Maltepe’ye ulaşılabilmektedir.

Pendik’ten ise farklı otobüs aktarmalarını kullanarak Maltepe’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. Maltepe güzergâhında ayrıca farklı otobüs ve metro hatlarına kullanarak Maltepe’ye ulaşılabilmektedir.

Avrupa yakası tarafından Maltepe’ye Marmaray ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Fatih’ten Marmaray aktarmasına ulaşıp Marmaray kullanarak farklı aktarma noktalarında inip otobüs hatlarını veya metro hattını kullanarak Maltepe’ye ulaşabilirsiniz. Farklı bir alternatif olarak Eminönü taraflarında Marmaray kullanarak Anadolu Yakası’na geçebilir ardından otobüs ve metro aktarmaları ile Maltepe’ye gidebilirsiniz.

Maltepe İlçesinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım

Aracınız ile O-4 otoyolu üzerinden yaklaşık olarak 30 dakikada Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer toplu taşıma kullanacaksanız otobüs ve metro  hatlarını kullanarak Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Maltepe’de gezilecek yerler yazımızı okumak için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*